\\Autori

DSDaiga Stokenberga

17.jūl
«Esmu pateicīgs saviem darbiniekiem un godprātīgajiem maksātājiem, kuri saprotoši uzņēma ūdenssaimniecības tarifu paaugstinājumu pagājušā gada augustā. Tagad varam atļauties ieguldīt vairāk līdzekļu ūdenssaimniecības tehnoloģiju attīstībā,» teic Limbažu pašvaldības SIA Komunālserviss valdes priekšsēdētājs Normunds Zaķis.
 
17.jūl
Limbažu novadā ir daudz ezeru, kas bagāti ar zivīm – aģentūras Alda pārziņā ir Lielezers, Dūņezers, Augstrozes ezers un Umurgas dīķis.
 
17.jūl
Ar renovētām skolas un dienesta viesnīcas ēkām, stiprinātu materiāli tehnisko bāzi, augsta līmeņa pasniedzējiem un izteiktu vēlmi sagatavot mūsdienu prasībām atbilstošus profesionāļus Rīgas Valsts tehnikuma (RVT) Limbažu teritoriālā struktūrvienība jaunajam mācību gadam aicina pieteikties jauniešus ar pamatskolas izglītību apdares darbu tehniķu un būvizstrādājumu galdnieku profesiju iegūšanai.
 
17.jūl
Pēdējā desmitgadē Latvijas lauku reģioni un nelielās pilsētas zaudē cilvēkus – to skaits samazinās vairāku apstākļu ietekmē, tostarp iekšējās migrācijas dēļ, kad cilvēki labāka darba meklējumos dodas Rīgas vai citu lielo pilsētu virzienā. Vai tiešām lielpilsētās dzīve ir labāka, kādi ir mazpilsētu plusi un mīnusi, kā motivēt iedzīvotājus atgriezties dzimtajā pusē? Par to saruna ar Limbažu novada pašvaldības vadītāju Didzi Zemmeru.
 
17.jun
Ar krāšņu un Latvijā līdz šim neredzētu franču ielu performanču akrobātu šovu sestdien noslēdzās 2. starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls «Rīgas ilūzijas». Savas sajūtas 3D tehnikā Mežaparka alejā gleznoja 15 mākslinieku no 11 pasaules valstīm. Mākslas darbi uz asfalta būs skatāmi visu vasaru.
 
29.mai
Kopš atvēršanas 2013. gadā Daugavpils Rotko centrs ir kļuvis par vienu no populārākajiem galamērķiem reģionā, kas vienmēr nāk lajā ar ko īpašu un neredzētu, piesaistot visdažādāko publiku, sākot no bērniem un senioriem, līdz pat īstiem mākslas gardēžiem un profesionāļiem no tuvām un tālām zemēm.
 
29.mai
Laika posmā no 1995. gada līdz 2015. gadam, kad noslēdzās ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā ūdenssaimniecības attīstības projekta trešā kārta, kopumā ūdenssaimniecības sistēmā investēti ap 75 miljoni eiro. Tas ļāva ieviest mūsdienīgas tehnoloģijas, izbūvēt un modernizēt galvenos ūdens objektus un ierīkot pilsētas mikrorajonos jaunus ūdensvada un kanalizācijas tīklus.
 
29.mai
Intervija ar Daugavpils domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu.
 
29.mai
Kopš pagājušā gada augusta Baltic Agro ir bijušā Daugavpils dzirnavnieka teritorijas un ēku nomnieki. Jau pērn ir uzsākta minerālmēslu un augu aizsardzības līdzekļu izplatīšana un turpinās labības un rapša pieņemšana un pirmapstrāde, nodrošinot reģiona zemniekiem ātru un kvalitatīvu pakalpojumu, risinot visdažādākos ar zemkopību saistītos jautājumus.
 
29.mai
Intervija ar pašvaldības AS Daugavpils satiksme valdes locekli Romanu Savicki.
 
22.mai
Līdz ar pieaugošo interesi no ārvalstu studentu puses, Latvijas Lauksaimniecības universitāte kā savu starptautiski atpazīstamo nosaukumu reģistrējusi Latvia University of Life Sciences and Technologies (Latvijas Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju universitāte).
 
22.mai
Jelgavas poliklīnika darbību plāno tā, lai ģimenes ārsti un speciālisti būtu ne tikai pieejami, bet arī labi pārzinātu jaunākos zinātnieku atklājumus un darbības praksē varētu izmantot mūsdienīgas tehnoloģijas.
 
