Politika

17:40
Saruna ar Nacionālās apvienības (NA) priekšsēdētāju Raivi Dzintaru par nupat notikušo Saeimas vēlēšanu rezultātiem; sarunām par valdības veidošanu; par to, kādām personiskām īpašībām jābūt valdības vadītājam, un par to, ko NA gribētu darīt nākamajā valdībā un ko vēlas sagaidīt no jaunās koalīcijas.
 
16:40
Apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) ar destruktīvu rīcību ir radījusi sajukumu valdības veidošanas procesā, paziņoja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) premjera amata kandidāts Jānis Bordāns.
 
8:46
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) līdz pilnvaru termiņa beigām aktīvi turpināšot pārstāvēt Latvijas lauksaimnieku intereses, savukārt izredzes saglabāt šo amatu jaunajā valdībā nevērtē.
 
7:30
Pusotra nedēļa pēc vēlēšanām politiķiem ir pagājusi mēģinājumos saprast, kam krāniņš lielāks un kas varētu būt par alfa dogu jaunās valdības veidošanā. Pirmās konstruktīvās, ļoti konstruktīvās, nu ļoti konstruktīvās sarunas starp partijām nemaz tik ļoti konstruktīvas nebija – «jaunās» un «vecās» partijas palaikam, varētu tā maigi teikt, salamājās. Pēc tam gan atkal tā kā salaba un sēdās atpakaļ pie sarunām.
 
7:06
Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien, 18. oktobrī, un piektdien, 19. oktobrī, uzsāks konsultācijas ar 13. Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām par iespējamiem Ministru prezidenta kandidātiem.
 
6:00
Par spīti acīm redzamām simpātijām starp dažām 13. Saeimā ievēlētajām partijām, to līderi noliedz, ka jaunās valdības veidošanas gaitā tiek veidoti partiju bloki. Vienlaikus kļūst skaidrs, ka Jaunās Konservatīvās partijas iecere ārpus valdības laivas atstāt Zaļo un zemnieku savienību tai pašai var draudēt ar nokļūšanu opozīcijā.
 
Vakar, 19:47
Apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) starp nākamās valdības prioritātēm vēlētos redzēt nodokļu politikas izmaiņas, valsts augstskolu konsolidāciju, vidusskolu pārņemšanu valsts pārziņā, teritoriālo reformu, maksātnespējas administratoru institūta likvidēšanu.
 
Vakar, 19:16
Neviena no partijām, kas pašlaik ir iesaistīta valdības veidošanas sarunās, nav piekritusi Jaunās konservatīvās partijas (JKP) piedāvātajam valdības modelim.
 
Vakar, 18:01
Partijas "Attīstībai/Par!" (AP) un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) sarunās sīkāk apspriesti jautājumi par reģionālo reformu, enerģētiku, klimata pārmaiņām un demogrāfiju, žurnālistiem sacīja AP līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce.
 
Vakar, 18:00
Neraugoties uz pārliecinoši lielāko atbalstu Saeimas vēlēšanās, Saskaņa kārtējo reizi oficiāli netiek aicināta pie sarunu galda valdības veidošanas sarunās. Vai ir redzama izeja no šā strupceļa, nezaudējot arī savu vēlētāju, Neatkarīgās saruna ar Saskaņas premjera amata kandidātu Vjačeslavu Dombrovski. Neraugoties uz pārliecinoši lielāko atbalstu Saeimas vēlēšanās, Saskaņa kārtējo reizi oficiāli netiek aicināta pie sarunu galda valdības veidošanas sarunās. Vai ir redzama izeja no šā strupceļa, nezaudējot arī savu vēlētāju, Neatkarīgās saruna ar Saskaņas premjera amata kandidātu Vjačeslavu Dombrovski.
 
Vakar, 16:51
Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī ceturtdien sāks konsultācijas ar Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām, vispirms tiekoties ar "Jauno Vienotību" (JV), Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un "Attīstībai/Par!".
 
Vakar, 13:48
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Jēkabs Straume rosina ieviest liegumu veikt apmaksātu politisku aģitāciju internetā mēnesi pirms vēlēšanām.
 
