Eiropas ekonomisko problēmu risināšana aizņems daudzus gadus, un sliktākais vēl ir tikai priekšā, uzskata zviedru Handelsbanken izpilddirektors Pērs Bomans (Par Boman).
Latvijas premjerministra Valda Dombrovska spēju saglabāt amatu, neraugoties uz smago krīzi un taupības pasākumiem, biznesa žurnāls The Economist nodēvējis par īstu burvju triku.
Latvija ar savu milzīgo ekonomikas lejupslīdi būs paliekoši ierakstījusi savu vārdu pasaules vēstures annālēs, biznesa portālam "Nozare.lv" atzina "SEB bankas" makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.
Krīze skaidri parādīja: problēmas, kas skar vienu banku, var pārņemt visu finanšu sektoru un izplatīties pāri valstu robežām. Krīze lika arī atskārst, ka pašlaik nav sistēmas grūtībās nonākušu finanšu iestāžu pārvaldībai. Praktiski nepastāv noteikumi, kā rīkoties valstu iestādēm, ja mūs piemeklē banku krīze.
Pēc pieciem gadiem cilvēki vairs neatcerēsies, cik labi dzīvoja 2007.gadā, bet atcerēsies tikai to, kā bija divus trīs gadus iepriekš, sarunā ar biznesa portālu "Nozare.lv" sacīja sociālantropologs Roberts Ķīlis.
Kamēr mūsu pašmāju ekonomisti un politiķi pirms vēlēšanām ir optimisma pārpilni un jau nākamgad sola ekonomisko izaugsmi, pasaulē valda gluži pretējs noskaņojums. Arvien vairāk un vairāk cilvēku sliecas domāt, ka krīze nemaz nav beigusies un pirmajam krīzes vilnim var sekot otrs.
Pēc Centrālās statistikas pārvaldes apkopotajiem iekšzemes kopprodukta (IKP) datiem, 2010. gada otrajā ceturksnī pret 2010. gada pirmo ceturksni IKP pieaudzis par 0,8%.
Ekonomiskā lejupslīde Latvijā ir apturēta, par ko liecina iekšzemes kopprodukta (IKP) šā gada pirmā ceturkšņa novērtējums, kas uzrāda pieaugumu par 0,3% salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, teikts Ekonomikas ministrijas (EM) un Finanšu ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par makroekonomisko situāciju valstī.
Operatīvā mēnešu statistika rūpniecības, mazumtirdzniecības, nodokļu ieņēmumu un ārējās tirdzniecības jomā liecina par to, ka gada pirmajā ceturksnī tautsaimniecības ekonomiskās aktivitātes kritums ir apstājies, norādījis finanšu ministrs Einars Repše (JL).
Latvijas valdība sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem ir vienojusies veikt nākamā gada budžeta konsolidāciju 395 līdz 440 miljonu latu robežās, šodien Saeimā paziņoja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL).
Pasaules ekonomika atlabst ātrāk par prognozēto, taču nesenā viļņošanās finanšu tirgos parāda, ka joprojām saglabājas būtiski izaicinājumi, sestdien paziņoja G20 finansu ministri.
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šā gada pirmajos trīs mēnešos, salīdzinot ar 2009.gada analogo periodu, salīdzināmajās cenās (sezonāli neizlīdzināts) ir samazinājies par 6%, liecina Centrālā statistikas pārvaldes ātrais novērtējums.
Valda Dombrovska (JL) vadītās valdības spēja tikt galā ar ekonomisko krīzi tiek vērtēta ļoti skeptiski. Par to liecina socioloģiskais pētījumus, ko veikusi aģentūra "TNS Latvia".
Gada laikā nabago ļaužu skaits Latvijā ir dubultojies, turklāt pašvaldībām ir aizdomas, ka daudzi cilvēki, kam pienāktos pabalsti, nemaz nenāk tiem pakaļ – pašlepnums neļauj.
Atceroties neseno pagātni, kuru nu jau dēvē par treknajiem gadiem vai plīsušu burbuli, gribot negribot tā jāsalīdzina ar 50 gadu senu pagātni. Toreiz, 1961.gadā, PSRS vadītājs Ņikita Hruščovs prezentēja programmu, saskaņā ar kuru 20 gadu laikā PSRS tiks uzcelts komunisms.
Pagājušā gada ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar trešo ceturksni, Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) palielinājies par 2,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes veiktais IKP ātrais novērtējums.
Ja Satversmes tiesa turpinās tikpat konsekventi lemt par valdības un Saeimas lēmumiem par iekšējo devalvāciju, tad nākamajos divos gados būs kārtējo reizi jākonsolidē nevis finanšu ministra Einara Repšes piesolītie 700 miljoni latu, bet daudz vairāk nekā 1 miljards latu.
Šonedēļ Nacionālo resursu institūta un ASV Ekonomikas un politikas izpētes centra rīkotajā konferencē Latvija uz sliekšņa: parādu verdzība vai ekonomikas izaugsme ASV Ekonomikas politikas izpētes centra direktors Marks Veisbrots analizēja Starptautiskā valūtas fonda palīdzības efektivitāti un Latvijas valdības ekonomisko politiku.