\\Autori

DSDaiga Stokenberga

20.dec 2019
Šajos Ziemassvētkos – 25. un 26. decembrī – jau sešpadsmito reizi Ķīpsalas halle aicina uz Rīgas Ziemassvētku koncertu, kurš pamatoti uzskatāms par vienu no vērienīgākajiem un augstvērtīgākajiem Ziemassvētku pasākumiem ne tikai šogad, bet arī visus iepriekšējos gadus, jo organizatoru komanda, kuras kodolu pēdējos gados veido mākslinieciskais vadītājs Rūdolfs Bērtiņš, producents Uģis Ozoliņš un otro gadu arī scenogrāfs Reinis Suhanovs, kā arī idejas autors Viesturs Tīle, izvirzījusi sev augstas prasības – atkāpes nav pieļaujamas, un katram koncertam jābūt arvien aizraujošākam un mākslinieciski augstvērtīgam.
 
20.dec 2019
Gada nogale ir dāvināšanas laiks! Dāvanas saņemt un izbaudīt svētkus visās to izpausmēs vēlas jebkurš cilvēks jebkurā vecumā. Arī vismazākais nieks var būt vērtīga dāvana, jo apliecina devēja vēlmi iepriecināt.
 
20.dec 2019
Intervija ar Ventspils pilsētas Sporta pārvaldes vadītāju Dainu Paipalu.
 
6.nov 2019
Pārņemot vietējo kokapstrādes uzņēmumu, kopš 2006. gada Ādažos aktīvi strādā Dānijas kompānijas uzņēmums Hornbaek Baltic, kura pamatnodarbošanās ir durvju aplodu, kā arī grīdas un loga līstīšu ražošana. Ik gadu uzņēmums veic investīcijas ražošanas tehnoloģiju atjaunošanā un pilnveidošanā, kas ļauj efektīvi izmantot esošo materiāli tehnisko bāzi un cilvēkresursus – kopš 2006. gada, nepalielinot darbinieku skaitu, ražošanas apjoms audzis pieckārt.
 
6.nov 2019
Lai gan SIA Ādažu namsaimnieks ir vietējās pašvaldības uzņēmums, ar darbības labo praksi tas spējis piesaistīt arī blakus novadu iedzīvotājus, kuri namu apsaimniekošanu uzticējuši Ādažu namsaimniekam. Šobrīd Ādažu namsaimnieka pārziņā ir lielākā daļa daudzdzīvokļu māju Ādažos, kā arī septiņi nami Carnikavā un seši nami Garkalnē. Kopumā uzņēmums apsaimnieko jau 46 mājas, un skaits turpina pieaugt.
 
6.nov 2019
Pirms krietni vairāk nekā desmit gadiem SIA Rotons valdes loceklis Armands Mucenieks sarēķināja, ka atvest no Itālijas lielas tvertnes ar dienvidzemes gaisu sanāk ļoti dārgi, un pieņēma lēmumu uzsākt lielgabarīta plastmasas izstrādājumu ražošanu šeit pat Latvijā. Šodien Rotonā ražotie liela tilpuma plastmasas izstrādājumi ar Latvijas gaisu tiek vesti gan uz Vāciju, gan Zviedriju un citām Eiropas valstīm.
 
6.nov 2019
Ādaži, tāpat kā vairāki citi Pierīgas novadi, strauji attīstās – no vienas puses, tā ir izdevīga dzīvesvieta ārpus lielpilsētas trokšņa un piesārņojuma, no otras puses, šeit ir plašas uzņēmējdarbības attīstības iespējas, jo bijušās lauksaimniecības zemes ir pārtapušas gan par industriālajām teritorijām, kur attīstās ražošana, gan privātās apbūves rajoniem. Kā ar augošo saimniecību tiek galā novada vadība, vaicājām Ādažu novada domes priekšsēdētājam Mārim Sprindžukam.
 
9.okt 2019
Var teikt, ka divdesmit gadu vecais jaunietis Ričards Birģelis ir laimīgs cilvēks, jo par tiem, kuriem darbs vienlaikus ir hobijs un dzīvesveids, savādāk pateikt nevar. Ričards ir no tiem, kuri, kā saka, ir izauguši garāžā – kopā ar tēvu saķīlēts neviens vien auto un mocis. Tagad jaunais cilvēks savas praksē, pieredzē un atbilstošā izglītībā iegūtas prasmes parāda automehāniķa amatā uzņēmuma Skandi motors servisā, bet brīvajā laikā aizraujas ar motokrosu.
 
9.okt 2019
Liepājas Valsts tehnikums kā profesionālās izglītības kompetences centrs ir viena no vadošajām profesionālās izglītības iestādēm reģionā. Tehnikums profesionālās vidējās izglītības jomā īsteno 18 izglītības programmu 26 kvalifikācijās. Šogad tehnikumā mācās 1266 izglītojamie 58 grupās.
 
9.okt 2019
Kopumā iCotton investē ap 12 miljoniem eiro jauna 5000 kvadrātmetru plaša ražošanas kompleksa būvniecībā esošās ražotnes Krūmu ielā tiešā tuvumā. 2018. gadu iCotton noslēdza ar 26 miljonu apgrozījumu, kas ir par 45% vairāk nekā gadu iepriekš, bet šogad plānots sasniegt vēsturiski augstāko apgrozījumu – 27 miljonus eiro. ICotton ir iekļauts Latvijas TOP 500 uzņēmumu skaitā un saņēmis balvu Gazele kā strauji augošs eksportspējīgs uzņēmums. Intervija ar a/s iCotton valdes priekšsēdētāju Sergeju Binkovski.
 
