Āfrika

31.aug 2011
Vairākās Dienvidāfrikas Republikas pilsētās vakar notikušas jauniešu protesta akcijas, kuru laikā policija, lai izklīdinātu demonstrantus, izmantojusi asaru gāzi un trokšņu granātas, bet jaunieši apmētājuši likuma sargus ar akmeņiem.
14.jūl 2011
13.jūlijā Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktā robežpārbaudes laikā konstatēti divus Senegālas pilsoņi ar viltotiem dokumentiem.
22.jun 2011
Tikai viena diena bijusi nepieciešama Tunisijas tiesai, lai atzītu bijušo prezidentu Zinelabedinu Ben Alī un viņa sievu Leilu Trabelsi par vainīgiem valsts līdzekļu izlaupīšanā un piespriestu viņiem pa 35 gadiem cietumsoda un ievērojamu naudassodu. Spriedums gan vērtējams kā simbolisks, jo Z. Ben Alī ir patvēries Saūda Arābijā, kuras varasiestādes viņu izdot negatavojas.
23.apr 2011
Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) sabiedrības uzmanības centrā nonācis tiesas process, kurā apsūdzībās par naida kurināšanu tiek tiesāts valdošās partijas "Āfrikas Nacionālais kongress" (ANC) jaunatnes organizācijas līderis.
9.jan 2011
Valdība otrdien, 11.novembrī, uzklausīs Zemkopības ministrijas (ZM) informatīvo ziņojumu par piesardzības pasākumiem saistībā ar dzīvnieku infekcijas slimības - Āfrikas cūku mēra - konstatēšanu Krievijā, liecina Ministru kabineta darba kārtība.
23.dec 2010
Kotdivuāras prezidenta pēcvēlēšanu vardarbības laikā šonedēļ dzīvību zaudējuši 173 cilvēki, paziņojusi ANO. Kotdivuāras līdzšinējais prezidents Lorāns Gbagbo atsakās atzīt savu sakāvi, lai arī daudzas ārvalstis ir aicinājušas viņu atzīt sakāvi.
13.nov 2010
Sudānas valdības spēki un arābu miliciju Janjaweed kaujinieki – no vienas puses, tumšādaino sudāniešu nemiernieku grupējumi Sudānas atbrīvošanas armija (SLA) un Taisnības un vienlīdzības kustība (JEM) – no otras, bet viņiem pa vidu ANO un Āfrikas Savienības misijas UNAMID aptuveni 22 000 karavīru un neskaitāmas kriminālistu bandas – tāda pašlaik ir situācija Sudānas Dārfūras reģionā.
5.nov 2010
Latvijas aviokompānija "GM Helicopters" apstiprina uzņēmuma darbinieku nolaupīšanas faktu. "GM Helicopters" kvalitātes sistēmas vadītājs Jānis Liepiņš norādīja, ka ziņa par trīs darbinieku nolaupīšanu Sudānā pienākusi šonakt.
1.okt 2010
ANO sastādītajā ziņojumā par slepkavībām, kas pastrādātas pastrādātas Kongo Demokrātiskajā Republikā no 1993. līdz 2003. gadam, aprakstītas vairāk nekā 600 epizodes, kurās kopumā bojā gājuši aptuveni desmit tūkstoši cilvēku hutu etniskās grupas civiliedzīvotāju.
3.sep 2010
Daudzviet Āfrikā cilvēki izliek lamatas, lai ķertu dzīvniekus, bet Gvinejā dzīvojošie šimpanzes ir iemanījušies šos slazdus atpazīt.
2.sep 2010
Kāda Āfrikas austrumu daļā augoša akāciju pasuga ir pasargāta no ziloņu postījumiem — un to nodrošina skudras, kas akācijās dzīvo.
12.aug 2010
Bijušā Libērijas līdera Čārlza Teilora advokātam pēc strīda ar prokuroru uz laiku aizliegts uzstāties tiesas sēdēs.
6.aug 2010
Modele Naomi Kempbela, kura tiesā atzina, ka 1997. gadā saņēmusi neapstrādātus asiņainos dimantus, arī sacīja, ka tos atdevusi Nelsona Mandelas Bērnu fonda vadītājam Džeremijam Rektlifam. Savukārt viņš paziņojis, ka tos iesniedzis policijā, lai tiktu veikta šo dārgakmeņu pārbaude.
6.aug 2010
Modele Naomi Kempbela, kas liecinājusi tiesā saistībā ar bijušā Libērijas prezidenta Čārlza Teilora viņai uzdāvinātajiem dimantiem, atzinusi, ka dāvanu saņēmusi, tomēr tikai nojautusi, ka tos sūtījis Č. Teilors.
19.jun 2010
"Pasaulē labākais izklaides galamērķis", "pasaulē labākā pludmale ģimenei", "pasaules zilākās debesis" – šos un vēl desmitiem citu titulu tūrisma lietpratēji ir veltījuši Keiptaunai.
18.jun 2010
Ik gadus caur vienu no Eiropas noslogotākajām lidostām — Šarla de Golla lidostu Francijā — tiek nosūtītas apmēram 270 tonnas nelegālas savvaļas dzīvnieku gaļas. Pētnieki, kas aplēsuši gaļas tranzīta apjomus, norāda, ka šāda prakse vairo pieprasījumu pēc apdraudētu dzīvnieku sugu gaļas, turklāt sodi par to ir zemi un gaļas vedēji sodīti tiek reti.
20.mai 2010
Kara noziegumu izmeklētāji Hāgā paziņojuši, ka supermodele Naomi Kempbela būtu jāsauc liecināt Libērijas bijušā prezidenta Čārlza Teilora lietā, jo viņa no diktatora saņēmusi tā dēvētos asiņainos dimantus.
14.mai 2010
Četras Austrumāfrikas valstis ir parakstījušas vienošanos kopīgi panākt, ka tās no Nīlas saņems vairāk ūdens nekā līdz šim. Pret šiem centieniem iebilst Ēģipte un Sudāna.
13.mai 2010
Limpopo provincē Dienvidāfrikas Republikā pēc žirafes spēriena bojā gājusi kāda sieviete.
3.mar 2010
Miljoniem dolāru, ko rietumvalstis samaksāja Etiopijai, lai tā cīnītos ar badu 1984. — 1985. gadā, valsts izlietoja, lai iegādātos ieročus.