Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien ir saņēmis kopumā vairākus desmitus zvanu par pārkāpumiem priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanā, aģentūrai LETA pastāstīja KNAB sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša.
Visa informācija ir sniegta Valsts policijai, kuras kompetencē ir šādu pārkāpumu izskatīšana. Vienlaikus Dūša norādīja, ka par informāciju par aģitāciju publiskās vietās, piemēram, internetā un elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, tiks sāktas pārbaudes un visi gadījumi tiks vērtēti.
LETA jau ziņoja, ka līdz šodien plkst.17 Valsts policija bija reģistrējusi 39 neatļautas vēlēšanu aģitācijas gadījumus un 11 gadījumos sākta administratīvā lietvedība. Pārsvarā tā bijusi nenovākta vides reklāma.
Tāpat pagājušajā diennaktī Valsts policija sākusi desmit administratīvās lietvedības par neatļautu priekšvēlēšanu aģitāciju.
Likums paredz, ka vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms vēlēšanām priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana elektroniskā plašsaziņas līdzekļa radio programmās un raidījumos, publiskās lietošanas ārtelpās un iekštelpās, preses izdevumos, internetā, institūcijās un kapitālsabiedrībās ir aizliegta, izņemot tādu paziņojumu izvietošanu, kuri informē par partijas vai deputāta kandidāta tikšanos ar vēlētājiem.
Priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības un aģitācijas materiālu izvietošanas noteikumu ievērošanas kontroli veic Valsts policija un pašvaldības policija.
Līdz ar to gadījumā, ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par skrejlapām, kas tiek izplatītas, par laicīgi nenoņemtām priekšvēlēšanu reklāmām vai vēlētāju aģitēšanu pie iecirkņiem, iedzīvotāji aicināti vērsties Valsts policijā vai attiecīgās pilsētas pašvaldības policijā.
Par likumā noteiktās priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības pārkāpšanu Administratīvo pārkāpumu kodekss fiziskajām personām paredz brīdinājumu vai naudas sodu, bet juridiskajām personām naudas sodu.