Zaudējot lieko svaru mēs ne tikai iegūstam slaidu ķermeni, kas ir daudzu cilvēku sapnis, bet reizēm tam līdzi nāk arī nevēlama problēma - "nokarena āda". Eksperti iesaka sekot līdzi šiem sešiem padomiem, lai āda būtu tvirta un nevajadzētu savas jaunās aprises slēpt brīvos apģērbos.
Labs un kvalitatīvs miegs svara zaudēšanas procesā ir vienlīdz svarīgs kā veselīgs uzturs un sportošana. Miega laikā mūsu ķermenis ne tikai atpūšas, bet arī atjaunojas.
Interesanti, ka, lai iegūtu tvirtu ādu, ir svarīgi ievērot šos četrus soļus:
Ārsti iesaka lietot krēmus, kuru sastāvā ir retinoīdi, lai nostiprinātu ādu. Krēmu vai citu ķermeņa kopšanas līdzekļu izmantošana, kuru sastāvā ir retionīds, palīdzēs jūsu ādu padarīt jauneklīgāku un tvirtāku. Retinoīdi paātrina ādas šūnu dalīšanos un atjaunošanos, un veicina kolagēna ražošanu.
Arī pēc svara zaudēšanas svarīgi ir veikt fiziskās aktivitātes, kaut vai doties 20 minūšu garās pastaigās. Fiziskās aktivitātes nāks ne tikai par labu jūsu izskatam, bet arī garastāvoklim un vispārējai pašsajūtai. 20 minūšu ilgas pastaigas palīdzēs labāk darboties jūsu vielmaiņai un piesātinās jūsu šūnas ar skābekli. Kā rezultātā jūsu ādas stāvoklis uzlabosies.
Regulāra pašmasāžas veikšana pozitīvi ietekmēs jūsu ādu. Tā kļūs ne tikai tvirtāka, bet, izmantojot masāžas laikā mandeļu eļļu, arī uzlabosies tās tonis.
Kā veikt masāžu:
Lai iegūtu tvirtu ādu, varat arī mājās veikt ietīšanas procedūras. Uzklājiet uz vēdera, piemēram, modelējošo krēmu vai losjonu. Aptiniet vēderam apkārt pārtikas plēvi. Šādi staigājiet ne ilgāk kā 90 minūtes. Svarīgi ietīšanas procedūras laikā dzert daudz ūdens.
Speciālisti norāda, ka kafijas skrubja masāžas var palīdzēt ādai kļūt elastīgākai, kā arī var tikt samazināts celulīts. Kafijas skrubi ieteicams pagatavot no kafijas biezumiem, kas nav iepriekš izmantoti kafijas gatavošanā. Kafijas biezumiem varat pievienot klāt ķermeņa kopšanas produktus, kas satur retinolu un karnitīnu. Šādu procedūru ieteicams veikt ne biežāk kā divas reizes nedēļā.
*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.