Veselības ministrija gatavojas festivālu vasarai

© Dāvis ŪLANDS, F64 Photo Agency

Veselības ministrija noslēgusi līgumu ar SIA “Smart Stream”par piedalīšanos vasaras festivālos. Kopējā līguma summa – 66 678 eiro (80 680 eiro ar PVN). Veselības ministrija vēlas, lai par šo naudu SIA “Smart Stream” vasarā notiekošajos festivālos uzbūvētu un labiekārtotu teltis, kurās jaunieši varētu diskutēt ar speciālistiem un noskatīties video par psihisko veselību, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija.

Šobrīd laikam ir lieki pat piebilst, ka cerēt uz klātienes festivāliem šopavasar var tikai ļoti liels optimists. Veselības ministrija (VM) Neatkarīgajai atzīst, ka līgums tiešām ir noslēgts, taču tas nenozīmē, ka nauda aizies vējā, ja festivāli nenotiks.

“Līgums ir noslēgts par Veselības ministrijas dalību līgumā norādītajos festivālos. Līguma pielikumā pievienotajā tehniskajā specifikācijā ir minēts, ka gadījumā, ja festivāla organizators maina festivāla norises datumu, tad pakalpojuma sniedzējs piedalās festivāla organizatora noteiktajā jaunajā festivāla norises datumā. Festivāla atcelšanas gadījumā, pakalpojuma sniedzējs nepiedalās festivālā. No tā izriet, ka Veselības ministrija piedalīsies festivālos, ja tie notiks, ja tie šogad nenotiks - tad būs iespēja piedalīties jaunajā festivāla norises datumā, piemēram, nākamajā gadā,” Neatkarīgajai skaidroja Veselības ministrijas preses sekretāre Sintija Gulbe.

Konkurss, kurā VM meklēja izpildītāju vajadzībai piedalīties festivālos, tika publicēts pagājušā gada 10. martā - tas ir, pāris dienas pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas. Pretendentiem savi piedāvājumi bija jāiesniedz līdz 6. aprīlim. Konkursā piedalījās - četri uzņēmumi - “Komunikācijas aģentūra”, “Mediju tilts”, “Pasākums”, “Smart Stream”. VM par labāko piedāvājumu atzina “Smart Stream” sagatavoto, kurš VM vēlmi solīja izpildīt par 66 678 eiro (bez PVN). Pārējo pretendentu piedāvājums svārstījās no 74 771 eiro līdz 103 300 eiro bez PVN.

Jauniešus par psihisko veselību izglītos “Positivus” festivālā

Veselības ministrija šo aktivitāti organizē ES projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros. Šajā projektā ietvertie pasākumi vērsti uz četrām prioritārajām veselības jomām (sirds un asinsvadu, onkoloģijas, perinatālā un neonatālā perioda aprūpes un psihiskās (garīgās) veselības jomām) ar mērķi palielināt veselīgu paradumu (tostarp - pietiekamas fiziskās aktivitātes, veselīgu uztura paradumu, atkarību izraisošo vielu lietošanas mazināšanos u.c.) izplatību sabiedrībā. Plānotais kopējais attiecināmais finansējums šim projektam ir 16 692 798 eiro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums - 14 188 878 eiro apmērā un valsts budžeta finansējums 2 503 920 eiro apmērā (tātad 15% no kopējās summas)

Lai veicinātu iedzīvotāju informētības un izpratnes par veselības un slimību profilakses jautājumiem uzlabojumu ne tikai individuālā, bet arī ģimenes un vietējās kopienas līmenī, projekta ietvaros plānots realizēt sabiedrības informēšanas kampaņas, kā arī ar dažādām aktivitātēm piedalīties pasākumos, kurus apmeklē liels skaits cilvēku, lai pēc iespējas vairāk aptvertu plašāku mērķauditorijas loku. Tāpēc VM pērn nolēma piedalīties septiņos 2020. gada vasaras festivālos (sarunu festivālā “Lampa”, mūzikas festivālā “Positivus”, mūzikas un garīgās veselības festivālā “Ogle”, mūzikas festivālā “TASTE”, mūzikas festivālā “Summer Sound”, mūzikas festivālā “Labadaba”, jauniešu festivālā “Artišoks”), kuru mērķauditorija ir jaunieši un/vai jauniešu vecāki, piedāvājot festivālu apmeklētājiem izglītības aktivitāšu telti par psihisko veselību.

