Veselība

12.nov 2022
Problēmas ar dzirdi, paliekot vecākiem, nav nekas neparasts. Tomēr reizēm pie vainas var nebūt novecošanās, bet gan citi apstākļi, kuros vainot nevaram nevienu citu, kā mūs pašus. Reizēm pat īsti neapzinoties mēs paši kaitējam savai dzirdei.
10.nov 2022
Kā zināms, tad C vitamīnam piemīt imunitāti spēcinošas īpašības. Šo vitamīnu var uzņemt ne tikai ar aptiekā pieejamajiem uztura bagātinātājiem, bet arī ar pārtiku. C vitamīns ir sastopams dažādos pārtikas produktos. Visbiežāk tiek izcelts, ka šo vitamīnu var uzņemt ar citrusaugļiem, taču ir arī vēl citi pārtikas produkti, kuru sastāvā ir šis vērtīgais vitamīns.
9.nov 2022
Svara zaudēšanas process ir komplicēts. Nepietiek vien ar izmaiņām uzturā, svarīgi ir arī sportot. Tomēr ir vēl daži veidi kā pildus fiziskajām aktivitātēm veicināt svara zudumu.
7.nov 2022
Kakla sāpes liecina, ka organisms cīnās ar slimības izraisītājiem - baktērijām, vīrusiem vai sēnītēm. Rīkles gala gļotāda veido aizsargbarjeru, lai process būtu lokāls un slimības izraisītāji nenonāktu dziļāk elpceļos un nesāktos vēl nopietnāki iekaisuma procesi. Rudens un ziemas sezonā bieži sastopamās kakla sāpes ir viena no pirmajām saslimšanas pazīmēm.  Farmaceite Ieva Virza atgādina pamatprincipus savlaicīgai kakla sāpju ārstēšanai.
4.nov 2022
Vienmēr runājot par svara zaudēšanu tiek izceltas divas lieta - sports un veselīgs uzturs. Tomēr tikpat svarīgs ir arī kvalitatīvs un labs miegs. Ja naktī negulēsiet pietiekami ilgi, tad jums var rasties lielāka tieksme notiesāt kalorijām bagātus ēdienus. Pie tā tiešā mērā būs vainojami divi hormoni - grelīns (bada hormons) un leptīns (sāta hormons). Ja ķermenis nebūs pietiekami labi atpūties, tad var rasties šo hormonu disbalanss. Lasiet tālāk rakstu un uzziniet, kāpēc labs miegs var veicināt svara zudumu!
3.nov 2022
Ar dažiem sarežģījumiem, piemēram, iesnām, rudens nepārsteidz – tās daudzus apgrūtina, atkārtojoties gadu no gada tieši šajā sezonā.  Līdzekļu, ko ņemt palīgā šādā gadījumā, ir daudz, taču tie var nedot gaidīto efektu, ja tiek lietoti nepareizi.
28.okt 2022
Ja domājām par imunitāti stiprinošiem produktiem, tad viennozīmīgi pirmais, kas ienāk prātā, ir ķiploki, citroni, dzērvenes un ingvers. Bet ir vēl vairāki pārtikas produkti, kurus ēdot varam stiprināt imūnsistēmu.
27.okt 2022
Lai arī šobrīd saslimšanas gadījumu skaits ar Covid-19 vairs nav tik liels kā pērn, aizvien daudzi sastopas ar pārslimošanas atstātajām sekām jeb tā dēvēto garo kovidu. Ergoterapeite Viktorija Maļecka dalās ieteikumos, pie kuriem jāpieturas tiem, kuri mēnešiem ilgi pēc slimošanas jūt nogurumu un enerģijas trūkumu, ko ar īsu atpūtu neizdodas mazināt.
25.okt 2022
Nav noslēpums, ka apelsīni ir ļoti veselīgi. Tie ir bagāti ar C vitamīnu un palīdz organismam cīnīties ar vīrusu saslimšanām. Bet kādu labumu vēl apelsīni var sniegt veselībai?
23.okt 2022
Katram no mums ir sava iecienītākā poza, kā gulēt. Vieniem labāk patīk gulēt uz muguras, citiem savukārt uz vēdera. Noskaidrojiet, kā katra gulēšanas poza var ietekmē jūsu veselību.
22.okt 2022
Skriešanai ir daudz plusu. Skrienot mēs stiprinām savu sirdi, varam uzlabot garastāvokli un veicināt labu miega kvalitāti. Tomēr pastāv vairāki mīti, kuri nav patiesi. LifeHacks apkopoja populārākos mītus par skriešanu.
