Piektdiena, 1.marts

redeem Ilgvars, Ivars

arrow_downwardDaiga Stokenberga / Autori

Nu jau astoto gadu Ventspils Digitālais centrs aicina visu vecumu skolēnus no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas piedalīties tehnoloģiju konkursā “Ventspils IT izaicinājums 2023”. Konkurss norit divās kārtās – atlases kārtā var piedalīties neierobežots komandu skaits, taču uz klātienes konkursa noslēdzošo kārtu Ventspilī no 6. līdz 8. decembrim tiks uzaicinātas katras vecuma grupas labākās, kopumā 46 komandas. Pieteikumus ar izpildītu mājasdarbu konkursa pirmajā kārtā var iesniegt līdz 6. novembrim.
13.okt 2023 Daiga Stokenberga
Aizvadītā gada 18.jūnijā oficiāli durvis apmeklētājiem vēra Zinātnes un inovāciju centrs VIZIUM Ventspilī. Unikālā ekspozīcija ar tieši šim centram radītiem eksponātiem, kuros iekļauti jaunākie tehnoloģiskie sasniegumi un inovācijas, kā arī radošās darbnīcas, izglītības iespējas pieaugušajiem un bērniem, mūsdienīga atmosfēra un aizraujošas ekskursijas ir bijušas par iemeslu, lai centra apmeklējums gada laikā divas reizes pārsniegtu sākotnēji plānoto. Kopumā gada laikā VIZIUM ir viesojušies 160 000 cilvēku.
1.sep 2023 Daiga Stokenberga
Kā ik gadu augusta pirmajā nedēļas nogalē Ventspils svin savus svētkus ar mūziku, atrakcijām, tirgošanos, dziedāšanu un dančiem, ar gardām maltītēm, ar uguņošanu un Nakts dejām līdz rīta gaismai. Arī šogad svētki, kam šogad dots sauklis „Virpuļo”, solās būt aizraujoši gan pilsētas viesiem, gan vietējiem iedzīvotājiem, gan lieliem, gan maziem, gan veciem, gan jauniem. Ieskatoties svētku programmā, jāteic kā ir – šo visu, lai paspētu izbaudīt, nāksies krietni pavirpuļot.
31.jūl 2023 Daiga Stokenberga
Ekonomikas ministrija ES Kohēzijas fonda programmai "Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros" iestrādājusi tādus noteikumus, kuru lietpratīga izmantošana ļauj pilnīgi legāli novirzīt miljoniem eiro dažādu pakalpojumu un produktu iepirkumiem, kuru lietderība ir apšaubāma un finanšu plūsma nav izsekojama.
25.mai 2023 Daiga Stokenberga
Pagājušajā nedēļā pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) darbinieki domes priekšsēdētājam Mārtiņam Staķim un izpilddirektoram, domes administrācijas vadītājam Jānim Langem nosūtīja vēstuli, paužot bažas, ka uzņēmums apzināti tiek degradēts un tā darbs sabotēts. Darbinieki bija ilgi cietušies, bet nu viņiem vadzis ir pilns – ja dome neiejauksies un RNP vadībā paliks esošais valdes loceklis Bernhards Maļinovskis, gaidāms, ka darbu pametīs simtiem darbinieku, ja vien viņus Maļinovskis līdz tam brīdim jau nebūs atlaidis, kā arī iedzīvotājiem netiks sniegti vitāli nepieciešami pakalpojumi.
2.mai 2023 Daiga Stokenberga
Zemnieki ir satraukušies par Ukrainas lēto graudu un citas lauksaimniecības produkcijas ienākšanu Eiropas tirgū, kurai pēc tiesas un taisnības būtu jānonāk trešajās valstīs, kur cilvēki cieš badu. Arī Latvijā ir ienākusi Ukrainā saražotā lauksaimniecības produkcija, un mūsu zemniekiem tas sagādā pamatotas galvassāpes.
25.apr 2023 Daiga Stokenberga
Transporta un sakaru institūts (TSI) ir izveidojis jaunu studiju programmu “Datorinženierija”, kurā studentiem tiks piedāvātas vairākas specializācijas gan bakalaura, gan maģistra līmenī. Vairāk par jauno studiju virzienu intervijā ar augstskolas prorektoru akadēmiskajā un zinātniskajā darbā, profesoru, Dr. sc. ing. Mihailu Savrasovu (M.S.) un studiju programmu direktoru, profesoru Aleksandru Grakovski (A.G.).
