Daudzi no mums dienasgramatā ir saņēmuši piezīmes - par stundu traucēšanu, uzvedību u.tml. Vietnē "Twitter" aizsākusies diskusija, par ko mūsdienās var izpelnīties piezīmi.
RAĢ: Dēls saņēmis piezīmi datorikā. Piezīme: "Lieto necenzētus vārdus". Nodomāju, ka F vārds pasprucis. Pēcpusdienā jautāju, kas tur īsti bijis. Izrādās Nilam kaut kas neizdevies un viņš pateicis: "Stulbais Words" � Skola, kurā acīmredzot nedrīkst teikt arī - nesmuks. �
— Zane (@zanite77) October 20, 2022
Martins: Dēla jaunais klases audzinātājs tieši pretēji - jau 1.septembrī pieteica, ka viņa klātbūtnē var lietot lamuvārdus, ja vien tie ir latviešu valodā! (JVĢ, 7.kl.)
Roberts: Wow, bet nu manās RAĢ dienasgrāmatās gan jau var atrast arī vēl izcilākus piezīmju iemeslus. Regulārākais laikam bija 'starpbrīdī sēž uz palodzes'
Katrīna: Man vienā darba novērtējumā kā negatīvu piezīmi izcēla to, ka es esot teikusi "Stulbais ekselis". Pieņemu, ka tā kolēģe bija tajā pašā skolā mācījusies :D (nē, es tur vairs nestrādāju)
Zanda: Kāda mūsdienās ir piezīmes praktiskā nozīme? Vai tā (it īpaši šāda rakstura), skolēna dzīvē ko maina?
Zane: Nemaina - labi var redzēt ar ko nodarbojas skolotājs - ar bezjēdzīgu piezīmju ģenerēšanu.
Ivukins: Skolotāja dzīvojusi kaut kādā sterilā paralēlajā pasaulē, ja šo uzskata par necenzētu
Ideja: Tieši tā! Tēzaurā pie stulba nav atzīme par nenormatīvu leksiku - vnk. apstākļa vai īpašības vārds. Gribētu pastrīdēties, aizsūtītu skolotājai saiti uz attiecīgo lapu http://tezaurs.lv.
Mareks: Protams, versija, ka zēns varētu mazliet sev par labu atstāstīt notikumu, netiek izskatīta.
Ieva: Pag, tas bija datorikā. Tas pats, kas matemātikā pateikt “stulbā kvadrātsakne” vai ķīmijā “stulbā mēģene”. Trāpīja pa stīgām
Kristaps: Tieši RAĢ sporta skolotājs mums sen atpakaļ teica, lai no čaļiem nedzirdētu krievu lamu vārdus... jo latviski esot atrodami precīzi ekvivalenti, piemēram, "maucība"