Politika

9:15
Nostrādājis gadu Valsts prezidenta amatā Egils Levits sapratis, ka valsts attīstības nodrošināšanai nepieciešamas izmaiņas valsts pārvaldē – līdzšinējais savrupus strādājošo ministriju modelis ir novecojis. Izmaiņas varētu skart arī Pārresoru koordinācijas centru.
 
Vakar, 22:05
Ņemot vērā valdībā plānoto izskatāmo jautājumu apjomu un vasaras atvaļinājumu laiku, jūlijā regulārās valdības sēdes tiks organizētas ik pēc divām nedēļām. Nākamā Ministru kabineta sēde plānota 14.jūlijā. Vienojoties ar valdību veidojošo partiju pārstāvjiem, arī Sadarbības sanāksmes notiks ik pēc divām nedēļām un nākamā Sadarbības sanāksme plānota 13.jūlijā.
 
Vakar, 20:38
Jūnijā populārākas partijas statusu saglabāja opozīcijā esošā "Saskaņa", pēdējā gada laikā lielāko vēlētāju atbalstu uzrādījusi Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), bet premjera partijai "Jaunā Vienotība" reitings ir zemākais šogad, liecina pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma SKDS veiktās aptaujas dati.
 
Vakar, 16:19
Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) ēkas Elizabetes ielā 2 autoru tuviniekiem solījis veikt vispusīgu ēkas novērtēšanu pirms jebkādu darbu sākšanas.
 
Vakar, 16:00
Šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) informēja par ministrijas turpmāko darbu saistībā ar administratīvi teritoriālās reformas ieviešanu.
 
Vakar, 10:00
Trešdien Krievijā noslēdzās nedēļu ilgais tautas balsojums par konstitūcijas labojumu (formāli tiek balsots par vienu labojumu, kas sevī ietver daudzus labojumus), kas paredz pašreizējā konstitūcijā ierakstīto Krievijas prezidenta maksimālo divu ievēlēšanas reižu skaitu sākt skaitīt no jauna pēc pašreizējā termiņa beigām 2024. gadā. Tas nozīmē, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins varēs likumīgi valdīt Kremlī līdz 2036. gadam.
 
Vakar, 8:00
Grozījumi, Krievijas Federācijas konstitūcijā, kas cita starpā kaimiņvalsts prezidentam Vladimiram Putinam paver iespēju saglabāt amatu līdz pat 2036. gadam, Latvijas attiecības ar lielo kaimiņvalsti būtiski neietekmēs. Pamats satraukumam būtu, ja Kremļa plāns neizdotos.
 
Vakar, 6:15
Par dīvaino faktu, ka antikorupciju sludinošo partiju valdīšanas laikā korupcija pieaugusi, par draudiem atklātībai un demokrātijai, par to, vai koncertzāle uzsildīs ekonomiku, un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar juristu Gundaru Jankovu.
 
2.jūl
Eiropas Savienībai ir jāstiprina dalībvalstu ekonomikas, nodrošinot investīcijas un veicinot dalībvalstu savstarpējo solidaritāti Covid-19 seku pārvarēšanai, trešdien, 1.jūlijā, intervijā telekanāla CNN International raidījumā "Quest Means Business" uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
 
2.jūl
Saeima šodien apstiprināja Nacionālo attīstības plānu 2021.-2027.gadam (NAP2027), kas nosaka stratēģiskos mērķus, prioritātes un uzdevumus Latvijas ilgtspējīgai un līdzsvarotai attīstībai nākamajā septiņu gadu plānošanas periodā.
 
2.jūl
Mainot Rīgas mēra amata kandidātu, Jaunā konservatīvā partija ārkārtas vēlēšanu saraksta pirmo numuru arī šoreiz uzticējusi cilvēkam, kas Rīgas domi pirms nepilniem diviem gadiem pameta par labu šī Saeimas sasaukuma deputāta amatam – Lindai Ozolai. Sievietes parādīšanās saraksta galvgalī ieviesusi arī dažas būtiskas izmaiņas, kas atspoguļo viņas pieredzi Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejā.
 
1.jūl
Partijas "KPV LV" Rīgas domes vēlēšanu saraksta prezentācija ne ar ko nepārsteidza. Blāvas, pagarlaicīgas runas, jebkādu uzskatāmu materiālu trūkums un aprauts pasākuma noslēgums bez aicinājuma uzdot jautājumus klātesošajiem saraksta līderiem.
 
1.jūl
Atbilstoši Finanšu izlūkošanas dienesta vadītājas Ilzes Znotiņas paziņojumam šogad jūnijā ir sasniegts absolūts rekords pēc FID iesaldēto līdzekļu apjoma. Jūnija pirmajā pusē vien banku kontos tika iesaldēti 94,25 miljoni eiro. Kopumā no 2020. gada 1. janvāra līdz jūnija vidum Finanšu izlūkošanas dienests iesaldēja 283,39 miljonus eiro, kā arī trīs seifus un 30 nekustamos īpašumus.
 
30.jun
Latvijas interesēs ir atjaunot brīvu kustību Šengenas zonā, tāpēc ir nepieciešama arī vienota pieeja attiecībā uz trešo valstu pilsoņu ierašanos tajā, lai novērstu iespējamus ierobežojumus starp zonas valstīm, uzsver ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
30.jun
Kandavas novada pašvaldība nolemj vērsties Satversmes tiesā, teikts medijiem sniegtajā informācijā.
 
30.jun
Neskaidrība par to, kā un kādā ātrumā atkopsies tautsaimniecība no Covid-19 radītās krīzes, neļauj ar pārliecību teikt, ka jau šogad varēs palielināt mediķu atalgojumu par 10%, otrdien preses konferencē pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
30.jun
Līdz šā gada beigām plānots pabeigt "Rail Baltica" dzelzceļa infrastruktūras pārvaldības modeļa izveidi, pārvaldību uzticot projekta ieviesējam Latvijā SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas", pastāstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).
 
30.jun
Pārdefinējot galveno Rīgas problēmu – ne vairs korupcija, bet Rīgas pašvaldības uzņēmumos plaši izmantotais ārpakalpojums, Satversmes aizsardzības biroja uzticību zaudējušais bijušais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro ir pārliecināts, ka viņam politisko partiju reitingu pašās beigās esošo “KPV LV” izdosies ievest Rīgas domē.
 
29.jun
Igora Prelatova ("Mūsu partija") kandidatūra Daugavpils pilsētas mēra amatam bija mazākais ļaunums pilsētā, salīdzinot ar Jāņa Lāčplēša paveikto, tādu viedokli pauda nesen amatu zaudējušais Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S).
 
29.jun
Covid-19 pasaulē turpina izplatīties, tāpēc nepieciešamība doties uz ārzemēm iedzīvotājiem ir nopietni jāizvērtē, pirmdien preses konferencē brīdināja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
29.jun
Šodien Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēdē par domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Igors Prelatovs (Mūsu partija).
 
29.jun
Pirms Jāņiem vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce pavēstīja, ka piedalīsies vairākās vides ministru videokonferencēs ‒ Klimata ambiciozo valstu sanāksmē, Zaļās izaugsmes grupas sanāksmē 22. jūnijā, kā arī 23. jūnijā ES vides ministru neformālajā videokonferencē, lai diskutētu par to, kā jaunais Aprites ekonomikas rīcības plāns, ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģija 2030. gadam un klimata politika var sekmēt virzību uz ekonomikas atjaunošanos, izmantojot videi draudzīgus risinājumus.