Krievu valoda

20.feb 2012
Kaut arī tautas nobalsošanā pret valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai nobalsoja pārliecinoši 74,8 procenti vēlētāju, arī krievu valodas atbalstītāji šajos rezultātos saskata iespēju turpināt cīņu par krievu valodas statusa mainīšanu.
20.feb 2012
Krievijas federācijā Latvijas pilsoņi tautas nobalsošanā pārliecinoši nobalsoja par krievu valodu kā otro valsts valodu Latvijā. «Tā ir spēlēšanās smilšu kastē,» Neatkarīgajai teic Latvijas pilsonis no Maskavas Viktors Radugins, kurš brīnišķīgi runā latviski.
20.feb 2012
Tautas nobalsošana par krievu valodu kā otro valsts valodu Latvijā Īrijas republikā un Ziemeļīrijā ir izraisījusi rekordaugstu aktivitāti. Vēl tad, kad teorētiski vēlēšanu iecirkņu durvīm jau vajadzēja būt slēgtām, Īrijas latvieši no dažādām pilsētām meklēja iespējas tikt uz vēlēšanu iecirkņiem. Un paguva.
20.feb 2012
Pret Satversmes grozījumiem, kas paredzēja valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, nobalsojuši 821 722 jeb 74,8 procenti vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie tautas nobalsošanas rezultāti.
19.feb 2012
Iecirknī Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā nobalsot referendumā par valsts valodas statusa noteikšanu krievu valodai varēja visi, kas bija iestājušies rindā līdz plkst.22, aģentūru LETA informēja iecirkņa komisijas sekretāre Sanda Sīlīte-Galiņa.
18.feb 2012
Balsotāju aktivitāte referendumā par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai liecina, ka šis kļuvis par apmeklētāko referendumu neatkarīgās Latvijas vēsturē, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotā informācija.
18.feb 2012
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) šodien referendumā nobalsojis par krievu valodu kā otro valsts valodu, lai tā norādītu uz pastāvošajām problēmām integrācijas politikā.
18.feb 2012
Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs ir neizpratnē par atteikumu akreditēt kā tautas nobalsošanas novērotājus divus Krievijas Sabiedriskās palātas pārstāvjus, teikts Krievijas vēstniecības Latvijā izplatītā paziņojumā.
18.feb 2012
Vecmīlgrāvī visos piecos vēlēšanu iecirkņos balsošana referendumā par divvalodību norit mierīgi un bez starpgadījumiem.
18.feb 2012
Referenduma par krievu valodu kā otro valsts valodu iniciators Vladimirs Lindermans cer uz 300 000 balsotāju "par" un sola cīņu turpināt ar jaunām akcijām.
18.feb 2012
Latvijā notiekošais referendums ir ierindojies starp aktuālākajām ziņām gan Igaunijas, gan Lietuvas presē. Tam uzmanība tiek pievērsta arī Krievijas medijos, informē Latvijas Radio.
18.feb 2012
Vēlēšanu iecirknī Rīgas Kongresu namā ir vērojama samērā liela vēlētāju aktivitāte, taču rindas ir pārejošas, informēja vēlēšanu iecirkņa pārstāvji.
18.feb 2012
Pirmie šorīt pie referenduma balsošanas urnām devās Austrālijā esošie Latvijas pilsoņi, ziņo LTV Ziņu dienests.
17.feb 2012
Starptautiskajā operācijā Afganistānā dienošie Latvijas karavīri savu izvēli tautas nobalsošanā jau ir pauduši, informē Aizsardzības ministrija.
17.feb 2012
16. februāra vakarā uz Daugavas ledus posma starp Akmens un Dzelzceļa tiltiem uzberot kūdru, izveidots uzraksts "CELIES ... !" Zināms, ka uzraksta bēršana uz Daugavas ledus ir ikgadēja Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes studentu tradīcija.
17.feb 2012
Uzraksts "Atbalsti valsti!", Brīvības piemineklis, karogs un Latvijas ģerbonis - simboli, kas saprotami un tuvi katram, ziņo LTV Ziņu dienests.
17.feb 2012
«Nu, kā tad viņiem pietrūkst? Skolās var mācīties krieviski, avīzes krievu valodā ir, veikalos un pašvaldībā var runāt un rakstīt kaut vai Novgorodas dialektā – visi visu sapratīs,» par tuvojošos referendumu un daļas krievvalodīgo vēlmi uztaisīt otru valsts valodu ir sašutusi Marijas kundze no Rēzeknes.
17.feb 2012
Rīt, 18. februārī, jāpiedalās referendumā un jābalso «pret» otras valsts valodas ieviešanu.
16.feb 2012
Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars aicina referenduma dienā ievērot sabiedrisko kārtību un ar sapratni un cieņu izturēties vienam pret otru, kā arī pret citādi domājošajiem.
16.feb 2012
No 8.februāra līdz 17.februārim vēlēšanu iecirkņi piedāvā iespēju uzdot sev interesējošus jautājumus, iepazīties ar Satversmes grozījumu tekstu, balsošanas kārtību un pieteikt balsošanu atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī tautas nobalsošanas dienā. Šajās dienās cilvēku aktivitāte ir maza.