\\Autori

AMAgnese Margēviča

22.feb 2010
Šodien būs skaidrs, vai Rīgas domes ieceres par svētku pasākumiem 4. maijā sakrīt ar izpratni par to, kas atbilst Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienas garam. Pirmdien šīs ieceres tiks apspriestas 4. maija, Neatkarības dienas, svētku rīcības komitejā.
 
20.feb 2010
Skandālā par vēlmi iesaistīt Drošības policiju žurnālistu sarakstes un telefonsarunu izsekošanā ierautā Valsts kancelejas direktore Gunta Veismane tomēr saglabās ieņemamo amatu un netiks aizrotēta, liecina neoficiāla informācija no vairākiem drošiem avotiem.
 
19.feb 2010
Nevar izdarīt kādus secinājumus par Andra Šķēles īpašajām attiecībām ar laikrakstu Diena tikai tādēļ, ka šī avīze izreklamējusi „ekskluzīvu” interviju rītdienas pielikumā SestDiena ar Tautas partijas līderi, kurš jau mēnešiem atsaka intervijas visiem citiem. Tā Neatkarīgajai norāda Šķēles preses sekretārs Romāns Meļņiks.
 
19.feb 2010
Jaunais laiks, nespēdams atrisināt iekšējos sarežģījumus attiecībās ar Einaru Repši, varētu situāciju vērst sev par labu, izmantojot tos taktiskajā spēlē, kur finanšu ministrs ir "sliktais policists", kurš aizstāv stingras fiskālās disciplīnas pozīcijas, bet premjers Valdis Dombrovskis – "labais policists", kurš tam nelabprāt piekrīt.
 
17.feb 2010
Jaunveidojamā Ostas policija, kurai būs jānodrošina kārtība Rīgas brīvostas teritorijā, varētu nosmelt Valsts policijas krējumu – ap 300 labāko policistu, kuri tur meklēs labāk atalgotu darbu. Uz Ostas policiju pošas arī Valsts policijas (VP) vadība – Valdis Voins un viņa vietnieks Andris Dzenis.
 
16.feb 2010
Premjera partijas konkurenti neizmantos paša Jaunā laika tiem rokās iemesto iespēju atbrīvoties no finanšu ministra Einara Repšes, ap kuru JL pēdējā laikā būvē savas ietekmes sviras.
 
15.feb 2010
Valda Dombrovska (JL) valdībai nav plāna, kā valstij pelnīt naudu, lai 2012. gadā sāktu atdot starptautisko aizdevumu, tāpēc LPP/LC frakcija Saeimā gatavos pieprasījumu finanšu ministram Einaram Repšem (JL), lai viņš nāk ar redzējumu, kā valstij palielināt ieņēmumus. To sestdien notikušajā LPP/LC domes sēdē paziņoja partijas līderis Ainārs Šlesers.
 
12.feb 2010
Jautājums par 9. maiju Valda Zatlera un Krievijas premjera Vladimira Putina 30 minūšu sarunā trešdienas vakarā Helsinkos bija aizņēmis ne vairāk kā vienu minūti. Tomēr tieši tas, nevis apspriestie ekonomiskās sadarbības jautājumi, tostarp NATO kravu tranzīts uz Afganistānu no Latvijas cauri Krievijai, nākamajā dienā bija visvairāk diskutētā tēma Latvijas publiskajā telpā.
 
10.feb 2010
Iespēja, ka drīz gaidāmajā tūrisma sezonā viesnīcu nozare Latvijā varētu tikt stimulēta, samazinot pievienotās vērtības (PVN) nodokļa likmi no 21% uz 10%, ir neskaidra.
 
9.feb 2010
Visticamāk, nebūs nekādu radikālu izmaiņu Vēlēšanu likumā, kas atvieglotu vienu vai otru partiju startu Saeimas vēlēšanās oktobrī.
 
5.feb 2010
Saeima lems par pievienotās vērtības (PVN) likmes pazemināšanu līdz 10% viesnīcu biznesam, tiesa, ne pēc premjera Valda Dombrovska (JL), kurš bija gatavs to pašu rosināt pēc nedēļas, bet opozīcijas partijas LPP/LC priekšlikuma, ko balsojumā ceturtdien atbalstīja arī Tautas partija.
 