20.apr 2023 Daiga Stokenberga
Pagājušajā gadā Transporta un sakaru institūts (TSI) sāka piedāvāt dubultā diploma programmas, kas tapušas sadarbībā ar Lielbritānijas universitāti UWE Bristolē, bet šogad ir kļuvusi par globālās tiešsaistes mācību platformas "Coursera" partneri Latvijā. Darba devēju vērtējumā TSI sagatavotie speciālisti ir visaugstāk novērtētie.
30.nov 2022 Daiga Stokenberga
Ventspils valstspilsēta kopš šī septembra ir kļuvusi par dalībnieci UNESCO Globālajā izglītības pilsētu tīklā. Šādu tīklu izveidojis UNESCO Mūžizglītības institūts, apvienojot 294 pilsētas no visas pasaules, kas apņēmušās īstenot mūžizglītību. Tīkla misija ir atbalstīt un paātrināt mūžizglītības praksi pasaules kopienās, veicinot politisko dialogu un vienaudžu mācīšanos starp dalībvalstu pilsētām.
21.nov 2022 Daiga Stokenberga
Par aktualitātēm Eiropas Parlamentā “Neatkarīgā” vaicā Latvijas parlamentārietim Andrim Amerikam.
3.nov 2022 Daiga Stokenberga
Lai gan mēs sliecamies domāt, ka Covid-19 pandēmija ir beigusies un dzīve atgriežas ierastajās sliedēs, tomēr realitāte ir cita – pandēmijas laikā ir mainījušies iedzīvotāju paradumi, tajā skaitā attiecībā uz darbu. Var teikt, ka šobrīd darba ņēmējs ir tas, kurš „komandē parādi”, un darba devēja uzdevums ir rast risinājumus, kas vienlaikus būtu pieņemami darba ņēmējam un izdevīgi darba devējam.
31.okt 2022 Daiga Stokenberga
Līdz brīdim, kad stāsies spēkā jaunais fizisko personu elektroniskās identifikācijas likums, palikuši vien daži mēneši. Līdz 1. februārim komersantiem, kuri sniedz e-pakalpojumus un veic personu elektronisku identifikāciju, savos portālos un klientu apkalpošanas tiešsaistes risinājumos ir jānodrošina iespēja klientiem saņemt pakalpojumus, izmantojot nacionālos elektroniskās identifikācijas līdzekļus – eID karti vai mobilo lietotni eParaksts mobile. Risinājumu integrācijai, kā arī turpmāku nacionālo elektroniskās identifikācijas rīku lietošanu valsts komersantiem nodrošina bez maksas.
28.okt 2022 Daiga Stokenberga
Līdz ar būtisko resursu izmaksu kāpumu arvien iestādes un organizācijas ir spiestas pārvērtēt savas izmaksas. IKT resursi, infrastruktūra, rīki un servisi nav izņēmums, tie piedzīvo ne vien uzturēšanas izmaksu pieaugumu, bet arī konstantus drošības izaicinājumus, ko rada gan ģeopolitiskā situācija, gan arī tas, ka arvien vairāk laika pavadām digitālajā vidē un turp “pārmigrē” arī apdraudējumi.
23.sep 2022 Daiga Stokenberga
Aizvadītajā nedēļas nogalē Ventspils Pilsētas svētku laikā savu 20 gadu pastāvēšanas jubileju svinēja starptautiskais ziedu paklāju festivāls, kura tēma bija saskaņā ar gadskārtu skaitīšanas notikumu – «Dzimšanas dienas torte». Šogad festivālā piedalījās 30 komandu, tostarp trīs no Lietuvas, trīs no Igaunijas un Ukrainas floristu komanda, kas patvērumu no kara radusi Latvijā. Festivālu rīko pašvaldības SIA «Ventspils labiekārtošanas kombināts» ar Aijas Žagariņas «Floristu skolas A-Ž» atbalstu.
