Saistībā ar cilvēktirdzniecību pa biedrības "Patvērums "Drošā māja"" uzticības tālruni šogad līdz septembra beigām zvanīts 145 reizes, aģentūrai LETA pastāstīja biedrības vadītāja Sandra Zalcmane.
Par cilvēktirdzniecības upuriem visbiežāk kļūst gados jaunas sievietes, kuras vienas pašas audzina vienu vai divus bērnus, liecina organizācijas Patvērums Drošā māja dati. Tieši smagie sociāli ekonomiskie apstākļi liek sievietēm piekrist piedāvājumam doties uz ārzemēm, kur realitātē viņas tiek iesaistītas seksuālo pakalpojumu sniegšanā vai arī tiek piespiestas stāties fiktīvā laulībā.
No 14. līdz 17.februārim Latvijā uzturas GRETA (Eiropas Padomes ekspertu grupa rīcībai pret cilvēku tirdzniecību) un Eiropas Padomes Konvencijas par cīņu pret cilvēku tirdzniecību Sekretariāta pārstāvji, lai tiktos ar kompetento valsts iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un novērtētu konvencijas īstenošanas gaitu Latvijā.
29.novembrī Latvijas vēstnieks Īrijā Pēteris Kārlis Elferts tikās ar Īrijas Tieslietu ministrijas ģenerālsekretāru Braienu Parselu (Brian Purcell) un Naturalizācijas un imigrācijas dienesta ģenerāldirektoru Noelu Votersu (Noel Waters), lai apspriestu divpusējo sadarbību tieslietu un iekšlietu jomā, tai skaitā cilvēktirdzniecības ierobežošanu fiktīvo laulību formā.
Polijas policija pirmdien par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu aizturējusi 28 gadus vecu Latvijas valstspiederīgo, ko Beļģijas varasiestādes izsludinājušas meklēšanā par cilvēktirdzniecību.
Pēc pašreizējiem Latvijas normatīvajiem aktiem fiktīvo laulību organizatorus pie kriminālatbildības var saukt tikai tādā gadījumā, ja vervēšana ir notikusi ar viltu, draudiem vai piespiedu kārtā.
Pagājušā gadā Latvijas pilsones Īrijā bija noslēgušas 143 laulības ar Pakistānas, 37 - ar Indijas, 17 – ar Bangladešas, 11 - ar Nigērijas pilsoņiem, liecina Ārlietu ministrijas informācija. No Baltijas valstīm tieši Latvijas sievietes visvairāk iekrīt fiktīvo laulību slazdos.
Rīgas apgabaltiesa šodien diviem par cilvēku tirdzniecību apsūdzētiem vīriešiem piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem ar mantas konfiskāciju.
Pirmdien, 21.jūnijā, plkst.12.30 Iekšlietu ministrijas (IeM) telpās notiks konference "Valsts un nevalstisko organizāciju sadarbība cilvēku tirdzniecības mazināšanā".
Ja vēl pagājušā gada sākumā pārsvarā par stāšanos fiktīvās laulībās tika piedāvātas summas vismaz 2000 līdz 3000 eiro apmērā, tad šobrīd pārsvarā „pārdošanās cena” lielākoties ir 1000 eiro plus dzīvošanas izmaksas un nodrošināšana ar apģērbu.
Divu gadu laikā resursu centrs sievietēm "Marta" un Ālandu Miera institūts kopīga projekta laikā plāno mazināt cilvēku tirdzniecības upuru skaitu, aģentūru LTA informēja projekta autori.