\\Autori

DSDaiga Stokenberga

22.mai
Līdz ar pieaugošo interesi no ārvalstu studentu puses, Latvijas Lauksaimniecības universitāte kā savu starptautiski atpazīstamo nosaukumu reģistrējusi Latvia University of Life Sciences and Technologies (Latvijas Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju universitāte).
 
22.mai
Jelgavas poliklīnika darbību plāno tā, lai ģimenes ārsti un speciālisti būtu ne tikai pieejami, bet arī labi pārzinātu jaunākos zinātnieku atklājumus un darbības praksē varētu izmantot mūsdienīgas tehnoloģijas.
 
22.mai
Šogad aprit 25 gadi, kopš Latvijas tirgū darbojas uzņēmums Baltic Agro. Laika gaitā ir mainījušies uzņēmuma nosaukumi un īpašnieki, taču darbības veids un stratēģija palikusi nemainīga – piedāvāt Latvijas zemniekiem labāko, lai ražas būtu augstas un izaudzētā produkcija kvalitatīva.
 
15.mai
Jūrmalā ūdensapgādes tarifs nav mainīts 7 gadus. Tajā pašā laikā, īstenojot ES līdzfinansētus projektus, tīklu kopgarums ir ievērojami pieaudzis – arī šie tīkli ir jāuztur pienācīgā stāvoklī. Ļoti bēdīga situācija ir padomju laikos būvētajā ūdenssaimniecības sistēmā – tā faktiski brūk ar katru dienu. Pieaugušas ir elektrības izmaksas, savukārt vienā mājsaimniecībā patērētais ūdens daudzums samazinās. Tāpat novērojams sezonalitātes raksturs – vasaras un ziemas mēnešos kopējā ūdens patēriņā ir pat 30 procentu starpība. Tāpēc pašvaldības uzņēmums patlaban izstrādā pilnīgi jaunu ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu aprēķinu kārtību, kas noteikti raisīs diskusijas.
 
15.mai
Pirms Latvijā labi pazīstamais pavārs Lauris Aleksejevs kopā ar uzņēmēju Igoru Mališkovu atvēra restorānu 36. līnija Lielupē, šāda adrese vispār nepastāvēja – šajā Jūrmalas nostūrī bija tikai sešdesmitajos gados izbūvēta autostāvvieta. Klusā un vientuļā vieta līdz ar restorāna atklāšanu kļuvusi par vienu no epicentriem, kur kūsā dzīvība, kur cilvēki smaida un bauda dzīvi – kā brīnumnūjiņa uz cilvēkiem iedarbojas jūras šalkas un spirgtais vējš, saules stari, lieliski cilvēki un garda maltīte.
 
14.mai
Šogad aprit 25 gadi, kopš Dina Kurzemniece dibināja Pils aptieku Jelgavā. Kopš tā laika ir bijuši gan kāpumi, gan kritumi, bet Dina ir spējusi atrast spēku, piesaukt veiksmi un ne tikai pastāvēt, bet arī augt un attīstīties ne tikai kā biznesa sieviete, bet arī kā personība. Šobrīd, kad bizness ir stabils un brīva laika ir vairāk, Dina raksta grāmatu par sevi, par dzīvi un biznesu.
 
30.apr
Rīgas Valsts tehnikums (RVT) ir Latvijas valsts vienaudzis – tas dibināts 1919. gada nogalē, tātad 2019. gadu tehnikums pavada savā simtgades zīmē. Ne jau gluži par godu simtgadei, bet vairāk kā simtgadīgas pieredzes apliecinājums, šis un nākamais gads tehnikumā iezīmējas ar virkni jaunumu – tiek rekonstruēti esošie korpusi, kā arī būvēti jauni un papildināts piedāvāto profesiju klāsts.
 
30.apr
Nepareizi vai nepamatoti lietoti medikamenti var novest nevis pie veselības, bet gan pie smagām slimībām un reizēm pat nāves. Nepareizi vai nepamatoti lietotu zāļu seku novēršanai vai mazināšanai pasaulē vidēji gadā tiek tērēti 500 miljardi eiro. Tajā pašā laikā arvien lielākos apjomos zāles sastopamas vidē – ūdeņos, zivīs, augsnē.
 
10.apr
Bariatrijas jeb kuņģa samazināšanas operācijas, kuru rezultātā pacienti atbrīvojas no liekā svara, pasaulē sekmīgi izmanto jau 30 gadus. Jūrmalas slimnīcā šādas operācijas veic jau 10 gadus.
 
10.apr
4. aprīlī Rīgā tirdzniecības un izklaides centrā Akropole durvis vēra līdz šim lielākais un sortimenta ziņā bagātākais jaunā koncepta lielveikals Maxima XXX. Līdz ar jaunu dažāda lieluma Maxima veikalu atvēršanu un koncepta attīstīšanu visā Latvijā, uzņēmums pārliecinoši ieņem mazumtirdzniecības līdera pozīciju – ik dienu kādu no Maxima tīkla veikaliem apmeklē 300 000 klientu.
 
