Sestdiena, 20.aprīlis

redeem Mirta, Ziedīte

arrow_downwardLiene Barisa / Autori

Lidostā Rīga vakar atklāja jaunas telpas, kur apkalpot augstākās valsts amatpersonas un bagātniekus, kas taču ir kā speciāli radīti izspiegošanas objekti.
19.dec 2013 Liene Barisa
Valmieriete Rota Beņķe tic – ja vien slimnīcā viņas vīram pievērstu pienācīgu uzmanību un izvēlētos atbilstošāku ārstēšanu, Oļgerts būtu dzīvs. Vaina, ar ko viņš gūlies stacionārā, lai arī smaga, neesot bijusi tāda, no kuras mirst – bija nepieciešama vēdera aortas operācija un nācās arī amputēt kāju.
10.mai 2010 Liene Barisa
Koalīcija beidzot ir vienojusies, ka reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra amatam virzīs Zaļo un zemnieku savienības pārstāvi Dagniju Staķi, bet veselības ministra amatam E. Gulbja laboratorijas līdzīpašnieku Didzi Gavaru.
6.mai 2010 Liene Barisa
Saeimas valsts pārvaldes komisijas neatbalstīja ne Tautas partijas, ne Saskaņas centra piedāvāto Ministru kabineta reorganizācijas modeli. Tā vietā deputāti nolēma, ka reorganizācijas plāns būs jāizstrādā valdībai un ziņojums par to Saeimā jāiesniedz līdz ar budžeta projektu 2011. gadam.
30.apr 2010 Liene Barisa
Šodien Saeima balsos par Aivja Roņa apstiprināšanu ārlietu ministra amatā. Viņam pēc vakardienas sarunām ar parlamenta frakciju pārstāvjiem ir solīts nešaubīgs atbalsts, līdz ar to savus pienākumus beigs pildīt Māris Riekstiņš, kurš līdz ar pārējiem Tautas partijas ministriem martā otrajā pusē iesniedza demisijas rakstu, taču pēc premjera lūguma turpināja strādāt.
29.apr 2010 Liene Barisa
Jaunā laika dibinātāja, finanšu ministra Einara Repšes lēmums līdz ar šīs Saeimas sasaukuma beigām pamest aktīvo politiku lielu viļņošanos nedz partijā, nedz politikā kopumā nav radījis, lai gan tas bijis pārsteigums pat atsevišķiem partijas biedriem.
29.apr 2010 Liene Barisa
Lai gan jaunu ministru meklēšanā sperts pussolis uz priekšu, galvenais šķērslis joprojām nav pārvarēts – koalīcijas partijas nevar vienoties par tieslietu ministra amata kandidātu.
27.apr 2010 Liene Barisa
Politisko apvienību Saskaņas centrs veidojošās partijas – Tautas saskaņas partija, Jaunais centrs un Sociāldemokrātiskā partija –, apliecinot ciešāku sadarbību, kļūs par vienotu partiju – Saskaņa, tādējādi noslēdzot konsolidācijas procesu un kļūstot par monolītu organizāciju.
24.apr 2010 Liene Barisa
Lai gan cerības atrast un apstiprināt jaunus ministrus vakantajiem posteņiem Veselības, Tieslietu un Ārlietu ministrijā neesot izplēnējušas pavisam, Jaunā laika valdes piedāvājums jaunus ministrus līdz vēlēšanām neapstiprināt, iespējams, tiks īstenots. Izņēmums varētu būt ārlietu ministrs. Premjers Valdis Dombrovskis (JL) skaidru atbildi par turpmāko rīcību sola nedēļas laikā.
23.apr 2010 Liene Barisa
Pēdējais piliens pieredzējušā politiķa Jāņa Lagzdiņa aiziešanai no Tautas partijas (TP) bijusi partijas biedru rīcība, balsojot par ģenerālprokurora Jāņa Maizīša atkārtotu apstiprināšanu amatā – lai gan TP frakcija publiski solījās viennozīmīgi balsot "par", noprotams, ka J. Maizītis izgāzts ne bez tautpartijiešu līdzdalības. Taču lēmums nebija pēkšņs, un šim solim deputāts briedis ilgāku laiku.
23.apr 2010 Liene Barisa
Naudas trūkumam veselības aprūpē pie vainas esot arī pati Veselības ministrija, kas nespējot pietiekami labi pārraudzīt, kur līdzekļi aizplūst, un ātri rīkoties, lai piesaistītu to finansējumu, kas var būt pieejams papildus.
