\\Autori

MLMāra Lapsa

4.nov 2011
Pēc 23 Rīgā nodzīvotiem gadiem Ilze Inne atgriezās savā dzimtajā pusē – Siguldā. Dažādu apstākļu sakritības dēļ viņa ar dzīvesbiedru Ilmāru Inni pieņēma lēmumu celt savu māju. Nu tā ir pabeigta, un ģimene pamazām aprod gan ar savu jauno īpašumu, gan ar daudz mierīgāku dzīves ritmu, nekā tas bija galvaspilsētā.
 
28.okt 2011
«Pirmoreiz ienākot šajā mājā, sajutu, ka tajā ir pasakaina aura. It kā netverams lielums, taču būtisks, izdarot izvēli,» ir pārliecināta kādreizējā Latvijas Televīzijas ētera režisore Rasma Dumpe.
 
14.okt 2011
Pirms nedēļas svinīgā ceremonijā izstādē Baltic Furniture 2011 tika paziņoti Latvijas labākie dizaineri un pasniegtas Gada balvas dizainā interjera, vides, modes aksesuāru un interjera tekstila, foto, rūpnieciskajā, grafiskajā un iepakojuma dizaina nominācijās. Sniedzam nelielu ieskatu mūsu dizaineru darbos, kas radīti mūsu mazākajiem – lieliem un ne tik lieliem bērniem.
 
7.okt 2011
„Es dažkārt sev uzdodu jautājumu – vai neesmu pārāk prasīga sevi un citiem? To jautāju arī draugiem un tuvākajiem cilvēkiem. Izdzirdot atbildi, ka citādi nemaz nevar sasniegt kaut ko vērtīgu, nomierinos,” nosmej elegantā un prasīgā deju ansambļa Daiļrade vadītāja Silva Štelfa, kura šo kolektīvu vada kopš tā dzimšanas brīža.
 
7.okt 2011
«Mani aizrauj ēst gatavošana, tāpēc par šo jomu varu daudz domāt, runāt un arī darīt. Patīk rosīties virtuvē, rīkot svētkus, aicināt ciemos cilvēkus, pirms tam kārtīgi izvērtējot, ko celšu galdā un kā to gatavošu.
 
7.okt 2011
«Jūgendstils lielā mērā bija pretreakcija uz 19. gadsimtā valdošo tendenci visu industrializēt, kad uzskatīja, ka gleznojumus, kokgriezumus var mehāniski ražot fabrikā. Jūgendstils atgriezās pie gadsimtos pārbaudītām vērtībām, kas saistās ar lietišķo mākslu, ar dažādām interjera sīklietām. Tās veidoja individuāli, atbilstošas katram cilvēkam, katrai mājai, pievēršot lielu uzmanību tam, lai katra detaļa, katrs elements būtu mākslinieciski veidots un amatnieku roku darināts,» uzsver Rīgas Jūgendstila centra direktore Dr. arch. Agrita Tipāne.
 
6.okt 2011
Pasaules Veselības organizācija (PVO) iemīlēšanos ir iekļāvusi nopietnu slimību reģistrā. Tagad šīs slimības starptautiskais šifrs ir F63.9.
 
6.okt 2011
Krīzes kafijas galdiņš, mīklas rullis no stikla, latviešu naudas spilveni, Led Zeppelin trepes, dizainēts un ēdams dzintars – tie ir tikai daži no Latvijas dizaineru darbiem, kas izraisa apbrīnu un sajūsmu.
 
28.sep 2011
Iedzīvotāju skaita pieaugums uz mūsu planētas un derīgo izrakteņu krājumu izsīkšana liek arī mums mainīt paradumus un mājokļu apsildīšanai sākt izmantot atjaunojamos energoresursus – saules, vēja, zemes un ūdens enerģiju.
 
23.sep 2011
Kādā no Rīgas centra daudzstāvu dzīvojamiem namiem mīt ģimene, kas, liekot lietā izdomu un darbu, tipveida trīs istabu dzīvokli tā dēvētajā hruščovkā ir pārveidojusi par daudz ērtāku un mūsdienīgāku dzīves telpu.
 
21.sep 2011
«Es biju vienīgais bērns ģimenē, tāpēc tiku lutināta. Atklāti sakot, kā top ēdiens, man ilgi nebija ne jausmas, ne arī intereses to uzzināt.
 
16.sep 2011
«Māja prasa daudz rūpju – vienmēr ir kas jāuzlabo, jāpielabo, taču tas nav nekas traks, ja vīrietis šos darbus prot. Mans vīrs ir ar zelta rokām,» ar lepnumu saka Ieva Boikova, Ādažu Superneto maiņas vadītāja.
 
