Kad svētku maratons ir aizvadīts, tad ir pienācis īstais laiks, lai parūpētos par savu sejas ādu. Svētku laikā ir ne tikai gardi ēsts un dzerts, bet arī miegam ir veltīts maz laika. Visas šīs nosauktās lietas mēdz atspguļoties mūsu sejas ādā. Lai jauno gadu sāktu ar veselīgu un starojošu ādu, izmēģiniet šīs trīs sejas maskas.
Tieši ēšanas paradumi un bieži vien nosaka, kādas uzturvielas un vitamīnus organisms saņem un ko nesaņem. Uztura speciāliste Anita Baumane atgādina, ka par uztura balansu tieši ziemā būtu visai nopietni jāpadomā. Savukārt farmaceite Ērika Pētersone atgādina, ka aptiekās ir pieejami uztura bagātinātāji, kas problēmu risinājumam var palīdzēt, tomēr tas ir tikai plāns B. Plāns A ietver ēšanas paradumu pārskatīšanu, lai organisms uzņemtu to, kas tam patiešām ir noderīgs visu funkciju nodrošināšanai.
Lai gan joprojām nav radīts viens "brīnumlīdzeklis" paģiru ārstēšanai, ir dažādi veidi kā atvieglot nākamās dienas nelāgās sajūtas, ja svētkos tā pavairāk nācies baudīt alkoholiskos dzērienus.
Mūsdienu steidzīgajā ritmā daudzi cilvēki var piedzīvot izdegšanu. Lielam riskam ir pakļauti tieši vecāki. Steidzīgs rīta cēliens ar brokastu gatavošanu, bērnu pucēšanu un vešanu uz mācību iestādēm. Pēc tam daudzie darba pienākumi, kam seko ne mazāk spraigais pēcpusdienas un vakara cēliens – veikala apmeklējumi, bērnu izvadāšana uz pulciņiem, vakariņu gatavošana un virkne citu pienākumu. Tā tas turpinās, līdz kādā rītā saproti - zinot, kas sagaida, negribas nemaz vairs celties. Tu esi izdedzis…
Kā zināms, tad dzīvojot mūsu platuma grādos, daudziem mēdz būt D vitamīna deficīts, jo pie mums saule nespīd tik spoži, kā, piemēram, dienvidos. Lai izvairītos no vitamīna deficīta organismā, aptiekās pieejami dažāda veida uztura bagātinātāji. Vai zinājāt, ka katrai vecuma grupai ir nepieciešams uzņemt atšķirīgu D vitamīna devu?
Viena no tipiskākajām ziemas sezonas problēmām ir iesnas. Aukstajā gada laikā nav grūti tās iegūt, bet ārstēšana var prasīt laiku. Farmaceite Zane Melberga dalās ar četriem padomiem, ko nekādā gadījumā nevajadzētu darīt, ja jums ir iesnas.
No pietūkušām, sāpošām kājām jeb vēnām nav pasargāts neviens. Lai arī lielākoties šadas problēmas nav bīstamas, tās ir visai nepatīkamas. Izrādās, ka nepatīkamās sajūtas var veicināt dažādi ikdienas paradumi.
Magnijs ir viena no pati svarīgākajām minerālvielām, kura nepieciešama mūsu organismam. Tā kā mūsu organisms pats magniju neražo, tad to ir nepieciešams uzņemt ar pārtiku, vai uztura bagātinātājiem. Magnijs palīdz vairot enerģiju, veicina pilnvērtīgu muskuļaudu un nervu darbību, kā arī palīdz veicināt stipru imūnsistēmu u.c. Bet, kas notiek, ja mūsu organismā ir šīs minerālvielas deficīts?
Pēc svinībam vai laiskām brīvdienām, kad ir ēsts un dzerts, reizēm rodas vēlme pēc atslodzes jeb gribas attīrīt organismu. To var izdarīt pavisam vienkārši, nav nepieciešams lietot aptiekā nopērkamus medikamentus vai ieturēt atslodzi. Vairāki pārtikas produkti var būt labs palīgs, lai attīrītu organismu, palīdzot izvadīt toksīnus.
