Uztura noslēpumi

Vakar, 8:45
Veselīga uztura "trendi" mainās visu laiku un saraksts ar veselīgiemm un neveselīgiem produktiem mijas nepārtraukti. Uztura speciālisti portālam "The Healthy" nosaukuši "veselīgus" ēšanas paradumus, kuri patiesībā tādi nemaz nav.
 
Vakar, 6:30
Pārtikas nozare ir viena no retajām nozarēm, kas šajā krīzē bez darba nepaliks, jo pārtika ir bijusi, ir un būs nepieciešama visos laikos un jebkuros apstākļos. Tomēr piena nozarē strādājošie ir nobažījušies, ka krīze skars arī šo uzņēmējdarbību. Redzot, kas notiek pasaulē, nevienam nerodas jautājumi par to, ir vai nav krīze. Vienīgais jautājums, cik dziļa un smaga tā būs! Lauksaimnieki uzskata, ka krīzi pārvarēt palīdzētu tirdzniecības uzcenojuma un pievienotā vērtības nodokļa (PVN) samazināšana piena produktiem, kas palielinātu vietējo patēriņu.
 
7.apr
Jau iepriekš ziņots, ka Rīgas domes Labklājības departaments veiks izmaiņas sešās siltā ēdiena izsniegšanas vietās trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem - Slokas ielā 33, Maskavas ielā 250, Stūrmaņu ielā 25, Tvaika ielā 54/3, Brīvības gatvē 399 un Zaļenieku ielā 40.
 
6.apr
Lai arī pavasaris priecē gan ar sauli, gan ar siltumu, daudziem prāts nenesas uz optimisma pusi, un domas par nākotni krāsojas ja ne melnās, tad vismaz pelēkās krāsās. Ne tikai cilvēka fizioloģija, arī viņa noskaņojums ir cieši saistīts ar viņa uzturu, tāpēc ir vērts padomāt par to, ko ikdienā izvēlamies savai un savas ģimenes maltītei.
 
4.apr
Pārtiku pēc derīguma termiņa plāno atļaut ziedot pa tiešo personai nevis ar labdarības organizāciju starpniecību, paredz Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādē esošais noteikumu projekts "Prasības pārtikas izplatīšanai pēc minimālā derīguma termiņa beigām".
 
4.apr
Kamēr pasaulē valda Covid-19 krīze un Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, iedzīvotāji lielveikalā novērojuši, ka ievērojami pieaugušas cenas ingveram un citronam.
 
3.apr
Cik daudz un kā mums pašlaik var palīdzēt veselīgs uzturs? Kāpēc raudzēta piena produkti ir neatņemama sastāvdaļa ne tikai gaļēdāju, bet arī veģetāriešu uzturā? Kāda ir universālā recepte zarnu trakta veselībai un ko dara ražotāji, lai skābpiena produktus padarītu vēl vērtīgākus? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem sniedz Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums "Food Union" sadarbībā ar uztura speciālisti un žurnāla "ĒDIENS KĀ ZĀLES" veidotāju Zani Timpari.
 
3.apr
Mazumtirgotāja "Rimi Latvia" e-veikalā pasūtītos pirkumus "Rimi Ozols" un "Rimi Spice" būs iespējams saņemt 24 stundas diennaktī, informēja "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala.
 
3.apr
Pārtikas produkti Latvijas veikalos ir un būs pieejami arī turpmāk, ņemot vērā saražotos pārtikas apmērus valstī un pārtikas ķēžu sekmīgo darbu ikdienā.
 
2.apr
Arī veselīgi produkti var ātri tādi pārstāt būt, ja tos ēdīsim pārāk lielos daudzumos. "Brightside" nosaucis 6 produktus, kuri plaši slavēti to veselīgo īpašību dēļ, taču tie var arī ļoti kaitēt mūsu veselībai, ja tos ēdīsim pārāk daudz.
 
1.apr
Iespējams, ka daļa pārtikas produktu kļūs lētāka daļēji saistībā ar iedzīvotāju pirktspējas samazināšanos Covid-19 pandēmijas izraisītās ekonomiskās krīzes dēļ, prognozē Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centrā (LTVC).
 
1.apr
Šobrīd mājās gatavošana ir ieguvusi jaunu nozīmi, kad esam pašizolācijā vai pēc iespējas cenšamies samazināt aktivitātes ārpus mājas. Paša gatavotām maltītēm ir daudz plusu - tās ir veselīgākas, tu zini visas sastāvdaļas un produktus, tās pat var nereti pārspēt restorānus arī garšas ziņā. Taču virtuvē mums ir izveidojušies paradumi, par kuriem pat neaizdomājamies, ka tie var mūs apdraudēt. "Brightside" nosauc septiņas kļūdas, kuras ikviens no mums mēdz pieļaut, mājās gatavojot maltīti.
 
30.mar
Ir daži ēdieni un atsevišķas pārtikas sastāvdaļas, kas paaugstina iekaisuma procesus cilvēka organismā, stimulējot citokīnus un proiekaisuma faktorus, tajā skaitā IL6, kuriem ir liela nozīme šūnu savstarpējā komunikācijā.
 
28.mar
“Maxima Latvia” piedāvā 6 padomus kā organizēt ikdienu, lai saņemtu nepieciešamības pārtikas un sadzīves preces tiem, kuri šobrīd atrodas karantīna vai ir izvēlējušies sevi pasargāt un neapmeklēt veikalus un citas sabiedriskās vietas. Bet varbūt tieši Tu šobrīd vari palīdzēt kādam radiniekam, draugam vai kaimiņam. Būsim atbildīgi pret sevi un citiem, pielāgojoties esošajiem ārkārtas apstākļiem.
 
27.mar
Paplašinot sadarbību ar Latvijas Samariešu apvienību un pārtikas banku "Paēdušai Latvijai", mazumtirgotājs "Rimi Latvia" ziedo pārtiku, lai nodrošinātu pārtiku Latvijas ģimenēm, kuras ārkārtējā stāvokļa dēļ nonākušas trūkumā.
 
27.mar
Rīgas dome maznodrošināto ģimeņu skolēniem līdz ārkārtas situācijas beigām pārtikas iegādei reizi mēnesī nodrošinās kartes 40 eiro vērtībā, informēja Rīgas domes pagaidu administrācijas pārstāve Jana Jentkus.
 
25.mar
Laikā, kad eksperti nenogurstoši skaidro, kā tad izplatās koronavīruss Covid-19, joprojām daudzus uztrauc jautājums, vai šo infekciju iespējams izplatīt arī ar pārtiku, vai mājdzīvniekiem. Institūta "BIOR" pārstāvji skaidro, kā tad ir patiesībā.
 
24.mar
Šobrīd, kad daudzi no mums atrodas pašizolācijā vai cenšas pēc iespējas samazināt iziešanu no mājām, aktuāli ir jautājumi par dažādu produktu rezervēm un ilgāku uzglabāšanas laiku, lai tie būtu svaigi. "Unlock food" atklāj veidus, kā ilgāk saglabāt dažādus dārzeņus svaigus mājas apstākļos.