Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_downwardZane Kārkla / Autori

Pēdējos gados Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža ir būtiski pilnveidojusi savu mācību vidi – iegādāti jauni simulatori, modernās tehnoloģijas, iekārtotas telpas, lai praktiskajās nodarbībās studenti varētu gūt maksimāli pilnīgāku ieskatu savā nākotnes darba vietā, kā arī uzkrātu praktiskas iemaņas, strādājot ar pacientiem. Skolai ir savs simulēts zobārsta kabinets, vairākas palātas, izveidots māsu postenis, radīta aptieka – paveikts ir daudz, lai savus audzēkņus pilnvērtīgi sagatavotu darba tirgum. Un rezultāti ir – absolventiem bezdarbs nedraud, viņus darba devēji aizrunā jau mācību laikā.
11.jun 2019 Zane Kārkla
Saruna ar AS Grindeks valdes priekšsēdētāju Juri Bunduli par to, kā uzņēmumam izdevies kļūt par nozīmīgu farmācijas tirgus spēlētāju pasaulē, par izaicinājumiem un nākotnes mērķiem pašam uzņēmumam un farmācijas nozarei Latvijā kopumā.
31.mai 2019 Zane Kārkla
Lai arī Rīgas Centrāltirgus atklātajā teritorijā tirdzniecība notiek visu gadu, tomēr, tuvojoties vasarai, rosība tur uzņem ievērojamus apgriezienus. Turklāt jau šobrīd tur iespējams iegādāties pašmāju jauno gurķu un tomātu ražu.
29.mai 2019 Zane Kārkla
Ikviens no mums, nedaudz koriģējot savus ikdienas paradumus, var samazināt rēķina summu par elektrību. Veicamie soļi ir pavisam vienkārši, bet ieguvums būs redzams ilgtermiņā: ir pierādījies, ka, uzlabojot paradumus, mājokļa kopējo elektrības patēriņu ir iespējams samazināt vismaz par 10%. Turklāt energoefektīva saimniekošana ir draudzīga ne tikai naudas maciņam, bet arī videi. Plašāk par to, kā ietaupīt elektrību un saimniekot videi draudzīgi, stāsta Elektrum Energoefektivitātes centrs.
28.mai 2019 Zane Kārkla
Ik gadu kļūt par karavīru un uzsākt savas darba gaitas profesionālajā militārajā dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) vēlas 1300–1500 Latvijas pilsoņu, galvenokārt jaunieši. Dienests NBS ir cieņas un goda apliecinājums savai tēvzemei, turklāt militārā karjera nozīmē stabilu darbu, daudzveidīgas izaugsmes un apmācības iespējas, plašas sociālās garantijas, konkurētspējīgu atalgojumu, kas jau no pirmajām dienām NBS ir 900 eiro pēc nodokļu nomaksas.
30.apr 2019 Zane Kārkla
Jau divas nedēļas Rīgā darbojas unikāla atpūtas vieta, kur svinēt dzīvi un gardi paēst – savas durvis vēris Baltijā pirmais iekštelpu Centrālais gastrotirgus, kas mājvietu radis Rīgas Centrāltirgū. Un piekrišana tam ir!
21.feb 2019 Zane Kārkla
Rīgas Centrāltirgus jaunatklātajā Gastronomijas paviljonā ļaužu straumes nerimst visas dienas garumā. Un tas nav pārsteidzoši, jo paviljonā ļoti plašā klāstā pieejama ikdienā ļoti bieži lietota pārtika – piena produkti un maize.
23.jan 2019 Zane Kārkla
 Rīgas apgabaltiesa piektdien nolēma paturēt apcietinājumā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" iepirkumu lietā aizdomās turēto uzņēmuma "Škoda Transportation" amatpersonu Vladislavu Kozaku.
28.dec 2018 Zane Kārkla
6. klases skolniecei Paulai ļoti patīk dejot, tuva arī akrobātika, un šad tad viņa labprāt savu radošo dzirksti uzliek uz papīra, radot zīmējumus. Viens no viņas darbiem ir izpelnījies ļoti lielas simpātijas – viņa piedalījās Rīgas satiksmes dzeltenā e-talona jaunā dizaina zīmējumu konkursā un ieguva godpilno pirmo vietu. Tagad viņas zīmējums rotās 2 miljonus e-talonu, kas jau nonākuši tirdzniecībā.
17.dec 2018 Zane Kārkla
Tad, kad dodamies ceļojumā ārpus Latvijas robežām, ļaujamies gan laiskai atpūtai, gan vienlaikus vēlamies iepazīt konkrētās valsts kultūras šķautnes, tostarp nobaudīt nacionālos ēdienus, iepazīt viņu ēdienu garšas buķeti. Ziema gan nav tā aktīvākā ceļojumu sezona, tāpēc laba alternatīva ir Rīgas Centrāltirgus apmeklējums, jo arī tas var izvērsties par nelielu ceļojumu cittautu ēdienu garšu pasaulē.
