Ķer iedvesmu! Paraolimpietes Diānas Krūmiņas pieci ieteikumi lieliskai fiziskai un emocionālai labsajūtai

© Publicitātes foto

Steidzīgajā ikdienā mēs bieži vien mēdzam aizmirst par pašu svarīgāko – savu fizisko un emocionālo labsajūtu.

“Narvesen” vēstnese un paraolimpiete Diāna Krūmiņa ir pārliecināta, ka, lai uzlabotu labsajūtu, smeltos enerģiju un dzīvesprieku, reizēm vajadzīgas pavisam nelielas izmaiņas dienaskārtībā, tāpēc labprāt dalās ieteikumos, kas iedvesmo viņu pašu un ko ieteiktu citiem.

Smelties enerģiju no dienas gaismas

Foto: Dmitrijs Suļžics, MN

Līdz ar pavasara atnākšanu arī dienas kļuvušas garākas un, pats galvenais, - gaišākas! Pavasaris ir tas gadalaiks, kad viss mostas, zeļ un, tā vien liekas, kūsāt kūsā no enerģijas pārbagātības - dīgst zāle, zied pirmās puķes, briest pumpuri, putni čivina, un daba sauc doties ārā un baudīt tās skaistumu.

“Beidzot ziema ir atkāpusies, dienas kļūst aizvien garākas un siltākas, tāpēc arī atrunas, kas līdz šim izmantotas, lai tikai savas dienas pavadītu mājās, siltumā uz dīvāna, zaudē savu nozīmi. Aicinu ikvienu izmantot gaišo laiku un pavadīt pēc iespējas vairāk laika ārā! Tās var būt gan pastaigas vienatnē, gan kopīgas aktivitātes ar draugiem un ģimeni, gan sportošana vai vienkārša atpūta, pavadot laiku uz kāda soliņa parkā un vērojot dabu un cilvēkus. Manuprāt, svaigā gaisā pavadīts laiks noteikti uzlabos omu un palīdzēs atpūtināt prātu,” stāsta Diāna.

Diānas mīļākais veids, kā pavadīt laiku ārpus mājas, ir pastaiga gar jūru, bet, kad kļūst pavisam silti, doties pie dabas, lai pazvejotu, pasēdētu pie ugunskura un vienkārši izbaudītu mūsu mīļās Latvijas skaistumu.

Meditācija kā lielisks restarts

Foto: pexels.com

Lai mazinātu stresu un atslābinātos, sportiste iesaka pievērsties meditācijai: “Esmu pārliecināta, ka ikviens var atrast sev piemērotāko meditācijas veidu, kas palīdzēs justies brīvi un saņemt pozitīvās enerģijas lādiņu. Dažkārt mums ir nepieciešams “restartēties”, un meditācija var palīdzēt. Turklāt, lai sāktu meditēt, nav nepieciešama iepriekšēja fiziskā sagatavotība.”

Arī Diāna pati meditē - viņas iemīļotākais meditācijas veids ir vizualizācija, jo, kā stāsta sportiste, šī meditācija ir lielisks veids, kā iemācīties pareizi elpot, un līdz ar to izgaist arī stress.

Sportiste ar šo meditācijas veidu aizrāvusies laikā, kad piedalījās savās pirmajās paraolimpiskajās spēlēs 2016. gadā, un nu to jau piekopj astoņus gadus.

Esi aktīvs!

Foto: pexels.com

Diānas dzīve bez sportiskām aktivitātēm vairs nav iedomājama. Arī šī vasara solās būt ļoti nozīmīga un fiziskām aktivitātēm bagātā - jau šovasar sportiste dosies uz Parīzes paraolimpiskajām spēlēm, lai pārstāvētu Latviju.

Un, kas interesanti, šī gada Parīzes paraolimpisko spēļu atklāšanas ceremonija pirmo reizi tiks aizvadīta ārpus stadiona, paraolimpiešu parādei dodoties cauri Francijas galvaspilsētas centram. Plānots, ka paraolimpieši sāks parādi Elizejas laukos pie Triumfa arkas, kas turpināsies līdz Parīzes lielākajam laukumam - Konkordijas laukumam.

