Kriminālprocess saistībā ar Latvijas Radio (LR) vadības rīcību, piešķirot sev prēmijas un piemaksas, sākts pret 13 esošajām un bijušajām LR un Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) amatpersonām.
Latvijas Radio (LR) vadība sev vairākus gadus prettiesiski piešķīrusi prēmijas un piemaksas, par ko tiesībsargi tagad sākuši kriminālprocesu, liecina materiāli, kas nonākuši portāla "citadiena.lv" rīcībā.
Sabiedrisko mediju neatkarība ir ļoti iluzora un politiskā ietekme notiek "caur naudu", intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja Latvijas Radio ģenerāldirektors Dzintris Kolāts.
Sabiedrisko mediju apvienošana valstij varētu izmaksāt līdz pusotram miljonam latu, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" atzina Latvijas Radio (LR) ģenerāldirektors Dzintris Kolāts, atsaucoties uz "Ernst&Young" auditoru ziņojumu, kurā izvērtēts iespējamais apvienošanas projekts.
Finanšu ministrija (FM), analizējot Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) iesniegtos Latvijas Radio 2. programmas (LR2) finanšu un ekonomiskos aprēķinus, secinājusi, ka LR2 nodošana koncesijā kopumā nerisina Latvijas Radio (LR) finansiālās problēmas.
Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) saņēmusi Finanšu ministrijas (FM) atzinumu par Latvijas Radio 2. programmas (LR2) koncesijas finanšu un ekonomisko aprēķinu. Tajā FM atbalsta LR2 nodošanu privātam uzņēmumam ar nosacījumu, ka tiek saglabāts raidstacijas formāts.
"Ja nav skaidri motīvi, mērķi, ko grib panākt ar sabiedrisko mediju apvienošanu, tad neesmu gatavs atbalstīt ideju, kas faktiski ir ar baltiem diegiem šūta," Neatkarīgajai komentē Saeimas Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas priekšsēdētājs, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas loceklis Augusts Brigmanis.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti šodien, apspriežot priekšlikumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumprojektā, neatbalstīja ieceri par Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas (LTV) apvienošanu.
"Tas nav pareizi, ka sabiedriskie mediji, kuri saņem valsts finansējumu – nodokļu maksātāju naudu, var pieņemt arī reklāmu, kuru pieņem arī citi šā tirgus dalībnieki. Latvijas Televīzija (LTV) un Latvijas Radio (LR) var noteikt daudz zemākas reklāmas izmaksas cenas, kuras pārējie nevar noteikt," uzskata Latvijas Preses izdevēju asociācijas (LPIA) izpilddirektors Guntars Līcis.
Latvijas Radio (LR) ir nopietnas grāmatvedības, ekonomiskas un finanšu rakstura problēmas, jo tas nespēj tikt galā ar savu naudas plūsmu, šādu viedokli biznesa portālam "Nozare.lv" pauda Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka.
Plānots, ka Latvijas Radio (LR) ieņēmumi šogad par 800 000 latu pārsniegs izdevumus, biznesa portālam "Nozare.lv" apstiprināja LR ģenerāldirektors Dzintris Kolāts.
Pilnvērtīgas darbības nodrošināšanai sabiedriskajiem medijiem nākamgad pietrūks apmēram pusotra miljona latu. Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektors Edgars Kots nolēmis pārliecināt Nacionālo radio un televīzijas padomi (NRTP) par nepieciešamību jau ar 1. martu pāriet uz ciparu formāta apraidi, savukārt Latvijas Radio ģenerāldirektors Dzintris Kolāts pieļauj iespēju samazināt darbinieku skaitu un arī kāda kanāla ģeogrāfisko apraidi.
Lai nodrošinātu nepieciešamo līdzekļu ekonomiju, saistībā ar nepietiekamo finansējumu, Latvijas Radio (LR) nāksies samazināt darbinieku skaitu, savukārt Latvijas Televīzija (LTV) plāno mazināt darbinieku algas.
Konkurss par populārākās raidstacijas nodošanu privātās rokās sāksies vien nākamā gada janvāra beigās, informē Latvijas Radio (LR) ģenerāldirektors Dzintris Kolāts. Pēc viņa teiktā, ja viss būs kārtībā, tad jau 29. martā varēs uzzināt LR2 koncesionāra (koncesijas ieguvējs, kas noslēgs koncesijas līgumu) nosaukumu.
16.novembrī Latvijas Radio slēdz ziedojumu tālruni 90006786. Ziedojumu tālrunis šobrīd tiek slēgts, jo ziedojumu apmērs ir kļuvis mazāks par tālruņa uzturēšanas izmaksām.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien iesniedza priekšlikumus likumprojektam "Par valsts budžetu 2010.gadam", aicinot pārdalīt VAS "Latvijas Valsts meži" ieņēmumus no dividendēm Latvijas Radio 2 darbības nodrošināšanai līdz tā nodošanai koncesijā.
Triju mēnešu laikā brīvprātīgo grupa, kas darbojas Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas izveidotajā veidojumā Par sabiedrisko mediju attīstības jautājumiem, apņēmusies izdarīt to, ko nav bijis iespējams īstenot vairāku gadu garumā.
Nav precīza darba uzdevuma un mērķa, dažādas intereses, par daudz ekspertu – ir tie argumenti, ko sabiedrisko mediju vadītāji izmanto, lai raksturotu Saeimas veidoto sabiedrisko mediju apvienošanas darba grupu.