Trešdiena, 21.februāris

redeem Ariadne, Eleonora

arrow_right_alt Latvijā

Kavējas nodot koncesijā Latvijas Radio 2

"Kārtējo reizi darbs ir palicis pusratā. Valdība naudu Latvijas Radio 2 (LR2) darbības nodrošināšanai līdz gada beigām piešķīra, taču lēmums par koncesijas izbeigšanu tā arī nav pieņemts," neizpratni pauž Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) priekšsēdētājs Ābrams Kleckins.

Pirms mēneša valdība nolēma atvēlēt 183 069 latus, lai jau 1. maijā nebūtu jāatslēdz LR2. Dotācija paredz populārākās raidstacijas darbu līdz gada beigām, taču, kas notiks tālāk, pagaidām nav zināms. Ministru prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne Neatkarīgajai skaidro: "Valdība ir vienojusies, ka jautājums par koncesiju nav aktuāls, jo līdzekļi darbības nodrošināšanai šim gadam ir piešķirti. Par atkārtotu atgriešanos pie koncesijas neviens nav neko minējis. Līdz ar to var uzskatīt, ka šis jautājums ir vispār zaudējis aktualitāti."

Taču NRTP rīcībā nav neviena valdības apstiprināta dokumenta, kurā būtu minēts, ka jābeidz izskatīt LR2 nodošana koncesijā. "It kā jau to varētu saprast, jo tuvojas vēlēšanas un politiķi nevēlas pieņemt šādu lēmumu, taču – kāpēc nav skaidri pateikts, vai LR2 turpmākai darbībai 2011. gadā un tālāk būs pieejama valsts dotācija," bažījas NRTP priekšsēdis Ā. Kleckins.

Premjers Valdis Dombrovskis (JL) un satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK) ir parakstījuši rīkojumu, kurā uzdots Finanšu ministrijai no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt NRTP 183 069 latus finansējuma pārskaitīšanai sabiedriskajai raidorganizācijai LR2 darbības nodrošināšanai līdz 2010. gada beigām. Šajā rīkojumā nav pieminēta koncesija.

NRTP priekšsēdētāja vietniece Dace Buceniece norāda, ka jautājumu par LR2 nodošanu privātam partnerim virzīs skatīt atkārtotā valdības sēdē: "Droši vien to darīsim kaut kad rudenī, visdrīzāk, pēc Saeimas vēlēšanām, jo pēc Publiskās un privātās partnerības likuma konkrēts lēmums par koncesiju jāpieņem Ministru kabinetam."

Mediju eksperte Anda Rožukalne ir izbrīnīta, ka NRTP nav beigusi LR2 koncesijas projekta virzību. "Šis process nav pamatots. Tajā ir daudz trūkumu un viegli saskatāma vēlme privātam uzņēmumam dot iespēju iegūt Latvijas vadošā radiokanāla auditoriju. Domāju, ka vairāk nekā gadu pēc šīs idejas intensīvas, bet ne pārāk labi izskaidrotas virzīšanas tiešām būtu jāpieņem lēmums no tās atteikties, ja jau tā nav realizēta. Līdz ar to es pārāk neuztrauktos, vai koncesijas plānošana šķiet atraktīva potenciālajiem investoriem, bet vairāk uztrauktos par to, kā turpmāk attīstīsies LR2," bažas pauž A. Rožukalne.

Viņa ir satraukta par to, vai pēc neilga laika atkal LR2 nebūs ķīlnieka lomā: "Tam it kā nebūs finansējuma, un pastāvēs iespēja, ka LR var zaudēt populārāko kanālu un reklāmas līdzekļu avotu. Tādā ziņā tiešām vajadzētu konceptuāli vienoties, ko darīt ar koncesijas ideju.