Gaidāms "La Niña" fenomens: klimatologi brīdina par laikapstākļu izmaiņām visā planētā

© Pixabay.com

"La Niña" ir raksturīga zema temperatūra Klusā okeāna ekvatoriālajā daļā, un tā ir tieši saistīta ar plūdiem un sausumu visā planētā, vēsta aģentūra "Reuters".

Pasaules Meteoroloģijas organizācija nāca klajā ar paziņojumu, ka "El Niño" fenomens, kam raksturīga gaisa temperatūras paaugstināšanās uz Zemes, līdz šī gada beigām var piekāpties vēsākajai "La Niña".

Meteorologu komanda skaidroja, ka "El Ninjo" raksturo okeāna virsmas temperatūras paaugstināšanās Klusā okeāna austrumu un centrālajā daļā, turpretim "La Niña" ir raksturīga zema temperatūra Klusā okeāna ekvatoriālajā daļā, un tā ir tieši saistīta ar plūdiem un sausumu visā planētā.

Zinātnieki lēš, ka pastāv 60% iespējamība, ka "La Niña" būs aktīva no jūlija līdz septembrim, tomēr viņi arī atzīmēja, ka ilgtermiņa klimata pārmaiņas noteikti turpināsies. Tas ir saistīts ar faktu, ka turpinās Zemes sasilšanas process siltumnīcefekta gāzu, kas aiztur siltumu, dēļ. Ārkārtīgi augstajai jūras virsmas temperatūrai "nākamajos mēnešos joprojām būs svarīga loma", speciālisti piebilda.

Klimatologi ir pārliecināti, ka "La Niña" atvēsinošajam efektam būs ierobežota ietekme, jo pēdējie deviņi gadi bijuši siltākie planētas vēsturē visā meteoroloģisko novērojumu periodā.

Svarīgākais