\\Autori

DSDaiga Stokenberga

Vakar, 12:20
Ventspils pilsētas pašvaldības Sociālā dienesta darbībā kā prioritāte izvirzītas ģimenes, kuras nonākušas krīzes situācijā –, īpašu uzmanību veltot bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī jaunie ventspilnieki, kuri aug ārpus ģimenes.
 
11.sep
SIA Dizozols ir pazīstama kā viens no lielākajiem pilna cikla mežu apsaimniekošanas uzņēmumiem Latvijā, kas klientiem piedāvā mežistrādes darbus un koksnes realizāciju, mežu atjaunošanu un jaunaudžu kopšanu, darot visu nepieciešamo, lai mežs būtu pēc iespējas ilgtspējīgāks un īpašniekam nestu maksimālo peļņu gan šodien, gan nākotnē. Dižozols ir viens no straujāk augošajiem mežu nozares uzņēmumiem – 2018. gadā tā apgrozījums sastādīja 28 miljonus eiro, bet šogad plānots sasniegt 40 miljonu slieksni.
 
11.sep
Intervija ar AS Valmieras enerģija valdes locekli Māri Kānīti.
 
10.sep
Ventspils bērnu un jauniešu sporta skola Spars piedāvā nodarbības desmit dažādos sporta veidos: basketbolā, džudo, ložu šaušanā, BMX, sporta vingrošanā, šorttrekā, svarcelšanā, vieglatlētikā, peldēšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā.
 
10.sep
Ventspils Jaunrades nams piedāvā 50 dažāda veida interešu izglītības nodarbības gan pilsētas, gan apkārtnes bērniem un jauniešiem vecumā no 3 līdz 25 gadiem. Kopš šā gada 1. septembra arī Ventspils planetārijs, observatorija un talantīgo bērnu skola Gudrinieks ir iekļautas Jaunrades nama struktūrā. Kopumā Jaunrades namā darbojas jau vairāk nekā 1600 bērnu un jauniešu.
 
10.sep
Ventspils Mākslas skola ar svinīgo pēcpusdienu tās pagalmā uzsāka savu 26. mācību gadu. Šo gadu laikā daudzi ventspilnieki ir ieguvuši Mākslas skolas diplomus un devušies turpināt mācības kādā no Latvijas mākslas vidusskolām, kļuvuši par mākslas mīļotājiem, profesionāliem māksliniekiem visdažādākajās jomās vai arī iegūtās prasmes izmanto savā hobijā.
 
28.aug
Lai gan ar katru gadu Skandināvijas valstu pasūtījumi ieņem arvien būtiskāku vietu Valkas metālapstrādes uzņēmuma Akords 3 darbībā, tā pakalpojumi pieejami arī Latvijas klientiem. Pasūtījumu veikšana vietējam tirgum notiek, cieši sadarbojoties ar klientu un īstenojot viņa vēlmes. Pašlaik uzņēmuma galvenā darbības joma ir metāla konteineru un platformu ražošana Skandināvijas valstīm – Zviedrijai, Somijai un Norvēģijai.
 
28.aug
Mūsdienu pasaule no jauniešiem prasa ļoti daudz – ir jāiegūst ne tikai skolas, bet arī dzīves ziņas, jāmācās plānot un realizēt sasniedzamos mērķus, lai nākotnes perspektīvas būtu gaišas un realizējamas. Tāpēc izglītības iestādei ir jāspēj piedāvāt ne tikai klasi ar skolotāju, bet jābūt par sabiedroto bērniem un vecākiem, palīdzot jauno cilvēku izvest caur zināšanu ieguves laiku, lai, pieaugušo kārtā ieejot, tas vēl arvien saglabātu zinātkāri, kas palīdz augt un attīstīties mūža garumā.
 
28.aug
Valka ar savu ģeogrāfisko novietojumu nenoliedzami ir unikāla pilsēta – vienā pusē dzīvo igauņi, otrā latvieši, vienā pusē Igaunijas, otrā Latvijas likumi. Vairāk stāsta Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.
 
22.aug
Lai cik daudz netiktu runāts par atkritumu šķirošanu, savākšanu, neizmešanu tiem neparedzētās vietās, tiktu rīkotas akcijas, izglītojošie pasākumi bērniem un pieaugušajiem, Latvijas atkritumu apsaimniekošanas sistēmā vēl arvien ir ko uzlabot. Par metodēm un procesiem, kas varētu uzlabot un mainīt Latvijas atkritumu apsaimniekošanas kvalitāti, saruna ar Atkritumu apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētāju un SIA Pilsētvides serviss valdes locekli Jurģi Ugoru.
 
22.aug
Rīgas dome konkursa kārtībā ir noslēgusi līgumu ar a/s Tīrīga, ko veido pašvaldības SIA Getliņi Eko un SIA CREB Rīga, par atkritumu apsaimniekošanas sistēmas pilnveidošanu un uzturēšanu nākamajiem 20 gadiem. Vides un reģionālās attīstības ministrija, kā arī citas atbildīgās institūcijas ir teikušas jāvārdu noslēgtajam līgumam, taču cits viedoklis ir Konkurences padomei.
 
14.aug
Klātesot kultūras ministram Naurim Puntulim, Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājam Oļegam Burovam un Pillar Development valdes priekšsēdētājam Ernestam Bernim, 13. augustā tika atklāta jaunā kultūras un mākslas telpa Hanzas Perons. Ievērojamo viesu ierašanās apliecina projekta nozīmību Latvijas un Rīgas kultūras telpā.
 