22.apr 2010 Liene Barisa
Ne Tautas partijas, ne LPP/LC reitingi šobrīd nav spoži un pat nepārsniedz 5% robežu, kas ir minimālā barjera, lai varētu pretendēt uz iekļūšanu Saeimā. Taču LPP/LC līderim Aināram Šleseram tas neliedz nosaukt ambiciozas prognozes, ka kopā ar Tautas partiju (TP), kā arī kustības Par labu Latviju pārstāvjiem būtu iespējams 10. Saeimas vēlēšanās iegūt pat 37 mandātus parlamentā.
22.apr 2010 Liene Barisa
Slimnīcu vadītāji ir sašutuši, ka līdz šim nav izdarīts nekas, lai risinātu samilzušās veselības aprūpes finansējuma problēmas. Līdz marta beigām valsts parāds slimnīcām izveidojies jau gandrīz 12 miljonu latu apmērā, jo neatliekamā medicīniskā palīdzība bija jāsniedz daudz vairāk pacientiem, nekā atļautu pieejamais finansējums.
21.apr 2010 Liene Barisa
Nespēja vienoties par tieslietu ministra kandidātu jauno ministru apstiprināšanu var atvirzīt vēl vismaz par nedēļu. Turklāt tas varētu būs optimistiskākais scenārijs, jo šoreiz nesaskaņas var būt izšķirošas arī valdības pastāvēšanai – Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), kuras trīs piedāvātie kandidāti jau noraidīti, šā posteņa kandidāta izvēle esot principiāli svarīga.
20.apr 2010 Liene Barisa
Lai palīdzētu tiesībsargājošajām institūcijām atklāt Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka Grigorija Ņemcova slepkavību, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieks Igors Mališkovs un kāda uzņēmēju grupa apņēmušies izmaksāt 10 000 latu atlīdzību par sniegto informāciju, kas būs noderīga izmeklēšanā.
19.apr 2010 Liene Barisa
TB/LNNK joprojām nav galīgas skaidrības, ar ko kopā startēt rudenī gaidāmajās 10. Saeimas vēlēšanās. Sestdien notikušajā kongresā partneru izvēle deleģēta partijas valdei, bet jāapstiprina tā būs tēvzemiešu domes sēdē, lai jau tuvākajā laikā nevajadzētu sasaukt vēl vienu kongresu.
19.apr 2010 Liene Barisa
Bijušās veselības ministres Baibas Rozentāles (TP) laikā Veselības ministrijā tapa ziņojums par obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanas lietderību, kurā šī ideja tika noraidīta.
17.apr 2010 Liene Barisa
Saeima šodien balsojumā par ģenerālprokurora iecelšanu noraidīja Jāņa Maizīša kandidatūru šim amatam. "Pret" balsoja 47 deputāti, bet "par" 45.
15.apr 2010 Liene Barisa, Ziņu aģentūra LETA
Valdību veidojošās partijas kandidātus vakantajiem ministru posteņiem – Veselības ministrijā, Ārlietu ministrijā un Tieslietu ministrijā – vienojušās meklēt profesionāļu vidū, kas nebūs konkrētu partiju virzīti.
15.apr 2010 Liene Barisa
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija vienojusies atbalstīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšlikumu likumā par priekšvēlēšanu aģitāciju, kurš paredz slēptās aģitācijas aizliegumu.
14.apr 2010 Liene Barisa
LPP/LC līdera Aināra Šlesera solījums atbalstīt valdību valstisku lēmumu pieņemšanā un konstruktīvu darbu parlamentā tomēr nenozīmēs bezierunu pretimnākšanu, un atsevišķi šīs partijas uzstādījumi situāciju pat drīzāk varētu šūpot.
13.apr 2010 Liene Barisa
Pirms vairākām nedēļām pieteiktās uzņēmēju un pašvaldību pārstāvju kustības Par labu Latviju manifestu parakstījuši 3277 dalībnieki, vakar kustības atklāšanai veltītā konferencē paziņoja tās veidotāji, turklāt pasākumā tikuši piesaistīti arī citi atbalstītāji, kuriem bija jāaizpilda pieteikuma anketa.
13.apr 2010 Liene Barisa