9.okt 2019
ES pēdējās desmitgades prioritāšu sarakstā ir ilgtspējīga atkritumu apsaimniekošana, un nu ES izvirzītajiem mērķiem jau ir saskatāms ieviešanas beigu datums. Līdz ar to ir aktivizējušās diskusijas gan par noglabāto atkritumu apjoma samazināšanu līdz 10%, gan dalīto atkritumu vākšanu un līdzīgām tēmām.
 
9.okt 2019
Liepājas Latviešu biedrības nams ir pilsētas kultūras un mākslas epicentrs – šeit ik dienu rosās tautas mākslas kolektīvi, Liepājas baleta studija, kā arī norit ievērojamākie un skaistākie pilsētas pasākumi. Atjaunotās biedrības nama telpas ir kā radītas mākslai, izklaidei, relaksācijai, dejai, mūzikai, nopietniem notikumiem, mācībām, korporatīvajiem pasākumiem un valsts svētku atzīmēšanai.
 
25.sep 2019
Līdz nākamā gada oktobrim tiks pabeigta Saldus ūdenssaimniecības attīstības projekta 3. kārta, kuras ietvaros būvniecības stadijā ir 7,8 kilometri kanalizācijas maģistrāļu, tajā skaitā viens kilometrs kanalizācijas spiedvada. Lai nodrošinātu notekūdeņu savākšanu un novadīšanu līdz attīrīšanas iekārtām, top piecas kanalizācijas pārsūknēšanas stacijas.
 
25.sep 2019
Viss, kas saistās ar kuģiem, daudziem šķiet romantikas un aizrautības pilns, taču, ja nākas kāpt uz kāda lielāka vai mazāka kuģa, jahtas vai tamlīdzīgi, ir vērts pievērst uzmanību durvīm – varbūt tieši šī kuģa durvis no A līdz Z ir tapušas Saldus ražotnēs, jo kopš 2008. gada šajā pilsētā izgatavo durvis daudzām pasaules kuģu būves un remonta rūpnīcām. Gadā Saldū kopumā tiek izgatavots ap 4000 durvju, tostarp arī visai ekskluzīviem peldlīdzekļiem ar nestandarta risinājumiem. Vienlaikus uzņēmums ražo bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu sistēmas, sākot no pavisam maziem, līdz milzīgiem kuģiem. Gadā tiek saražots aptuveni 60 sistēmu. Intervija ar SIA LANOS ražotnes vadītāju Pēteri Skrastiņu.
 
25.sep 2019
Šogad aprit 80 gadu, kopš dibināta veselības aprūpes iestāde, bijusī Saldus slimnīca, kuru tagad atpazīstam ar nosaukumu Saldus Medicīnas centrs (SMC). 9. novembrī uz svētku koncertu tiek aicināti gan bijušie, gan esošie centra darbinieki.
 
25.sep 2019
Arvien skaidrāk iezīmējas domstarpības starp valdību un pašvaldībām. Pēc saprātīgas diskusijas pašvaldības alkst ne tikai saistībā ar teritoriālās reformas kartēm, bet arī citiem jautājumiem, kas iezīmēti nākamā gada valsts budžeta projektā. Intervija ar Saldus novada pašvaldības vadītāju Māri Zustu.
 
19.sep 2019
Ventspils pilsētas pašvaldības Sociālā dienesta darbībā kā prioritāte izvirzītas ģimenes, kuras nonākušas krīzes situācijā –, īpašu uzmanību veltot bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī jaunie ventspilnieki, kuri aug ārpus ģimenes.
 
11.sep 2019
SIA Dizozols ir pazīstama kā viens no lielākajiem pilna cikla mežu apsaimniekošanas uzņēmumiem Latvijā, kas klientiem piedāvā mežistrādes darbus un koksnes realizāciju, mežu atjaunošanu un jaunaudžu kopšanu, darot visu nepieciešamo, lai mežs būtu pēc iespējas ilgtspējīgāks un īpašniekam nestu maksimālo peļņu gan šodien, gan nākotnē. Dižozols ir viens no straujāk augošajiem mežu nozares uzņēmumiem – 2018. gadā tā apgrozījums sastādīja 28 miljonus eiro, bet šogad plānots sasniegt 40 miljonu slieksni.
 
11.sep 2019
Intervija ar AS Valmieras enerģija valdes locekli Māri Kānīti.
 
10.sep 2019
Ventspils bērnu un jauniešu sporta skola Spars piedāvā nodarbības desmit dažādos sporta veidos: basketbolā, džudo, ložu šaušanā, BMX, sporta vingrošanā, šorttrekā, svarcelšanā, vieglatlētikā, peldēšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā.
 
10.sep 2019
Ventspils Jaunrades nams piedāvā 50 dažāda veida interešu izglītības nodarbības gan pilsētas, gan apkārtnes bērniem un jauniešiem vecumā no 3 līdz 25 gadiem. Kopš šā gada 1. septembra arī Ventspils planetārijs, observatorija un talantīgo bērnu skola Gudrinieks ir iekļautas Jaunrades nama struktūrā. Kopumā Jaunrades namā darbojas jau vairāk nekā 1600 bērnu un jauniešu.
 
10.sep 2019
Ventspils Mākslas skola ar svinīgo pēcpusdienu tās pagalmā uzsāka savu 26. mācību gadu. Šo gadu laikā daudzi ventspilnieki ir ieguvuši Mākslas skolas diplomus un devušies turpināt mācības kādā no Latvijas mākslas vidusskolām, kļuvuši par mākslas mīļotājiem, profesionāliem māksliniekiem visdažādākajās jomās vai arī iegūtās prasmes izmanto savā hobijā.