Nemieri

26.mai 2013
Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā septīto nakti pēc kārtas turpinājušās nekārtības, imigrantu apdzīvotajās piepilsētās jauniešiem dedzinot automašīnas un uzbrūkot policistiem.
2.jun 2012
Ēģiptes tiesa 2.jūnijā atzinusi gāztā prezidenta Hosni Mubaraka vainu demonstrantu nāvē pagājušā gada nemieru laikā un piespriedusi viņam mūža ieslodzījumu,ziņo aģentūra France-Presse.
24.jan 2012
Ēģiptes Bruņoto spēku augstākās padomes feldmaršals Mohameds Huseins Tantavi, kurš ir valsts galvenā amatpersona šodien paziņojis, ka valstī atcels 30 gadu ilgušo ārkārtas stāvokli,ziņo Associated Press.
7.jan 2012
Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) sestdien aicināja Ēģipti nepiespriest nāvessodu bijušajam šīs valsts prezidentam Hosnī Mubarakam.
21.nov 2011
Ēģiptes valdība ar premjerministru Esamu Šarafu priekšgalā 21. novembra vakarā paziņojusi par atkāpšanos, ziņo aģentūra Associated Press.
8.mar 2011
Ēģiptes galvaspilsētā Kairā arestēti vismaz 47 drošības dienesta darbinieki, kurus vaino pierādījumu iznīcināšanā par Hosnī Mubaraka valdīšanas laikā veiktiem likumu pārkāpumiem, vēsta laikraksts "The Times".
12.feb 2011
Latvija apsveikusi demokrātiskās pārmaiņas Ēģiptē pēc prezidenta Hosni Mubaraka atkāpšanās no amata, sacīts Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā sestdienas rītā.
12.feb 2011
Ēģiptes armija sestdien sākusi novākt barikādes, kas 3 nedēļu ilgo nemieru laikā tika uzslietas ap Kairas centrā esošo Tahrira laukumu, ziņo aģentūra Franse - Presse.
2.feb 2011
Tūkstošiem Ēģiptes prezidenta atbalstītāju trešdien uzbrukuši demonstrantiem, kas pulcējušies Brīvības laukumā Kairas centrā, lai pieprasītu Hosni Mubaraka atkāpšanos, ziņo ārzemju mediji.
30.jan 2011
Piektdien ēģiptieši armijas ienākšanu Kairā sagaidīja ar atbalstu, taču pašlaik viņi vairs nesteidz spiest karavīriem roku. Armijas rosīšanās kļūst aizvien draudīgāka: pāri Atbrīvošanas laukumam, kas ir nemieru centrālā norises vieta, lido kara lidmašīnas. Uz laukumu devās arī tanku kolonna, bet to kustību nobloķēja cilvēki.
28.jan 2011
Ēģiptes pilsētās Kairā, Aleksandrijā un Suecā plašo protesta akciju dēļ ir izsludināta komandantstunda, bet cilvēki tai nepakļaujas un turpina sadursmes ar policiju. Ir aizdedzinātas vairākas valdības ēkas un valdošās partijas birojs.
28.jan 2011
Ārlietu ministrija (ĀM), paužot satraukumu par pēdējo dienu situāciju Ēģiptē, aicina ceļotājus neapmeklēt šīs valsts galvaspilsētu Kairu, kā arī vairākas citas vietas, kur notiek plaša mēroga demonstrācijas un kur iespējami vardarbības uzliesmojumi.
28.jan 2011
Ēģiptes pilsētās jau ceturto dienu notiek plašas protesta akcijas, kuru laikā sabiedrība pieprasa, lai no varas atkāptos prezidents Hosni Mubaraks.
27.jan 2011
Jemena ir kļuvusi par nākamo valsti pēc Tunisijas un Ēģiptes, kur ar pastāvošo režīmu neapmierināti cilvēki ir izgājuši ielās, lai pieprasītu no amata atkāpties valsts vadītāju.
22.jan 2011
Trīs cilvēki gājuši bojā un 40 guvuši ievainojumus piektdien demonstrantu sadursmēs ar policiju Albānijas galvaspilsētā Tirānā, ziņo aģentūra France - Presse.
19.dec 2010
Baltkrievijas opozīcijas aktīvisti, kuri apšauba šodien notikušo prezidenta vēlēšanu godīgumu, mēģinājuši iekļūt valdības ēkā Minskā, ziņo RIA Novosti.
photo_camera
15.dec 2010
Maskavā sadursmēs starp nesankcionētās akcijas grupējumiem cietuši apmēram 30 cilvēku, ziņo Krievijas mediji.
18.jun 2010
Kirgīzijas pagaidu valdības vadītāja Roza Otunbajeva, kas vakar ieradās nemieru plosītajā valsts dienvidu reģionā, izteicās, ka etniskajās sadursmēs bojāgājušo cilvēku skaits varētu būt krietni augstāks nekā līdz šim uzskatīts un var sasniegt 2000, un par daudziem upuriem varasiestādēm netiek ziņots.
17.jun 2010
To cilvēku skaits, kas etnisko nemieru dēļ Kirgīzijā ir zaudējuši savas mājvietas, ir sasniedzis 400 tūkstošus.
11.jun 2010
Kirgīzijas otrā lielākajā pilsētā Ošā sadursmju laikā staro kirgīziem un etniskajiem uzbekiem dzīvību zaudējuši vismaz 26 cilvēki, bet vairāk nekā 400 guvuši ievainojumus.