Viņi satikās dzīves pilnziedā – Marina Ziemele un Edgars Riekstiņš. Abiem bija daudz kas, no kā negribējās šķirties, kopīgu ceļu sākot. Katrai lietai viņu mājā ir savs liktenis, savs stāsts.
Nebija tik sen, kad Diāna un Guntars Vaideri nolēma: jāliek lietā Bulduru dārzkopības skolā gūtās zināšanas. Tā tapa zemnieku saimniecība "Plātes". Abi ilgi sprieda, attīstīsim ziedu vai dārzeņu ražošanu? Negaidīti radās doma – tādu saimniecību ir gana, bet vai daudzi piedāvā profesionālus apzaļumošanas pakalpojumus?
Maldīgi domāt, ka dārza laistīšana sagādā raizes vienīgi vasaras svelmē. Speciālisti apgalvo, ka ūdens spēj pasargāt ziedus arī no salnām! Kas dārzkopim jāņem vērā, lai dārzam nekad netrūktu valgmes?
Dārzs, kurā top saimnieces Ināras Šteinbergas foto pasakas, šķiet, pats ir no pasakas izkāpis: lielajā dīķī laiskojas ūdensrožu varavīksnes, veco koku paēnā no saules speltes drīz patversies meža rūķi, bet pa vīteņsausseržu ieskautajiem baltajiem vārtiņiem nupat savā valstībā ar vīnogām pamieloties ieslīdēja Ērkšķrozīte...
Jau 22 gadus "Krastiņu" mājās saimnieko Agita un Juris Pižiki. Tikpat ilgi viņi veido arī savu dārzu. Tas ir tāds, kā paši vēlējās. "Dārzs visu pasaka priekšā," pasmaida saimniece.
Jebkurš kulinārs apskaustu Laimas un Anda Hercbergu dārzu, kurā aug garšvielas gandrīz vai no visas pasaules. Saimniecībā netrūkst arī Latvijas dārzu klasikas – gurķu, tomātu un omulīgo kabaču.
Dārzā ienākot, Ingai un Uldim Kokariem šķiet, ka visa ikdienas steiga kaut kur pagaist. Pārņem rāma māju sajūta. Kāds ir šis dārzs, kas sniedz atveldzi Ingai, vācu firmas Eastcon mārketinga un reklāmas daļas vadītājai, un Uldim, kamerkora Ave Sol galvenajam diriģentam?
Dārza saimniece Hardija Strazdiņa stāsta, ka šie 6000 kvadrātmetri zemes ir Legzdiņu ģimenes piecu paaudžu īpašums, bet dārzs iekopts vien viņas mammas laikā.
Šķiet, kas tur liels, sakrāmē tik malku, pielaid sērkociņu, un ugunskurs gatavs! Tomēr neaizmirsīsim, ka katru gadu šur tur tieši jāņuguns pavadonis ir ugunsgailis. Kā pareizi rīkoties, lai nekas neaizēnotu gada skaistāko nakti?
Lai smilšainu upmalas kāpu pārvērstu omulīgā dārzā, Līgai un Edgaram Rodēm tas prasīja desmit vasaras. Kas paveikts, lai durstīgo skuju vietā pēdas veldzētu kopts zāliens un ik pa brīdim gaisā uzvirmotu daudzveidīgs ziedu aromāts?
Ģimenes vajadzībām pietiks, ja sākumā iestādīsiet 10–15 krūmmelleņu stādu. Ja vēlaties, varat stādīt dažādu šķirņu stādus, tad raža ienāksies pakāpeniski un varēsiet arī izbaudīt ogu garšas daudzveidību.
Kad esat veiksmīgi uzkāpuši vienā no deviņiem Talsu pakalniem, skatam paveras gleznainā vecpilsēta, bet tepat, kāpņu aizvēnī, uzmanību saista mazs pasaku namiņš ar dārzu, kurā saimnieko pilsētas galvenā māksliniece Antra Auziņa ar savu mammu Brigitu.
Klusā Pārdaugavas ieliņā ieslēpies atturīgi elegants dārzs. Uz jautājumu, kā saimnieks, "Rīgas dārzu un parku" direktors Agnis Kalnkaziņš atrod laiku tā kopšanai, atbilde ir:"Pietiek ar 25 stundām diennaktī. Es savu dārzu vienkārši mīlu."
Jūs nebrīnītos, ja savā piemājas dārzā būtu atvēlējuši vietu kaut vai nelielai siltumnīciņai. Kādu "vasaras māju" augiem izvēlēties, un kas tajā pavasarī darāms?
Beidzot pavasaris! Dārzkopju sezona klāt. Katrs augs sākas ar sēkliņu, kas vai pušu plīst no vēlmes dīgt. Laiks sagādāt tām piemērotus apstākļus. Ko šogad veikali piedāvā sēšanai un stādīšanai?
Pavasara saulgriežos vēlaties tādus rotājumus kā nevienam? Tam vajag nedaudz izdomas, laika un prasmīgas rokas. Ierosmei "Māja" piedāvā dažas elegantas kompozīcijas.
Neskatoties uz DnB Nord līdzīpašnieka – Vācijas bankas NordLB – plāniem atbrīvoties no savas akciju daļas šajā bankā, DnB Nord bankas ikdienā Latvijā nekas nav mainījies.
Pirms ķerties pie darba, jārēķinās, ka pastāv niecīga iespēja, ka sēklas vispār neuzdīgs, jo tas atkarīgs no substrāta ražotāja godaprāta. Drošāk pirkt speciāli tomātiem domāto augsni.
Zaļi un sarkani, gludi un skruļļaini, te rūgti, te saldi, te mutē sinepju garša... Protams, tie ir salāti! Maldās tie, kas uzskata, - zāle vien ir. Kāpēc katru pavasari savos mazdārziņos cenšamies kaut dobīti atvēlēt gadsimtiem senajam vispopulārākajam dārzenim pasaulē?
Vēlaties redzēt, kā sejā atplaukst smaids? Nav nekā vienkāršāka – uzdāviniet cilvēkam ziedus! Kā rīkoties, lai puķes pasniegšanas brīdī izskatītos kā tikko plūktas un tās iespējami ilgāk dāvātu prieku?
Lai gan laukus vēl klāj bieza sniega sega, piemājas dārzu un citu zemes pleķīšu īpašnieki steidz jau iegādāties sēklas. Pēc tirgotāju vērtējuma, pieprasījums šobrīd pieaudzis par apmēram 15 procentiem salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Un, tāpat kā pērn, arī šogad priekšroka tiek dota dārzeņu sēklām.
Saldos, mutē kūstošos bumbierus bērni iecienījuši vairāk par āboliem. Kas ir šis senais auglis, un kāpēc zinātnieki tik ļoti cenšas radīt šķirnes, kas baudāmas līdz pat pavasarim?