Turpina pārbaudīt deputātu atbilstību valsts noslēpuma saņemšanai

 
©F64

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) pārbauda vēl 12 Saeimas deputātu atbilstību valsts noslēpuma pielaides saņemšanai.

Šobrīd spēkā esoša speciālā atļauja darbam ar valsts noslēpumu ir 29 Saeimas deputātiem. 12 deputātu personu pārbaudes lietas ir izskatīšanas stadijā lēmuma pieņemšanai par pieejas izsniegšanu vai pagarināšanu, aģentūrai LETA pastāstīja SAB preses pārstāve Iveta Maura.

Pieprasījums pēc pielaides nav iesniegts vai arī nav nepieciešams darbs ar valsts noslēpumu 53 deputātiem. No šiem deputātiem sešiem parlamentāriešiem jau iepriekš SAB bija liedzis pieeju valsts noslēpumam laikā, kad viņi ieņēma parlamentārieša amatu iepriekšējos Saeimas sasaukumos.

SAB arī apliecināja, ka par pielaides saņemšanu joprojām turpinās pārbaude par vienu valdības ministru. LETA jau ziņoja, ka tas ir veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS). Februāra sākumā premjerministre Laimdota Straujuma (V) izteicās, ka pielaides neesamība nav uzskatāma par traucēkli kvalitatīvai ministra pienākumu veikšanai, un viņa nedomā, ka Belēvičs varētu nesaņemt pielaidi.

Divi iepriekšējās valdības ministri Baiba Broka (VL-TB/LNNK) un Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK) bija spiesti savu politisko karjeru valdības ministra amatā beigt tieši tādēļ, ka nesaņēma pielaidi valsts noslēpumam.