Politika

14:21
Ar grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā iecerēts dot iespēju pašvaldību vēlēšanās piedalīties balsstiesīgajiem pilsoņiem, kuri atrodas ārvalstīs, izriet no šonedēļ valsts sekretāru sanāksmē izsludinātajiem grozījumiem.
 
Vakar, 5:15
«Nedēļas nogalēs dodos uz savu lauku īpašumu – lai fiziski pastrādātu. Forma jāuztur,» smaidot saka Andris Bērziņš. Savukārt būdams Rīgā, viņš vingrina prātu, aktīvi pētīdams pasaules politiskās sakarības, kurās sava vieta ir arī Latvijas notikumiem. Andris Bērziņš ir kritisks, analītisks, ironisks: «Valstis, kurām nav lielu iespēju ietekmēt notikumus ārpusē, «spiež» vismaz uz saviem pilsoņiem.» Tas attiecas arī uz Latviju? Bērziņa kungs pasmaida. Acīmredzot attiecas.
 
23.jan
Saeima ceturtdien, 23.janvārī, pieņēma lēmumu pagarināt termiņu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru dalībai pretterorisma operācijā Irākā līdz 2022.gada 1.februārim.
 
23.jan
Šodien Seimā notiks ikgadējās ārpolitikas debates, kurās deputātiem par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības (ES) jautājumos ziņos ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
 
23.jan
Šodien aprit gads, kopš strādā Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā valdība.
 
22.jan
Mīkstināt prasības konkursam uz Valsts policijas (VP) priekšnieka amatu nav nekāda pamata, jo uz to var pretendēt vismaz 1000 cilvēku, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
21.jan
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien rezolūcijā iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam ir uzdevis nodrošināt konkursa rīkošanu uz Valsts policijas priekšnieka amatu, uzsverot nepieciešamību izvēlēties piemērotāko kandidātu caurskatāmā, sabiedrībai saprotamā procedūrā.
 
21.jan
Rīgas domes opozīciju pārstāvošie politiskie spēki pagaidām neplāno sākt parakstu vākšanu par neuzticības izteikšanu domes priekšsēdētājam Oļegam Burovam (GKR), jo uzskata, ka tuvāko nedēļu laikā Saeima nobalsos par domes atlaišanu, atzina aptaujātie politiķi.
 
21.jan
2020.gadā valdības darba virsmērķiem jābūt tiesiskuma stiprināšanai un taisnīgākai nodokļu sistēmai, otrdien Ministru kabineta sēdē uzsvēra premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV).
 
21.jan
Prokuratūras piemērotais naudas sods uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam neliedz turpināt valsts finansējuma izmaksu Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), informēja KNAB.
 
21.jan
Šodien Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un atsevišķi ministri pēc valdības sēdes informēs par gada laikā paveikto.
 
21.jan
KPV LV kā politiskais zīmols ir bankrotējis. To atzīst partijas līderi Saeimā, kas vēlas mainīt organizācijas nosaukumu, gan partiju dibinājušais Artuss Kaimiņš, kas, zaudējis partijas biedru uzticību, nu aicina organizāciju pašlikvidēties. Nevienu no šīm vēlmēm nebūs viegli realizēt, jo maz ticams, ka 8. februārī sasauktā partijas biedru pilnsapulce būs lemttiesīga.
 
21.jan
Saruna ar Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētāju Armandu Krauzi par LZS valdes lēmumu publiski nekomentēt attiecības ar Ventspils mēru un partijas Latvijai un Ventspilij līderi Aivaru Lembergu; par partijas startu gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, kā arī par to, cik cieši LZS ir integrējusies Dana Reizniece-Ozola.
 
20.jan
Koalīcijā nav vienprātības par nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšlikumu priekšvēlēšanu aģitāciju veikt tikai valsts valodā.
 
20.jan
Koalīcija pēc pirmā gada jūtas stipra un kā izaicinājumu iezīmē uzlabojumus nodokļu sistēmā, pirmdien pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes sēdes atzina koalīciju veidojošo politisko spēku pārstāvji.
 
20.jan
Koalīcija noraidījusi iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) priekšlikumu Valsts policijas (VP) priekšnieku izraudzīties konkursā, pirmdien pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ģirģens.
 
20.jan
Vienam partijas "Saskaņa" deputātam atsaucot parakstu zem pieprasījuma lemt par Rīgas mēra Oļega Burova (GKR) atbrīvošanu no amata, galvaspilsētas domei tas nebūs jāskata, pavēstīja Burova preses sekretāre Baiba Gailīte.
 
20.jan
Šodien, 20. janvārī, veselības ministre Ilze Viņķele kopā ar nozares pārvaldes speciālistiem iepazīstināja ar paveikto veselības aprūpes jomā valdības pirmā gada laikā.
 
20.jan
"KPV LV" līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš uzskata, ka viņa izveidotā partija šobrīd valstij nodara vairāk ļaunuma nekā labuma un to vairs nav iespējams izglābt, tāpēc aicinās biedrus februārī gaidāmajā kongresā balsot par politiskā spēka pašlikvidēšanos.
 
20.jan
Lielāka skaidrība par Rīgas domes opozīcijas nostāju attiecībā uz "Saskaņas" rosināto Oļega Burova atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata varētu būt 22.janvārī, kad, iespējams, arī notiks attiecīgā domes sēde, norādīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Rīgas domes frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jurģis Klotiņš.
 
20.jan
Rīgas domes deputātiem izdevies no amatiem atstādināt abus vicemērus, bet šonedēļ pašvaldības tautas kalpiem jālemj par pašreizējā Rīgas domes priekšsēdētāja palikšanu amatā. Rīgas mērs Oļegs Burovs (Gods kalpot Rīgai; GKR) ir atkārtoti pateicis, ka pats no amata neatkāpsies. Pašlaik deputātu aktuālākajai nodarbei jābūt Rīgas budžeta izskatīšanai un pieņemšanai, un vārdos tiek solīts, ka koalīcija budžeta izskatīšanā piedalīsies, apzinoties sekas, kādas var radīt vilcināšanās.
 
20.jan
Piektdienas rītā TV3 raidījumā 900 sekundes tieslietu ministrs Jānis Bordāns iemeta kārtējo smilšu devu valdošās koalīcijas sadarbības zobratos, pavēstot pasaulei, ar kādām jaunām atklāsmēm apskaidrojies viņa prāts nakts melnumā. Izrādās, viņa kolēģis valdībā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens mēģina «destabilizēt darbu valdībā savu saimnieku interesēs».