Katram no mums kādreiz ir bijis tā, ka ārsts vaicā, kādā krāsā ir mūsu deguna izdalījumi, ko ikdienā dēvējam par iesnām. Šāds jautājums nav bez pamata, jo katrai krāsai ir sava nozīme, kas var palīdzēt saprast, kā rīkoties tālāk un ātrāk atveseļoties. Kādā krāsā var būt izdalījumi no deguna, par ko tie liecina un kā efektīvi mazināt iesnas un to radītos simptomus, skaidro otorinolaringoloģe Viktorija Šiliņa un farmaceite Zane Melberga
Sirds un asinsvadu slimības ieņem pirmo vietu nāves cēloņu ziņā teju visā pasaulē. Augsts holesterīna līmenis ir viens no galvenajiem sirds slimību veicinošajiem faktoriem. Vairumā gadījumu augstu holesterīna līmeni var kontrolēt, ievērojot veselīgu dzīvesveidu - ēdot veselīgas maltītes, sportojot, izvairoties no kaitīgiem ieradumiem. Veselības eksperti nosauc piecus gaļas produktus, kurus nevajadzētu lietot uzturā cilvēkiem ar augstu holesterīna līmeni.
Ziemas laikā mums nepieciešams īpaši parūpēties par savu imunitāti, lai nesasirgtu ar dažādiem vīrusiem. Imunitāti var stirpināt dažādi. Šoreiz iesakām pamēģināt pagatavot gardu un tajā pašā laikā imūnsistēmai ļoti noderīgu tēju.
Nomākts garastāvoklis, nevēlēšanās jebko darīt un mazkustīgums - to piedzīvo vismaz 40% Latvijas iedzīvotāju šoruden, liecina SKDS aptauja. Katrs sestais atzīst, ka gada tumšajā laikā slimo, mokās ar miega traucējumiem un ir nervozi. Kā vienkāršā veidā uzlabot noskaņojumu un vairot enerģiju? Ieteikumos dalās psihoterapeits Aldis Miglinieks.
Daudzi cilvēki visā pasaulē nespēj savus rītus iedomāties bez karsti kūpošas kafijas tases. Kafiju lielākoties dzeram, lai gūtu enerģiju, tas notiek pateicoties tajā esošajam kofeīnam. Bet vai zināt, kas notiek ar mūsu ķermeni, ja pārtraucam lietot kofeīna saturošus dzērienus?
Ja vien telpā ir iespēja gaisa temperatūru regulēt, vēsāka istaba no veselības viedokļa noteikti ir labāka nekā pārkurināta. Apkures sezonā sauss gaiss kļūst par galveno aizdomās turamo, kas veicina arī biežu slimošanu. Kā no šīm veselības problēmām varētu izvairīties, padomus sniedz farmaceite Ivanda Krastiņa.
Pie pastiprinātas matu izkrišanas var būt vainojamas vairākas lietas - stress, sezonalitāte, slimības un dažādu uzturvielu trūkums. Farmaceite Amanda Ozoliņa nosauc vairākas uzturvielas, kuru deficīts organismā var veicināt matu izkrišanu.
Grieķu jogurts veselībai sniedz daudz lielāku labumu nekā, piemēram, jogurts bez piedevām. Tajā ir vairāk olbaltumvielu un citu vērtīgo uzturvielu. Lasiet tālāk un uzziniet, kādu labumu veselībai sniedz grieķu jogurts.
Daudzi cilvēki savu dienu izvēlas sākt ar karstu kafijas tasi, tomēr izrādās, ka noteiktas tējas ar augstu kofeīna saturu, var būt vēl efektīvākas, lai pamostos. Tomēr tas nav viss, tējām piemīt vēl daudz citu labu īpašību! Uzziniet, kas var notikt ar jūsu ķermeni, ja ikdienā dzersiet tējas!