Ir daudz dažādu emociju veidu, kas ietekmē to, kā mēs dzīvojam un mijiedarbojamies ar citiem. Reizēm var šķist, ka šīs emocijas vada mūs. Izvēles, ko izdarām, darbības, ko veicam, un mūsu uztveri ietekmē sajūtas, ko piedzīvojam jebkurā brīdī.
Laimes un prieka sajūtu katram var sniegt kaut kas cits. Daudzi uzskata, ka īsto laimes sajūtu var sniegt nauda, laba veselība un mīlestība. Cik cilvēku, tik dažādu viedokļu par laimi. Zinātnieki nolēma šo izpētīt un noskaidrot, kas patiesībā cilvēkiem var sniegt mūžīgu laimi un prieku, raksta "Daily Star".
Pagaidām, kad saulīte vēl lutina, cilvēkiem ir priecīgs prāts, bet brīdī, kad tumšais un drēgnais rudens būs klāt, garastāvokļa svārstības būs kā sauktas, kas ietekmēs garastāvokli un arī veselību. Tāpēc aplūkosim 10 idejas, kā nepazust rudenī un iemīlēt sevi.
Daudzi uzskata, ka, lai gūtu panākumus, pietiek būt skaistam un gudram, taču bieži vien daudz svarīgāk ir, lai cilvēkam būtu attīstīta emocionālā inteliģence. Bet kā tas palīdz dzīvē?
Atziņa, ka cilvēka vēlmes ir nepiepildāmas un tieksmes noved pie posta, nav jauna gudrība. Tai ir senas hinduistu, budistu un grieķu saknes, un tā ir daudzu reliģiju stūrakmens. Tomēr skarbo vikingu pēcteči zviedri ir atraduši ceļu uz dzīvi harmonijā jeb laimes formulu «lagom».
Viss sākas ar sevi. Cik laimīgs šajā brīdī jūties, tik labi jutīsies arī tavi līdzcilvēki. Mūsdienās laime nav vairs pašsaprotama, pie tās jāstrādā katru dienu. “Vai tu esi laimīgs? Vai tu sevi mīli? Ar kādiem palīglīdzekļiem tu parādi, ka sevi mīli?
Multipakalpojumu uzņēmums “Tele2” sadarbībā ar starptautisko konsultāciju uzņēmumu “System1 Group” kopš 2020. gada mēra Latvijas sabiedrības noskaņojumu, izmantojot īpašo “FaceTrace” pētījuma metodi. Kā rāda šī gada maija dati, pārliecinoši lielākajai daļai iedzīvotāju jeb 75% trūkst emociju – cilvēki uz daudzām lietām skatās visai bezkaislīgi. Tāpat, salīdzinot ar gada sākumu, sabiedrībā nedaudz pieaugušas dusmas, tomēr nemainīgi augstā līmenī saglabājusies tā sabiedrības daļa, kas atzīst, ka viņi jūtas laimīgi – tādi kopumā ir ap 13% iedzīvotāju.
Galvenais ir apziņa, ka pastāvīga laime patiesībā nav mērķis. Pastāv izplatīts laimes pārpratums. Tas bieži vien neļauj cilvēkiem patiesi izjust regulāru ikdienas prieku.
Cilvēki, kuri pamostas agri, mēdz būt laimīgāki un finansiāli veiksmīgāki. Ir četras lietas, ko veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rītiem. Vai esat kādreiz domājuši, kas atšķir veiksmīgus cilvēkus no citiem?
Psiholoģijas eksperte un labklājības platformas “Four Thousand Mondays” dibinātāja Džodija Velmena uzskata, ka cilvēkiem ir jāsastopas ar savām bailēm no nāves, lai viņi varētu dzīvot pilnvērtīgāku dzīvi, raksta CNBC.
Mūsu garastāvokli var ietekmēt daudz un dažādas lietas, sākot no tā, cik izgulējušās esam un beidzot ar laikapstākļiem. Reizēm šķiet, ka visa pasaule ir sazvērējusies pret mums un neveiksmes seko līdz ik uz soļa, tāpēc arī mūsu garastāvoklis ir pavisam drūms. Lai uzlabotu garastāvokli reizēm nepieciešams vien pavisam maz.
Laimes psiholoģijas pētniece iesaka atslābināties un sekot padomam: “Vienkārši sajūti savas sajūtas!” Diemžēl to bieži ir grūti izdarīt, jo daudzi no mums parasti ir slēgti šādai pieredzei, vēsta cnbc.com.
20. marts ir Starptautiskā laimes diena, ko 2012. gada 28. jūlijā ieviesa ANO Ģenerālā asambleja. Ideju par šādas dienas ieviešanu deviņus gadus iepriekš izteica Butānas karaliste, un to vienbalsīgi atbalstīja visas 193 ANO dalībvalstis. Šajā dienā iesaka svētkus svinēt atbilstoši nosaukumam un papildināt tos ar izglītojošiem pasākumiem, vienlaikus atgādinot, ka tiekšanās pēc laimes ir neatņemama katra cilvēka vēlme uz šīs planētas.
Izrādās, ka atsevišķu produktu notiesāšana var padarīt jūs priecīgākus un laimīgākus. Ja jūtaties noskumis, tad ķerieties pie šiem astoņiem pārtikas produktiem!
Latvijas iedzīvotāji kopumā savu laimes izjūtu novērtējuši salīdzinoši augstu, laimes indeksam sasniedzot 70 no 100 punktiem, noskaidrots starptautiskā pētījumā "Laimes indekss", ko astoņās valstīs veicis mājokļu attīstītājs "Bonava" un pētījumu aģentūra "Cliente".