Māksliniece Harita Strazdiņa savu mājvietu, kurā mitinās apmēram divus gadus, iekārtojusi violetos un fuksijas toņos, jo šobrīd tās esot viņas mīļākās krāsas, kas nomainījušas oranžās krāsas periodu.
Kultūras nama Sapņi un kokteiļi un kafejnīcas Osīriss līdzīpašnieks Normunds Matutis ar dzīvesbiedri Ivetu un bērniem Nikolu (4 gadi) un Sintiju (21 gads) jau gandrīz trīs gadus mitinās 132 kvadrātmetrus plašā dzīvoklī ar koka logiem Pārdaugavā, kuram ir arī saulaina terase un uz kuras krāšņi zied vasaras puķes.
Bruknas muiža iebraucējam tik tiešām var šķist kā pastorāle – idilliska lauku ainava, skaista ēka, visapkārt cilvēki – vieni rosās, citi sēž durvju ailē un lasa, pagalmā snauž miermīlīgs suns. Iedomājos, kā, šo aprakstu lasot, nospurgs un saviebsies priesteris Andrejs Mediņš.
Virtuve ir mājokļa dvēsele - centrālā telpa, kurā pavadām daudz laika gan gatavojot maltītes, gan komunicējot ar ģimeni un draugiem. Lai virtuve kalpotu ilgi un tā būtu gan funkcionāla, gan vizuāli pievilcīga, „Skābardis” mēbeļu un interjera dizainers Raimonds Šiferis sniedz ieteikumus, kā pareizi plānot virtuves dizainu.
Pārgaujas novadā, gadsimtos senu ozolu un liepu apskauta, no likteņa vētrām paslēpusies pieticīgā, bet cēlā Ungurmuiža – viena no pirmajām vērienīgajām baroka būvēm, kas Vidzemē uzcelta pēc postošā Ziemeļu kara.
Rīdzinieku Olgas un Aleksandra atklāsme par fenšui eksistenci, pausto filozofiju un lietojumu dzīvē nav nejauša. Privātmāja, kurā jaunā ģimene dzīvo salīdzinoši nesen, viņiem ir jau trešā dzīvesvieta.
Jaundzimušo bērnu ārste Ilze Eglīte ar vīru Jāni pirms septiņiem gadiem nolēma uzsākt savas mājas būvniecību Valmierā. Ģimene no divistabu dzīvokļa uz jauno mājvietu pārcēlusies tikai nedaudz vairāk kā pirms mēneša.
Rīdzinieces Laumas mājvieta 100 kvadrātmetru platībā dažādos laika posmos ir izskatījusies atšķirīgi, jo sākotnēji tagadējā saimniece tajā dzīvojusi kopā ar vecākiem un māsu.
Rīgas Mateja draudzes sludinātāja Anda Miezīša un viņa sievas Madaras ģimene, kurā aug nepilnu gada vecais dēlēns Timotejs, jau piekto gadu mitinās savā mājvietā baznīcas telpās.
Līdz ar interneta lapas Pinterest.com aktualizēšanos, pasaulē mainījusies arī izpratne par savas mājvietas iekārtošanu. Aizvien vairāk cilvēku izvēlas alternatīvus variantus interjera dizaineru nolīgšanai.
Vannas istabas aprīkojuma ražotāja Gustavsberg dizaineru komanda pievērš lielu uzmanību vannas istabas dizainam un arvien meklē jaunas idejas, kā padarīt vannas istabas gan vizuāli pievilcīgas, gan funkcionālas. Pat neliela interesanta dizaina detaļa var mainīt telpas interjera noskaņu – un kāpēc tas nevarētu būt melns tualetes pods vai izlietne?
Viesistaba ir viena no svarīgākajām telpām mājvietā, kur parasti visa ģimene sapulcējas darbdienu vakaros un brīvdienās, kopā atpūšas, skatās TV, svētkos un nozīmīgos dzīves brīžos uzņem viesus. Tāpēc šo telpu būtiski iekārtot mājīgu, funkcionālu un relaksējošu, lai tā būtu komfortabla visai ģimenei.
Māksliniece Baiba Rasa savu Rožkalnu ir izsapņojusi, izlolojusi un azartiski turpina to darīt joprojām. Ārēji trauslajai sievietei ir īpašas attiecības ar rozēm, ar gaismu un ar procesu, ko sauc par radīšanas brīnumu visās iespējamajās tā izpausmes formās.
Gleznotāja un interjeriste Ligita Caune kopā ar vīru Aivaru Cauni un zeltaino retrīveru Teodoru jau nedaudz vairāk nekā gadu mitinās skaistā namā Rāmavas privātmāju rajonā. Ģimene atzīst, ka, ienākot šai mājā, uzreiz pārņēmusi izjūta: «Tā ir mūsu!»
Studijas Peahen vadītāja, māksliniece Patricija Brekte savu darbnīcu pirms deviņiem gadiem iekārtojusi Andrejostā, kuru var nosaukt par īpašu un unikālu republiku. Ar savu pirmatnējo šarmu, ostas pievilcīgajiem skatiem un vilcienu dunoņu līdzās tajā aizrit radošu cilvēku ikdiena.
Veidojot bērnistabas interjeru, būtiskākie aspekti ir bērna vecums, kā arī viņa aizraušanās, intereses un raksturs. «Apmēram līdz divu trīs gadu vecumam bērni parasti guļ vecāku istabā, bet dienā labprātāk uzturas mammas vai tēta sabiedrībā, tāpēc bērnistaba un rotaļlietas faktiski atrodas visā mājoklī,» stāsta interjera dizainere Kristīne Skudrēna.
Restorāns Uguns Dzēsējs, kas darbojas nelielas privātas viesnīcas Liene telpās, iekārtots ne tikai kā vieta, kur ērti papusdienot vai pavakariņot. Tajā veidotais interjers ar seniem ugunsdzēsības eksponātiem mudina ielūkoties vēstures lappusēs un smelties informāciju par ugunsdzēsēju ikdienu un darba specifiku.
Iluzionistu Pecolli māju gribas saukt par neparastu: brīdinošais uzraksts uz vārtiņiem «Uzmanību! Nikns kurmis!» ir tīrais sīkums salīdzinājumā ar tām odziņām, kas pārsteidz iekštelpās. Te ik uz soļa ieraugāmas oriģinālas, savdabīgas interjera detaļas: guļamistabas centrā teiksmainu lotosa ziedu atgādina koši sarkana gulta un saimniecei vien zināms indonēziešu līgavu kroņa noslēpums...
Ienākot zaļajā studijā Pienene, kas apvieno veikalu un kafetēriju, sajūtas mudina mazliet paceļot dabā, jo interjera dizainā galvenais motīvs veltīts pienenēm, kas tik krāšņi pavasarī ar dzelteniem ziediem rotā Latvijas pļavas un pēc tam pārvēršas liegās baltās pūkās.
Mūsdienīga elegance un romantisks lauku šarms līdzās komfortam, pateicoties gādīgu roku klātbūtnei, jau gadu mājo Liepupes muižā Salacgrīvas novadā netālu no jūras. Muižas interjerā parādās oriģinālas vēstures liecības, kas sadzīvo ar izsmalcinātu provinces luksusu.