Politika

8:33
Reitingi rāda, ka iekļūt 13. Saeimā ir cerības septiņiem vai astoņiem partiju sarakstiem, reāli šo mērķi sasniegs četri līdz seši. Taču vēlēšanās piedalīsies 16 sarakstu, radot šķietami plašu piedāvājumu un trokšņainus gāganu karus medijos un sociālajos tīklos. Kas dzen šos cilvēkus piedalīties sacensībās, kurās viņiem acīm redzami «nespīd»? Ir taču kaut kādi motīvi, mērķi, misija.
 
6:00
Divi desmiti Džordža Sorosa finansēto organizāciju esošie un bijušie darbinieki, kā arī stipendiju saņēmēji kandidē 13. Saeimas vēlēšanās no dažādām partijām.
 
5:30
Par Saskaņas priekšvēlēšanu programmu, kadriem un potenciālajiem sadarbības partneriem pēc Saeimas vēlēšanām saruna ar Saskaņas līderi, Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu.
 
Vakar, 20:42
Aicinot pildīt pilsoņa pienākumu un piedalīties vēlēšanās, Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs mudina pilsoņus vēlēšanās svītrot visus tos, par kuru godprātību ir kaut mazākā šaubu ēna.
 
Vakar, 13:00
Partiju priekšvēlēšanu solījumi valsts aizsardzības jomā skaidri parāda dažādu politisko spēku ģeopolitisko orientāciju: attiecīgi uz Briseli, Vašingtonu vai Maskavu. Par spēju un nepieciešamību pašiem aizstāvēt savu valsti izteikumi ir daudz piesardzīgāki.
 
Vakar, 12:00
Centrālā vēlēšanu komisija reģistrējusi visu partiju iesniegtos vēlēšanu sarakstus, izlozēti arī šo sarakstu kārtas numuri, taču ne visiem sarakstos iekļautajiem deputātiem lemts nonākt vēlēšanu biļetenos. Jau pirms sarakstu reģistrēšanas tika izbrāķēti vairāki desmiti gribētāju, un vēl nav zināms, cik daudziem deputātiem pēc vēlēšanām savs mandāts būs jānoliek.
 
Vakar, 7:22
Pieņemts uzskatīt, ka Latvijas politiskās partijas ir interešu grupas bez jebkādas ideoloģijas. Varbūt ar nebūtiskiem (dekoratīviem) izņēmumiem. Šādas pārliecības saknes stiepjas akadēmiskā vēlmē pārlikt klasiskos, veco demokrātiju politiskos spēkus (to vietējos analogus) uz Latvijas politiskās skatuves.
 
13.aug
Saruna ar Saeimas deputātu Alekseju Loskutovu par to, kurā brīdī politiskais projekts Kustība PAR! aizgāja greizi; par bijušajiem KNAB kolēģiem, tagad kolēģiem politikā Jurašu un Strīķi; par Saeimas prestiža grāvēju Kaimiņu un optimālāko nākamo koalīciju.
 
12.aug
Ārzemēs mītošo Latvijas diasporu satrauc gaidāmās Saeimas vēlēšanas, intervijā atzina Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes priekšsēde Kristīne Saulīte.
 
11.aug
Saeimas vēlēšanās startējušās partijas cīņā pret korupciju sola atjaunot nāvessodu, apvienot specdienestus un novirzīt līdzekļus korupcijas apkarotājiem, liecina aģentūras LETA apkopotās 4000 zīmju programmas.
 
11.aug
 Opozīcijā esošās "Saskaņas" deputāti iesnieguši Saeimā likumprojektu, kas paredz piemaksas par stāžu līdz 1995.gada beigām maksāt arī tiem cilvēkiem, kas pensionējušies pēc 2012.gada.
 
10.aug
Ar pirmo numuru 13.Saeimas vēlēšanās startēs Latvijas Krievu savienība, šodien tika noskaidrots Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) notikušajā parlamenta vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozē parlamenta Sarkanajā zālē.
 
10.aug
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, valdes loceklis Augusts Brigmanis neatbalsta marihuānas lietošanas un audzēšanas legalizāciju medicīniskos nolūkos. Viņa ieskatā, tas ir nevis politiķu, bet ārstu jomas jautājums.
 
10.aug
Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektorei Ingai Koļegovai pēc šogad jau vairāk nekā divus mēnešus ilgas slimošanas un atvaļinājuma no šodienas izsniegta atkārtota darba nespējas lapa, uzzināja VVD.
 
10.aug
Vai vairāk uz Saeimu kandidējošās partijas varētu nozīmēt arī vairāk Saeimā ievēlēto sarakstu? Vēsturiski šāda likumsakarība ir pamanāma, lai gan rezultātu ietekmē daudzi faktori konkrētajā laikā, kas paralēļu vilkšanu un prognozēšanu šīm vēlēšanām padara riskantu. Tomēr astoņas vēlēšanas kopš neatkarības atjaunošanas ļauj runāt par tendencēm.
 
10.aug
Šodien plkst.13 Saeimas Sarkanajā zālē notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kurā tiks izlozēti 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuri.
 
9.aug
3.Saeimas vēlēšanās 20,8% jeb 306 deputātu kandidātiem nav augstākās izglītības, liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.
 
9.aug
No politiķiem ir jāprasa precīzāks piedāvājums ar konkrētiem darbiem, lai pēc vēlēšanām uz tā pamata varētu veidot valdības deklarāciju, sacīja politologs Filips Rajevskis.
 
8.aug
Intervija ar Nacionālās apvienības (NA) ģenerālsekretāru Raivi Zeltītu – par «karsto» politisko ziemu, par NA tuvāko konkurentu – partiju KPV LV, par zvaigžņu komandām un propagandas avīžu speciālizlaidumiem.
 
8.aug
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) Saeimas vēlēšanām reģistrējusi visus 16 iesniegtos partiju un partiju apvienību kandidātu sarakstus.
 
8.aug
Nākamajās Saeimas vēlēšanās piedalīsies gan vairāk sarakstu nekā vairākās pēdējās vēlēšanās, gan arī vairāk būs pašu kandidātu, kas savā ziņā ir negaidīti, jo pēdējos gados ir tikusi paaugstināta latiņa kandidātu sarakstu pieteikšanai, šorīt Latvijas Radio sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars.
 
8.aug
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien plāno lemt par iespēju lūgt drošības iestādēm informāciju par Saeimas vēlēšanām pieteikto kandidāti Tatjanu Ždanoku (LKS), pavēstīja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.