Politika

Vakar, 15:55
23. jūlijā Latvijā darba vizītē ieradīsies jaunais Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (H.E. Gitanas Nausëda).
 
Vakar, 14:45
Šī gada jūnijā spēkā stājies bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S) nelabvēlīgais tiesas spriedums strīdā ar Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi (V) par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija godu un cieņu aizskaroši, liecina publiski pieejamā informācija.
 
18.jūl
Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (JV) no 19.jūlija līdz 22.jūlijam uzturēsies vizītē Ukrainā, lai EP delegācijas sastāvā piedalītos Ukrainas parlamenta vēlēšanu novērošanā.
 
18.jūl
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) drīzāk noskaņota respektēt Latvijas Universitātes (LU) lēmumu par Indriķa Muižnieka pārvēlēšanu LU rektora amatā.
 
18.jūl
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien atbalstīja finansējuma pārdali pedagogu minimālās algas palielināšanai līdz 750 eiro šogad.
 
18.jūl
Jaunās konservatīvās partijas (JKP) interesēs nav sevi valdībā nomainīt ar Zaļo un zemnieku savienību, pauda nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars, atbildot uz jautājumu par situāciju valdībā pēc JKP paziņojuma par "dzeltenās kartītes" parādīšanu.
 
18.jūl
Par Valsts prezidenta Egila Levita pirmajiem soļiem, par valsts varas nemitīgo tieksmi ierobežot, aizliegt, kontrolēt un sodīt, par Baibu Broku un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar Latvijas Ostu asociācijas izpilddirektoru Kārli Leiškalnu.
 
17.jūl
Ar paziņojumu par iespējamo minimālās algas paaugstināšanu jau no nākamā gada Jaunās konservatīvās partijas priekšvēlēšanu laika kandidāts finanšu ministra amatam Krišjānis Feldmans ir pārsteidzies. Premjers un pašreizējais finanšu ministrs šādai steigai iebilst, bet ļaunas mēles melš, ka konservatīvajiem krītošo reitingu dēļ nekas cits neatliek kā ķerties pie jebkuras izdevības tos uzspodrināt.
 
16.jūl
Kultūras ministram Naurim Puntulim (VL-TB/LNNK) ir jāpiedāvā risinājums Latvijas Radio finansējuma jautājumā, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
16.jūl
Normunda Mežvieta apstiprināšana Valsts drošības dienesta (VDD) vadībā vērtējama kā vecās politikas stila demonstrācija, un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvju iziešana no valdības sēdes saistībā ar šī jautājuma izskatīšanu ir "dzeltenā kartīte" Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdībai, pauda JKP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe.
 
16.jūl
Valdība nesaņēma tādu informāciju, kas liegtu Valsts drošības dienesta (VDD) vadītāju Normundu Mežvietu apstiprināt amatā uz otro termiņu, pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
16.jūl
Stājoties Valsts prezidenta amatā un uzrunājot Saeimu, Egils Levits starp bijušajiem Latvijas prezidentiem nepieminēja Kārli Ulmani, jo viņš pildījis Valsts prezidenta pienākumus pretrunā ar Satversmi.
 
16.jūl
Jaunās konservatīvās partijas (JKP) ministri nepiedalās valdības sēdes slēgtajā daļā, kur ministri lemj par Normunda Mežvieta atkārtotu apstiprināšanu Valsts drošības dienesta (VDD) vadītāja amatā, žurnālistiem pavēstīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).
 
16.jūl
Ministru kabinets otrdien atbalstīja Valsts kancelejas priekšlikumu daudzgadīgai franču valodas apmācības programmai valsts pārvaldē atvēlēt 300 887 eiro.
 
16.jūl
Valdība otrdien atbalstīja finansējuma pārdali pedagogu minimālās algas palielināšanai līdz 750 eiro šogad.
 
16.jūl
Iepriekšējā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa biroja darbiniekiem kompensācijās izmaksās 83 405 eiro.
 
15.jūl
Jaunā kultūras ministra, bijušā Rīgas domes deputāta Naura Puntuļa (VL-TB/LNNK) ienākumi pērn sasniedza 36 230 eiro, liecina Valsts ieņēmuma dienesta publicētā politiķa amatpersonas deklarācija.
 
15.jūl
Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) būtu jāsinhronizē ministriju darbs pie administratīvi teritoriālās reformas un citām valstī notiekošajām reformām, secinājuši Rēzeknes pilsētas un tuvējo Rēzeknes un Viļānu novadu pašvaldību speciālisti.
 
15.jūl
Portāls pietiek.com atsaucas uz patreizējās izglītības ministres Ilgas Šuplinskas pirms 32 gadiem publicēto uzsaukumu laikrakstā "Komunisma Ausma". Tajā šā brīža ministre JKP biedre kaismīgi slavina padomju varu, kā arī nosoda 1987. gada 23. augustā notikušo manifestāciju un ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, pieminot 1939. gada Molotova-Ribentropa pakta, kas izraisīja Latvijas Republikas okupāciju un neatkarības zaudēšanu, upurus.
 
15.jūl
Jaunā valdība Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa personā ieviesusi Latvijas mēroga jaunumu – mēnesi ilgu pārtraukumu valdības sēžu rīkošanā.
 
13.jūl
Kopumā ASV viedoklis par Latviju un tās investīciju vidi ir pozitīvs, šādu priekšstatu vizītē ASV guvis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
12.jūl
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien publicētā intervijā paudusi nožēlu, ka pieļāva tika lielu polarizāciju breksita jautājumā un izvairījās no televīzijas debatēm pirms parlamenta ārkārtas vēlēšanām 2017.gadā.