Uztura noslēpumi

8.dec
Kaut arī svaigi spiestās augļu un dārzeņu sulas ir lielisks šķidruma, enerģijas, vitamīnu, minerālvielu, antioksidantu un citu bioloģiski aktīvo vielu avots, pārspīlēt ar sulu lietošanu nevajadzētu. Rīgas Stradiņa universitātes docētāja un uztura speciāliste Eva Kataja stāsta, kāpēc būtu vērts svaigi spiestās sulas ikdienā dzert, kam tās dos labumu veselībai, bet kam var kaitēt.
 
7.dec
Ar sociālā tīkla "Facebook" starpniecību Rinalds brīdina citus pircējus. Viņš kādā pārtikas veikalā Saldū iegādājies banānu, kurā, iespējams, ir redzamas asinis.
 
6.dec
Ja vēlies savus viesus pārsteigt ar gardām uzkodām, to izveidē pievienojot klāt kripatiņu radošuma, tad smelies iedvesmu šajā rakstā, lai gala rezultāts priecētu gan tevi, gan ēdiena baudītājus.
 
6.dec
Kāda sieviete Latvijā sūdzējusies par atradumu iecienītajās brokastu pārslās.
 
5.dec
Vai tu jau nevari sagaidīt Ziemassvētkus? Neesi vienīgais. Lai nebūtu jābažījas par to, ko celt svētku galdā, kādas vēl nebijušas uzkodas varētu pagatavot, tad ieskaties te. Šī recepte tev noteikti noderēs, un garantējam – uzkoda būs tik garda, ka gribēsi pirkstus aplaizīt.
 
4.dec
Pārtikas tehnoloģiju fakultātes zinātnieki no brētliņām ir radījuši inovatīvu produktu, kas solās kļūt par būtisku ieguldījumu Latvija ekonomikas attīstībā.
 
30.nov
26 gadus veca sieviete dalījusies savā skumjajā pieredzē dzerot slavenību popularizētas diētiskās tējas.
 
29.nov
Ziemai atnākot, cilvēki bieži vien ar jaunu sparu pievēršas rūpēm par veselību. Gadalaiks ievieš zināmas korekcijas gan dzīvesveidā, gan ēdienkartē, gan arī uztura bagātināšanā, bet līdztekus sezonālajiem akcentiem ir arī nemainīgi pasākumi, piemēram, rūpes par sirds un asinsvadu veselību vai redzi. Šim nolūkam labi zināmi palīgi ir omega-3 taukskābes.
 
28.nov
As­tro­lo­ģi­jā ek­sis­tē vai­rā­ki ie­tei­ku­mi, kā ēst ve­se­lī­gi, kad jā­ie­vē­ro at­slo­dze un kad var cī­nī­ties ar lie­ko sva­ru.
 
26.nov
Krievijas sabiedrības dīva Božena Rinska jau atkal uzturas Latvijā un dalījusies savās pārdomās par šeit pieredzēto.
 
22.nov
Ja ikviens cilvēks tiešām vēlētos sekot mūsdienu uztura speciālistu ieteikumiem – ēst mazāk gaļas, bet vairāk augu valsts produktu, tas nebūtu iespējams, jo dārzeņu un augļu gluži vienkārši nepietiktu, ziņo Reuters.
 
21.nov
Krievu dziedātāja Anna Sedokova arī esot pārtraukusi izmantot kosmētiku. Gandrīz.
 
16.nov
Brīdis, kad sievietei piedzimst bērns un viņa to pirmo reizi pieliek pie krūts, ir ļoti īpašs notikums gan mātei, gan bērnam. Mātes piens pēc savas bioloģiskās vērtības ir unikāls, jo tā sastāvs spēj pielāgoties mazuļa vecumam un zīdīšanas stadijai. Tomēr mātes piena sastāvu spēj ietekmēt arī uzturs, tāpēc jaunajai māmiņai jāpievērš uzmanību tam, vai ēdienreizēs tiek uzņemtas visas nepieciešamās uzturvielas.
 
13.nov
Pateicoties veiksmīgi saskaņotiem veterinārajiem sertifikātiem, šogad Latvijas dzīvnieku izcelsmes produktu ražotājiem ir iespēja savu produkciju eksportēt uz vairākiem jauniem tirgiem, informēja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).
 
12.nov
Nav noslēpums, ka cilvēka dzīves ilgumu un arī kvalitāti nosaka ikdienas dzīvesstils un ēšanas paradumi. Latvijā nepareizs uzturs ir par iemeslu dažādām saslimšanām, vielmaiņas problēmām un, protams, liekajam svaram. Sportistus savukārt apbrīno par teicamu fizisko formu, estētiku un rezultātiem, ko tie spēj sasniegt ar savu ķermeni. Ar uztura un dzīvesstila paradumiem, kurus vērts aizgūt no profesionāliem sportistiem un kas nodrošina cilvēka veselību ilgtermiņā, dalās Latvijas basketbola valstvienības galvenais ārsts Mārtiņš Pulveris.
 
10.nov
Pētot pircēju iepirkšanās paradumus, redzams, ka iedzīvotāji izteikti vairāk izvēlas iegādāties sezonālos produktus, piemēram, dārzeņus un augļus. Nozares apskata “Maxima mazumtirdzniecības kompass” dati par 2018. gada otro ceturksni liecina, ka 30,2% iedzīvotāju izvēlas sezonālos produktus, kas ir par 3,9% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.
 
10.nov
Kāds Lielbritānijas iedzīvotājs bijis šokēts, kad lielveikalā nopircis rīsu paciņu un mājās to atvēris.
 
10.nov
Sestdien, no plkst. 11.00 līdz 21.00 Rimi veikalos Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās jau sesto reizi norisināsies labdarības akcija, kuras laikā ikviens aicināts papildus saviem ikdienas pirkumiem iegādāties produktus un piepildīt pārtikas paku, lai palīdzētu ģimenēm ar bērniem, senioriem un personām ar invaliditāti un zemiem ienākumiem.
 
9.nov
Kaut arī joprojām nav skaidras atbildes, kādēļ cilvēku organismā attīstās ļaundabīgās šūnas, viena atziņa ieguvusi vienprātību speciālistu lokā - vairāk nekā pusi saslimšanu ar vēzi izraisa nepareizs dzīves veids, nepiemēroti darba apstākļi un uzturs!
 
5.nov
Mūziķim Andrim Kivičam gadījušās nebūšanas pie paša ledusskapja.