Farmācijas uzņēmumi samazina medikamentu pieejamību Latvijā. Milzīgais pieprasījums pēc pretsāpju un pretsaaukstēšanās zālēm šajā ziemā un farmācijas uzņēmumu nespēja saražot un piegādāt pietiekami daudz medikamentu nav vienīgie iemesli zāļu pieejamības apgrūtinājumiem.
Pārskatot izdevumus, papildu līdzekļus veselības aprūpes sistēmai iespējams piešķirt vēl šogad, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) sākta iekšējā pārbaude par ārstes rīcību, neļaujot vīram apmeklēt savu smagi slimo sievu, kas intensīvajā terapijā nomira, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
Valdība šodien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādātos grozījumus cilvēka imūndeficīta vīrusa infekcijas (HIV) un AIDS izplatības ierobežošanas noteikumos.
Latvijas slimnīcas nepietiekama finansējuma apstākļos apsver iespēju ķerties pie plāna B valsts pakalpojumu sniegšanā pacientiem – tā TV24 diskusiju raidījumā „Kārtības rullis” atzina Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.
Mediķu organizācijas kopīgā tikšanās vienojās nekavējoties sāk gatavoties ārkārtas situācijas izsludināšanai gan primārajā, gan ambulatorajā, gan neatliekamajā medicīnā, informē Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) sabiedrisko attiecību vadītāja Evija Ansonska.
Valdības deklarācijā par Ministru kabineta iecerētajiem darbiem veselības nozarē izvirzītas 23 apņemšanās, tai skaitā “turpināsim palielināt publiskā sektora finansējumu veselības aprūpei”, “palielināsim primārās veselības aprūpes lomu uz pacientu orientētas veselības aprūpes nodrošināšanā”, “sekmēsim ārstniecības personāla ilgtspējīgu attīstību un piesaisti valsts finansētu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai” u.tml. Deklarācijā arī kā virsmērķis lasāms, ka “valdība apņemas nodrošināt ilgtspējīgu veselības aprūpes sistēmas darbību". Taču te vērts atgādināt senu patiesību – papīrs pacieš visu, jo medicīnas iestādes šobrīd saskaras ar pavisam citu realitāti, skumji apjaušot, ka 2023. gadā krīze medicīnā var tikai saasināties, saka Jelgavas poliklīnikas vadītāja Kintija Barloti.
Jau vairākus mēnešus gan Latvija, gan Eiropa piedzīvo situāciju, kad aptiekās trūkst medikamentu – bezrecepšu zāļu, antibiotiku, bērnu suspensiju u.c. Šis fenomens tiek skaidrots ar respiratoru saslimšanu piegumu, kā arī farmācijas uzņēmumu ražošanas jaudas un izejvielu nepietiekamību, lai apmierinātu pieaugušo pieprasījumu. Tomēr problēma ir daudz plašāka. Eiropas farmācijas uzņēmumi ceļ trauksmi – esošo birokrātisko slogu dēļ medikamentu iztrūkums turpmāk var kļūt par ikdienu, savukārt daži medikamenti no tirgus var pazust pavisam.
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Neatliekamās medicīnas centrā (NMC) trūkst personāla, kas sāk apdraudēt darba kvalitāti, vēstulē slimnīcas vadībai uzsvēruši centra darbinieki, taču "palikuši nesadzirdēti", raksta "Latvijas Avīze".
Valdībā šodien skatīs Veselības ministrijas (VM) izstrādātos grozījumus, kas paredz "e-veselības" sistēmā iekļaut datus par alerģijām un retās slimības diagnozi.
Pērn katrs trešais Latvijas iedzīvotājs jeb 36% vismaz vienu reizi uzsākuši pašārstēšanos, vadoties pēc internetā pieejamās informācijas, liecina "Manas aptiekas & Apotheka" Veselības indeksa pētījuma rezultāti.
Veselības ministre Līga Meņģelsone rosina izsniegt Ukrainas mediķiem, farmaceitiem un farmaceita asistentiem atļauju īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanai uz diviem gadiem.
Vairāk nekā 60% sieviešu pēc 40 gadiem ir vesela bērniņa ieņemšanas problēmas, aģentūrai LETA pavēstīja dzemdību speciāliste, klīnikas "iVF Riga" vadītāja Violeta Fodina.
Saskaņā ar 2022. gadā veikto Manas aptiekas & Apotheka Veselības indeksa pētījuma rezultātiem, pērn katrs trešais Latvijas iedzīvotājs jeb 36 % vismaz vienu reizi uzsākuši pašārstēšanos, vadoties pēc internetā pieejamās informācijas. Speciālisti cer, ka vairums no šiem respondentiem spēj kritiski izvērtēt pieejamās informācijas kvalitāti un atpazīt situācijas, kad ārstēties mājās var būt bīstami un kad nepieciešams vērsties pēc padoma pie sertificēta speciālista. Lai gan visbiežāk ar pašārstēšanos nodarbojas sievietes un cilvēki ar augstāku izglītību, satraukumu raisa fakts, ka ar pašārstēšanos salīdzinoši bieži aizraujas arī jaunākā paaudze.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Latvijas Onkoloģijas centrs" (LOC) pēc četru mēnešu pārtraukuma atsākusi darboties "Tuvfokusa RTG" staru terapijas iekārta.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca (RAKUS) plāno attīstīt IT jomu, lai sasniegtu vienu no slimnīcas attīstības stratēģijā 2023. - 2028.gadam izvirzītajiem mērķiem - procesu digitalizāciju, pacientu ērtībām nodrošinot arī attālināto konsultāciju iespējas.
Valstī jānodrošina izpratne, ka veselības aizsardzība ir tikpat svarīga kā raķešu sistēma "HIMARS", jo slimi cilvēki nevarēs ne aizsargāt, ne arī pastāvēt par valsti, ceturtdien diskusijā "Krīzes veselības nozarē: mācībstundas un iespējas" norādīja veselības ministre Līga Meņģelsone.