Iepriekšējā nedēļā, no 13.februāra līdz 19.februārim, gripas vidējā intensitāte Latvijā turpināja samazināties. Kopā reģistrēti 199,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš - 205,3). Pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtos augšējo elpceļu infekciju (AAEI) gadījumos - 1438 pacienti jeb vidēji 1942,7 uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš - 1898,1 gadījums uz 100 000 iedzīvotājiem).
Lai stabilizētu medikamentu cenas, Veselības ministrija (VM) šobrīd vērtē iespēju samazināt nodokļus visām recepšu zālēm, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē informēja VM parlamentārā sekretāre Ilze Ortveina.
Onkoloģijas plāna īstenošanai 2023. gadā papildus nepieciešamais finansējums ir 69 miljoni eiro, bet valsts budžeta vidējā termiņa ietvarā deficīts onkoloģijas nozarei ir 216 miljoni eiro. Tajā pašā laikā valdības iezīmētais papildu finansējums zālēm vēža pacientiem ir vien astoņi miljoni eiro, un šādu budžeta piedāvājumu 22. februārī plāno akceptēt Saeimas Sociālo un darba lietu komisija.
Janvāra sākumā Latvijā pamata vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītājs bija 69,2% no kopējā iedzīvotāju skaita, kas ir ļoti tuvu vēlamajam sabiedrības vakcinācijas pārklājuma rādītājam - 70% - un vidējam Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) rādītājam - 73%, teikts Veselības ministrijas izstrādātajā informatīvajā ziņojumā, ar kuru otrdien iepazinās valdība.
Vairāk nekā trešdaļai jeb 35% sieviešu, kas dzemdībās saskārušās ar negatīvu attieksmi no medicīnas personāla puses, piedzīvotais ir mazinājis vēlmi radīt nākamos bērnus, secināts aptaujā par dzemdību pieredzi Latvijā, ko veikusi pētījumu kompānija "Norstat Latvija", publiciste Agra Lieģe-Doležko un uzņēmēja konsultante Olga Procevska.
"Veselības centru apvienības" Neiro klīnikā pirmajiem pacientiem Latvijā veikts balsenes muskuļu elektromiogrāfijas izmeklējums, informē "Repharm" komunikācijas direktore Līga Ribkinska.
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumus izmaksāt 30 000 eiro kompensācijas par gadījumiem, kad ar vakcināciju pret Covid-19 pacientam nodarīts kaitējums veselībai, liecina Veselības ministrijas (VM) izstrādātais informatīvais ziņojums, kuru otrdien atbalstīja valdībā.
Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA) aicina palielināt onkoloģisko saslimšanu ārstēšanai piešķirto finansējumu no astoņiem miljoniem eiro līdz 51 miljonam eiro, informē SIFFA valdes priekšsēdētāja Liene Siliņa.
Reto slimību pacientiem par izdzīvošanu šā gada veselības nozares budžeta gaisotnē būs jāpacīnās, jo papildus piešķirtais finansējums ir tikai neliela daļa no kopumā nepieciešamā. Latvijā ir reģistrētas vairākas retās slimības, un ne visu slimību pacienti laikus var saņemt dzīvībai nepieciešamos medikamentus.
Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) balvu par mūža ieguldījumu medicīnā šogad nolēmusi pasniegt anestezioloģei un reanimatoloģei Vijai Cerai un fiziologam un kardiologam Vilnim Dzērvem-Tālutam, informē LĀB sabiedrisko attiecību vadītāja Evija Ansonska.
Aukstums un laikapstākļu maiņas, kādas pieredzam šoziem, liek sirdij strādāt vairāk kā parasti, kas savukārt var atstāt iespaidu uz sirds veselību. Turklāt piedomāt der ne tikai tiem, kuri sirgst ar sirds un asinsvadu slimībām un visvairāk reaģē uz dažādām klimatiskajām pārmaiņām. Kas ir meteojutīgums, kā laikapstākļi ietekmē sirds veselību un kā rīkoties, lai to pasargātu, skaidro farmaceite Zane Melberga.
Endorfīns, laimes hormons - kas tev par to zināms? Pārsvarā tiek runāts, ka tas visvairāk izdalās mīlas brīžos un sportisku aktivitāšu rezultātā, bet vai ir vēl kāds veids, kā stimulēt šo hormonu? Pārtikas un ikdienas preču interneta lielveikals Barbora.lv atklāj sešus produktus, kuri tev liks justies laimīgam.
Ģimenēm, kas rūpējas par bērniem ar īpašām vajadzībām, finansiāli nav viegli - bērnam regulāri vajadzīga dažāda medicīniska palīdzība, zāles. Rindas pie valsts apmaksātiem speciālistiem garas.... bet palīdzību vajag uzreiz, lai bērnam attīstībā nesāktos regress.
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumu izmaksāt 30 000 eiro kompensācijas par gadījumiem, kad ar vakcināciju pret Covid-19 pacientam nodarīts kaitējums veselībai, liecina Veselības ministrijas (VM) izstrādātais informatīvais ziņojums, kuru otrdien, 21.februārī, skatīs valdībā.
Vērtējot savas atmiņas darbību pēdējā gada laikā, gandrīz katrs otrais jeb 46% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju snieguši atbildi, ka tā viņiem ir pasliktinājusies (ievērojami pasliktinājusies - 6%, nedaudz pasliktinājusies - 40%), tā secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu centru SKDS.
Nogurums, miegainība, nespēja koncentrēties, viegla aizkaitinātība, ādas problēmas - tipiskākās pazīmes, kas liecina, ka trūkst vitamīnu. Kā izvēlēties savam organismam piemērotākos un kā neapjukt plašajā vitamīnu klāstā stāsta "Mēness aptieka" farmaceite Ērika Pētersone.
Kā visiem zināms, rudens, ziema un pavasaris ir vīrusu laiks. Pats svarīgākais ir nenokavēt mirkli, kas saucas "neaplipinu arī citus", tāpēc nevajadzētu saēsties dažādas tabletes un doties ikdienas gaitās, Latvijas Radio 2 rubrikā "Dzīvo vesels" sacīja Rīgas Stradiņa universitātes profesore, ārste un infekciju speciāliste Angelika Krūmiņa.
Latvijā vēža pacientiem ļoti svarīgi ir laikus saņemt adekvātu ārstēšanu, tomēr tikpat būtisks ir sociālais atbalsts, ko pacientiem var sniegt līdzcilvēki. Diemžēl nereti vēža pacienti baidās lūgt palīdzību, un to var izskaidrot ar joprojām pastāvošo stigmu pret vēža slimību un grūtībām uzrunāt vēža pacientus.
Līdz šim neizmantotās vakcīnu pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV) devas vajag ļaut izmantot abu dzimumu bērnu vakcinācijai līdz 17 gadu vecumam, uzstāj Imunizācijas valsts padomes (IVP) priekšsēdētāja Dace Zavadska.
Veselības ministre Līga Meņģelsone vienojusies ar Imunizācijas valsts padomi (IVP) regulāri tikties, lai pārrunātu aktualitātes, kā arī imunizācijas kalendāru un valsts nodrošināto vakcināciju iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).
Ja agrāk, lasot policijas ziņas saistībā ar narkotiku uzglabāšanas un lietošanas pārkāpumiem, viss bija skaidrs – kas tad tās ir par atrastajām vielām, tad šobrīd sarežģītie ķīmiskie nosaukumi pat nav izrunājami. Par to, kas ir jaunās narkotiskās vielas un cik tās ir bīstamas, sarunājamies ar Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāju Dr. Astrīdu Stirnu