5.feb 2010
Valsts prezidenta un ārlietu ministra Māra Riekstiņa (TP) nesaprašanās viedoklī par to, cik pieņemama bijusi Kremļa izvēlētā ielūguma forma Valdim Zatleram ierasties uz 9. maija svinībām, nav darījusi godu valsts tēlam, īpaši – Maskavas acīs.
 
3.feb 2010
Valdības lēmumu dot zaļo gaismu viena bijušā Gvantanamo ieslodzītā izmitināšanai Latvijā otrdien amatpersonas skaidroja pamatā ar diviem galvenajiem apsvērumiem: pirmkārt, Latvija tā izrāda solidaritāti ASV, apliecinot, ka mūsu valsts ir sabiedrotā arī tad, kad jāpalīdz, ne tikai tad, kad jāsaņem palīdzība; otrkārt, pilnīga pārliecība, ka tas neradīs nekādu apdraudējumu iedzīvotājiem un valstij kopumā saistībā ar terorisma draudiem.
 
3.feb 2010
Ar Dzintara Jakāna aizrotēšanu no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata uz citu amatu Finanšu ministrijā nav beigušās domstarpības valdībā par dažādu partijām pietuvinātu personu noņemšanu no amatiem.
 
2.feb 2010
Pēc Rīgas domes vēlēšanām Ainārs Šlesers un Nils Ušakovs kā sasniegumu minēja to, ka LPP/LC un Saskaņas centrs nojaukuši etnisko balsojumu robežas. Tagad tas lielā mērā varētu būt pamatā abu politisko spēku konkurencei uz Saeimas vēlēšanām, jo A. Šlesers neslēpj, ka cer uz nozīmīgu daudzumu balsu no etniskajiem krieviem un, lai viņus uzrunātu, LPP/LC savos priekšvēlēšanu sarakstos plāno iekļaut krievu kopienas autoritātes.
 
1.feb 2010
Par valdības gatavību izvērtēt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanu līdz 10% viesnīcu nozarei sestdien Jaunā laika (JL) domes sēdē Kandavā negaidīti paziņoja premjers Valdis Dombrovskis.
 
30.jan 2010
Ar grozījumiem Saeimas vēlēšanu likumā, par kuriem februāra pirmajā nedēļā jāspēj vienoties politiķiem, partijas astoņus mēnešus pirms vēlēšanām cenšas mainīt spēlēs noteikumus par labu sev un saviem līderiem. Šobrīd nepieciešamā atbalsta citās partijās nav ne Tautas partijas (TP), ne Jaunā laika (JL), ne ZZS rosinātajiem grozījumiem, bet, kā prognozēja kāds politiķis, "būs liels tirgus". 8. februārī, kad jautājumu skatīs koalīcijas sadarbības padomē, jābūt skaidrībai, kuriem priekšlikumiem ir izredzes tikt pieņemtiem, tikai tad darbu pie likuma atjaunos Saeimas Juridiskā komisija.
 
28.jan 2010
Andra Šķēles divkauju ar Jāni Domburu vakarvakara Kas notiek Latvijā Saeimas kuluāros ceturtdien vērtēja kā Tautas partijas līdera neveiksmi. Bijis redzams, ka Šķēle zaudējis harizmu un līdera asumu.
 
28.jan 2010
Trīs politiskie līderi – Ainārs Šlesers, Andris Šķēle un Aivars Lembergs – trešdien apstiprināja jau notikušas un vēl tikai iespējamas savstarpējās tikšanās, tomēr noliedz, ka apspriestu jaunas valdības izveidi un Valda Dombrovska (JL) valdības gāšanu.
 
27.jan 2010
Jautājums par Valsts ieņēmumu dienesta atstādinātā ģenerāldirektora Dzintara Jakāna pārcelšanu citā amatā Finanšu ministrijā, kā jau prognozēts, otrdien valdībā netika izlemts.
 
26.jan 2010
Valdība, visticamāk, vēl nespēs šodien pielikt punktu jautājumam par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadības maiņu. Visas koalīcijas partijas, izņemot Tautas partiju (TP), atbalsta finanšu ministra Einara Repšes (JL) piedāvājumu atstādināto VID ģenerāldirektoru Dzintaru Jakānu pārcelt citā amatā Finanšu ministrijas (FM) Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora amatā.
 
25.jan 2010
Valdis Zatlers aizvadītajā nedēļā bija ļoti tuvu tam, lai vēsturē ieietu kā Valsts prezidents, kurš atlaidis Saeimu. Lai gan tāds nav bijis viņa pašmērķis, liecina informētu avotu stāstītais.