\\Autori

DSDaiga Stokenberga

26.feb
Šogad aprit 25 gadi, kopš dibināta zemnieku saimniecība Upeslīči Suntažos, kas šodien atbilstoši likumdošanai ir izveidota par SIA. 25 darbības gadu laikā no mazas zāģētavas ar 8 darbiniekiem, šodien SIA Upeslīči ir uzņēmums ar 40 strādājošajiem un 3 miljonu eiro apgrozījumu gadā.
 
26.feb
Pašvaldības uzņēmums MS Siltums ir lielākais siltuma ražotājs Ogres novadā, kas nodrošina ar siltumenerģiju mājsaimniecības un citus patērētājus novada pagastos – Madlienā, Suntažos, Lauberē, Meņģelē un Ķeipenē, kā arī saražo lielāko daļu siltumenerģijas Ogres pilsētai.
 
26.feb
Saruna ar Ogres Sporta centra direktori Dzirkstīti Žindigu.
 
26.feb
Ogres slimnīca ir lielākā starp Latvijas lokālajām daudzprofilu slimnīcām. Veselību Ogres slimnīcā atgūst ne tikai novada iedzīvotāji, bet arī no Ķeguma, Lielvārdes, Ikšķiles, Salaspils, Aizkraukles un citiem novadiem. Lai nodrošinātu ērti pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu, liela uzmanība tiek veltīta jauno ārstu piesaistei un pacientu vajadzību nodrošināšanai. Ik gadu stacionārā ārstējas vairāk nekā 5500 pacientu.
 
26.feb
Kopš aizvadītās vasaras Ogres novada sociālais dienests ir ieguvis jaunu mājvietu. Plašās telpas dod iespēju vienuviet organizēt sociālo pakalpojumu sniegšanu, sākot no sarunas ar dienesta speciālistu konfidenciālā vidē, līdz dienas centram cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.
 
26.feb
Namu apsaimniekošana ir viena no jomām, kas būtiski ietekmē mūsu ikdienu – mūsu izmaksas, ērtības, vides pieejamību, komfortu un estētiskās jūtas. Arī daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā privātais dzīvoklis nebeidzas ar četrām sienām – katrs no dzīvokļu īpašniekiem ir tiesīgs lemt, kā arī ir atbildīgs par to, kāda būs dzīvojamā māja un tās apkārtne.
 
26.feb
Intervija ar Ogres novada priekšsēdētāju Egilu Helmani.
 
25.feb
Par sievieti IKT biznesā saruna ar SIA iPro kiberdrošības eksperti un Transporta un sakaru institūta lektori Jeļenu Revzinu.
 
5.feb
2019. gada maijā pilnībā tika pabeigti būvdarbi projekta Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Tukumā, II kārta ietvaros. Projekta ietvaros izbūvēti 2,233 kilometri jaunu kanalizācijas tīklu un pārbūvēti 0,123 kilometri esošo kanalizācijas tīklu. Vienlaikus ar ES līdzfinansētā projekta realizāciju, kas paredz tikai kanalizācijas tīklu izbūvi, uzņēmums no saviem līdzekļiem un ar pašvaldības atbalstu īstenoja arī dzeramā ūdens apgādes sistēmas izbūvi. Pēc projekta realizācijas 99,3 procentiem Tukuma pilsētas aglomerācijā dzīvojošiem iedzīvotājiem ir iespēja pieslēgties centralizētās kanalizācijas sistēmai.
 
5.feb
Pildot otrā līmeņa slimnīcas funkcijas, izvērtējot savas iespējas un apkārtnes iedzīvotāju vajadzības, kā arī valstiski atbalstītās jomas, Tukuma slimnīca arvien lielāku pakalpojumu grozu piedāvā hronisko pacientu un paliatīvajai aprūpei, kā arī rehabilitācijai.
 
5.feb
Kopš 2020. gada 8. janvāra par Tukuma novada domes priekšsēdētāju ir ievēlēts Normunds Rečs. Neatkarīgā uzklausa jaunievēlētā domes priekšsēdētāja redzējumu par Tukuma novada turpmāko attīstību.
 
20.dec 2019
Šajos Ziemassvētkos – 25. un 26. decembrī – jau sešpadsmito reizi Ķīpsalas halle aicina uz Rīgas Ziemassvētku koncertu, kurš pamatoti uzskatāms par vienu no vērienīgākajiem un augstvērtīgākajiem Ziemassvētku pasākumiem ne tikai šogad, bet arī visus iepriekšējos gadus, jo organizatoru komanda, kuras kodolu pēdējos gados veido mākslinieciskais vadītājs Rūdolfs Bērtiņš, producents Uģis Ozoliņš un otro gadu arī scenogrāfs Reinis Suhanovs, kā arī idejas autors Viesturs Tīle, izvirzījusi sev augstas prasības – atkāpes nav pieļaujamas, un katram koncertam jābūt arvien aizraujošākam un mākslinieciski augstvērtīgam.
 