Diskrētas sarunu un atpūtas telpas teltīs

Veselības ministrijas izstrādātajā tehniskajā specifikācijā lasāms, ka pasūtījumu izpildītājam nepieciešamības gadījumā ir jānodrošina pakalpojuma sniedzēju ar divām savstarpēji savienojamām teltīm, kuras var izmantot pasākuma norises laikā. Katras telts izmērs ir 4 x 6 m2. Taču tā kā katra festivāla formāts nosaka telts aktivitāšu programmu, tad tehniskās specifikācijas prasības katram festivālam nedaudz atšķiras.

Piemēram, sarunu festivālam “Lampa” Veselības ministrija vēlas, lai telts tiktu iekārtota tā, lai tā radītu ērtu un patīkamu, mājas videi pietuvinātu atmosfēru (piemēram, izmantojot gaismas virtenes, dabīgos vai mākslīgos telpaugus u .tml.) un tam nepieciešamo aprīkojumu (krēslus, galdus u.c.), kas paredzēts lekciju un sarunu vadīšanai vienlaikus vismaz 30 (trīsdesmit) apmeklētājiem. Līdztekus vienai lielai telpai pasūtījuma izpildītajam ir jāizveido arī trīs individuālas un diskrētas telpas. Divās no trim individuālajām telpām paredzētas tikšanās ar speciālistiem, trešā individuālā telpa paredzēta atpūtai ar ērtu apsēšanās un/vai apgulšanās iespēju. Tajā jābūt planšetei ar austiņām, lai apmeklētājs varētu noskatīties video par to, kā mazināt nomāktību, trauksmi un paniku.

Tāpat pakalpojuma sniedzējam jānodrošina reprezentatīvo materiālu (viena T krekla un viena džempera) dizaina izstrāde.

“Positivus” un “Summer Sound” festivāliem VM vēlas, lai tiktu iekārtotas četras individuālas, diskrētas telpas. Divās no tām paredzētas individuālas tikšanās ar speciālistiem, pārējās telpās, katrā ir nepieciešams iekārtot atpūtas vietu ar ērtu apsēšanās un/vai apgulšanās iespēju un nodrošināt planšeti ar austiņām, lai noskatītos video par to, kā mazināt nomāktību, trauksmi un paniku. Pārējos festivālos prasības ir ļoti līdzīgas.

Tāpat Veselības ministrijas tāmē ietilpst ar pasūtījumu saistītie izdevumi, tai skaitā speciālistiem maksātās atlīdzības; izdevumi 2 brīvprātīgo ēdināšanai, transporta izmaksas (automašīnas vai sabiedriskā transporta izmaksas no Rīgas uz festivāla norises vietu un atpakaļ katru dienu aptuveni 8 cilvēkiem); izdevumi par reprezentatīvo un informatīvo materiālu izstrādi, maketēšanu un druku, Veselības ministrijas dalības maksa festivālā (ja tāda ir). Šīs izmaksas festivālos svārstās no 2800 eiro līdz 16 500 eiro. Visos septiņos festivālos kopā tie ir 37 350 eiro bez PVN .

Izpēte

“airBaltic” valdi uzraugošā padome 2023. gadā saņēma 65 tūkstošus, kamēr valdes locekļu kopējā alga ir gandrīz 1,5 miljoni eiro, bet 12 lepno auto “Audi e-tron” līzings gadā izmaksā 198 000 eiro. Tātad mūsu nacionālajam lepnumam “airBaltic” padome, valde un viņu braucamie gadā izmaksā 1,76 miljonus eiro.

Svarīgākais