Politika

Vakar, 19:34
Eiropas Savienības (ES) prezidente Urzula fon der Leiena piektdien paziņojusi, ka, neskatoties uz vairāku dalībvalstu prasībām, Brisele nepiešķirs līdzekļus žogu būvniecībai uz bloka ārējām robežām nelegālās imigrācijas plūsmu apturēšanai.
 
Vakar, 10:23
Rīgas domes deputātam Kārlim Šadurskim (JV) kļūstot par Saeimas deputātu, viņa vietu domē ieņems partijas "Vienotība" ārlietu sekretārs, Rīgas domes "Jaunās vienotības" frakcijas referents Edgars Ikstens (JV).
 
21.okt
Šodien, 21. oktobrī, e-Saeima platformā plkst. 9.00 sākas Saeimas ārkārtas sēde.
 
20.okt
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) aicina Tieslietu padomes sēdē apspriest Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja Aigara Strupiša vēstuli Saeimai par ārkārtējās situācijas regulējuma attiecināšanu uz tiesu darbu, kurā viņš bija norādījis, ka pret Covid-19 nevakcinētos tiesnešus nav iespējams atstādināt no darba, pavēstīja Tieslietu ministrijā (TM).
 
20.okt
Iekšlietu ministrijas (IeM) 2022.gada budžeta izdevumi plānoti 475 335 335 eiro apmērā, kas ir nedaudz vairāk nekā divos pēc tam sekojošajos gados, šodien parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē sacīja iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP).
 
19.okt
Bezdarbnieka pabalsts uzreiz ir jāpiešķir nevakcinētajiem, kuri valdības ārkārtējās situācijas rīkojuma regulējuma dēļ zaudēs darbu, par partijas "Republika" nostāju informēja tās pārstāve Inese Ozoliņa.
 
19.okt
Pēc mājsēdes beigām ir jāsaglabā stingri ierobežojumi nevakcinētajiem, mirkroblogošanas vietnē "Twitter" akcentējis Valsts prezidents Egils Levits.
 
19.okt
Lai veicinātu krievvalodīgo iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19, tiek ieteikts veikt atkāpi valodas prasībās ārkārtējās situācijas laikā, kas nepieciešams, lai šos iedzīvotājus varētu uzrunāt ar personalizētu vēstuļu palīdzību, valdības sēdē sacīja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.
 
19.okt
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) rosina noteikt visiem 50 gadus sasniegušiem cilvēkiem noteikt obligātu vakcināciju pret Covid-19.
 
19.okt
Saeimas deputāte Ieva Krapāne atkāpusies no partijas "Par cilvēcīgu Latviju" (PCL; iepriekš "KPV LV") valdes priekšsēdētājas amata, kā arī ir aizgājusi no partijas.
 
19.okt
Iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) birojā īsā laikā notikušas izmaiņas, jo pirmdien beidzamā darba diena bijusi ministres padomniekam juridiskos jautājumos Jānim Veidem.
 
19.okt
Šodien plkst.9 Parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā sāks izskatīt 2022.gada budžeta projektu un to pavadošo likumprojektu paketi.
 
18.okt
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) šodien Krīzes vadības padomē (KVP) ir rosinājis Covid-19 krīzes vadību nodot ekspertiem no no bruņotajiem spēkiem.
 
18.okt
Saeimā nepieciešama diskusija, vai ir vai nav iespējams mediķu algu lielāks pieaugums, nekā plānots 2022.gada budžetā, izriet no "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijas priekšsēdētājas vietnieces Vitas Andas Tēraudas (AP) paustā.
 
18.okt
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē aicināja paplašināt sankcijas pret Baltkrieviju, pavēstīja Ārlietu ministrijā.
 
18.okt
Publiski izskanot informācijai par iespējamiem stingrākiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai un pieļaujot pilnīgas sabiedriskās dzīves un saimnieciskās darbības noslēgšanu jeb lokdaunu (lockdown), Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pieprasa Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam publiski sniegt detalizētu valdības rīcības plānu, kā šādā gadījumā tiks organizēta dažādu nozaru funkcionēšana, kā iedzīvotāji varēs saņemt nepieciešamos pakalpojumus un kā valdība kompensēs ierobežojumu rezultātā uzņēmējiem radītos zaudējumus. Savukārt, ja šādai situācijai nav savlaicīgi izstrādāts plāns, tad premjeram jāizvērtē sava atbildība šo divu gadu garumā un jāatkāpjas.
 
18.okt
Par "Neatkarīgo" (iepriekš "KPV LV") Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieci ievēlēta deputāte Ramona Petraviča (PCL), liecina parlamenta Prezidijam iesniegtā informācija.
 
18.okt
Ceļu Saeimā uzsācis valsts nākamā gada budžets, kas, salīdzinot ar šī gada, plānots par 68,62 miljoniem eiro mazāks. Ierasti šī svarīgā dokumenta pieņemšanu pavada asas un garas opozīcijas uzturētas debates, taču pagaidām tā ietur pauzi, lai pandēmijas nogurdinātajiem procesa sekotājiem īsto izrādi pasniegtu tā apstiprināšanai pirmajā lasījumā.
 
15.okt
Saeima šodien nodeva parlamenta komisijām 2022.gada valsts budžeta projektu un ar to saistītos likumprojektus.
 
15.okt
Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ieskatā dīkstāves pabalsti ārkārtējās situācijas laikā būtu piešķirami nozarēm, kuru darbība apturēta pilnībā.
 
15.okt
Saeimas deputāti šodien parlamenta attālinātās sēdes sākumā ar klusuma brīdi godināja mūžībā aizgājušā deputāta no partijas "Jaunā vienotība" Ojāra Ērika Kalniņa piemiņu.
 
15.okt
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzdevis Veselības ministrijai (VM) turpmāk valdības sēdēs ziņot par paveikto un plānoto, lai nodrošinātu būtiskāko veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, slimnīcu gatavību straujam pacientu pieplūdumam un progresu tā dēvētā "lauka hospitāļa" izveidē, informēja premjera birojā.