Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_downwardIlze Veģe / Autori

Šoreiz es labprāt gribētu padiskutēt ar tiem, kuri nemāk skaitīt. Tātad, ar “kovidskeptiķiem”. Šis stāsts vairāk tiem, kuri Covid 19 joprojām spītīgi pielīdzina sezonālajai gripai un taisās ar to cīnīties, iebāžot degunā ķiploka daiviņu.
12.nov 2020 Ilze Veģe
Katram pieaugušam, nobriedušam cilvēkam ir visdažādākās tiesības un brīvības. Tiesības uz pašizaugsmi un pilnvaidošanos. Tiesības uz brīvu ceļošanu, mīlestību, skaistām, krāsainām emocijām un pieredzēm. Galu galā tiesības pašam izdarīt savas izvēles, lai kādas tās arī būtu. Tikai problēma ir tajā, ka pa vidu visām šīm pieaugušā cilvēka izvēlēm un brīvībām mēdz atrasties bērns, kuram ir tikai viena vajadzība. "Būt kopā".
10.sep 2020 Ilze Veģe
Pandēmijas laiks ir ļoti neviennozīmīgs. No vienas puses tas ir kļuvis par eksistenciālu sietu, caur kuru izsijāt notikumus un cilvēkus, patiesās vērtības atsijāt no samākslotām lietām, atmetot visu lieko. Šis ir arī lielo iespēju laiks, kad, atbrīvojoties no nevajadzīgā, vietā var nākt kaut kas patiesi vērtīgs. Taču no otras puses šis ir arī ļoti grūts periods. Smags laiks cilvēcisko attiecību ziņā, iekšējo baiļu un daudziem arī finansiālo satricinājumu ziņā.
1.jun 2020 Ilze Veģe
Mediju nama kolektīvs, laikraksta Neatkarīgā Rīta Avīze veidotāji, portāla nra.lv žurnālisti: visi bijušie, esošie, neaizstājamie kolēģi novēlam saviem lasītājiem, lai Jaunajā, 2019. gadā mēs visi iesoļojam ar stipru veselību, mundru garu, neapsīkstošu enerģiju un spirgtumu gan ķermenī, gan dvēselē! Esiet mundri, esiet moži, nebeidziet brīnīties, nebeidziet vēlēties, gribēt un arī spēt!
31.dec 2018 Ilze Veģe
Katrai namamātei ir savi mazie noslēpumi, kā izcept pašas garšīgākās, pašas mīļākās un pašas kraukšķīgākās piparkūkas. Kāds mīklai pievieno medu, kāds - šokolādi vai rozīnes. Portāls lifehacks.lv šoreiz piedāvā ļoti vienkāršu, taču burvīgu veidu kā katru piparkūku padarīt par sava veida mākslasdarbu.
26.dec 2018 Ilze Veģe
Šajā gada visklusākajā brīdī gribas nedaudz apstāties, ievilkt elpu un atskatīties uz paveikto. Sakārtot domas, novērtēt aizejošo gadu un pateikties tiem, kuri bijuši līdzās.
24.dec 2018 Ilze Veģe
Februāra nogalē Latvijas Ārlietu ministrija saņēma Apvienoto Arābu Emirātu notu par nepatīkamu incidentu ar jauniecelto vēstnieci Hananu Halfanu Obaidu Ali al Madhani, veicot drošības kontroli lidostā Rīga. Klīda baumas, ka lidostas darbinieki, neņemot vērā vēstnieces reliģisko pārliecību, esot sievietei lūguši publiski novilkt galvas segu un nav piedāvājuši šo procedūru veikt atsevišķā telpā.
4.mar 2017 Ilze Veģe
Mišela Velbeka romānu "Pakļaušanās" neesmu lasījusi, taču, izpētot vairākas recenzijas, var noprast, ka romāna autors to ir veidojis kā sarkastisku un skaudru stāstu par Eiropas un kristietības vērtību bojāeju. Taču es esmu noskatījusies Alvja Hermaņa tāda paša nosaukuma izrādi un to, par ko ir viņa stāsts, es tā arī līdz galam nesapratu. Pareizāk sakot- sapratu, bet nevaru noticēt, atkal un atkal sev uzdodot jautājumu: "jūs to nopietni?!"
20.feb 2017 Ilze Veģe
KĀRLIS LĀCIS:  Ev Tu !Paldies protams par viedokli, bet kādas Tev tiesības ierindot Žannu starp 3. šķiras mūzikliem? Tu esi mūziklu lietpratēja?
26.apr 2016 Ilze Veģe
To, ka Laimdotai Straujumai nācās aiziet pašas partijas intrigu dēļ, vairs neslēpj nedz koalīcijas partneri, nedz Vienotības biedri.
10.dec 2015 Ilze Veģe
Ir literārie darbi, kuri teju vienlīdz emocionāli atdzīvojas kā grāmatas lappusēs, tā uz skatuves dēļiem. Taču ir arī tādi sižeti, kuru sirreālo iedabu spēj atdzīvināt vienīgi lasītāja neierobežotā fantāzija, savukārt teātra piesaiste konkrētajai vietai un laikam neglābjami piezemē rakstnieka fantāzijas lidojumu. Mihaila Bulgakova darbs "Meistars un Margarita" nenoliedzami pieder pie otrās kategorijas.