8.sep 2011
«Vasarā biju ceļojumā uz Šveici – pa vietām, kur trimdā dzīvoja Rainis un Aspazija. Stāvot parkā netālu no mājas Lugāno, kur viņi reiz bija mituši, konstatēju, ka no krūma plūcu lauru lapas, rozmarīnu un vēl citus garšaugus, kas tur aug brīvā dabā.
 
7.sep 2011
«Zeme Latvijā ir bagāta ar dažādām senlietām. Par to vairākas valstis Eiropā mūs var apskaust, jo viņiem nav šāda mantojuma, – vai nu ir jau izrakts, vai apbedījumi nav tik bagāti kā mums,» zina teikt arheologs, Latvijas Vēstures institūta arheoloģijas nodaļas jaunākais zinātniskais asistents, Tērvetes Senvēstures muzeja un biedrības Latviešu karavīrs vadītājs Normunds Jērums.
 
2.sep 2011
«Strādāšu vairāk, tikšu pie mājas, tas ir ieplānots, bet pagaidām esmu ļoti apmierināts ar savu tagadējo dzīvesvietu,» ar saviem nākotnes plāniem dalās LNT raidījumu producents un vadītājs Guntars Gulbiņš.
 
1.sep 2011
«Atgriešanos skolā pēc garā vasaras brīvlaika var salīdzināt ar darba atsākšanu pēc atvaļinājuma. Gan vienā, gan otrā gadījumā dzīvots brīvi, neievērojot stingru dienas režīmu. Gājuši gulēt vēlu un modušies vēlu, ēduši, kad bijis laiks un mācis izsalkums, pārsvarā darīts tas, ko vēlas. Atgriežoties skolā, dzīves ritms un pienākumi kardināli mainās,» norāda Rīgas Franču liceja psiholoģe, psihoorganiskās analīzes psihoterapeite, Mag.psyh. Ivanda Šūpulniece.
 
26.aug 2011
Mēbeļu dizainers, SIA Rauzas kompānija līdzīpašnieks Jānis Rauza ir galdnieks jau trešajā paaudzē. Apvienojot uzņēmēja pieredzi un dizaineru inovatīvās idejas, viņš izveidoja mēbeļu kolekciju MINT, kas ir atzinīgi novērtēta Latvijā un veiksmīgi izgājusi pasaules tirgū.
 
25.aug 2011
«Kad bijām tikko beiguši augstskolu, mēs, Daugavpils teātra kurss, uzskatījām, ka neviens neprot spēlēt teātri. Domās noslaucījām ne vien provinces kolektīvus, bet arī visu Rīgu, apgalvojot, ka nekam neder ne Nacionālais, ne Dailes, ne kāds cits teātris. Deklarējām, ka visur vēdī naftalīna smaka un neviens no mākslas neko nesaprot. Tā lielās devās izpaudās jaunības maksimālisms un arī ideālisms. Bet šādas jaunības brāzmas ir viens no tiem virzītājspēkiem, kas rezultējas ar pārmaiņām,» uzskata Nacionālā teātra režisore Indra Roga, kuras iestudētās izrādes un nospēlētās lomas ir iekarojušas skatītāju mīlestību un teātra profesionāļu novērtējumu.
 
25.aug 2011
«Dzīve man iemācīja taisīt ēst jau deviņu gadu vecumā, kad māte pēc māsas piedzimšanas drīz vien atgriezās darbā. Māsai bija tikai trīs mēneši, bet es biju galvenā atbildīgā, lai viņa būtu paēdusi. Tā es pavārmākslu apguvu no pašiem pamatiem, jo pirmās, ko vārīju, bija auzu tume un mannas biezputra,» stāsta fotoaģentūras f64 galvenā redaktore Anita Vaivode.
 
19.aug 2011
«Man nevajadzēja steigties, tāpēc bez stresa un panikas izdevās atrast dzīvokli, par kādu biju sapņojis,» saka aktieris Rihards Lepers, brīdi ļaujot paviesoties savā mājoklī Rīgas centrā.
 
12.aug 2011
Viens no pazīstamākajiem tekstilmāksliniekiem Latvijā Egils Rozenbergs ar dzīvesbiedri Maigu Rozenbergu, galerijas Māksla vadītāju, dzīvo Mellužos oriģināli iekārtotā divu stāvu mājā.
 
11.aug 2011
«Nu jau krietnu laiku esmu mainījis attieksmi pret ēdienu. Es ieturos nevis ēšanas pēc, lai pieliktu pilnu vēderu, bet cenšos sev sagādāt veselīgas un, protams, arī garšīgas maltītes, jo pareizam uzturam ir ļoti liela nozīme.