Politika

18.sep
Sākot ar pirmdienu, 21.septembri, iekšlietu ministra padomniece komunikācijas jautājumos Beata Jonite vairs nebūs sevis ieņemtajā amatā sakarā ar došanos maģistrantūras studijās diplomātijā Oksfordas Universitātē, Lielbritānijā.
 
18.sep
Bīstoties no pārlieku lielas fiskālās ietekmes, Saeimas vairākums ceturtdien nenodeva komisijām opozīcijas rosinājumu, kura rezultātā pārtika kļūtu lētāka vidēji par 13%. Tiesa, pie šī jautājuma parlamentāriešiem drīz būs jāatgriežas – tautas iniciatīvas dēļ.
 
18.sep
Iesākuma viena maza, pat sīka epizode, kura raksturo jauno politisko ēru. Finanšu ministrs Jānis Reirs Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” stāsta, ka nākamā gada Valsts budžeta projekts jau tikpat kā valdībā saskaņots. “Vēl notiek diskusijas, bet diskusijas par detaļām, ne lielām lietām, ne lielām pozīcijām,” uzsver Reirs. Varētu teikt, brīnišķīgi, ka tik sarežģītā situācijā (“Covid-19”; daudzu nozaru katastrofāls apgrozījuma kritums; piecas koalīcijas partijas ar atšķirīgām interesēm) budžeta pieņemšana norit tik gludi.
 
17.sep
Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko lēmumu atcelt no amata vēstnieku Latvijā Vasiliju Markoviču varētu uzskatīt par politisku žestu Latvijas valdībai, pauda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētniece Beāte Livdanska.
 
17.sep
Sākotnēji par nederīgām atzīto vēlēšanu aplokšņu pieskaitīšana Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem lielāko balsu pieaugumu nesusi partiju apvienības "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (APP) kopīgajam sarakstam, kā arī partijai "Saskaņa".
 
17.sep
Saeimas deputātu Vjačeslavu Dombrovski no partijas "Saskaņa" un tās parlamenta frakcijas izslēdza nevis brīvdomāšanas, bet nepamatotas muļķības dēļ, aģentūrai LETA izteicās "Saskaņas" domes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs.
 
17.sep
Saeima šodien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā un likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem", kas paredz aizliegt publiskos izklaides un svētku pasākumos, sapulcēs, gājienos un piketos izmantot Georga lentes.
 
17.sep
Latviešu viedākie prāti pret visām kovidpanikas izraisītajām ekonomikas problēmām ir izgudrojuši panaceju – betonu.
 
17.sep
Lai arī cik tīkama daudziem iedzīvotājiem šķistu ideja par liegumu atlaistajiem Saeimas deputātiem kandidēt arī ārkārtas vēlēšanās, šāda vēlme ir antikonstitucionāla. Uzklausot šādu konstitucionālo tiesību ekspertu viedokli, atbildīgā Saeimas komisija noraidīja vairāk nekā desmit tūkstošu pilsoņu parakstīto iniciatīvu.
 
17.sep
Partijas "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par statūtu pārkāpumiem izslēgt Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu. Otrdien šo lēmumu atbalstīja "Saskaņas" valde. Valde rekomendē abus izslēgt arī no Saeimas frakcijas, teikts partijas paziņojumā.
 
17.sep
Šodien plkst. 9.00 sākusies Latvijas Republikas Saeimas ārkārtas sēde. Piedāvājam video tiešraidi no parlamenta.
 
16.sep
Partijas "Saskaņa" Saeimas frakcija šodien no savām rindām izslēdza vakar no partijas izslēgtos Saeimas deputātus Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu, apstiprināja Dombrovskis.
 
16.sep
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien, 16.septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus nodokļu un nodevu likumā, kas paredz, ka iesniegumus Valsts ieņēmumu dienestam (VID) nodokļu administrēšanas jautājumos varēs iesniegt tikai, izmantojot elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).
 
16.sep
Līdzšinējā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele drīz noliks savas amata pilnvaras, jo ir izraudzīta Eiropas Savienības tiesas tiesneses amatam.
 
16.sep
Vainojot partijas disciplīnas neievērošanā, neslavas celšanā tai un atklātā koķetēšanā ar ideju par savas partijas dibināšanu, “Saskaņas” valde atbalstījusi organizācijas Rīgas nodaļas lēmumu Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu izslēgt no partijas un rosina viņus izslēgt arī no Saeimas frakcijas.
 
16.sep
Nē, tā nevar būt, ka vienā politkopā ir salasīti visi palīgskolas koridora absolventi, vēstures zinātņu antidoktori un citi sadzīves ģēniji. Bet tā tomēr sanācis: politpulciņš „Progresīvie” pēdējā laikā izcēlies ar tik izmeklētu kreiso tupumu, ka marksisma klasiķi skaudībā nobāl. Nespēju necitēt vienu no spožākajiem piemēriem – „progresīvo” Zani Pūpolu: „Satversmes preambula ir apkaunojošs vārstījums, šī valsts ir visiem. Tai skaitā gejiem, krieviem, vārnām, un jebkuram, kas grib mierīgi dzīvot.”
 
15.sep
SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus – Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu. Šodien šo lēmumu atbalstīja "Saskaņas" valde. Valde rekomendē izslēgt V. Dombrovski un Ļ. Švecovu arī no Saeimas frakcijas, vēsta partijas paziņojums.
 
15.sep
Ļoti daudzas pašvaldības ir neapmierinātas ar Rīgas kabinetos pārzīmēto Latvijas pašvaldību karti, virkne pašvaldību ir iesniegusi Satversmes tiesā pieteikumus vērtēt novadu reformu atbilstību Satversmei. Vēl ir pašvaldības, kas apsver to darīt.
 
15.sep
Šodien Starptautiskajā demokrātijas dienā, pie Baltkrievijas vēstniecības tiks rīkots pikets protestētāju atbalstam.
 
14.sep
Patlaban valdības dienaskārtībā nav iekļauts jautājums par robežvērtības, no kuras uz valsti tiek attiecināta pašizolācijas prasība, celšanu no 16 līdz 25 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, taču šis jautājums tiks skatīts, ja to rosinās Veselības ministrijas eksperti, pirmdien preses konferencē pēc valdības koalīcijas partneru sanāksmes sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
14.sep
Partiju apvienībā JAUNĀ VIENOTĪBA ietilpstošās partijas VIENOTĪBA valde šodien vienbalsīgi apstiprinājusi ģenerāļa Inta Ķuža iesniegumu par iestāšanos partijā. Ints Ķuzis JAUNĀS VIENOTĪBAS komandai pievienojās šī gada februārī un no apvienības saraksta veiksmīgi startēja Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, saņemot rīdzinieku mandātu darbam galvaspilsētas pašvaldībā.
 
14.sep
"Saskaņas" valdes sēdes darba kārtībā ir iekļauts jautājums par Saeimas deputātu Vjačeslava Dombrovska (S) un Ļubovas Švecovas (S) izslēgšanu no partijas, informēja "Saskaņas" valdes loceklis un Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins.