Svētdiena, 11.jūnijs

redeem Ingus, Mairis, Vidvuds

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardLasītāju viedokļi

Mums ir jādara viss, lai šis XXI gadsimta lielākais ģeopolitiskais ārprāts vienreiz izbeigtos.
Mateušs Moraveckis / 22.feb
Viens no veidiem kā veicināt lielāku ārstniecības un veselības pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem ir veikt grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" palielinot no algas nodokļiem atbrīvotās veselības apdrošināšanas prēmijas apjomu, ko var veikt darba devējs gada laikā par darbinieku.
Lidija Nitiša, sertificēta nodokļu konsultante / 12.feb
Vēršam uzmanību uz rakstā minētajām nepilnībām. Pirmkārt, raksts satur faktoloģiskas kļūdas – Swedbank kopējā peļņa 2022.gadā pieauga par apmēram 5%, tomēr peļņas apmērs ir nevis kā rakstā minēts 1,9 miljoni eiro, bet gan 21,8 miljardi zviedru kronu, kas ir apmēram 1,9 miljardi eiro. Un šī peļņa ietver arī nopelnīto Baltijas valstīs. Tātad Swedbank peļņa Zviedrijā 2022.gadā bija apmēram 1,4 miljardi eiro. Kas nozīmē, ka Swedbank Latvija 8 gadu laikā dividendēs izmaksātie līdzekļi ir apmēram 35% no Swedbank pērnā gada peļņas Zviedrijā.
Jānis Krops Swedbank Mediju attiecību vadītājs / 3.feb
Kas noteica "Saskaņas" rezultātu Saeimas vēlēšanās? Vai pieļāvām kļūdas, no kurām varēja izvairīties? Vai samaksājām par principiem? Vai katrs no mums izdarīja/neizdarīja visu labākam rezultātam? Un kādus secinājumus esam izdarījuši? Pašlaik, pirms partijas nākotnei izšķiroša kongresa, katram ir īstais laiks meklēt atbildes uz šiem jautājumiem.
Jānis Urbanovičs, sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Valdes priekšsēdētājs / 24.jan
Jau vairāk nekā 250 gadus Centrālā Eiropa cīnās ar to pašu. Pirms 160 gadiem notika sacelšanās, kuras laikā poļi, ukraiņi, lietuvieši un baltkrievi kopīgi vērsās pret Krievijas cara despotismu un Krievijas imperiālismu. Šodien viņi vienojas palīdzībā Ukrainai.
Ēriks Mistevičs / 23.jan
Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar Valsts prezidentu (13. 01. 23.) ienāca prātā gadījums, ko dzirdēju kādā lekcijā “You tube”. Ievērojams austriešu fotogrāfs, iznākdams ārā no modernās mākslas izstādes, pēkšņi esot ieraudzījis cilvēku, no kura rokām pilējis sarkans šķidrums. Būdams pārliecināts, ka tās ir asinis, fotogrāfs uztraukumā sācis fotografēt notiekošo. Izrādījies, ka dīvainis bijis trakais (vārda klīniskā nozīmē), kurš bija nolēmis stādīt tuvējā parkā ķiršus. Nopircis veselu tūtu ar šīm ogām un novietojis uz soliņa pie miskastes, cilvēks ķirsim izņēmis kauliņu, iemetis to mēslu kastē, tad skrējis uz parku, izracis tur bedrīti, iestādījis ogas mīkstumu un devies atpakaļ. Tā – metodiski strādājot – stundas laikā visi kauliņi tikuši atdalīti no ogām, bet ķiršu auglīšu mīkstumi smuki sastādīti apstādījumos. Process no malas izskatījies pēc laikmetīgās mākslas “performances”.
Andrejs Mūrnieks, biedrības “Latvijas Pedagogu dome” valdes priekšsēdētājs / 15.jan
Rīgas Katoļu ģimnāzijas (RKĢ) 11. klases skolnieki Markuss Damulevičs un Jevgēnijs Meļņikovs aicināja uz sarunu ģimnāzijas regbija komandas treneri Raimondu Rudzātu, kurš mūsu regbija komandu trenē kopš 2020. gada marta. Viņa vadībā jaunie sportisti guvuši panākumus Latvijas mērogā.
Markuss Damulevičs, Jevgēnijs Meļņikovs – Rīgas Katoļu ģimnāzija / 15.jan
2022. gada 23. novembrī notika Kolektīvās drošības līguma organizācijas (KDLO) samits, kas beidzās ar skandālu – Armēnijas premjers Nikols Pašiņans kritizēja KDLO par tās nevēlēšanos aizstāvēt Armēniju karā ar Azerbaidžānu. Agrāk publiski kritizēt Vladimiru Putinu nedrīkstēja, tagad drīkst. Ja pirms gadiem sešpadsmit vienīgais, kurš neklanījās līdz zemei Putina priekšā NVS samitos bija Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili, tad tagad drosmīgi ir palikuši jau vairāki.
Andis Kudors, politologs / 12.jan
      Esmu jauns vēsturnieks. Patlaban studēju LU VFF vēstures maģistra programmas 1. kursā. Studiju laikā mani interesējuši jautājumi par vēstures mācīšanas lomu kā individuālā, tā nacionālā līmenī, secinot, ka dažkārt sabiedrība nenovērtē vēstures zināšanu spēku.
Edvarts Krusts, LU maģistrantūras 1 kursa students / 10.jan
Jauns laika posms nāk ar jaunu valdību un jauniem ģeopolitiskiem izaicinājumiem. Veselības nozare gadiem ilgi cietusi no katastrofāla naudas līdzekļu trūkuma, kas radījis virkni citu izaicinājumu – medicīnas personāla nepietiekamību, nerimstošu cīņu par pienācīgu atalgojumu, pacientu iespējām laicīgi iegūt kvalitatīvu veselības aprūpi. Kas ir primārie darbi, lai Latvija tuvotos rietumvalstu piemēriem, savu redzējumu izsaka SIA “Jelgavas poliklīnika” vadītāja Kintija Barloti, kas kā eksperte piedalījās mērķu izstrādē veselības jomā valdības deklarācijā.
Kintija Barloti, SIA "Jelgavas poliklīnika" vadītāja / 6.jan
Jebkurš tarifu projekts sabiedrisko pakalpojumu nozarē sākotnējā stadijā tiek iesniegts SPRK izvērtēšanai. Par tarifa projekta ekonomisko pamatotību mēs varam būt pārliecināti vien tad, kad lēmums par tarifu apstiprināšanu tiek pieņemts, pirms tam izejot visiem izvērtēšanas procesā esošajiem posmiem. Kamēr notiek tarifa projekta vērtēšana, tikmēr notiek aktīvs darbs pie izmaksu izvērtēšanas, pamatojošo dokumentu caurskatīšanas, papildu informācijas un precizējumu pieprasīšanas komersantam. Visi tarifu projekta vērtēšanas procesa laikā minētie posmi var mainīt sākotnēji iesniegtās tarifu projekta izmaksas un attiecīgi arī tarifu vērtības. 
Baiba Jakobsone, SPRK sabiedrisko attiecību vadītāja / 6.jan
Viens no kursiem, kuru lasu ārstiem rezidentiem, ir Medicīnas ētika, tādējādi man ir radušās dažas pārdomas par Onkoloģijas centra situāciju  medicīniskās ētikas aspektā.
Dr.med. Gunta Ancāne, RSU Psihosomatikas un psihoterapijas katedras vadītāja / 4.jan
2022. gadā AZOVA karavīru atbalsta brīvprātīgie tika apvienoti labdarības iniciatīvas ietvaros “Support AZOV”. Šī ir brīvprātīgo koordinācijas platforma, kuras mērķis ir palīdzēt AZOVA karavīriem, ievainotajiem un Ukrainas kritušo aizstāvju ģimenes locekļiem, kas pieder azoviešu vienībām.
Agris Purviņš, Ģenerāļa Pētera Radziņa biedrības valdes priekšsēdētājs / 4.jan
Strauji pieaug visu veidu enerģijas cena, kas ietekmē visu tautsaimniecību un katras ģimenes labklājību.
