Valsts apmaksātus medikamentus saņem vien trešdaļa Latvijas pacientu, kamēr pārējiem nākas par tām maksāt pašiem, norādīja Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) direktors Valters Bolevics.
Nosakot zāļu lieltirgotāju pieļaujamo piecenojumu fiksētā līmenī, var rasties loģistikas problēmas, piemēram, izspiežot no tirgus ļoti dārgus medikamentus, norāda Latvijas farmaceitiskās aprūpes asociācijas (LFAA) izpilddirektore Kristīne Jučkoviča.
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) aicina iedzīvotājus lieki neveidot zāļu uzkrājumus, nepirkt zāles nepamatoti lielā daudzumā, kā arī pašiem neziedot tās Ukrainas iedzīvotāju atbalstam, vēsta ZVA sabiedrisko attiecību speciāliste Tanita Tamme-Zvejniece.
Krievijas ārstiem sāk trūkt vairāk nekā 80 medikamentu, arī insulīna un nurofēna bērniem, liecina Krievijas profesionālā slēgtā sociālā tīkla veselības aprūpes speciālistiem "Vrači.rf" veiktas aptaujas rezultāti.
Reaģējot uz Krievijas uzsākto karu Ukrainā un publiski izskanējušajiem radiācijas riskiem, pēdējo divu nedēļu laikā kopumā 10% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju sākuši pastiprināti interesēties par jodu saturošiem medikamentiem, bet vēl 18% apzināti papildinājuši mājas aptieciņu krīzes gadījumiem, secināts BENU Aptiekas Stresa termometra rezultātos.
Ārsts un televīzijas raidījumu vadītājs Aleksandrs Mjasņikovs raidījuma “Par vissvarīgāko” ēterā nosauca aspirīnu par bīstamu medikamentu bērniem. Ārsts skaidroja, ka tā lietošana nepilngadīgajiem var izraisīt astmu, smadzeņu un aknu pietūkumu.
Ārsts un televīzijas raidījumu vadītājs Aleksandrs Mjasņikovs raidījumā “Par vissvarīgāko” brīdināja par antikoagulantu, tostarp aspirīna, bīstamību. Ārsts teica, ka šo populāro medikamentu lietošana bez ārsta norādījuma un bez vajadzības var izraisīt insultu.
Sadarbojoties Rīgas Dzemdību nama un Centrālās laboratorijas kolektīviem, Ukrainai piegādāta apjomīga krava ar medikamentiem un medicīnas precēm dzemdību palīdzības sniegšanai, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki februārī aizturēja divas personas, kuras nodarbojās ar viltotu medikamentu potences uzlabošanai kontrabandu no Indijas uz Latviju un to realizēšanu Eiropas valstīs.
Ģimenes ārste un Krievijas TV raidījumu vadītāja Jeļena Mališeva un viņas kolēģis, kardiologs-reanimatologs Germans Gandelmans raidījuma “Dzīvo veselīgi!” ēterā brīdināja par amiodarona kaitīgumu. Ārsti saka, ka šīs populārās zāles var izraisīt vairogdziedzera darbības traucējumus, problēmas ar plaušām un neskaidru redzi.
Tuvojoties gada lielākajiem svētkiem, daudzi steidz iepirkt dāvanas un plānot maltītes. Iedziļinoties sagatavošanās rūpēs, var pilnīgi aizmirst par tik svarīgu lietu, kā mājas aptieciņu. Galu galā svētku noskaņu var sabojāt pēkšņas vēdersāpes, saaukstēšanās vai trauma. Ja nevēlaties svinības pavadīt gultā, īpaši svarīgi ir ātri reaģēt. Tāpēc Farmaceite atgādina, par ko nepieciešams parūpēties tagad, lai svētku laikā justos mierīgāk.
Ministru kabinets ceturtdien apstiprināta papildu līdzekļu piešķiršana 8 miljonu eiro apmērā veselības aprūpes nozarei, lai nodrošinātu kompensējamo medikamentu un laboratorisko izmeklējumu apmaksu.
Saeima vakar, 22. novembrī, noraidīja virkni "Republikas" Saeimas deputātu priekšlikumus, kas paredzēja no Valsts prezidenta kancelejai atvēlētajiem līdzekļiem pārdalīt 1 093 076 eiro valsts kompensējamo medikamentu apmaksai.
Zemais finansējums onkoloģijā ir attiecināms arī uz medikamentu iegādi un augstiem mirstības rādītājiem, norāda eksperti. Tiek lēsts, ka Latvija medikamentu kvalitātē un inovitātē atpaliek aptuveni 10 gadus no Eiropas Savienība, vēsta TV24 raidījums "Nacionālo interešu klubs".
Lai nodrošinātu savlaicīgu ārstēšanu un zāļu pieejamību pacientiem, īpaši sociāli mazāk aizsargātajām sabiedrības grupām, nepieciešams pilnveidot medikamentu kompensāciju, vairākās slimību grupās paaugstinot apmaksas līmeni līdz 100%, kā arī noteikt pacientu līdzmaksājumu "griestus", secināja eksperti Eiropas Pretnabadzības tīkla Latvijas organizācijas, biedrības "EAPN-Latvia" rīkotajā darba grupas sēdē par pacientu līdzmaksājumu samazināšanu Latvijā.
No 41 jauna medikamenta onkoloģijas ārstēšanai, kas Eiropā apstiprināts pēdējo gadu laikā, Latvijā ir pieejami četri, kas ir zemākais rādītājs Eiropas Savienībā, liecina Eiropas Farmaceitisko rūpniecību un asociāciju federācijas (EFPIA) publiskotā analīze par zāļu pieejamību.
Jaunu medikamentu pieejamība Latvijas pacientiem ir pēdējā vietā Eiropas Savienībā. No jaunajiem, ar patentu aizsargātiem, medikamentiem, kas pēdējos gados reģistrēti Eiropā, Latvijas pacientiem nav pieejami 74%, informē Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) direktors Dr. Valters Bolevics.
Ja Latvijas pacienti nonāktu situācijā, kad to slimības ārstēšanai nepieciešami tādi medikamenti, kurus Latvijā nespēj nodrošināt, bet kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā šo zāļu pieejamība ir garantēta, 63% pacientu būtu gatavi savas veselības un dzīvības dēļ kļūt par rezidentu kaimiņvalstīs.