“Sports ir mana dzīve - tas man ir palīdzējis tikt pāri grūtiem laikiem un nezaudēt motivāciju. Un aktīvs dzīvesveids palīdz ne vien uzturēt labu fizisko formu, bet arī uzlabo mentālo veselību.

Tāpat, ieviešot fiziskās aktivitātes savā ikdienā, uzlabojas dzīves kvalitāte arī citās jomās, jo regulāras aktivitātes trenē gribasspēku un disciplinētību, palīdzot plānot savu ikdienu un īstenot iecerētos mērķus.

Tāpēc aicinu ikvienu atrast savu sporta veidu, kam nodoties vismaz pāris dienas nedēļā. Un tam nebūt nav jābūt sportista līmenī, tās var būt arī dažādas grupu nodarbības fitnesa zālē, pilates, svaru zāles apmeklēšana - jebkas, kas vairo prieku, emocionālo un fizisko labsajūtu. Domāju, ka ikviens kaut reizi dzīvē ir pieredzējis to fantastisko sajūtu,” stāsta Diāna Krūmiņa.

Arī Diānas ikdiena ir fiziskām aktivitātēm piepildīta - ik nedēļu no pirmdienas līdz piektdienai viņa sporta zālē aizvada 6-8 stundas dienā.

Veselīgs uzturs kā labsajūtas avots ikdienā

Foto: pexels.com

Sportiste uzsver, ka liela ietekme uz labsajūtu ir uzturam: “Veselīga pārtika un sabalansēts uztura plāns var palīdzēt ikdienas darbos. Tas, ko mēs ēdam ikdienā, cik daudz ūdens izdzeram, tiešā veidā ietekmē gan pašsajūtu, gan darba spējas.”

Tāpat svarīgas ir ne vien ēdienreizes, bet arī uzkodas, jo pat našķi var būt veselīgi - arī ikdienas steigā daudzās tirdzniecības vietās iespējams ērti iegādāties ēšanai sagatavotus grieztos augļus un citas veselīgas uzkodas.

Tāpat uzmanība jāpievērš gatavā ēdiena sastāvam, īpaši ja to negatavojam paši - visērtāk to izdarīt produktiem, uz kuru iepakojuma ir norādīts to augstvērtības līmenis, kā tas ir, piemēram, uz “Narvesen” jaunās privātās preču zīmes “Good food” produktiem, kas pieejami gandrīz jebkurā pilsētas krustojumā.

Arī Diāna savam uzturam ikdienā pievērš lielu nozīmi - īpaši pirms nozīmīgām sacensībām. “Tomēr mani iemīļotākie ēdieni ir itāļu ēdieni. Man pat šķiet, ka pēc karjeras beigām es varētu atvērt savu itāļu restorāniņu,” ar smaidu nosaka sportiste.

Grāmatas - zelta vērtē

Foto: pexels.com

Diāna uzskata, ka ir daudz dažādu nodarbju, kam pievērsties, aizstājot pie telefona pavadīto laiku. “Man šķiet, mēs esam aizmirsuši par grāmatām, taču lasīšana var būt gan izklaide, gan iespēja uzzināt daudz ko jaunu,” pārdomās dalās Diāna un aicina nolikt malā telefonu, tā vietā pievēršoties kādai jaunai vai sen malā noliktai grāmatai.

Diānai ļoti patīk lasīt filozofiskas grāmatas, kā arī biogrāfijas. “Man ļoti patīk lasīt un uzzināt par dažādu cilvēku dzīvesgājumu, pieredzi, nepadošanos. Piemēram, manā grāmatu plauktā ir grāmatas par OSHO, Baraku Obamu, par prezidentu Kenediju. Saraksts varētu būt ļoti garš. Bet, ja runājam par vismīļākajām grāmatām, viena no tām noteikti ir grāmata “The Secret”,” atklāj Diāna Krūmiņa.

Svarīgākais