20.dec 2019
Gada nogale ir dāvināšanas laiks! Dāvanas saņemt un izbaudīt svētkus visās to izpausmēs vēlas jebkurš cilvēks jebkurā vecumā. Arī vismazākais nieks var būt vērtīga dāvana, jo apliecina devēja vēlmi iepriecināt.
 
20.dec 2019
Intervija ar Ventspils pilsētas Sporta pārvaldes vadītāju Dainu Paipalu.
 
6.nov 2019
Pārņemot vietējo kokapstrādes uzņēmumu, kopš 2006. gada Ādažos aktīvi strādā Dānijas kompānijas uzņēmums Hornbaek Baltic, kura pamatnodarbošanās ir durvju aplodu, kā arī grīdas un loga līstīšu ražošana. Ik gadu uzņēmums veic investīcijas ražošanas tehnoloģiju atjaunošanā un pilnveidošanā, kas ļauj efektīvi izmantot esošo materiāli tehnisko bāzi un cilvēkresursus – kopš 2006. gada, nepalielinot darbinieku skaitu, ražošanas apjoms audzis pieckārt.
 
6.nov 2019
Pirms krietni vairāk nekā desmit gadiem SIA Rotons valdes loceklis Armands Mucenieks sarēķināja, ka atvest no Itālijas lielas tvertnes ar dienvidzemes gaisu sanāk ļoti dārgi, un pieņēma lēmumu uzsākt lielgabarīta plastmasas izstrādājumu ražošanu šeit pat Latvijā. Šodien Rotonā ražotie liela tilpuma plastmasas izstrādājumi ar Latvijas gaisu tiek vesti gan uz Vāciju, gan Zviedriju un citām Eiropas valstīm.
 
6.nov 2019
Lai gan SIA Ādažu namsaimnieks ir vietējās pašvaldības uzņēmums, ar darbības labo praksi tas spējis piesaistīt arī blakus novadu iedzīvotājus, kuri namu apsaimniekošanu uzticējuši Ādažu namsaimniekam. Šobrīd Ādažu namsaimnieka pārziņā ir lielākā daļa daudzdzīvokļu māju Ādažos, kā arī septiņi nami Carnikavā un seši nami Garkalnē. Kopumā uzņēmums apsaimnieko jau 46 mājas, un skaits turpina pieaugt.
 
6.nov 2019
Ādaži, tāpat kā vairāki citi Pierīgas novadi, strauji attīstās – no vienas puses, tā ir izdevīga dzīvesvieta ārpus lielpilsētas trokšņa un piesārņojuma, no otras puses, šeit ir plašas uzņēmējdarbības attīstības iespējas, jo bijušās lauksaimniecības zemes ir pārtapušas gan par industriālajām teritorijām, kur attīstās ražošana, gan privātās apbūves rajoniem. Kā ar augošo saimniecību tiek galā novada vadība, vaicājām Ādažu novada domes priekšsēdētājam Mārim Sprindžukam.
 
9.okt 2019
Var teikt, ka divdesmit gadu vecais jaunietis Ričards Birģelis ir laimīgs cilvēks, jo par tiem, kuriem darbs vienlaikus ir hobijs un dzīvesveids, savādāk pateikt nevar. Ričards ir no tiem, kuri, kā saka, ir izauguši garāžā – kopā ar tēvu saķīlēts neviens vien auto un mocis. Tagad jaunais cilvēks savas praksē, pieredzē un atbilstošā izglītībā iegūtas prasmes parāda automehāniķa amatā uzņēmuma Skandi motors servisā, bet brīvajā laikā aizraujas ar motokrosu.
 
9.okt 2019
Liepājas Valsts tehnikums kā profesionālās izglītības kompetences centrs ir viena no vadošajām profesionālās izglītības iestādēm reģionā. Tehnikums profesionālās vidējās izglītības jomā īsteno 18 izglītības programmu 26 kvalifikācijās. Šogad tehnikumā mācās 1266 izglītojamie 58 grupās.
 
9.okt 2019
ES pēdējās desmitgades prioritāšu sarakstā ir ilgtspējīga atkritumu apsaimniekošana, un nu ES izvirzītajiem mērķiem jau ir saskatāms ieviešanas beigu datums. Līdz ar to ir aktivizējušās diskusijas gan par noglabāto atkritumu apjoma samazināšanu līdz 10%, gan dalīto atkritumu vākšanu un līdzīgām tēmām.
 
9.okt 2019
Kopumā iCotton investē ap 12 miljoniem eiro jauna 5000 kvadrātmetru plaša ražošanas kompleksa būvniecībā esošās ražotnes Krūmu ielā tiešā tuvumā. 2018. gadu iCotton noslēdza ar 26 miljonu apgrozījumu, kas ir par 45% vairāk nekā gadu iepriekš, bet šogad plānots sasniegt vēsturiski augstāko apgrozījumu – 27 miljonus eiro. ICotton ir iekļauts Latvijas TOP 500 uzņēmumu skaitā un saņēmis balvu Gazele kā strauji augošs eksportspējīgs uzņēmums. Intervija ar a/s iCotton valdes priekšsēdētāju Sergeju Binkovski.