Aleksandrs Lielmežs, enerģētiķis, Kustības “Par pašpietiekamu elektroenerģiju Latvijā un par taisnīgiem tarifiem” iniciators / 3.jan
Karš ir atkailinājis patiesību par Krieviju un tās iedzīvotāju prātiem un sirdīm. Kāda ir šī patiesība? Te paspēšu tikai reflektēt par nelielu kopainas daļiņu, par atskaites punktu ņemot krievu filozofa Sergeja Medvedeva interviju ar sabiedriskās domas pētniecības kompānijas “Levadas centrs” vadītāju Ļevu Gudkovu. Intervija notika ASV valdības finansētā medijā “Free Europe/Radio Liberty” (Radio Svoboda).1
Andis Kudors, politologs / 23.dec 2022
Viena lieta ir skaļi klaigāt par latvisko dzīvesziņu, bet cita lieta – aizstāvēt Latvijas uzņēmēju intereses starptautiskajā arēnā, kur uz spēles ir liktas līdz 15 miljoniem vērtas investīcijas un gada peļņa ap 165 miljoniem eiro. Diemžēl vai nu situācijas neizpratne, neiedziļināšanās, vai vēl kādi citi iemesli, ir likuši Saeimas Ārlietu komisijas vadītājam Rihardam Kolam steidzami virzīt grozījumus, kuru būtība ir Latvijas uzņēmēju investīciju aizsardzība.
Karina Plaude, juriste / 22.dec 2022
Katru rītu gribās ietīties segā un pagulēt ilgāk? Līdz ar aukstumu un vējiem beidzot ir iestājies īpaši gaidītais gadalaiks. Lai gan temperatūras izmaiņas dažiem sagādā prieku, tā nes arī sezonālās infekcijas, samazina fizisko aktivitāti un padara mūs nogurušus. Lai pasargātu sevi no infekcijām, sliktas pašsajūtas un vājuma, ir jāsildās un jāstiprina imūnsistēma.
Jeļizaveta Demčakova, Rīgas Katoļu ģimnāzija / 21.dec 2022
Sagaidīt Walt Disney Animantion Studios jauno animācijas filmu vienmēr ir aizraujoši. Tas tāpēc, ka ir interesanti redzēt, kādu jaunu stāstu mums parādīs šie radošie cilvēki. Neskaitot tās Disney filmas, kur kompānija paņem kādu no savām vecām animācijas filmām un pārtaisa tās ar labākiem grafikiem (Live-action remake), gandrīz neko nemainot vai mainot kādu aspektu sliktākā virzienā, jaunākās šīs kompānijas filmas ir interesantas, ieskaitot pašu jaunāko jeb "Strange World".
Marta Bādere, Rīgas Katoļu ģimnāzija / 20.dec 2022
Vēlos precizēt savu tekstu publikācijā „Kā likvidēt Ķemeru Nacionālo parku, ēdot stirnas akniņas krējuma mērcē?” (Neatkarīgā, 2022.18.12). Ar vārdiem „pilnīgi cita uzvedība” biju domājis dzīvnieku uzvedību vietās, kur tos aktīvi medī (precīzāk – uzvedības izmaiņu, ja tos pārtrauc medīt).
Andis Liepa / 19.dec 2022
Svarīgi ieteikumi jauniešiem.
Jeļizaveta Demčakova, Rīgas Katoļu ģimnāzija / 15.dec 2022
Mēs, "Медіарух" ("Mediju Kustība") biedri, ukraiņu žurnālisti un mediju nevalstiskās organizācijas, atbalstām Latvijas NEPLP lēmumu atņemt televīzijas kanālam "Дождь" licenci. Uzskatām šo lēmumu par motivētu, bet regulatora bažas par draudiem Latvijas nacionālajai drošībai, ko rada šis medijs, par pamatotām.
Ukrainas žurnālistu apvienība "Медіарух" / 15.dec 2022
Dažs būs izbrīnīts, ka rakstot par Latviju, lietoju šādu apzīmējumu. Jā, patiešām demokrātiskā iekārtā nav vietas monarhistiskiem izgājieniem. Taču šādi precedenti mūsu valstī ir. Valsts prezidents ar potenciālo valdības vadītāju nedēļām spriež par valdības rīcības plānu, tā vietā , lai nosauktu konkrētu personu, kurai uzņemties atbildību. Trīs nedēļas parlaments stāv dīkā. Es vēl pieciestu, ja tautas priekšstāvjiem par dīkstāvi nemaksātu mūsu nodokļu maksātāju naudu. Maksā naudu arī ekonomikas un finanšu ministriem, kuri atbildīgi par “Latvenergo” un koncerna meitas uzņēmumiem - Augstsprieguma sadales tīkli (ATS) un Sadales tīklu (ST) darbību.
Māris Niklass / 5.dec 2022