Nākotnē aizvien biežāk nāksies saskarties ar Latvijas teritorijai neraksturīgiem un ekstremāliem laika apstākļiem, teikts Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) pētījuma ziņojumā "Klimata pārmaiņu scenāriji Latvijai".
VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (turpmāk – LVĢMC) ir izstrādājis klimata pārmaiņu scenārijus Latvijai līdz 2100. gadam, kā arī ir izveidojis klimata pārmaiņu analīzes rīku.
Jaunākajā Climate Change Performance Index (CCPI) Latvija ieņem augsto 15.vietu: ar indeksa vērtību 60,20 tās sniegums atzīts kā labs. Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kas ir saņēmusi šādu vērtējumu. Lietuva ir ierindota 19.vietā un saņēmusi vērtējumu - viduvēji, bet Igaunijas sniegums tiek vērtēts kā vājš, ierindojot to 50.vietā.
Lai pielāgotos klimata pārmaiņām, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rīkos semināru par metodoloģiskajām pieejām risku un ievainojamības novērtēšanai, aģentūru LETA informēja VARAM.
Šonedēļ noslēdzās Ekoskolu klimata kampaņas pirmā nedēļa, kuras laikā izstāde pabija Rīgas Ziepniekkalna sākumskolā un Rīgas 33. vidusskolā, palīdzot skolēniem un skolotājiem spēļu un diskusiju veidā dalīties pieredzē un zināšanās par klimata pārmaiņām.
Eiropas Komisija izstrādājusi stratēģiju, kas palīdzēs saglabāt starptautisko aktivitāti cīņā ar klimata pārmaiņām. Paziņojumā ierosināts ES bez kavēšanās realizēt pagājušajā decembrī noslēgto Kopenhāgenas vienošanos, jo īpaši tūlītējo finansiālo palīdzību jaunattīstības valstīm.
Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) un vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) šodien Kopenhāgenā piedalīsies ikgadējā ANO Klimata pārmaiņu konferencē.
Eiropieši un cilvēki no visas pasaules pauduši skaidru nostāju: valdībām ir jāveic pasākumi klimata pārmaiņu jautājumā, jo īpaši CO2 emisijas līmeņa samazināšanai.
Globālā sasilšana Eiropas Savienībai (ES) varētu izmaksāt līdz pat 65 miljardiem eiro (30,61 miljardam latu) gadā, tomēr paradoksālā kārtā Ziemeļvalstis un Baltijas valstis varētu pat būt ieguvējas, sacīts trešdien publicētajā ES Vienotā pētījumu centra ziņojumā.
Klimata pārmaiņām veltītajā konferencē Kopenhāgenā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vadītājiem jāparāda, ka Eiropa šajā jomā ir līdere, tādas prasības šodien Strasbūrā pieņemtajā rezolūcijā izvirza Eiropas Parlaments (EP).
29.oktobrī Lielbritānijas vēstniecības pilnvarotais lietvedis Dr. Entonijs Stoukss pasniedza vides ministram Raimondam Vējonim karti, kurā atspoguļots, kāda varētu izskatīties pasaule, ja netiks ierobežotas klimata pārmaiņas un globālā temperatūra pieaugs līdz četriem grādiem pēc Celsija, informē Vides ministrijas Sabiedrības informēšanas nodaļa.