Tiks sākta krimināllieta pret ārstu Valmierā, kurš nepamatoti izrakstījis psihotropos medikamentus

 
©f64.lv, Oksana Džadana

Šodien Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs prokuratūrai nosūtījis kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par ārstu, kurš ilgstošā laika periodā Valmierā plašam pacientu lokam izrakstījis īpašas receptes medikamentus, kas satur psihotropās un narkotiskās vielas.

Pirms kāda laika Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess, par īpašo recepšu izrakstīšanu psihotropo un narkotisko vielu saturošo medikamentu iegādei bez medicīniskās nepieciešamības.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā, pamatojoties uz iegūtiem pierādījumiem, viena persona tika atzīta par aizdomās turēto personu.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kāds ārsts Valmierā, ilgstošā laika periodā plašam pacientu lokam izrakstījis īpašās receptes medikamentus, kas satur psihotropās un narkotiskās vielas. Zāles tika izrakstītas bez medicīniskas nepieciešamības lielā apmērā.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to tālāk Valmieras rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu paredzēts sods, kas saistīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos uz laiku līdz pieciem gadiem.

Aizdomās turētai personai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Policija norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.