Politika

6:00
Šodien Jaunā Vienotība un Krišjānis Kariņš potenciālajām partnerēm jaunajā valdībā nosauks atbildības nozaru sadali, kas lielā mērā izšķirs K. Kariņa mēģinājuma rezultātus. Iekārojamākā ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kuru savā pārziņā grib iegūt četras no sešām valdību izveidot mēģinošajām politiskajām partijām. Turklāt Jaunā konservatīvā partija jau sarunu sākumā apliecinājusi, ka ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) vienā valdībā nestrādās arī tad, ja to vadīs K. Kariņš.
 
Vakar, 20:13
Ja saeimā pārstāvētās politiskās partijas vienosies par atbalstu Ministru prezidenta amata kandidātam no apvienības "Jaunā Vienotība" Krišjānim Kariņam, Valsts prezidents Raimonds Vējonis nominēs viņu šim amatam.
 
Vakar, 13:13
Nacionālā apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) kongresa iniciatīva gatavot likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu varētu negūt pietiekamu atbalstu Saeimā, uzskata Latvijas Universitātes (LU) prorektors un LU Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas vadītājs Jānis Ikstens.
 
15.dec
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) pašlaik nesteidz solīt, ka izpildīs partijas aicinājumu jau nākamnedēļ virzīt valdībā likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu un norāda, ka attiecībā uz Rīgas domi pieņems tiesiskus lēmumus. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) turpina izvērtēt situāciju.
 
15.dec
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) svētdien kongresā pieņēma aicinājumu apvienību pārstāvošajam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam (VL-TB/LNNK) virzīt valdībā likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu.
 
15.dec
Pēc tam, kad izgāzās arī ekspolitiķa Aināra Šlesera iespējamās valdības veidošana, radās sajūta, ka esam ļoti tuvu bīstamai robežai, tāpēc pašlaik valdības veidošanas procesā politiķiem savas ambīcijas ir jānoliek malā, izriet no Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces paustā svētdien nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) kongresā.
 
15.dec
Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) uzdevums ir būt stabilizējošam spēkam saistībā ar pašlaik notiekošajām valdības veidošanas sarunām, svētdien politiskā spēka kongresā sacīja tā priekšsēdētājs Raivis Dzintars.
 
14.dec
Latvijas ārpolitikā un Eiropas Savienības (ES) dienaskārtībā arī turpmāk vienai no galvenajām prioritātēm ir jābūt drošībai. Šogad daudz paveikts aizsardzības stiprināšanā, taču šajā jomā nedrīkstam atslābt. Ņemot vērā aktuālos mūsdienu izaicinājumus, jāpilnveido drošības struktūra un jāstiprina ES un NATO sadarbība, piektdien, 14.decembrī, sacīja Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas deputāti, iepazīstoties ar ārlietu ministra ikgadējā ziņojuma projektu.
 
14.dec
Pie frakcijām nepiederošā 13. Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko, izrādās, par tādu nav kļuvusi pašas iniciatīvas dēļ: viņai jau 6. novembrī, kad notika jaunievēlētās Saeimas pirmā sēde, ir palūgts neiekļauties Saskaņas frakcijā. Un to bija lūgusi Saskaņas «priekšniecība».
 
14.dec
Nepieciešamais kompromisa gars starp potenciālajām valdību veidojošajām partijām vēl nav sasniegts, šodien pēc sarunām ar politiskajiem spēkiem sacīja "Jaunās Vienotības" (JV) premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš.
 
14.dec
Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) topošajā valdībā ir ieinteresēta uzņemties Finanšu ministrijas (FM), Veselības ministrijas (VM) un Aizsardzības ministrijas (AM) pārraudzību, šodien pēc tikšanās ar partiju apvienību "Jaunā Vienotība" (JV) un tās premjera amata kandidātu Krišjāni Kariņu žurnālistiem pauda AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
 
14.dec
Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pagaidām iespējamo pārraugāmo ministriju skaitu saista ar koalīcijas lielumu, reizē šodien sarunās ar partiju apvienību "Jaunā Vienotība" pārrunāta interese par Zemkopības ministriju, Aizsardzības ministriju, Satiksmes ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, - šodien pēc tikšanās ar JV un tās Ministru prezidenta amata kandidātu Krišjāni Kariņu (JV) žurnālistiem pauda ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.
 