Vakar, 12:37
"Attīstībai/Par!" (AP) un "Jaunās Vienotības" (JV) otrā klātienes tikšanās iezīmē "jaunu fāzi" valdības veidošanas sarunās, žurnālistiem paziņoja abu politisko spēku līderi.
 
Vakar, 10:50
Pašreizējā sasaukuma Saeimas deputāts, nākamajā parlamenta sasaukumā neiekļuvušais Jānis Klaužs (ZZS) nolēmis apstrīdēt tiesā Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lēmumu nepārskaitīt par viņu nodotās balsis.
 
Vakar, 9:48
Valdības veidošanas sarunas ir nonākušas līdz zināmiem asumiem, jo Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) nav tādu konsultantu, kas pieraduši veidot valdības "aiz kadra", kur tiek bīdītas savas intereses, bet publiski tiek izteikti saukļi par darāmajiem darbiem, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda JKP premjera amata kandidāts Jānis Bordāns.
 
Vakar, 8:09
Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vadītas valdības rīcības plāns ir gandrīz izpildīts, tomēr daļa pasākumu joprojām ir izpildes procesā, liecina Pārresoru koordinācijas centra (PKC) apkopotā informācija.
 
Vakar, 8:00
Katra ķēkša var pārvaldīt valsti! Tas esot demokrātijas lozungs. Bezmaz vai viens no demokrātijas pīlāriem. Manā uztverē tas ir izkurtējušas demokrātijas lozungs. Un Latvijā demokrātija ir izkurtējusi. Trīspadsmitās Saeimas vēlēšanu rezultāti man to apliecina skaidrāk par skaidru. Jo neviena (!) deputātu mandātus ieguvusī organizācija nevīžoja piedāvāt valstij ko tādu, kas tomēr būtu kaut cik augstāks par ķēkšu īstenības uztveri. Tāpēc tās pamatā arī guva ķēkšu atsaucību.
 
Vakar, 7:55
Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) šodien tiksies ar partiju apvienību "Jaunā Vienotība" (JV) un nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) pārstāvjiem, aģentūru LETA informēja AP pārstāve Laila Spaliņa.
 
Vakar, 7:30
Vīrietis gaidīja īstos akordus, mētādams mikrofonu no rokas rokā. Kad pienāca pareizais brīdis sākt dziesmu, viņš kaislīgi sakratīja ar bārkstīm apšūtās piedurknes un, aizžmiedzis redzokļus, ieblējās nebalsī. Priekšnesums ilga pāris minūtes, un vīrieša šķībais blējiens griezās ausīs tik fascinējoši, ka nebija spēka pārtraukt skatīšanos: gribējās zināt, ar ko tas viss beigsies... Un beidzās tas ar triumfāli greizu finālu. Jācer, ka šī satraucošā videoklipa filmētājs nenobeidzās no smiekliem. Pašam «rokmūziķim» smiekli nenāca: viņš atbildīgi sniedza neatkārtojami kaislīgu priekšnesumu, no sirds būdams pārliecināts, ka skatītāji jau sen ir noģībuši muzikālajā katarsē.
 
Vakar, 5:30
Rīt Valsts prezidents sāks uzņemt 13. Saeimā ievēlēto partiju pārstāvjus, taču, par spīti pārsteidzīgajam Jaunās konservatīvās partijas valdības sastāva piedāvājumam, skaidrības, kāds varētu izskatīties nākamais Ministru kabinets, kļuvis mazāk. Otrreiz tiekoties ar KPV LV, Jāņa Bordāna vadītie konservatīvie atsakās runāt par savu piedāvājumu, kamēr KPV LV stūrgalvīgi atkārto, ka par amatiem tā nerunās.
 
16.okt
Valdības veidošanas gaitā joprojām ir daudz neskaidrību - gan par to, kuras partijas veidos koalīciju, gan par to, kuras partijas pārstāvis ieņems premjera amatu.
 
16.okt
Par sniega krabjiem un krabjiem politikā pēc Saeimas vēlēšanām Neatkarīgās intervija ar Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidentu, 13. Saeimas deputātu Didzi Šmitu (KPV LV).
 
 
#{#}