31.jūl
Pēdējie divi gadi un arī nākamais Ventspils Galvenajai bibliotēkai un arī Pārventas bibliotēkai aizrit jubileju zīmē – pērn ar koncertu tika atzīmēta Pārventas bibliotēkas pastāvēšanas septiņdesmitā gadskārta, bet šogad aprit desmit gadi, kopš tā atrodas jaunajā ēkā. Savukārt Galvenā bibliotēka šogad sāk simtgades svinības – 1919. gada septembrī tika atklāta lasītava, bet 1920. gada martā durvis vēra bibliotēka kā kopums. Vienlaikus tieši šogad, decembrī, apritēs 15 gadi kopš Galvenās bibliotēkas ēkas rekonstrukcijas.
 
31.jūl
Jau pirms daudziem gadiem, izstrādājot informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) stratēģiju, IKT nozares attīstība tika noteikta kā viena no Ventspils pilsētas pašvaldības prioritātēm. Mērķu īstenošanai tika izstrādāta arī Rīcības programma datorprasmju apguvei Ventspils vispārizglītojošo skolu skolēniem 2015.–2018. gadam. Izvērtējot sasniegtos rezultātus, ir izstrādāta jauna rīcības programma nākamajiem trīs gadiem. Programmas mērķis ir sniegt iespēju skolēniem apgūt zināšanas, prasmes un iemaņas darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām, rosināt par tām interesi un veicināt vēlmi izvēlēties IKT nozari studijām un darbam, kā arī Ventspili izvēlēties kā savu dzīvesvietu.
 
31.jūl
Daudzu cilvēku kalendāros jau sen ar sarkanu atzīmēta augusta pirmās nedēļas nogale – tā rezervēta Ventspils svētku apmeklējumam. Arī šogad sarūpēta aizraujoša programma – darbošanās, skatīšanās, brīnīšanās un klausīšanās prieku varēs gūt gluži vai visā pilsētā.
 
31.jūl
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca nodrošina neatliekamo palīdzību septiņas dienas nedēļā, divdesmit četras stundas diennaktī septiņos dažādos profilos. Līdztekus tam mērķtiecīgi tiek attīstīti vairāki profili, lai tajos sasniegtu ekselences jeb augstāko līmeni, piedāvājot kvalitatīvu ārstniecību ne tikai reģiona, bet visas Latvijas iedzīvotājiem. Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, rūpīgi izvērtējot pieprasījumu un iespējas, pakāpeniski attīsta specializāciju oftalmoloģijā, traumatoloģijā, uroloģijā un muguras ķirurģijā.
 
31.jūl
Olimpiskā centra Ventspils pārziņā ir ne tikai vispusīga un moderna sporta infrastruktūra, bet arī aktīvās atpūtas un izklaides objekti, kas Ventspili padara par pievilcīgu, veselīgu un aizraujošu piedzīvojumu gan iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem.
 
31.jūl
Jau deviņpadsmito gadu Ventspils pilsētas svētki nav iedomājami bez Ziedu paklāju festivāla. Ik gadu žūrijas un skatītāju vērtējumam floristi rada neatkārtojamus darbus, kuru mūžs ilgst vien dažas dienas, bet emociju un krāsu gamma saviļņo skatītājus vēl ilgi pēc tam. Arī šogad dalību Ziedu festivālā apstiprinājušas kopumā 24 komandas, no tām četras būs jauniešu komandas.
 
31.jūl
Uzdodot jautājumu: kāpēc jūs braucat uz Ventspili? – bieži vien atbilde ir: mēs gribam redzēt sakārtotu, sakoptu, ziedošu pilsētu. Tā tiešām ir taisnība, jo pirmais, ko pamana iebraucējs, ir pilsētas tīrība un kārtība, ziedu tūkstoši, strūklakas, mājīgi parki un spilgti skvēri, labiekārtotas pludmales un aizraujoši piedzīvojumi jebkuros laika apstākļos. Taču tā nebūt nav visa Ventspils burvība – lielākie brīnumi, atklāsmes, zināšanas un baudas gūstamas pilsētas saturā – kultūras un mākslas, vēstures un amatniecības, zinību un prasmju, sporta un aktīvās atpūtas objektos, kas nepārtraukti iet savu attīstības ceļu.
 
31.jūl
Jau 2021. gadā zinātkārajiem apmeklētājiem plānots nodot zinātnes un inovāciju centru Ventspilī, Rūpniecības ielā 2. Lietuvas arhitektu projektētā ēka ar kopējo platību 6000 kvadrātmetru vairākos līmeņos būs vēl viens arhitektūras paraugs mūsdienīgā un augošā pilsētā, kas kalpos gan kā eksakto zinātņu popularizēšanas platforma vietējiem un visas Latvijas bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, gan pilsētai piesaistīs tūrisma plūsmu ne tikai vasarā, bet visa gada garumā.
 
17.jūl
«Esmu pateicīgs saviem darbiniekiem un godprātīgajiem maksātājiem, kuri saprotoši uzņēma ūdenssaimniecības tarifu paaugstinājumu pagājušā gada augustā. Tagad varam atļauties ieguldīt vairāk līdzekļu ūdenssaimniecības tehnoloģiju attīstībā,» teic Limbažu pašvaldības SIA Komunālserviss valdes priekšsēdētājs Normunds Zaķis.
 
17.jūl
Limbažu novadā ir daudz ezeru, kas bagāti ar zivīm – aģentūras Alda pārziņā ir Lielezers, Dūņezers, Augstrozes ezers un Umurgas dīķis.