14.dec
Jaunā konservatīvā partija (JKP) veidojamajā valdībā vēlētos pārraudzīt trīs ministrijas - Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) vai Satiksmes ministriju (SM), šodien pēc tikšanās ar partijas "Jaunā Vienotība" (JV) pārstāvjiem žurnālistiem sacīja JKP līderis Jānis Bordāns.
 
14.dec
Ja dalība 13.Saeimas vēlēšanās būtu obligāta, tad papildu balsis iegūtu partijas "Saskaņa", "KPV LV" un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), liecina domnīcas "Providus" un Baltijas Mediju izcilības centra sadarbībā ar pētījumu aģentūras SKDS atbalstu veiktais pētījums.
 
14.dec
"KPV LV" solījusi vēlētājiem būtisku reformu īstenošanu, tāpēc jaunajā valdībā varētu uzņemties atbildību par Ekonomikas ministriju (EM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), žurnālistiem pēc tikšanās ar "Jauno Vienotību" (JV) sacīja "KPV LV" valdes loceklis Ralfs Nemiro.
 
14.dec
Priekšvēlēšanu periodā tikai retais pieskaitīja "Jaunās Vienotības" premjera amata kandidātu Krišjāni Kariņu favorītiem uz Ministru prezidenta amatu. Tomēr pārējo partiju mēģinājumi vadīt valdības veidošanas sarunas ar katru raundu noveda pie vairāk konfliktu nekā kompromisu. Līdz ar to iespēju, ka Krišjānis Kariņš kļūs par Latvijas nākamo Ministru prezidentu, "Betsafe" šobrīd vērtē ar 65% varbūtību.
 
14.dec
"Jaunā Vienotība" (JV) piedāvā potenciālajiem partneriem sadalīt atbildības jomas valdībā pēc paritātes principa, proti, katrs pārraudzītu vienādu jomu skaitu, neskatoties uz partijas pārstāvniecības apmēru Saeimā.
 
14.dec
"Jaunā vienotība" (JV), kuras pārstāvis Krišjānis Kariņš pašlaik uzņēmies valdības veidošanas iniciatīvu, bez premjera amata pretendēs arī uz ārlietu un finanšu ministru vietām, šorīt LTV "Rīta panorāmā" atzina Saeimas deputāts Ojārs Kalniņš (JV).
 
14.dec
Var iznākt tā, ka piepildās Svēto Rakstu sentence par tiem pēdējiem, kas būs tie pirmie. Nevis lielākā 13. Saeimas partija, kas ir Saskaņa, arī nevis ar 16 mandātiem pārstāvētā Jaunā konservatīvā partija (JKP) vai KPV LV, bet vismazākā partija Jaunā Vienotība, kurai vien astoņi mandāti, var būt tā, kuras pārstāvis Krišjānis Kariņš kļūs par nākamo Ministru prezidentu.
 
13.dec
Par jauno budžetu, par naidu un draudzību starp partijām jaunās valdības veidošanā un citām aktuālām iekšpolitikas lietām Neatkarīgās intervija ar Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) politikas komisijas vadītāju Mārtiņu Bondaru (Attīstībai/Par!).
 
13.dec
Saeima šodien nodeva izskatīšanai parlamenta komisijās kārtējos grozījumus Solidaritātes nodokļa likumā, lai nodrošinātu iespējas to iekasēt arī nākamgad no 1.janvāra.
 
13.dec
Valdībai, sagatavojot valsts budžeta projektu nākamajiem trim gadiem, ik gadu jāparedz līdzekļi mediķu algu paaugstināšanai par 20 procentiem. To paredz izmaiņas Veselības aprūpes finansēšanās likumā, kas ceturtdien, 13.decembrī, divos lasījumos kā steidzamas pieņemtas Saeimas sēdē.