Latvija Parex ēnā

14.feb
Vēl pagājušajā gadā Ekonomikas ministrija vērtēja, vai ar bijušajiem "Parex" bankas akcionāriem būtu jāslēdz izlīgumus. Taču tagad Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis tiesas zālē saņēmuši triecienu. Latgales apgabaltiesa lēmusi, ka viņiem valstij jākompensē zaudējumi 124 miljoni eiro.  
 
4.nov 2018
Prokuratūra joprojām izmeklē lietu par "Parex bankas" subordinētā kapitāla izcelsmi - līdz šim iegūtie dokumenti nedodot pamatu uzskatīt, ka līdzekļi iegūti nelikumīgā kārtā, vēsta raidījums "De facto".
 
5.nov 2014
Parakstīts līgums par valstij piederošo bankas "Citadele" akciju pārdošanu valdības izraudzītajai 12 starptautisku investoru grupai un "Ripplewoods Advisors LLC" par 74 miljoniem eiro. Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) savā īpašumā saglabās 25% bankas kapitāldaļu.
 
16.sep 2014
Valdība šodien pēc vairāku stundu lemšanas ir akceptējusi ASV fonda "Ripplewood Holdings" izteikto bankas "Citadele" iegādes piedāvājumu, žurnālistus informēja valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V), atsakoties pašlaik sniegt sīkāku informāciju par darījuma nosacījumiem.
 
27.jun 2014
Bija paredzēts, ka bankas Citadele privatizācijā būs skaidrība vēl pirms Jāņiem, tomēr nekāds lēmums vēl nav pieņemts un lieta iestiepsies garumā. Tas nav brīnums, jo bijusī Parex banka ir diezgan gards kumoss – ir gribētāji to iegādāties un ir politiķi, kas cer uzvārīties šajā procesā. Tāpēc darījums top lielā slepenībā un tajā trūkst loģikas.
 
28.mai 2014
Paužot atšķirīgus uzskatus par to, vai šobrīd vajag privatizēt Citadeles banku, Neatkarīgās aptaujātie eksperti bija vienisprātis, ka šis privatizācijas process atstās ietekmi uz konkurenci banku biznesā.
 
21.mai 2014
Ja Citadeles banku neizdosies pārdot līdz šā gada beigām, tā būs jālikvidē, liecina slepens saistību dokuments, ko Latvijas vārdā parakstījuši kādreizējie finanšu ministrs Einars Repše un ekonomikas ministrs Artis Kampars.
 
16.apr 2014
Eiropas Komisija (EK) sākusi standarta procedūru, lai padziļināti izvērtētu valsts veiktos atbalsta pasākumus un plānotās izmaiņas AS "Parex banka" restrukturizācijas plānā.
 
20.jan 2014
Rīgas apgabaltiesa šodien noraidīja bijušo "Parex bankas" īpašnieku Valērija Kargina un Viktora Krasovicka prasību pret valsti Finanšu ministrijas (FM) personā un bijušo "Parex banku" par 2008.gadā slēgto ieguldījuma līgumu.
 
16.jūl 2013
Ministru kabinets šodien slēgtajā sēdē nolēma atsākt AS "Citadele banka" pārdošanu, žurnālistiem pēc sēdes teica Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce.
 
18.jan 2013
Parex bankas mantiniece Reverta riskē, maksājot pāris miljonus latu Krievijas advokātu birojam ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina interešu pārstāvju reputāciju.
 
28.dec 2012
Saskaņā ar tiesību normām par sociālajām garantijām AS "Reverta" ir pienākums bijušajiem "Parex bankas" īpašniekiem maksāt 200 latus mēnesī kā minimālo algu par to, ka viņu aktīvi ir iesaldēti, intervijā žurnālam "Kapitāls" stāsta "Revertas" valdes priekšsēdētājs Kristofers Gviljams.
 
21.dec 2012
Rīgas apgabaltiesa šodien nolēma no "Parex bankas" bijušajiem īpašniekiem un valdes locekļiem Valērija Kargina un Viktora Krasovicka piedzīt vairāk nekā 3,5 miljonus latu, tādējādi daļēji apmierinot AS "Revertas", kādreizējās "Parex bankas", prasību.
 
30.nov 2012
Deviņos mēnešos "Reverta" Valsts kasei ir atmaksājusi 52,6 miljonus eiro (37 miljonus latu), no tā 21,1 miljons eiro (14,77 miljoni latu) ir samaksāti procentos par valsts obligācijām, savukārt 31,5 miljoni eiro (22 miljoni latu) novirzīti valsts obligāciju dzēšanai, liecina "Reverta" paziņojums "NASDAQ OMX Riga".
 
15.jun 2012
Pagājušā nakts kādai sievietei un viņas diviem bērniem bijusi kā šausmu filmā, jo viņas īrētajā dzīvoklī ielauzušies bijušās "Parex" bankas, tagad "Reverta", nolīgti iespaidīga izskata vīrieši, kuri demolējuši māju, biedējuši dzīvokļa iemītniekus, tādējādi mēģinot panākt viņu izlikšanu no dzīvokļa.
 
25.apr 2012
Krievijas tiesa noraidījusi prasību pret banku "Citadele" un "Parex banku" par 11,2 miljonu latu piedziņu, raksta laikraksts "Dienas Bizness".
 
29.mar 2012
Parex banka vakar oficiāli pārtapa par aktīvu pārvaldes uzņēmumu Reverta; zīmo la krāsa mainīta no ķieģeļsarkanas uz debeszilu.
 
28.mar 2012
Parex banka atsakās no kredītiestādes statusa un kļūst par profesionālu problemātisko aktīvu pārvaldītāju. Baltijas reģiona vienīgais un viens no Austrumeiropas un Centrāleiropas vadošajiem problemātisko aktīvu pārvaldītājiem turpmāk strādās, izmantojot jaunu zīmolu Reverta.
 
26.mar 2012
Valsts un bijušie Parex bankas īpašnieki Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis iniciē aizvien jaunus tiesas procesus, kuros jādala nauda un atbildība par naudas trūkumu Parex atstātajā mantojumā.
 
13.mar 2012
Atklātībā nonākot ziņām par prokuratūras, iespējams, gatavotām apsūdzībām bijušajiem "Parex bankas" saimniekiem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim, Karginu ģimene atbrīvojusies no pāris tās īpašumā oficiāli vēl bijušiem nekustamajiem īpašumiem, raksta portāls "Pietiek.com".