Šodien Eiropadomes sanāksmē Eiropas Savienības nacionālo valstu vadītājiem būs pieejams gan fiskālās disciplīnas līguma projekts, gan līgums par Eiropas stabilitātes mehānisma nodibināšanu.
Šā gada janvārī Dānija uz pus gadu kļuvusi par Eiropas Savienības prezidējošo valsti un šajā laikā tiks realizēta nozīmīga kultūras programma gan Kopenhāgenā un Briselē, gan citās ES dalībvalstīs.
iropas Parlamenta (EP) politisko grupu nacionālo delegāciju vadītāji no dalībvalstīm, kuras apņēmušās ieviest eiro, nosūtījuši vēstuli Eiropas Savienības (ES) prezidentam Hermanim van Rompejam (Herman van Rompuy), iebilstot pret līdzšinējo Fiskālā pakta redakciju, kuru plānots apspriest un pieņemt gaidāmajā ES samitā 30.janvārī. Vēstuli parakstījis arī Eiropas Parlamenta lielākās politiskās grupas ETP Latvijas delegācijas vadītājs Krišjānis Kariņš (Vienotība).
Eiropas Komisija (EK) paziņojusi, ka uz laiku aptur Eiropas Savienības (ES) fondu maksājumus Latvijai, informēja Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Agnese Beļkeviča.
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aicinās Eiropas Savienības (ES) institūcijas noņemt ierobežotas pieejamības statusu jaunajam starpvaldību līgumam par fiskālo disciplīnu, un šo ministra iniciatīvu trešdien atbalstījuši arī Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti.
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans licis manīt, ka ir gatavs piekāpties Briselei un mainīt vairākus Eiropas Komisijas (EK) neapmierinātību izraisījušos likumus. Savukārt nedēļas nogalē rīkotā demonstrācijā Budapeštas ielās atbalstu valdībai izteica vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku.
Apkopojot 99% balsu referendumā par Horvātijas pievienošanos Eiropas Savienībai (ES), secināts, ka vairāk nekā 66% valsts pilsoņu, kuri piedalījās referendumā, atbalstījuši iestāšanos blokā.
Baltijas lauksaimnieku cīņa par godīgāku un vienlīdzīgāku tiešmaksājumu politiku Eiropas Savienībā pagaidām vēl nerod pretimnākšanu Eiropas Ko misijā un citu Eiropas Sa vienības valstu un īpaši donorvalstu, piemēram, Vācijas, politiķu vidū.
Zemkopības ministrija (ZM) rosina paredzēt valsts atbalstu lētu kredītu veidā tiem lauksaimniekiem, kuri iegādājas zemi. Pēc ZM aplēsēm, aizdevumus šādam mērķim vajadzētu izsniegt ar gada likmi robežās no 3 līdz 4 procentiem un ar maksimālo aizdevuma termiņu līdz 20 gadiem.
Eksperti Andris Sprūds un Žaneta Ozoliņa kritiski vērtē līdzšinējo Eiropas Savienības Ārējās darbības dienestu (EĀDD), kuru vada Eiropas Savienības (ES) augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Ketrīna Eštone.
Šodien Eiropas Savienības (ES) parlaments ievēlēs jaunu prezidentu. Tradicionāli šis augstais, bet pēc būtības ceremoniālais amats tiek sadalīts starp diviem lielākajiem ES parlamenta politiskajiem spēkiem.
Saeimā piektdien, 13.janvārī, viesojās Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks, transporta komisārs Sīms Kallass (Siim Kallas), sarunā ar kuru parlamenta komisiju vadītāji uzsvēra Latvijas intereses Eiropas transporta projektos.
Par jauno Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāru balsos 24.janvārī, un viens no trijiem kandidātiem Nils Muižnieks savas izredzes vērtē atturīgi, norādot, ka pašlaik vēl notiek nopietns lobijs.
Šodien, 12.janvārī pēc Valsts prezidenta Andra Bērziņa iniciatīvas notika pirmā 11.Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Vjačeslava Dombrovska un viņa vietnieks Jāņa Dūklava saruna, kurā tika izskatīti būtiskākie komisijas darba uzdevumi šim un turpmākajiem darbības gadiem, ņemot vērā Eiropas Savienības (ES) nākamo plānošanas periodu un Latvijas prioritātes tajā.
Eiropas Komisija (EK) trešdien paziņoja, ka ir nolēmusi sūdzēt tiesā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, tostarp Latviju, par atteikšanos atbalstīt ES ierēdņu algu palielināšanu no šā gada.
Pirms ārpolitikas debatēm, kas plānotas 26. janvārī, valdība vakar skatīja Ārlietu ministrijas sagatavoto ziņojumu par valsts tuvākajām prioritātēm. Tajā Latvija apstiprinājusi atbalstu Eiropas Savienības (ES) un NATO kopējai politikai, dokumentā formulējot arī savas intereses, piemēram, sarunās par ES daudzgadu budžetu.