Oktobra beigās Tartu universitātes pasniedzēja Evelīna Uemaa mikroblogošanas vietnē twitter publicējusi attēlu, kurā pavēstījusi par visai interesantu skatu, kas no gaisa vērojams Ādažu militārajā poliginā.
Kā liecina ieraksts mikroblogošanas vietnē twitter, tad uz lauka Ādažu militārajā poligonā no gaisa pamanāms uzraksts "Life".
I'm working on some Latvian remote sensing data and just stumbled over a nice little message near Riga on a military training area at 57.131214, 24.444371 � pic.twitter.com/UzXx2N9ICe
— Evelyn (@evelynuuemaa) October 29, 2022
Tiesa, kā liecina publiski pieejamā informācija, tad ar Aizsardzības ministrijas atbalstu laika posmā no 2006.gada 1.novembra līdz 2009.gada 31.decembrim Ādažu militārajā poligonā tika ralizēts projekts "LIFE-Daba" . Projekta kopējais budžets bija 905 307 eiro (636 253 lati), no kuriem 50% nodrošināja Eiropas Savienība (ES).
Projekta sagatavotājs bija Aizsardzības īpašumu valsts aģentūra, un tā īstenošanā līdzdarbojās Nacionālie bruņotie spēki, Latvijas Dabas fonds un Dabas aizsardzības pārvalde. Vides ministrija bija projekta līdzfinansētājs.
Projekta galvenais mērķis bija saskaņot dabas aizsardzības un militārās intereses aizsargājamo ainavu apvidū "Ādaži" un nodrošināt piemērotus apstākļus dabas vērtībām, kas atrodamas šajā teritorijā. Projekta laikā tika īstenoti praktiski poligona apsaimniekošanas pasākumi, lai radītu labvēlīgus apstākļus retiem un aizsargājamiem biotopiem un sugām, kā arī tika veikti izglītojoši pasākumi: lekcijas, atvērto durvju dienas pasākumi, izvietoti izglītojoši stendi, izstrādāts dabas aizsardzības plāns, sagatavota rokasgrāmata karavīriem par vides aizsardzību, kā arī izstrādāta vienkārša monitoringa programma aizsargājamo ainavu apvidum "Ādaži", kuru turpmāk varēs izmantot karavīri.
Ādažu projekts bija pirmais gadījums Latvijā un viens no retajiem Eiropā, kad ES "LIFE-Daba" projekta iesniedzējs un ES finansējuma saņēmējs ir aizsardzības sektora iestāde.
Arī citur Eiropā militārie poligoni ir iekļauti īpaši aizsargājamu dabas teritoriju tīklā “NATURA 2000”. Intensīvi izmantotās militārās teritorijās izveidojas plašas, no traucējumiem atkarīgas, citur reti sastopamas dzīvotnes. Dabas saglabāšanas pasākumos militārajos poligonos īpaša uzmanība tiek pievērsta arī zonām starp infrastruktūru objektiem - dabiskas vides salām, kas kalpo kā ekoloģiskās kabatas dzīvniekiem un augiem.