\\Autori

DSDaiga Stokenberga

23.sep
Līdz ar būtisko resursu izmaksu kāpumu arvien iestādes un organizācijas ir spiestas pārvērtēt savas izmaksas. IKT resursi, infrastruktūra, rīki un servisi nav izņēmums, tie piedzīvo ne vien uzturēšanas izmaksu pieaugumu, bet arī konstantus drošības izaicinājumus, ko rada gan ģeopolitiskā situācija, gan arī tas, ka arvien vairāk laika pavadām digitālajā vidē un turp “pārmigrē” arī apdraudējumi.
 
12.aug
Aizvadītajā nedēļas nogalē Ventspils Pilsētas svētku laikā savu 20 gadu pastāvēšanas jubileju svinēja starptautiskais ziedu paklāju festivāls, kura tēma bija saskaņā ar gadskārtu skaitīšanas notikumu – «Dzimšanas dienas torte». Šogad festivālā piedalījās 30 komandu, tostarp trīs no Lietuvas, trīs no Igaunijas un Ukrainas floristu komanda, kas patvērumu no kara radusi Latvijā. Festivālu rīko pašvaldības SIA «Ventspils labiekārtošanas kombināts» ar Aijas Žagariņas «Floristu skolas A-Ž» atbalstu.
 
12.aug
Latvijas uzņēmējiem pēdējie gadi bijuši izaicinājumu pilni – Covid-19 pandēmija vēl nav beigusies, kad sācies ir karš, izmaiņas loģistikā un izejmateriālu pieejamībā, kam klāt nāk energoresursu krīze un inflācija. Satraukti ir ne tikai darba devēji, bet arī darba ņēmēji – bailes no slimības, bailes par darba vietas saglabāšanu, bailes par energoresursu cenu pieaugumu un pieejamību mājsaimniecībās, bailes par gaidāmajiem apkures rēķiniem.
 
9.aug
Ieskatoties FB grupās “Sēņu medniekiem” un “Latvijas Mikologu biedrība un draugi”, rodas priekšstats, ka Latvijā sēņo gluži vai visi – vieni vairāk pievēršas pilniem groziem ar pārtikā lietojamām sēnēm un lielās ar savu guvumu, citi izceļ sēņu burvību un to pārvērtības, neiedziļinoties, vai tā ēdama vai ne, jo šo cilvēku galvenais mērķis ir iepazīt plašo sēņu pasauli, būt dabā, izbaudīt meža burvību visā tās krāšņumā.
 
7.aug
Latvijas Mikologu biedrība ir sabiedriska organizācija, kas cieši sadarbojas ar Latvijas Nacionālo dabas muzeju, jo tās darbības virzieni pārklājas ar dabas muzeja mērķiem un uzdevumiem. Mikologu biedrības uzdevumi ir pētīt Latvijas sēnes un ķērpjus, atbalstīt to saglabāšanu; apvienot Latvijas interesentus neatkarīgi no viņu profesionālā statusa sēņu un ķērpju izpētei un aizsardzībai; izglītot savus biedrus attiecīgajā jomā; propagandēt attiecīgās tēmas sabiedrībā un sadarboties ar atbilstošām ārzemju organizācijām.
 
27.jūl
Ventspils valstspilsētas pašvaldības sporta filozofija ir vērsta uz to, lai radītu nepieciešamos apstākļus un iedzīvotāju vēlmi piekopt veselīgu dzīvesveidu, kā arī saglabātu cilvēkos prieku un gandarījumu par sasniegto, mudinātu sasnieg arvien augstākus rezultātus, īpašu uzmanību pievēršot jauniešiem un atbalstot augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi.
 
27.jūl
Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas jaunā Kurzemes Rehabilitācijas centra būvniecības darbi ir gandrīz pilnībā pabeigti. Objektu ekspluatācijā plānots nodot aptuveni pēc trim mēnešiem, un jau oktobrī centrs uzsāks pilnvērtīgu darbu.
 
27.jūl
Mēdzam teikt: bērni ir mūsu nākotne! Jā, tā ir, taču – vai mēs izdarām visu, lai mūsu bērni augtu gudri un veseli? Ne viss ir atkarīgs no ģimenes – liels iespaids uz to, kāds izaugs bērns, ir videi, kādā viņam nākas uzturēties pirmsskolas izglītības iestādē un vēlāk arī skolā. Šajā jautājumā var uzteikt Ventspils pašvaldību, kas visās pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs ir izdarījusi visu, lai bērni uzturētos un mācītos svaigā gaisā, tiem būtu pieejamas mūsdienīgas tehnoloģiskās iekārtas, kas palīdz apgūt zināšanas, lai iekštelpas un ārtelpas atbilstu estētiskajām prasībām un veicinātu bērna attīstību visos tās posmos.
 
27.jūl
Ventspilij piemīt spēja visu laiku mainīties – tā nav statiska un pabeigta, bet gan nepārtrauktā attīstības procesā esoša pilsēta, kurā pašvaldība nemitīgi ievieš ko jaunu, un vienmēr tas ir izglītojoši, radoši un interesanti.
 
