Bēgļu krīze Eiropā

8.mar 2016
Esošo kvotu ietvaros Latvija no Turcijas varētu pārvietot 50 patvēruma meklētājus, apliecināja Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).
8.mar 2016
75% iedzīvotāju jūtas ļoti vai nedaudz apdraudēti bēgļu un patvēruma meklētāju dēļ, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.
8.mar 2016
Francija pirmdien atvērusi pirmo bēgļu centru, kas atbilst starptautiskajiem humānajiem standartiem, ziņo "The Local".
8.mar 2016
Latvija gatava izvērtēt bēgļu pārslogotās Grieķijas vajadzības un savu spēju robežās sniegt humāno atbalstu, atzinis Ministru prezidents Māris Kučinskis, kurš piedalījās Eiropas Savienības (ES)-Turcijas samitā Briselē, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas pārstāve Sabīne Spurķe.
8.mar 2016
Svarīgi, lai Sīrijas bēgļiem tiktu piešķirts humānais patvērums, kas cilvēkam nedod tiesības pastāvīgi palikt valstī, bet gan uz zināmu laiku - kamēr viņa valstī notiek karš, intervijā aģentūrai LETA sacīja Latvijas vēstnieks Turcijā Atis Sjanīts.
8.mar 2016
Stāvoklis uz Maķedonijas robežas ir satraucošs. 29. februārī vairāki simti ar stieņiem bruņotu cilvēku sāka masveidīgu un vienlaicīgu uzbrukumu Maķedonijas robežai.
7.mar 2016
Apgāžoties laivai, Egejas jūrā svētdien, 6.martā, noslīkuši 25 bēgļi, tajā skaitā arī bērni, ziņo ārzemju mediji.
7.mar 2016
NATO iesaiste vieš lielas cerības uz migrācijas krīzes normalizēšanos, cik nu tas ir iespējams, kamēr Sīrijā nav pārtraukta kara darbība, tā pirms šodien paredzētā Eiropas Savienības (ES) un Turcijas samita žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
7.mar 2016
Divi patvēruma meklētāji ziņu aģentūra AP atklājuši savu stāstu par to, kāpēc devušies uz Eiropu. Tomēr, kā izrādās, tad šobrīd jau viņi atgriezušies atpakaļ savās mājās Irākā, un nodēvē savus labākas dzīves meklējumus par katastrofu.
7.mar 2016
Šīsdienas Eiropadomes sanāksmē galvenais jautājums ir migrācijas plūdu savaldīšana. Valstu vadītāji, premjeru Māri Kučinski ieskaitot, centīsies pierunāt Turciju ņemt migrantus atpakaļ pie sevis, apmaiņā piedāvājot nelielu naudas summu. Tāds ir Eiropas glābšanas plāns.
7.mar 2016
Šodien Briselē paredzētajā ārkārtas samitā Eiropas Savienības valstīm nāksies izrādīt maksimālu labvēlību Turcijai, lai panāktu, ka tā ne tikai ierobežo nelegālo migrantu plūsmu pāri Egejas jūrai uz Grieķiju, bet arī piekrīt uzņemt atpakaļ tos ekonomiskos migrantus, kuriem nav cerību iegūt bēgļu statusu ES valstīs. Ankarai tiks piedāvāta dāsna finansiālā palīdzība, piesolīts rudenī ieviest bezvīzu režīmu, intensificēt iestāšanās sarunas ES.
7.mar 2016
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šodien dosies uz Eiropas Savienības (ES) valstu vai valdību vadītāju sanāksmi ar Turciju, lai spriestu par jautājumiem, kas saistīti ar migrācijas problēmu, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas pārstāve Sabīne Spurķe.
6.mar 2016
Pie Grieķijas un Maķedonijas robežas grieķu ciematiņā Idomeni pulcējas aptuveni 12 tūkstoši bēgļu, kas sākuši arī kauties savā starpā, lai nokļūtu Maķedonijā.
6.mar 2016
Esošo kvotu ietvaros Latvija nevar uzņemt Zviedrijā esošos patvēruma meklētājus, aģentūrai LETA apliecināja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).
6.mar 2016
Gaidāmajā Eiropas Savienības (ES) valstu vai valdību vadītāju sanāksmē ar Turciju, kur spriedīs par jautājumiem, kas saistīti ar migrācijas problēmu, gaidāmas "pamatīgas sarunas", tostarp par to, lai Turcija pieliek lielākas pūles savas robežas sargāšanā, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V).
5.mar 2016
Turcijas varasiestādēm izdevies aizturēt divus cilvēku tirgotājus, kuri kopā ar 120 migrantiem devušies uz Egejas jūras piekrasti, lai tālāk nokļūtu Grieķijā, ziņo Reuters.
5.mar 2016
Sestdien aktīvisti ziņojuši, ka Turcijā nogalināti deviņi patvēruma meklētāji no Sīrijas, kuri mēģinājuši šķērsot Turcijas robežu, informē DPA.
4.mar 2016
Eiropas Savienībā (ES) pērn patvērumu lūguši 1,25 miljoni cilvēku, kas ir divas reizes vairāk nekā 2014.gadā, liecina piektdien ES statistikas pārvaldes "Eurostat" publiskotie oficiālie dati.
3.mar 2016
Bēgļi Francijā, Kalē nometnē "Džungļi", protestē pret tās nojaukšanu, piesakot arī badastreiku un aizšujot sev mutes, informē CNN. Notikušas arī vairākas sadursmes ar policistiem.
3.mar 2016
Eiropas Padomes prezidents Donalds Tusks savā twitter kontā raksta, lai nelegālie migranti, kuri uz Eiropu dodas ekonomisku apsvērumu dēļ, netic pārvadātājiem un uz Eiropu nenāk.