10.apr
Dabiskais dzeramais ūdens Ķekavas avots ir viens no pašiem populārākajiem produktiem Latvijas tirgū. Kopš 2003. gada, pateicoties pircēju atzinīgajam vērtējumam, tas deviņas reizes ieguvis Gada preces statusu.
 
10.apr
Intervija ar Ķekavas novada domes priekšsēdētāju Viktoriju Bairi.
 
27.mar
Es nezinu, ko citi rūķi ziemā dara, bet Latvijas valsts mežu dabas parka Tērvetē jaunās pilsētas Čiekures iemītnieki ir varen čakli pastrādājuši.
 
27.mar
Ar 2600 slaucamo govju ganāmpulku a/s Agrofirma Tērvete jau šobrīd ir lielākais piena lopkopības uzņēmums Latvijā, savukārt līdz gada beigām plānots sasniegt 3000 lielu slaucamo govju ganāmpulku. Kopējais a/s gada apgrozījums pērn sasniedza 27 miljonus eiro, no tiem nodokļos samaksāti 6,4 miljoni eiro. Vidējā darba alga uzņēmumā pirms nodokļu nomaksas ir 1136 eiro.
 
27.mar
Lielākais pārtikas ražotājs Latvijā Dobeles dzirnavnieks ir spēris drošu soli nākotnē, kas Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības ietvaros strādājošajām zemnieku saimniecībām dos iespēju nostiprināties un attīstīties bioloģisko produktu ražošanas segmentā un sniegs tām stabilas garantijas izaudzēto graudu noietam. Uzsākot projektu BIO graudu pilnas realizācijas cikla infrastruktūras izveide, radot augstu pievienoto vērtību un ienesīgumu Latvijas BIO nozares ilgtermiņa attīstībā, Dobeles dzirnavnieks sevi piesaka kā nopietnu spēlētāju Baltijas, Eiropas un pasaules tirgos. Par jauno projektu vairāk vēsta AS Dobeles dzirnavnieks valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.
 
27.mar
Dobele ērti iekārtojusies abās pusēs Bērzes upei, kas pilsētai vijas cauri privātmāju apbūvei no Gardenes virziena, plūst gar leģendārajām viduslaiku pilsdrupām, ķīmisko rūpnīcu Spodrība, garām Krasta ielas daudzdzīvokļu māju rajonam līdz Ķestermežam pilsētas teritorijā, kur atrodas pilsētas estrāde.
 
27.mar
Pēdējos gados, īstenojot vairākus pilsētvides projektus, tostarp pārbūvējot ielas un laukumus, izveidojot kilometriem garus veloceliņus, atjaunojot kultūrvēsturiskos objektus un būvējot jaunus, Dobeles vizuālais tēls mainās – tā kļūst arvien skaistāka, sakoptāka un pievilcīga dzīves vide vietējiem iedzīvotājiem, kā arī priecē pilsētas viesus.
 
15.mar
Rīgas brīvostas pārvalde apstiprina, ka uzņēmumi SIA Strek un Riga Coal terminal pilnā apmērā ir izpildījuši parakstīto vienošanos par ogļu atlikumu izvešanu no Daugavas labā krasta termināļiem līdz šā gada 11. martam. Līdz
 
14.mar
Jaunā Rīgas brīvostas pārvaldes izstrādātā attīstības programma tuvākajai desmitgadei, kas tapusi sadarbībā ar Roterdamas ekspertiem, kā vienu no attīstības virzieniem skaidri iezīmē kruīzu segmenta veicināšanu.
 
28.feb
Ogre ir viena no pilsētām Daugavas un Ogres upes krastos, kuru biežāk vai retāk piemeklē plūdi. Daudzus gadus ir meklēti risinājumi, kas samazinātu plūdu riskus. Tagad var teikt, ka risinājumi un finansējums vecā Ogres upes aizsargdambja, Daugavas krasta aizsargdambja rekonstrukcijai, kā arī aizsargmola būvniecībai ir atrasts un daļēji tie īstenoti – Ogres upes un Daugavas krasta aizsargdambju pārbūves darbi ir pabeigti.
 
27.feb
Aizvadītā gada rudenī ogrēniešiem un pilsētas viesiem ir radīta vēl viena atpūtas zona, kurā nepastarpināti sajust, ka šī pilsēta ir izvietojusies divu – Daugavas un Ogres – upju krastos.
 
27.feb
2016. gadā Ogres novada pašvaldība vienojās ar VSIA Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi, kas apsaimnieko Ogres aizsargdambja hidrotehnisko būvju kompleksu kā valsts nozīmes hidrotehniskās būves, par Rīgas HES ūdenskrātuves aizsargdambja uz Ogres salas atjaunošanu un apsaimniekošanu.