17.okt 2022
Par imūnsistēmas stiprināšanu jādomā visa gada garumā. Imunitāti var stiprināt ne tikai ar dažādiem vitamīniem un minerālvielām. Farmaceite Ivanda Krastiņa nosauc, ko vēl mēs varam darīt, lai bez medikamentu palīdzības, stiprinātu imunitāti.
13.okt 2022
Nereti cilvēku zināšanas par imunitātes veicināšanu aprobežojas ar C vitamīna uzņemšanu sezonā, kad biežāk gadās slimot ar saaukstēšanos un gripu. Tomēr ar C vitamīnu ne vienmēr var pietikt. Kādi vitamīni un minerālvielas vēl papildus jāuzņem, lai gādātu par spēcīgāku imunitāti, stāsta farmaceite Ivanda Krastiņa.
8.okt 2022
Tasīte rīta kafijas spēj atmodināt organismu un piešķirt možumu dienas iesākumam, bet tas nav vienīgais ieguvums un pielietojums kafijas pupiņām. Kafijas pupiņas satur kofeīnu un spēcīgus antioksidantus, kas aizsargā ādu un arī efektīvi stimulē tās atjaunošanos. Kādu ieguvumu ādas aizsardzībai un veselībai sniedz kafijas pupiņu sastāvā esošais kofeīns un antioksidanti stāsta kosmētiķe Ieva Strautkalne.
6.okt 2022
Šokolāde ir daudzu cilvēku iecienīts našķis. Tāpēc daudziem ir grūti iedomāties, kā no šī našķa atteikties. Šokolādes izskaušana no ēdienkartes sākotnēji var šķist neiespējama. Bet kas notiks, ja vismaz mēnesi neēdīsiet šokolādi? Uzziniet, izlasot šo rakstu!
5.okt 2022
Lai gan liekais svars ir visizplatītākais dubultzoda cēlonis, ne visi cilvēki, kuriem ir dubultzods, ir apaļīgi. Reizēm dubultzodu veicina arī ģenētika. Kas īsti ir dubultzods? Tas ir zemādas tauku slānis, kas atrodas zem zoda, radot iespaidu par vēl viena zoda esamību. Dažādi vingrojumi var palīdzēt samazināt dubultzodu.
2.okt 2022
"Mēs esam tas, ko mēs ēdam" - šis ir populārs teiciens, kuram savā ziņā ir taisnība. Ja mēs ēdam veselīgu pārtiku, mēs jūtamies labāk, uzlabojam savu veselības stāvokli un pat izskatu. Izrādās, ka atsevišķi produkti, konkrēti dārzeņi, var veicināt labu ādas stāvokli.
28.sep 2022
Visbiežāk cilvēki vēlas nevis pieņemties svarām, bet gan atbrīvoties no tā. Tomēr ne visiem tas ir nepieciešams. Dažiem cilvēkiem ir tieši ieteicams pieņemties svarā dažādu iemeslu dēļ. Šajā rakstā uzzināsiet, kurus augus ieteicams iekļaut savā ēdienkartē, ja jums ir apetītes trūkums.
27.sep 2022
Tirpšanas sajūtu rokās kādreiz piedzīvojis ikviens – visbiežāk diskomfortu izraisa neērta poza vai monotons darbs, un nepatīkamās sajūtas ātri vien pāriet, tiklīdz ir novērsts to cēlonis. Tomēr gadījumā, ja roku tirpšana ir regulāra un ilgstoša, to nedrīkst atstāt bez ievērības. Kāpēc tirpst rokas un ko iespējams darīt profilaksei, lai mazinātu roku tirpšanu, stāsta farmaceite Mārīte Šukele.
23.sep 2022
Menopauze pusmūžā skar katru sievieti. Tas ir bioloģisks process, kad sievietes organismā norit hormonālās izmaiņas. Menopauze izpaužas ar dažādiem simptomiem, bieži vien tie var ilgt vairāku gadu gadumā.
21.sep 2022
Iestājoties rudenim, laiks aiz loga paliek arvien drēgnāks un drūmāks. Pēc spilgtās un krāšņās vasaras nomācošais rudens bieži vien atspoguļojas arī mūsu garastāvokļos. Mēs kļūstam apātiski, piedzīvojam garastāvokļa svārstības un spēku izsīkumu. Rudens depresija nav nekas jauns, bet kā no tās izvairīties? Eksperti sniedz astoņus ieteikumus, ko darīt, lai izvairītos no sezonālās depresijas
20.sep 2022
Kā zināms, tad cilvēkiem, kas dzīvo mūsu platuma grādos, bieži vien ir D vitamīna deficīts. Lai novērstu šī vitamīna trūkumu organismā, ārsti iesaka lietot uztura bagātinātājus. Bet vai zināt, kas notiek ar jūsu ķermeni laikā, kad katru dienu cītīgi dzerat šos vitamīnus? Izlasiet!