22.mai
Šogad aprit 25 gadi, kopš Latvijas tirgū darbojas uzņēmums Baltic Agro. Laika gaitā ir mainījušies uzņēmuma nosaukumi un īpašnieki, taču darbības veids un stratēģija palikusi nemainīga – piedāvāt Latvijas zemniekiem labāko, lai ražas būtu augstas un izaudzētā produkcija kvalitatīva.
 
15.mai
Jūrmalā ūdensapgādes tarifs nav mainīts 7 gadus. Tajā pašā laikā, īstenojot ES līdzfinansētus projektus, tīklu kopgarums ir ievērojami pieaudzis – arī šie tīkli ir jāuztur pienācīgā stāvoklī. Ļoti bēdīga situācija ir padomju laikos būvētajā ūdenssaimniecības sistēmā – tā faktiski brūk ar katru dienu. Pieaugušas ir elektrības izmaksas, savukārt vienā mājsaimniecībā patērētais ūdens daudzums samazinās. Tāpat novērojams sezonalitātes raksturs – vasaras un ziemas mēnešos kopējā ūdens patēriņā ir pat 30 procentu starpība. Tāpēc pašvaldības uzņēmums patlaban izstrādā pilnīgi jaunu ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu aprēķinu kārtību, kas noteikti raisīs diskusijas.
 
15.mai
Pirms Latvijā labi pazīstamais pavārs Lauris Aleksejevs kopā ar uzņēmēju Igoru Mališkovu atvēra restorānu 36. līnija Lielupē, šāda adrese vispār nepastāvēja – šajā Jūrmalas nostūrī bija tikai sešdesmitajos gados izbūvēta autostāvvieta. Klusā un vientuļā vieta līdz ar restorāna atklāšanu kļuvusi par vienu no epicentriem, kur kūsā dzīvība, kur cilvēki smaida un bauda dzīvi – kā brīnumnūjiņa uz cilvēkiem iedarbojas jūras šalkas un spirgtais vējš, saules stari, lieliski cilvēki un garda maltīte.
 
14.mai
Šogad aprit 25 gadi, kopš Dina Kurzemniece dibināja Pils aptieku Jelgavā. Kopš tā laika ir bijuši gan kāpumi, gan kritumi, bet Dina ir spējusi atrast spēku, piesaukt veiksmi un ne tikai pastāvēt, bet arī augt un attīstīties ne tikai kā biznesa sieviete, bet arī kā personība. Šobrīd, kad bizness ir stabils un brīva laika ir vairāk, Dina raksta grāmatu par sevi, par dzīvi un biznesu.
 
30.apr
Rīgas Valsts tehnikums (RVT) ir Latvijas valsts vienaudzis – tas dibināts 1919. gada nogalē, tātad 2019. gadu tehnikums pavada savā simtgades zīmē. Ne jau gluži par godu simtgadei, bet vairāk kā simtgadīgas pieredzes apliecinājums, šis un nākamais gads tehnikumā iezīmējas ar virkni jaunumu – tiek rekonstruēti esošie korpusi, kā arī būvēti jauni un papildināts piedāvāto profesiju klāsts.
 
30.apr
Nepareizi vai nepamatoti lietoti medikamenti var novest nevis pie veselības, bet gan pie smagām slimībām un reizēm pat nāves. Nepareizi vai nepamatoti lietotu zāļu seku novēršanai vai mazināšanai pasaulē vidēji gadā tiek tērēti 500 miljardi eiro. Tajā pašā laikā arvien lielākos apjomos zāles sastopamas vidē – ūdeņos, zivīs, augsnē.
 
10.apr
Bariatrijas jeb kuņģa samazināšanas operācijas, kuru rezultātā pacienti atbrīvojas no liekā svara, pasaulē sekmīgi izmanto jau 30 gadus. Jūrmalas slimnīcā šādas operācijas veic jau 10 gadus.
 
10.apr
4. aprīlī Rīgā tirdzniecības un izklaides centrā Akropole durvis vēra līdz šim lielākais un sortimenta ziņā bagātākais jaunā koncepta lielveikals Maxima XXX. Līdz ar jaunu dažāda lieluma Maxima veikalu atvēršanu un koncepta attīstīšanu visā Latvijā, uzņēmums pārliecinoši ieņem mazumtirdzniecības līdera pozīciju – ik dienu kādu no Maxima tīkla veikaliem apmeklē 300 000 klientu.
 
10.apr
Dabiskais dzeramais ūdens Ķekavas avots ir viens no pašiem populārākajiem produktiem Latvijas tirgū. Kopš 2003. gada, pateicoties pircēju atzinīgajam vērtējumam, tas deviņas reizes ieguvis Gada preces statusu.
 
10.apr
Intervija ar Ķekavas novada domes priekšsēdētāju Viktoriju Bairi.