Veselība

2.mar 2023
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca (RAKUS) plāno attīstīt IT jomu, lai sasniegtu vienu no slimnīcas attīstības stratēģijā 2023. - 2028.gadam izvirzītajiem mērķiem - procesu digitalizāciju, pacientu ērtībām nodrošinot arī attālināto konsultāciju iespējas.
2.mar 2023
Valstī jānodrošina izpratne, ka  veselības aizsardzība ir tikpat svarīga kā raķešu sistēma "HIMARS", jo slimi cilvēki nevarēs ne aizsargāt, ne arī pastāvēt par valsti, ceturtdien diskusijā "Krīzes veselības nozarē: mācībstundas un iespējas" norādīja veselības ministre Līga Meņģelsone.
2.mar 2023
Ģimenes ārstu prakses joprojām nav saņēmušas finansējumu par janvāri, apstiprina Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidente Sarmīte Veide.
2.mar 2023
Ārstu pieejamības uzlabošanai ir svarīgi reformēt veselības aprūpes pakalpojumu tarifu sistēmu, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja veselības ministre Līga Meņģelsone.
2.mar 2023
Rīgas Austrmu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Latvijas Onkoloģijas centrs" (LOC) pēc četru mēnešu pārtraukuma šodien atsāks darboties "Tuvfokusa RTG" staru terapijas iekārta, informē slimnīca.
2.mar 2023
Pašlaik ir skaidrs, ka Latvija nevarēs pilnībā atteikties no pieteiktajām vakcīnām, kā arī nevarēs par šo naudu iegādāties citas zāles, jo tam nepiekrīt farmācijas uzņēmums, liecina “Neatkarīgās” rīcībā esošā informācija. Tomēr ir arī kāda laba ziņa: visas pieteiktās vakcīnas nebūs jāizpērk, un tas nebūs jādara viena gada laikā.
1.mar 2023
Nedēļā no 20. līdz 26.februārim jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā ir samazinājies par 7,6%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
1.mar 2023
 Latvijā turpina samazināties gripas vidējā intensitāte, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
1.mar 2023
Salīdzinot ar 2021.gadu, pagājušajā gadā par trešdaļu pieaudzis Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu skaits pie bērniem līdz septiņu gadu vecumam, trešdien grāmatas "Kā nosargāt savu bērnu" atklāšanā sacīja NMPD speciālists, drošības grāmatas konsultants Miķelis Puķītis.
1.mar 2023
Vairāk nekā 120 ģimenes ārstu apsver iespēju pārtraukt līgumattiecības ar valsti, liecina Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas nesen veiktā aptauja. Prasību ģimenes ārstu praksēm šogad ir vairāk, taču naudas – mazāk, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
1.mar 2023
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 376 cilvēkiem, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 nav prasījusi neviena cilvēka dzīvību, trešdien paziņojusi Valsts datu aģentūra.
1.mar 2023
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saņēmis informāciju par apstiprinātu difterijas gadījumu pagājušajā nedēļā un uzsācis epidemioloģisko izmeklēšanu. Laika periodā no 2009. līdz 2019.gadam Latvijā reģistrēti 119 difterijas gadījumi, deviņi no tiem jeb 7,6% beigušies letāli.
28.feb 2023
Āda ietekmē ne tikai izskatu, bet arī pašsajūtu un veselību. Tieši āda aizsargā organismu no nelabvēlīgas apkārtējās vides ietekmes, regulē ķermeņa temperatūru un signalizē par izmaiņām organisma darbībā. "Vismaz reizi pusgadā katram ir jāpievērš uzmanība visiem ādas veidojumiem un dzimumzīmēm, tāpēc šobrīd, kamēr drīzumā sagaidām silta laika apstākļu atgriešanos Latvijā, aicinu ikvienu pievērst uzmanību savai ādai. Atšķirībā no mums pašiem, kam siltums un karstums vairāk asociējas vairāk ar brīvdienu, izklaides un dažādu citu baudu laiku, mūsu ādai šī sezona ir īstākais izaicinājums. It īpaši nozīmīgi tas ir, ja ņem vērā faktu, ka Latvijā vairāk ir cilvēku ar ādas pirmo un otro jeb gaišajiem ādas fototipiem. Ultravioletais starojums, kas bojā ādas šūnas, kā nozīmīgs riska faktors ir arī cilvēkiem ar ādas veidojumiem, it īpaši dzimumzīmēm. Turklāt bojātām šūnām pastāv lielāks audzēja risks," norāda Lelde Reinberga, Jelgavas poliklīnikas dermatoloģe. 
