Medicīniskā aptieciņa ir pirmais palīgs dažādās dzīves situācijās, piemēram, saaukstēšanās gadījumā, nobrāžot celi, apdedzinoties vai sāpju gadījumā. Diemžēl, traumas vai pēkšņas sāpes nav iespējams paredzēt, tāpēc aptieciņas saturu nepieciešams sagatavot savlaicīgi, atcerēties to regulāri pārskatīt un arī pareizi atbrīvoties no medikamentiem, kuriem ir beidzies derīguma termiņš.
No šī gada 1. aprīļa valsts kompensējamo zāļu saraksts papildināts ar vairākiem nozīmīgiem medikamentiem, kas paredzēti pacientiem ar mirdzaritmiju jeb sirds aritmiju, kā arī medikamenti sirds mazspējas ārstēšanai. Valsts šīm zālēm piešķirs kompensāciju 75 % apmērā.
Vairumam Latvijas iedzīvotāju ir nepietiekamas zināšanas un pat maldīgs priekšstats par valsts kompensējamo medikamentu iegādi, tāpēc "Euroaptiekas" aptieku tīkla kvalitātes vadītāja Zane Melberga skaidro būtiskākās lietas - faktus, kas ikvienam būtu jāzina par medikamentiem, kurus pilnībā vai daļēji kompensē valsts.
Vakar, 20. jūnijā, pēc metadona iedzeršanas smagā stāvoklī slimnīcā tika nogādāts trīs gadus vecs puika. Pašreizējā informācija liecina, ka bērna vecāki šo medikamentu lietojuši, lai ārstētos no narkotiku atkarības, un nelaime notikusi, jo viņi to atstājuši dēlam brīvi pieejamā vietā. Pagājušajā naktī Valsts policija aizturēja bērna vecākus. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.
Turpmāk netiks skatīts jautājums par samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atcelšanu medikamentiem, bet meklēts cits risinājums veselības nozares finansēšanai, šodien pēc koalīcijas partneru sēdes žurnālistiem atzina premjers Māris Kučinskis (ZZS).
Ir gadījumi, kad ir iespējams izvēlēties starp lētākiem un dārgākiem medikamentiem ar teju vienādu sastāvu. Tomēr ir arī gadījumi, kad šāda izvēle nepastāv, jo ir tikai viens medikaments, kas ārstē konkrēto kaiti. Viens no šādiem medikamentiem ir zāles pret malāriju. Turklāt izrādās, ka Latvijā šīs zāles ir divas reizes dārgākas nekā Igaunijā, vēsta raidījums "4. studija".
Latvijas iedzīvotājiem ir maldīgs priekšstats par valsts kompensējamo medikamentu iegādi, secināts aptieku tīkla "Euroaptieka" un pētījumu centra SKDS veiktajā aptaujā.
Divu bērnu māmiņa Inga sociālajā medijā facebook ievērojusi ziņu, kurā krievu valodā minēts, ka pēc vairāku medikamentu lietošanas dzīvību zaudējuši 12 bērni. Minēto medikamentu sarakstā ir arī Latvijā nopērkami medikamenti, tāpēc Inga ir satraukusies, vēsta raidījums "Bez Tabu".
Organizācija "Palīdzēsim viens otram" saņēmusi palīgā saucienu no ģimenes Jelgavā, kura nonākusi grūtā situācijā, jo tēvs veselības dēļ vairs nespēj parūpēties par saimes iztiku, kā arī nepieciešama palīdzība vīrieša veselības uzturēšanai.
Sestdien bērni saindējušies ar krāsas šķīdinātāju un medikamentiem, kā arī guvuši traumas, izkrītot pa logu un applaucējoties ar karstu ūdeni, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Šogad 71 no 81 cilvēka, kurš ārstējies ar jaunākās paaudzes C hepatīta medikamentiem, ir pilnībā izārstējies no šīs slimības, šodien diskusijā "Par dzīvi bez C hepatīta" sacīja Veselības ministrijas Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane.
Veselības inspekcija (VI) saņēmusi informāciju par Rīgā nozagtām īpašo recepšu veidlapām. Receptes bija apzīmogotas ar ārsta prakses vietas un ārsta personīgo zīmogu, liecina informācija inspekcijas mājaslapā.
Vairāk nekā 80 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju ir spiesti sadzīvot ar 2. tipa cukura diabētu. Par laimi, viņiem nepieciešamie medikamenti iekļauti valsts kompensējamo zāļu sarakstā, taču ārstiem jāievēro tā sauktie kompensācijas nosacījumi, tamdēļ pacients ne vienmēr saņem labāko no pieejamajiem medikamentiem.
Jūnija vidū Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki pieķēra astoņus tirgoņus, kas izplatījuši nelegālus medikamentus. Kopā atsavinātas vairāk nekā 17 000 vienības – tabletes, ziedes, pudeles, pulveri -, nelegālo medikamentu.
Aptuveni 20 līdz 30 procenti pacientu pēc ārsta apmeklējuma neizmanto izrakstīto medikamentu receptes un gandrīz katrs pacients ir nodarbojies ar pašārstēšanos, liecina ģimenes ārstu novērojumi.
Nākamā gada veselības nozares budžetā nav naudas, lai palielinātu mediķu atalgojumu. Tāpat nav naudas, lai īstenotu pacientu organizāciju un arī vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju prasību palielināt valsts kompensācijas apmēru C hepatīta medikamentiem. Nekādu cerību, ka nākamgad valsts kompensējamo zāļu sarakstā varētu iekļaut kādus jaunus medikamentus.
No Eiropas Savienības struktūrfondiem tuvākajos gados vairāki simti miljonu latu nonāks arī veselības aprūpes makā, tostarp onkoloģijai. Tomēr par Eiropas naudu nevar finansēt ne veselības aprūpes pakalpojumus, ne ārstu konsultācijas, ne operācijas vai medikamentus.