12.aug 2022 Daiga Stokenberga
Latvijas uzņēmējiem pēdējie gadi bijuši izaicinājumu pilni – Covid-19 pandēmija vēl nav beigusies, kad sācies ir karš, izmaiņas loģistikā un izejmateriālu pieejamībā, kam klāt nāk energoresursu krīze un inflācija. Satraukti ir ne tikai darba devēji, bet arī darba ņēmēji – bailes no slimības, bailes par darba vietas saglabāšanu, bailes par energoresursu cenu pieaugumu un pieejamību mājsaimniecībās, bailes par gaidāmajiem apkures rēķiniem.
12.aug 2022 Daiga Stokenberga
Ieskatoties FB grupās “Sēņu medniekiem” un “Latvijas Mikologu biedrība un draugi”, rodas priekšstats, ka Latvijā sēņo gluži vai visi – vieni vairāk pievēršas pilniem groziem ar pārtikā lietojamām sēnēm un lielās ar savu guvumu, citi izceļ sēņu burvību un to pārvērtības, neiedziļinoties, vai tā ēdama vai ne, jo šo cilvēku galvenais mērķis ir iepazīt plašo sēņu pasauli, būt dabā, izbaudīt meža burvību visā tās krāšņumā.
9.aug 2022 Daiga Stokenberga
Latvijas Mikologu biedrība ir sabiedriska organizācija, kas cieši sadarbojas ar Latvijas Nacionālo dabas muzeju, jo tās darbības virzieni pārklājas ar dabas muzeja mērķiem un uzdevumiem. Mikologu biedrības uzdevumi ir pētīt Latvijas sēnes un ķērpjus, atbalstīt to saglabāšanu; apvienot Latvijas interesentus neatkarīgi no viņu profesionālā statusa sēņu un ķērpju izpētei un aizsardzībai; izglītot savus biedrus attiecīgajā jomā; propagandēt attiecīgās tēmas sabiedrībā un sadarboties ar atbilstošām ārzemju organizācijām.
7.aug 2022 Daiga Stokenberga
Ventspils valstspilsētas pašvaldības sporta filozofija ir vērsta uz to, lai radītu nepieciešamos apstākļus un iedzīvotāju vēlmi piekopt veselīgu dzīvesveidu, kā arī saglabātu cilvēkos prieku un gandarījumu par sasniegto, mudinātu sasnieg arvien augstākus rezultātus, īpašu uzmanību pievēršot jauniešiem un atbalstot augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas jaunā Kurzemes Rehabilitācijas centra būvniecības darbi ir gandrīz pilnībā pabeigti. Objektu ekspluatācijā plānots nodot aptuveni pēc trim mēnešiem, un jau oktobrī centrs uzsāks pilnvērtīgu darbu.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Mēdzam teikt: bērni ir mūsu nākotne! Jā, tā ir, taču – vai mēs izdarām visu, lai mūsu bērni augtu gudri un veseli? Ne viss ir atkarīgs no ģimenes – liels iespaids uz to, kāds izaugs bērns, ir videi, kādā viņam nākas uzturēties pirmsskolas izglītības iestādē un vēlāk arī skolā. Šajā jautājumā var uzteikt Ventspils pašvaldību, kas visās pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs ir izdarījusi visu, lai bērni uzturētos un mācītos svaigā gaisā, tiem būtu pieejamas mūsdienīgas tehnoloģiskās iekārtas, kas palīdz apgūt zināšanas, lai iekštelpas un ārtelpas atbilstu estētiskajām prasībām un veicinātu bērna attīstību visos tās posmos.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Ventspilij piemīt spēja visu laiku mainīties – tā nav statiska un pabeigta, bet gan nepārtrauktā attīstības procesā esoša pilsēta, kurā pašvaldība nemitīgi ievieš ko jaunu, un vienmēr tas ir izglītojoši, radoši un interesanti.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga
Ventspils Amatu māja kā Ventspils muzeja struktūrvienība 18. gadsimtā būvētajā un atjaunotajā namā Skolas ielā 3 uzsāka darbu pirms 15 gadiem – 2007. gada 3. augustā. Par godu šim notikumam 30. jūlijā Ventspilī norisināsies amatnieku festivāls “Amatu mājai – 15”, kurā amatnieki izrādīs savas prasmes un dos iespēju arī apmeklētājiem ievingrināt roku dažādos arodos.
27.jūl 2022 Daiga Stokenberga