28.feb 2023
Šodien, Reto slimību dienā, Bērnu slimnīcas acu ārsti vērš uzmanību uz divām retām acu slimībām, ko iespējams agrīni atklāt, veicot pavisam vienkāršu skrīninga testu. Tas ļauj šīs retās slimības – iedzimtu kataraktu un ļaundabīgo audzēju retinoblastomu – veiksmīgāk ārstēt, glābjot bērna redzi un reizēm pat dzīvību. Acu sarkanā refleksa tests kvalitatīvi veicams ar oftalmoskopu, kam vajadzētu būt katra ģimenes ārsta praksē.
28.feb 2023
Latvijā cistiskā fibroze (CF) apstiprināta nedaudz vairāk ka 50 pacientiem, vēsta Latvijas Cistiskās fibrozes biedrības (LCFB) valdes priekšsēdētāja Alla Beļinska.
27.feb 2023
 Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija aicina pārskatīt kapitācijas naudas jeb maksas par ģimenes ārstu praksēs reģistrētajiem pacientiem un viņu apmeklētāju biežuma aprēķina formulu, aģentūrai LETA pavēstīja asociācijas vadītāja, Saeimas opozīcijas deputāte Līga Kozlovska (ZZS).
27.feb 2023
Latvijas slimnīcās patlaban ārstējas kopumā 145 Covid-19 pacienti, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.
27.feb 2023
Valdības deklarācijā ir apņemšanās mazināt mirstību no sirds un asinsvadu slimībām un pagarināt veselīgi nodzīvoto mūža gadu skaitu Latvijas iedzīvotājiem, tomēr 2023. gada valsts budžetā sirds un asinsvadu slimību mazināšanai nav paredzēti nekādi papildu līdzekļi, “Neatkarīgajai” apliecina Sirds veselības veicināšanas alianses vadītājs Romualds Ražuks.
26.feb 2023
Saskaņā ar 2022.gadā veiktā Mana aptieka & Apotheka Veselības indeksa pētījuma datiem 42% iedzīvotāju ikdienā mēģina pieturēties pie veselīga uztura principiem, bet aizvien uz kaitīgo paradumu pjedestāla bronzas medaļu izpelnās neveselīga ēšana, ko atzinuši 20% respondentu jeb katrs piektais Latvijas iedzīvotājs.
24.feb 2023
Atbildību par medikamentu cenu, tostarp pievienotās vērtības nodokļa zālēm samazinājumu, politiķi uzliek Veselības ministrijai, tomēr tieši no valdību veidojošo partiju sadarbības un vienota uzskata par nodokļu sistēmu ir atkarīgs, vai zālēm šogad būs iespējams samazināt vismaz nodokli, kas pašlaik ir augstākais Baltijas valstīs.
23.feb 2023
Veselības ministrija (VM) piedāvā uz laiku līdz diviem gadiem pagarināt īslaicīgās profesionālās darbības veikšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri vēlas strādāt iegūtajā profesijā ārstniecībā un farmaceitiskajā aprūpē.
23.feb 2023
Zāļu valsts aģentūra līdz šim pieņēmusi lēmumu kompensācijās par Covid-19 vakcinācijas radīto zaudējumu izmaksāt jau vairāk nekā 300 tūkstošus eiro. Divos gadījumos tā ir bijusi maksimālā summa, ko var izmaksāt par smagu veselībai nodarītu kaitējumu vakcīnas dēļ. Zāļu valsts aģentūras izskatīšanā pašlaik ir vēl 25 pieteikumi kompensācijai.