Pēc aizvadītajā gadā īstenotās pašvaldību administratīvās reformas Saldus novads aizņem 2167 kvadrātkilometrus, tajā ir gandrīz 29,6 tūkstoši iedzīvotāju. Saldus novada pašvaldības domē ir 15 deputātu, tostarp četri deputāti ievēlēti no bijušā Brocēnu novada.
Līdz gada beigām noslēgsies būvniecības darbi jaunajā Gulbenes radošo iniciatīvu centrā, kurā jauna mājvieta būs Gulbenes Mākslas skolai, kā arī telpas Gulbenes Mūzikas skolas vajadzībām un plašākiem cita veida pasākumiem – koncertiem, kino vakariem, mūžizglītībai un citām radošām izpausmēm.
Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs jau piekto reizi 29. un 30. jūlijā aicina piedalīties starptautiskajā mākslas festivālā “Divi Jūliji” Gulbenē.
Uz Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkas jumta pirms gada ir uzstādīta saules elektroenerģijas ražošanas stacija. Tāpat saules enerģija tiek izmantota karstā ūdens nodrošināšanai saulainajā laikā Gulbenes 3. bērnudārzā “Auseklītis” un Jaungulbenes sociālās aprūpes centrā “Alejas”. Vairāk par esošo projektu atdevi un ieplānotajiem darbiem “Neatkarīgās” saruna ar pašvaldības priekšsēdētāja padomnieku attīstības, projektu un būvniecības jautājumos Jāni Barinski.
Gulbenes novads ir viens no lielākajiem Latvijā, tajā apvienoti 13 pagasti un Gulbenes pilsēta kā novada centrs.
Par aktualitātēm un prioritātēm “Neatkarīgās” saruna ar novada domes priekšsēdētāju Andi Caunīti.
Olimpiskā centra “Ventspils” pārziņā ir gan sporta bāzes, gan aktīvās atpūtas objekti. Lielākās sporta bāzes ir centrālajā kompleksā, kur vienuviet atrodas basketbola halle, ledus halle, vieglatlētikas manēža, stadions, skeitparks un viesnīca. Olimpiskā centra pārziņā ir arī atpūtas objekti: Ventspils piedzīvojumu parks, Pludmales akvaparks un Ūdens piedzīvojumu parks.
“Pēc divu gadu pandēmijas un ar to saistītajiem ierobežojumiem mēs saskaramies ar tādām pašām grūtībām, kā citas reģionālās koncertzāles. Vienīgā atšķirība tāda, ka, sperot savu pirmo soli, bijām gaišu cerību pilni, bet astoņus mēnešus pēc koncertzāles atklāšanas viss spēji aprāvās,” saka koncertzāles “Latvija” mākslinieciskais vadītājs Miks Magone.
Atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš” ir vieta, kur dienas lielāko daļu pavada ventspilnieki ar īpašām vajadzībām. Aizvadītajā gadā “Cimdiņš” pārcēlās uz jauno mājvietu – ēku Kuldīgas ielā 4.
Pandēmijas laiks lika apstāties mūsu ierastajai ikdienai gan darbā, gan sadzīvē – modernās tehnoloģijas kļuva par gandrīz vienīgo komunikācijas iespēju ar tuviniekiem, draugiem, klasesbiedriem, kolēģiem.
Kamēr Izglītības ministrija vēl tikai uzsākusi gaisa kvalitātes monitoringa sistēmas ieviešanu skolās, Ventspils Izglītības pārvalde to jau ir ieviesusi dzīvē. Kopš 2021. gada pavasara visās izglītības iestādēs, visās telpās ir izvietoti gaisa kvalitātes uztvērēji, kuri nodod ziņas ik pa piecām minūtēm.
Livonijas ordeņa pils Ventspilī Ventas upes krastā stāv jau astoto gadu simteni. Tajā savulaik mituši gan bruņinieki mūki, gan Ventspils hauptmaņa tiesa, cietuma kamerās kroņa maizi baudījuši ieslodzītie un vienmēr modri savā postenī – padomju robežsargi, bet mūsdienās, jau kopš 2001. gada, pils ir daļa no Ventspils muzeja.
Vasara ir ceļojumu laiks – braucam izklaidēties, izkustēties, būt kopā ar ģimeni, ieraudzīt ko skaistu un uzzināt ko interesantu. Arī ceļošana ar maziem bērniem nav sarežģīta, ja zinām, ka galamērķī sagaida bērniem draudzīga infrastruktūra.
Gāliņciems kā pilsētas daļa var lepoties ar ļoti interesantu un senu vēsturi, tas pilsētas robežās iekļauts pirms 100 gadiem. Pēdējos gados šī vēsturiski apdzīvotā teritorija strauji aug un attīstās – arvien vairāk šeit dzīvot izvēlas ģimenes ar bērniem, tāpēc ar esošajām bibliotēkas telpām (2003. gads) vairs nepietiek – cilvēkiem vajag vietu, kur pulcēties, kur izglītoties, kur atpūsties, satikt kaimiņus un kopā rosīties. Ar pašvaldības gādību jau pavisam drīz Gāliņciema iedzīvotājiem šāda vieta būs – noslēgumam tuvojas Gāliņciema sabiedriskā centra būvniecības darbi.
Jau pirms 20 gadiem Ventspils pieņēma stratēģisku lēmumu kļūt par uzņēmējdarbībai draudzīgu pilsētu, radot priekšnoteikumus mūsdienīgas ražošanas un IKT jomas attīstībai. Aizvadītajā gadā iegūtie rezultāti parāda, ka pašvaldības mērķtiecīgie centieni ir vainagojušies panākumiem – Ventspils ir pirmajā vietā starp Latvijas pilsētām, izņemot Rīgu, apstrādes rūpniecības produkcijas izlaides apjomā uz vienu iedzīvotāju. Naudas izteiksmē Ventspilī ir saražota produkcija 343 miljonu eiro vērtībā jeb 9580 eiro uz vienu iedzīvotāju.
Nedēļu pirms vasaras saulgriežiem, 18. jūnijā, Ventspilī durvis vērs zinātnes centrs “VIZIUM” – pārsteidzoša vieta, kas ļaus ienirt tehnoloģiju, dabaszinātņu un inženierzinātņu aizraujošajā pasaulē.
Pirms 45 gadiem Bauskā tika nojaukta māju rinda, lai pārvērstu pilsētas ielu par Viļņas–Tallinas šosejas posmu. Šovasar šoseja tiks sašaurināta līdz ielai ar brīdinājumu, ka uz brīvdienām to pasludinās par pagalmu un satiksmei slēgs.
Lai gan Mārupes novads vairāk saistās ar labvēlīgu vidi dzīvei, kurā vienlaikus, netraucējot vietējiem iedzīvotājiem, attīstās lielāki un mazāki uzņēmumi, Mārupes novada pašvaldība akcentē arī tūrisma jomu. Pēc apvienošanās ar Babītes novadu tūrisma jomai ir pavērušās jaunas perspektīvas.
Turpinot izglītot sabiedrību par dabai draudzīgu paradumu ieviešanu ikdienā, pašās aprīļa beigās Mārupē ar semināriem, diskusijām, pieredzes stāstiem un dažādām aktivitātēm norisināsies “Zaļais festivāls”. Festivāla laikā tiks atklāts arī jauniešu centrs “Hēlijs”.