Uztura noslēpumi

14.jūl
Vasaras brīvlaikā bērni bieži vien mājās paliek vieni teju visu dienu. Lai atvasēm nodrošinātu pilnvērtīgu uzturu visas dienas garumā, vecākiem jālūko, ka mājās ir pieejams gan viegli pagatavojams, gan veselīgs ēdiens. Kā parūpēties, lai ledusskapī ir viss veselīgai maltītei nepieciešamais, stāsta sertificēta uztura speciāliste, Rimi Bērniem eksperte Olga Ļubina.
 
10.jūl
Avokado var būt labs palīgs cīņā ar aptaukošanos un lieko svaru, vēsta Medical Daily.
 
8.jūl
Tadžikistānā pēc saindēšanās ar maizi miruši 14 ieslodzītie, kas tika vesti no viena cietuma uz citu, pirmdien paziņoja Tieslietu ministrija.
 
2.jūl
Latvijas Samariešu apvienības pārtikas bankas Paēdušai Latvijai veiktajā pētījumā noskaidrots, ka 81,3 procenti ģimeņu Latvijā nedēļas laikā atkritumos izmet pārtiku, kas ir iegādāta par daudz, netiek apēsta vai tai ir beidzies norādītais derīguma termiņš. 1. jūlijā stājās spēkā valdības atbalstītie likuma grozījumi, kas ļauj ziedot labdarības organizācijām pārtikas produktus pēc ieteicams līdz termiņa beigām.
 
2.jūl
Aizvien vairāk cilvēku Latvijā maina ikdienas paradumus un atbalsta dabai draudzīgākus iepakojumus. Vairāk nekā 60% veikalu apmeklētāji visbiežāk saviem pirkumiem izmanto veikalā pieejamajos papīra maisiņus un kartona kastes vai personīgos auduma maisiņus, liecina Rimi Latvia un pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.
 
30.jun
Kāds vīrietis publicējis fotogrāfijās, kurās redzams, ar ko tiek barotas mazturīgas ģimenes Latvijā.
 
28.jun
Kāda jauna sieviete nonākusi pasaules tabloīdu virsrakstos pēc tam, kad paziņojusi, ka viņai nav nepieciešams ēst ēdienu, jo "enerģiju uzņem elpojot".
 
24.jun
Internetā cilvēkus pārsteidzis video, kurā parādīts, kā pāris sekunžu laikā iespējams bez piepūles notīrīt ķiploku.
 
20.jun
Viens pošas ilgi un rūpīgi plānotā tūrisma braucienā, otrs spontāni nopērk «karsto» ceļazīmi, trešais brauc ar velosipēdu vai pārvietojas ar stopiem. Lai cik atšķirīgi būtu katra ceļotāja gūtie iespaidi, vismaz viena kopīga iezīme ir visiem – agri vai vēlu gribas ēst.
 
20.jun
Latvijas Diētas ārstu asociācija nosaukusičetras pozitīvas zefīra īpašības, ko ir vērts zināt.
 
19.jun
66 procenti mūsu valsts iedzīvotāju sevi uzskata par visēdājiem, proti – ikdienas uzturā viņi lieto gan dzīvnieku, gan augu izcelsmes produktus, un nav tādu produktu, kurus viņi apzināti izvēlētos nelietot, bet pārējie no savas ēdienkartes mērķtiecīgi izslēdz noteiktus produktus.
 
19.jun
Milti un miltu izstrādājumi, piena šokolāde, augļi un dārzeņi šogad, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir ievērojami sadārdzinājušies. Būtiski samazinājušās tikai dažu citrusaugļu cenas, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra rīcībā esošā informācija.
 
17.jun
Šogad jūnija otrajā nedēļā salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pagājušajā gadā būtiski augošas cenas miltiem un to izstrādājumiem, kā arī piena šokolādei, augļiem un dārzeņiem, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) rīcībā esošā informācija.
 
15.jun
Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs no sava ikdienas uztura izslēdz kādu produktu, kamēr 66% sevi uzskata par visēdājiem, proti - ikdienas uzturā viņi lieto gan dzīvnieku, gan augu izcelsmes produktus un nav tādu produktu, kurus viņi apzināti izvēlētos nelietot - liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”.
 
14.jun
Visu ātri salikt ledusskapī – tā ir aizņemtu cilvēku pieeja iegādātajiem produktiem. Jo sevišķi, ja tu mīti pilsētas dzīvoklī un esi atteicies no iebūvētā virtuves skapja, lai būtu vairāk vietas, un tev nav nekāda pieliekamā. Arī dzīves ritms nereti ir tāds, ka nevar īsti zināt, kad būs laiks kaut ko gatavot mājās un cik ilgi pārtikas krājumiem nāksies gaidīt, līdz kāds tiem pievērsīsies. Pēdējā laikā vides draugi aktualizē arī jautājumu par produktiem, kas tiek izmesti atkritumos, tā arī nenonākot galdā, jo beidzies derīguma termiņš.
 
13.jun
Kāds Smiltenes kafejnīcas "Pasēdnīca" apmeklētājs sociālajos tīklos pasūkstījies gan par ēdiena kvalitāti, gan cenu, kas, viņaprāt, nav atbilstoša porcijas lielumam.
 
29.mai
Lai atbrīvotos no liekā svara, ir jāmaina ēšanas paradumi. Lai to izdarītu, uzturā ir jānomaina ierastie produkti uz veselīgākiem. Vasaras un grila sezonas laikā viegli, sātīgi un veselīgi salāti ir ne tikai ieteicami uzturā, bet arī lielisks papildinājums gaļas un piknika ēdieniem. Šos salātus iecienījušas Holivudas zvaigznes, kuras pašas tos gatavo, iesaka un dalās ar savām receptēm sociālajos tīklos. Salāti ir ērti, viegli un ātri pagatavojami. Lai labi garšo!
 
27.mai
Pikniki un grilēšana ir kļuvusi par neatņemamu vasaras sezonas sastāvdaļu, un siltajā laikā gandrīz visi kāro ik pa brīdim nobaudīt uz oglēm gatavotus ēdienus, taču izcept tiešām gardu šašliku ir jāprot! Pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI apkopojusi padomus, kā pagatavot vislabāko gaļu! Izrādās - lai izdotos gards un sulīgs šašliks, ar īsto marinādi vien būs par maz!
 
14.mai
Kāda Latvijas iedzīvotāja, taisot sviestmaizes, rikā atradusi priekšmetu, kuram tur patiesi nevajadzētu atrasties.