Tīrīšanas padomi, kas palīdzēs rūpēties par veselību

© Pexels.com

Tā vien šķiet, ka pandēmijas gadi iemācīja rūpēties par savas mājas tīrību vēl cītīgāk. Dezinfekcijas līdzekļi tagad ir kopā ar citiem mazgāšanas līdzekļiem. Turklāt tagad noteikti vairāk apzināmies, ka ir svarīgi dezinficēt un tīrīt savu mājvietu, lai samazinātu saslimšanas riskus.

“Cik bieži jūs tīrat un dezinficējat ikdienā lietojamos priekšmetus? Vai varat iedomāties, ka ir iespējams atkārtoti inficēties ar tādiem priekšmetiem, kā zobu birste vai atkārtoti lietojama ūdens pudele? Pārvērtējiet savus higiēnas paradumus jau šodien, lai pasargātu sevi no dažādām saslimšanām,” iesaka extension.usu.edu.

Zobu birstes maiņa pēc slimības

Foto: Pexels.com

Tagad mēs zinām, ka risks saslimt ar Covid-19 pēc pieskaršanās piesārņotai virsmai, piemēram, durvju rokturim, ir salīdzinoši zems, bet kā ar zobu birsti? Vai esat par to domājuši?

Lai gan parasti ieteicams nomainīt zobu birsti pēc slimības, jo pastāv iespēja atkārtoti inficēties, mediķi atzīst, ka tas parasti neattiecas uz vīrusiem. Pēc tam, kad ķermenis ir apkarojis vīrusu, piemēram, gripu vai Covid-19, vairumā gadījumu imūnsistēma būs izstrādājusi nepieciešamo aizsardzību, lai novērstu inficēšanos ar šo konkrēto vīrusu.

Taču ir iespējams inficēt citus, ja piesārņotā zobu birste nonāk saskarē ar citu birsti, piemēram, blakus ģimenes zobu birstēm. Turklāt zobu birste var izraisīt atkārtotu inficēšanos ar bakteriālām slimībām.

Baktērijas var kolonizēties, ja sariņi pilnībā neizžūst, tāpēc daži speciālisti uzskata, ka vislabākā prakse pēc bakteriālas slimības ir nomainīt suku.

Pievērsiet uzmanību savai ūdens pudelei

Foto: Pexels.com

Kā izvairīties no atkārtotas inficēšanās ar bieži lietotiem priekšmetiem, kas ceļo turp un atpakaļ starp cilvēkiem, piemēram, ūdens pudele. Īpaši ārā pie dabas un citās reizēs, kad slāpēs padalamies ar savējiem.

Saskaņā ar pētījumiem katru dienu pudele jāmazgā karstā ūdenī ar ziepēm bez smaržas, lai samazinātu baktēriju izraisītu slimību risku.

Uz dažām minūtēm iemērciet pudeli ziepjūdenī, labi izskalojiet ar siltu ūdeni un ļaujiet tai pilnībā nožūt pirms nākamās lietošanas reizes.

Foto: Pexels.com

Var tīrīt un dezinficēt pudeles trauku mazgājamajā mašīnā, ja tam paredzētas. Taču neļaujiet ūdens pudelei nostāvēties ar ūdeni uz ilgu laiku.

Lai gan Covid-19 un gripa, galvenokārt, izplatās ar elpceļu pilieniņiem no inficētas personas klepus vai šķaudīšanas, eksperti iesaka mazgāt un dezinficēt pudeles pēc katras lietošanas reizes. Nelietojiet ūdens pudeli ar kādu, kam ir saaukstēšanās simptomi.

Vispārējā tīrīšana un dezinfekcija

Foto: Pexels.com

Lai samazinātu inficēšanās risku ar lielāko daļu slimībām, ņemiet vērā šādus ieteikumus, jo piesardzība nenāks par ļaunu.

Regulāri tīriet māju, kurā dzīvojat. Ieteicams vismaz trīs reizes nedēļā. Izmantojot sadzīves tīrīšanas līdzekļus, kas satur ziepes un dezinfekcijas līdzekļus.

Izmantojot šāda veida tīrīšanas līdzekļus, samazināsies mikrobu skaits uz virsmām, kas samazina infekcijas riskus.

Foto: Pexels.com

Koncentrējieties uz augstām pieskāriena virsmām, piemēram, gaismas slēdži, elektronika, durvju rokturi, dažādas darba virsmas, kurām nepievēršat uzmanību.

Ja kāds no mājsaimniecības ir slims vai kāds, kurš ir bijis jūsu mājās pēdējo 24 stundu laikā, saslimst, ieteicams veikt īpašu dezinfekciju, lai iznīcinātu visus mikrobus.

Foto: Pexels.com

Vienmēr ievērojiet dezinfekcijas līdzekļa norādījumus uz etiķetēm un nekavējoties pēc lietošanas nomazgājiet rokas.

Tīrot slimās personas izmantotās lietas, valkājiet masku un atveriet logus, kā arī ieteicams izmantot ventilatorus, lai palielinātu gaisa plūsmu.

Atcerieties visus parastos piesardzības pasākumus - nomazgājiet rokas vai lietojiet roku dezinfekcijas līdzekli, ja nav pieejams ūdens un ziepes, aizsedziet degunu un muti, kad šķaudāt vai klepojat, izvairieties no cieša kontakta ar slimiem cilvēkiem un izvairieties no personīgo priekšmetu koplietošanas ar viņiem, imunizējieties pret infekcijām.

Kā pareizi tīrīt grilu, lasiet šeit.

Svarīgākais