23.nov 2015 Ilze Veģe
Savācot vairāk nekā 10 tūkstošus parakstu, iniciatīvas grupa, visticamāk, iesniegs Saeimai ieceri par marihuānas dekriminalizāciju.
26.mar 2015 Ilze Veģe
Arvien vairāk augsta ranga amatpersonas saskaras ar līdz galam neizprotamo un ar slepenības plīvuru piesegto pielaides neizsniegšanu valsts noslēpumam, kas praksē nozīmē neizbēgamu demisiju.
26.mar 2015 Ilze Veģe
Norises, kas ievada Valsts prezidenta vēlēšanas, ir viens no sarežģītākajiem politiskajiem pasjansiem, ko cenšas izspēlēt partijas. Virspusēji šobrīd tiek radīts iespaids par kopsaucēju meklēšanu: koalīcijas spēki rīt tiekas, lai runātu par vienotu kandidātu valsts augstākajam postenim. Taču praksē aiz katra šāda paziņojuma stāv smalkas kalkulācijas, lai panāktu katrai partijai vēlamo rezultātu.
25.feb 2015 Ilze Veģe
Pēc plašiem iebildumiem, ko pērnā gada nogalē pēc likmes celšanas izteica daiļamatu meistari, zemnieki un nelieli ģimenes kooperatīvi, politiķi ir atgriezušies pie jautājuma par samazināto nodokli mikrouzņēmumiem. Saeima ar lielu entuziasmu sākusi debates par īpašā statusa atjaunošanu mazajiem komersantiem un šādos uzņēmumus strādājošo darbinieku pasargāšanu. Tikmēr valdība dziļdomīgi iepauzē.
12.feb 2015 Ilze Veģe
Šķietami tehniskas domstarpības par Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtību politiskajās aizkulisēs kā sniega bumba ir apaugušas ar dažādām spekulācijām par valdības stabilitāti, jaunu partneru pieaicināšanu koalīcijā, kā arī par ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu kā iespējamo "nākotnes premjerministri".
11.feb 2015 Ilze Veģe
Raugoties uz Valsts prezidenta posteni, Latvijas iedzīvotāji visaugstāk novērtē spēcīgas, izteiksmīgas personības, apliecinot vēlmi pēc stingrās rokas un līdera. Minot vispiemērotāko personību prezidenta amatam, respondenti visbiežāk nosaukuši Aivaru Lembergu, Nilu Ušakovu, Vairu Vīķi Freibergu, kā arī bijušo valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu.
14.jan 2015 Ilze Veģe
Daži uz teātri dodas ziņkāres dzīti, daži — ieklausoties recenzijās, draugu un paziņu ieteikumos. Taču mēdz būt arī pavisam īpaši gadījumi, kad teātra izrādi uzlūkojam kā savu iecienītāko gastronomisko baudījumu, kura garšu pazīstam kopš bērnības un jau doma vien par kuru sagādā saldu priekšnojautu.
12.jan 2015 Ilze Veģe
Analizējot sabiedrības uzticēšanos valsts un sabiedriskajām institūcijām, kompānijas SKDS pētījums uzrāda – pērn vislielāko iedzīvotāju atbalstu baudījušas izglītības iestādes un baznīca, turpretī Saeimai un politikai sabiedrība konsekventi nevēlas uzticēties. Tā secināts socioloģisko pētījumu kompānijas SKDS pēc Neatkarīgās lūguma veiktajā pētījumā.
12.jan 2015 Ilze Veģe
photo_camera
Pētījumu centrs SKDS pēc Neatkarīgās pasūtījuma ir veicis aptauju par sabiedrības uzticēšanos politiķiem. Pētījums skaidri apliecina: amatpersonām netiek piedoti nedz skandāli, nedz šokējoši paziņojumi un katram politiķim, kuram pērn gadījies nopietni paklupt, tas nekavējoties ir atspoguļojies popularitātes reitingos.
8.jan 2015 Ilze Veģe
Nedz eksperti, nedz bijušie kolēģi un arī paši Reformu partijas biedri nespēj līdz galam pamatot partijas vēlmi saglabāt politiskās organizācijas statusu. Un tomēr – piedzīvojuši iznīcinošu kritienu, reformisti joprojām spītīgi apgalvo, ka atdzimšana ir iespējama.
2.dec 2014 Ilze Veģe
Valsts prezidenta ierosme par «vecuma cenzu» partijām, kas grasās startēt Saeimas vēlēšanās, ir neviennozīmīgi vērtējama iniciatīva, jo «šai medaļai ir divas puses». Tā uzskata 12. Saeimas jaunpienācēji Inguna Sudraba un Mārtiņš Bondars, kuru politiskie spēki apvienojās un izveidojās vien īsi pirms šā gada Saeimas vēlēšanām.
24.nov 2014 Ilze Veģe