27.jūl
Ventspils Amatu māja kā Ventspils muzeja struktūrvienība 18. gadsimtā būvētajā un atjaunotajā namā Skolas ielā 3 uzsāka darbu pirms 15 gadiem – 2007. gada 3. augustā. Par godu šim notikumam 30. jūlijā Ventspilī norisināsies amatnieku festivāls “Amatu mājai – 15”, kurā amatnieki izrādīs savas prasmes un dos iespēju arī apmeklētājiem ievingrināt roku dažādos arodos.
 
27.jūl
Ideja par rodeļu trases būvniecību Ventspils Piedzīvojumu parkā, slēpošanas kalnā “Lemberga hūte”, gaisā virmoja jau vairākus gadus. Tagad tai ir lemts īstenoties. Ventspilī ir uzsākta Eiropas mēroga rodeļu trases būvniecība, kas būs ekskluzīvākā Baltijas valstīs.
 
27.jūl
13. augustā Ventspilī jau 13. reizi norisināsies Vislatvijas nūjošanas festivāls, savukārt 17. septembrī visi ir aicināti uz tradicionālo Ventspils maratonu, kura norises laiks ir pārcelts no vasaras sākuma uz rudens pusi.
 
27.jūl
Ja mēs jautājam, kur ir Ventspils pilsētas centrs, tad atbilde ir pārliecinoši viena – Lielais laukums ar strūklaku “Fregate “Valzivs”” un koncertzāles “Latvija” un Mūzikas vidusskolas ēku, ko ieskauj krāšņi apstādījumi. Taču tā nav bijis vienmēr.
 
27.jūl
Kopš 2016. gada Ventspils pašvaldība īsteno programmu "Ventspils - mazulim draudzīga pilsēta". Kā dzīvē izpaužas mazulim draudzīga pilsēta, “Neatkarīgā” vaicā Ventspils valstspilsētas domes deputātam, Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājam Didzim Ošeniekam.
 
27.jūl
Uz Ventspili braucam gan svētkus svinēt, gan sportot un aktīvi atpūsties, gan arī lūkot ziedu kompozīcijas un smelties idejas savu pagalmu iekārtošanai. Šobrīd visas ziedu skulptūras ir pilnā plaukumā un bezgala valdzinoši smaržo rožu dobes.
 
27.jūl
Līdz ar Zinātnes centra “VIZIUM” atvēršanu no vēsturiskajām telpām Akmeņu ielā uz jauno mājvietu pārceļas visi Ventspils Digitālā centra bērnu un jauniešu interešu izglītības pulciņi. Vienlaikus “VIZIUM” paver iespēju piedalīties arī citās izglītojošās aktivitātēs, piemēram, Jauno dabaszinātņu pētnieku centra nodarbībās.
 
27.jūl
Pēdējo 20 gadu laikā Ventspils ekonomikā būtiski mainījušies pilsētas attīstības stūrakmeņi – vēsturiski tie bijuši jūra, osta un tranzīts, bet tagad galveno ekonomisko pienesumu sniedz ražošanas uzņēmumi, kuri aizvadītajā gadā sasnieguši naudas izteiksmē vēsturiski lielāko saražoto preču daudzumu, apsteidzot par Latvijas industrializācijas centru dēvēto Liepāju. Tagad Ventspils ir pilsēta ar lielāko ražošanas apjomu uz vienu iedzīvotāju tūdaļ aiz Rīgas.
 
27.jūl
Šā gada 18. jūnijā apmeklētājiem tika atvērts Zinātnes centrs “VIZIUM”, kas nedaudz vairāk kā mēneša laikā ir uzņēmis jau gandrīz 25 tūkstošus apmeklētāju.
 
27.jūl
Vai Ventspils ir liela vai maza pilsēta? Tas atkarīgs no tā, kā mēs uz to skatāmies! Ja mēs skatāmies no tūrisma industrijas puses, tad noteikti tā ir liela – varbūt ne tik liela, cik jaudīga, jo tūrisma piedāvājums ir daudzveidīgs, kvalitatīvs un izglītojošs.
 
27.jūl
Par pirmo aizvadīto gadu Ventspils domes priekšsēdētāja amatā un nākotnes plāniem intervija ar domes priekšsēdētāju Jāni Vītoliņu.
 
20.jūl
Saldus medicīnas centrā var saņemt ambulatoros medicīniskos pakalpojumus – diagnostiku, ģimenes ārstu un ārstu speciālistu konsultācijas, rehabilitācijas pakalpojumus un laboratoriskos izmeklējumus. Medicīnas centrā izvietots arī traumpunkts un stacionārā aprūpes nodaļa.
 
20.jūl
Pēc aizvadītajā gadā īstenotās pašvaldību administratīvās reformas Saldus novads aizņem 2167 kvadrātkilometrus, tajā ir gandrīz 29,6 tūkstoši iedzīvotāju. Saldus novada pašvaldības domē ir 15 deputātu, tostarp četri deputāti ievēlēti no bijušā Brocēnu novada.