13.dec 2018 Zane Kārkla
Baltkrievija ir viens no svarīgākajiem sadarbības partneriem, ar kuru arī turpmāk tiks attīstītas labas partnerattiecības, tiekoties ar jauniecelto Baltkrievijas vēstnieku Latvijā Vasīliju Markoviču, uzsvēra VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš.
12.nov 2018 Zane Kārkla
Ja cilvēks par Rīgas satiksmes (RS)autostāvvietu nav samaksājis vai pārsniedzis apmaksāto stāvēšanas laiku, viņam izraksta pēcapmaksas rēķinu. Taču apmaksāt šos rēķinus cilvēki īpaši nesteidzas, un piecu gadu laikā kopējais parāds sasniedzis 3,4 miljonus eiro.
31.okt 2018 Zane Kārkla
Viena no rudens veltēm ir ķirbis – gards un veselīgs, to var iekļaut ne vien sāļo, bet arī saldo ēdienu receptēs. Rīgas Centrāltirgū šobrīd var iegādāties gan tādus, kuri, prasmīgi pagatavoti, palutinās garšas kārpiņas, gan arī ļoti košus (izskata un veidola ziņā), kas atsvaidzinās mājokli kā interesants dekors interjerā.
18.okt 2018 Zane Kārkla
Igaunijas, Latvijas un Somijas gāzes pārvades sistēmu operatori Elering, Conexus Baltic Grid, Gasum un Baltic Connector Tallinā parakstīja saprašanās memorandu par būtiskākajiem jautājumiem, kas ir jāatrisina, lai varētu integrēt Latvijas, Igaunijas un Somijas dabasgāzes tirgus.
15.okt 2018 Zane Kārkla
Rudens neatņemama sastāvdaļa ir skābēti kāposti. Kāpostu garša un smarža ir galvenie labas kvalitātes kritēriji. Lielveikalos par šiem kritērijiem īsti nevar pārliecināties, tāpēc īstā vieta, kur tos iegādāties, ir Rīgas Centrāltirgus. Izvēle apbrīnojama, degustāciju iespējas pārdevēji neatteiks, kā arī cena ļoti pieņemama.
27.sep 2018 Zane Kārkla
Rudentiņ, bagāts vīrs, daudz tu mums dāvināji – vēsta latviešu tautasdziesma. Un taisnība jau ir – apmeklējot Rīgas Centrāltirgu, redzams, ka tirdzniecības stendi ir dažādiem vietējiem gardumiem pārbagāti. Šobrīd dominē āboli.
20.sep 2018 Zane Kārkla
Šāgada avīzes veidotajā 100 labāko Latvijas skolu topā būtiskas pārmaiņas – savas gadiem ilgās līderpozīcijas zaudējusi Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, bet no pjedestāla pavisam nokāpusi Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, kas gadiem spēja noturēties 2. vietā. Šogad vairs ne.
31.aug 2018 Zane Kārkla
Iedzīvotāji un pilsētas viesi 18. un 19. augustā sabiedrisko transportu (autobuss, tramvajs, trolejbuss, minibuss) varēs izmantot bez maksas, izņemot ekspresbusus, nakts satiksmes maršrutus un Retro tramvaju. Maksas autostāvvietas, kuras apkalpo Rīgas satiksme, 18. un 19. augustā varēs izmantot bez maksas, izņemot pazemes autostāvvietu Krišjāņa Valdemāra ielā 5a pie Kongresu nama – tur par auto novietošanu būs jāmaksā atbilstoši spēkā esošajiem tarifiem.
17.aug 2018 Zane Kārkla
Lai izzinātu daudzveidīgo Ventspils pilsētas un novada vēsturi, ciemojoties Ventspilī, apskatāmo pieturvietu klāstā noteikti jāiekļauj Ventspils muzejs, kas apvieno četras struktūrvienības – Livonijas ordeņa pili, Piejūras brīvdabas muzeju, Herberta Dorbes memoriālo muzeju un Amatu māju. Turklāt muzejs un tā piedāvājums ir mainīgs, apmeklētājiem regulāri tiek sarūpētas interesantas novitātes.
1.aug 2018 Zane Kārkla
Vasarā, kad skolēni un pedagogi devušies nelielā atpūtā, Ventspilī notiek apjomīgi būvdarbi mācību iestādēs, lai jau 1. septembrī audzēkņi un mācībspēki atgrieztos sapostās skolās.
1.aug 2018 Zane Kārkla
No 3. līdz 4. augustam Limbaži svin 795 gadu jubileju, aicinot uz svinībām tuvus un tālus viesus.
18.jūl 2018 Zane Kārkla
Limbažos ir iedibināta ļoti vērtīga tradīcija – Ģimeņu sporta diena, kad kopīgās sportiskās aktivitātēs iesaistās visa ģimene – bērni, vecāki, vecvecāki un ne tikai: principā jebkurš, kurš vēlas pilnvērtīgi pavadīt dienu svaigā gaisā, gūstot pozitīvas emocijas. Pasākums ir ļoti iecienīts un pulcē ne tikai limbažniekus, bet arī visa novada iedzīvotājus.
18.jūl 2018 Zane Kārkla