Eiropas Parlamenta (EP) deputāte no Latvijas Tatjana Ždanoka no Latvijas Krievu savienības un pazīstamā Igaunijas krievvalodīgo tiesību aizstāve Jana Toma no Centra partijas trešdien ievēlētas par EP Lūgumrakstu komitejas priekšsēdētāja vietniecēm.
Eiropas Parlamenta (EP) jaunajā sasaukumā ievēlēts rekordskaits jeb 61% jaunu deputātu un tajā ir augstāks sieviešu īpatsvars - 40% salīdzinājumā ar 37% iepriekšējā sasaukumā.
Partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) līdere Tatjana Ždanoka vienmēr būs Krievijas balss Eiropas Parlamentā (EP), tāpēc sadarbība ar viņu nav iespējama, portāla "Es&ES" rīkotajā diskusijā šādu viedokli pauda eiroparlamentāriete Sandra Kalniete (JV).
Jaunā Eiropas Parlamenta (EP) sadrumstalotības dēļ Eiropas Komisijas (EK) prezidenta un citu augsto amatu ieņēmēju izraudzīšanās varētu nenotikt ļoti ātri, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda EP no apvienības "Attīstībai/Par!" ievēlētais Ivars Ijabs.
Mani, maigi sakot, izbrīna Latvijas mediju un politisko organizāciju, teiksim, mīlīgā attieksme pret Eiropas Parlamenta vēlēšanu organizācijas kvalitāti Latvijā un šo vēlēšanu rezultātu visā Eiropas Savienības telpā.
Darbu Latvijas eiroparlamenta deputātu birojos saņems arī apvienības "Attīstībai/Par!" līderis Pēteris Viņķelis un bijušais eiroparlamentārietis Kārlis Šadurskis (JV), šodien vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".
"Pēdējais selfijs Rīgas mēra krēslā," tā pie publikācijas sociālajā tīklā facebook raksta no amata atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), kurš pēc aizvadītajā nedēļā notikušajās vēlēšanām kļuvis par Eiropas Parlamenta (EP) deputātu.
No apvienības "Attīstībai/Par!" Eiropas Parlamentā (EP) ievēlētais deputāts Ivars Ijabs vēlas strādāt EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā.
Vairāki ļoti ticami nākamā Eiropas Parlamenta (EP) sasaukuma deputāti bija atsaukušies uz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) aicinājumu diskusijas formātā izstāstīt, ko viņi turpmāk darīs Briselē tieši Latvijas uzņēmēju labā.
Rīt noslēgsies Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu maratons, kurā startē 16 politiskās partijas. Eiroparlamenta mandātu gribošo organizāciju skaits iepriekšējās trīs vēlēšanas bijis līdzīgs – no 14 sarakstiem 2014. gadā līdz 17 sarakstiem 2009. gadā, bet ievēlēti līdz šim ne vairāk par sešu sarakstu kandidātiem.
Trešdien mani intervēja viena no Latvijas televīzijām par problēmām saistībā ar Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. Kad izteicos, ka joprojām nedz pa pastu, nedz uz savu Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) norādīto e-pastu neesmu saņēmis informāciju par vēlēšanu iecirkni, kurā man ir jābalso, tad gan TV žurnālists, gan TV operators atzina, ka arī viņi nav no Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP)saņēmuši informāciju par savu vēlēšanu iecirkni.
Šonedēļ 28 Eiropas Savienības dalībvalstīs (ieskaitot Apvienoto Karalisti, kuras politiķi tā arī nav spējuši vienoties par to, kā pildīt referendumā pausto tautas gribu un izstāties no ES) notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās proporcionāli valstu iedzīvotāju skaitam tiks sadalīts 751 mandāts.
No politiķu puses būtu paštaisni un populistiski zemajā vēlēšanu aktivitātē, kas, visdrīzāk, izpaudīsies arī nedēļas nogalē gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, vainot vēlētāju reģistru jeb vēlētāju piesiešanu konkrētam vēlēšanu iecirknim. Sava loma būtu ierādāma arī politiķu piekoptajai vēlēšanu un vēlētāju profanācijai un plaisai starp varu un tautu.
Vēlētāju aktivitāte Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās būs ļoti zema, un "jebkurš rezultāts virs 20% jau būs labs", sacīja "Saskaņas" priekšsēdētājs un EP saraksta līderis Nils Ušakovs.
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers ceturtdien publicētā intervijā brīdinājis savu centriski labējo politisko grupu par briesmām, kas var rasties no kompromisiem ar galēji labējo partijām.
Eiropas Parlamenta vēlēšanās gaidāma ļoti sīva cīņa par Latvijas astoņām deputātu vietām Briselē, prognozē "Betsafe". Bukmeikeru ieskatā reālistisks ir arī scenārijs, kurā pa vietai parlamentā iegūtu astoņas dažādas partijas. Labākās izredzes iegūt lielāku pārstāvniecību ir "Saskaņai".
Līdztekus darbam savas valsts, tautas un visas Eiropas labā ir vēl kāds būtisks iemesls, kādēļ partijas un politiķi tik ļoti tiecas iekļūt Eiropas Parlamentā. Tā ir nauda, ar ko uzlabot gan savu personisko labklājību, gan politiskā spēka finanses. Aizbraucot uz Briseli, visi politiķi kļūst turīgi, un vairums ziedo ievērojamas naudas summas savām partijām.