Politika

9:21
Saeima šodien lēma nenodot izskatīšanai komisijās grozījumus, kas paredz, ka pensiju, pabalstu un atlīdzības izmaksa dzīvesvietā personām ar invaliditāti un personām, kuras sasniegušas 80 gadu vecumu, jānodrošina par valsts budžeta līdzekļiem.
 
17.sep
Valdībai saķeroties jautājumā par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) problēmas risināšanas pēkšņu iekļaušanu 2020.gada budžetā gandrīz apdraudēja nākamā gada budžeta tālāku virzību.
 
17.sep
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien neatbalstīja rīkojuma projektu par ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanu Rīgā.
 
17.sep
Nauda, ko esmu samaksājusi nodokļos, tiks izmantota, lai finansētu Saskaņu, Jauno konservatīvo partiju, Attīstībai/Par!, KPV LV, Latvijas Krievu savienību, Progresīvos, Regresīvos, Gurķu pumpu pētīšanas partiju, Sviesta savienību utt. Un arī jūsu nodokļos samaksātā nauda tiks izmantota šim cēlajam mērķim. Negribat? Jums neviens neprasīs atļauju. Domājat, ka jūsu naudu lietderīgāk izmantot skolotāju un medmāsu atalgojuma pacelšanai? Domājiet vien tālāk. Finansiāli ietilpīgu veselības problēmu risināšanai? Kā tad. Beigu beigās – varbūt to novirzīt mājdzīvnieku sterilizācijas programmām? Atslābstiet taču! Mums ir jāfinansē partijas – šie zemo reitingu politpulciņi, bez kuriem neesot iespējama demokrātija.
 
17.sep
Par Latvijas Universitātes rektora skandālu, augstskolu pārvaldību tagad un nākotnē, valdības koalīciju un budžeta sarunām, kā arī būvnieku karteļa lietas ietekmi uz politiķiem – saruna ar partijas Vienotība līderi, Saeimas Izglītības un zinātnes komisijas priekšsēdētāju Arvilu Ašeradenu.
 
16.sep
Koalīcijas partneri sola nelikt šķēršļus administratīvi teritoriālās reformas turpmākai virzībai, pirmdien pēc koalīcijas partiju Sadarbības padomes sēdes žurnālistiem norādīja valdību veidojošās partijas.
 
16.sep
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK mudina koalīcijas partnerus domāt nevis par "plašu vārtu atvēršanu masveida imigrācijai", bet "inteliģentu imigrāciju" jomās ar trūkstošu darbaspēku.
 
16.sep
Tuvojoties Starptautiskajai senioru dienai 1.oktobrī, labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) aicinās Saeimu rīkot atvērto durvju dienu Saeimas namā, informēja ministres padomniece komunikācijas jautājumos Liesma Kalve.
 
16.sep
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pagaidām nekomentē labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) priekšlikumu saīsināt bezdarbnieka pabalsta izmaksas laiku un apmēru, taču sola to vērtēt.
 
16.sep
«Tāds vēlēšanu rezultāts, kāds ir šodien, daudzos jautājumos mums sasien rokas: ne tikai mēs, bet visa koalīcija ir iespiesta kompromisu spīlēs. Vēlētāji no mums gaida vairāk, nekā mēs objektīvi šādos apstākļos varam īstenot. Līdz ar to nākamās Saeimas vēlēšanas ir ārkārtīgi svarīgas,» teic Raivis Dzintars, Nacionālās apvienības (NA) līderis un Saeimas deputāts.
 
10.sep
Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra amata kandidāts Andulis Židkovs (Par!) pirms vēršanās tiesā par viņa neapstiprināšanu amatā politiskās piederības dēļ, cer radušos situāciju atrisināt diskusiju ceļā.
 
9.sep
Partiju apvienību "Jaunā Vienotība" (JV) un "Attīstībai/Par!" (AP) Saeimas frakcijas varētu atbalstīt Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājas Daces Ķezberes atstādināšanu no amata, apliecināja abu politisko spēku pārstāvji.
 
8.sep
Jaunā konservatīvā partija (JKP) neplāno izstāties no valdības, taču budžeta veidošanas sarunās ar koalīcijas partneriem atkal uzstās uz jau sākotnēji izvirzītajiem priekšlikumiem, tostarp par minimālo algu un ar nodokļiem neapliekamo ienākumu minimumu 500 eiro apmērā.
 
8.sep
Par nākamā gada budžetu esošajai valdībai, visticamāk, tomēr izdosies vienoties un tā nekritīs, prognozēja sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts" līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis.
 
6.sep
Jaunā konservatīvā partija (JKP), visticamāk, no jauna koalīcijas partneriem budžeta veidošanas sarunās piedāvās jau sākotnēji izvirzītos priekšlikumus, tostarp par minimālo algu un neapliekamo minimumu 500 eiro apmērā.
 
6.sep
Liepājās cietuma būvniecība pašlaik ir 2020.gada budžeta pieņemšanas klupšanas akmens, piektdien pēc Ministru kabineta ārkārtas sēdes žurnālistiem pavēstīja premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV).
 
6.sep
Intervija ar ekspremjeru Māri Kučinski (ZZS): par budžetu bez «oligarhiem», par Krišjāņa Kariņa neizprotamo piekāpību, par valdības stabilitāti un šantāžistiem, par Andas Čakšas aiziešanu no ZZS un par to, vai vēl kāds grasās pamest zaļzemniekus.
 
5.sep
Lai rastu finansējumu citām prioritātēm, koalīcijas līmenī tiek apspriesta iespēju uz laiku atlikt jauna cietuma būvniecību, liecina neoficiālā informācija.
 
5.sep
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ceturtdien uzdevis labklājības ministrei Ramonai Petravičai (KPV LV) un satiksmes ministram Tālim Linkaitam (JKP) kopīgi rast risinājumu valsts pensiju, pabalstu un atlīdzību piegādes izmaksu sadārdzinājuma kompensēšanai, informēja premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs.
 
5.sep
Šodien, 5.septembrī, Saeima sanāk uz pirmo sēdi šī gada rudens sesijā. Tās darba kārtībā iekļauti 33 jautājumi un paredzēts, ka sēdē deputātus uzrunās Valsts prezidents Egils Levits.
 
5.sep
Par augstākās izglītības pārvaldības reformu, par Otrā pasaules kara atceres novērtējumu mūsdienās, atvērto latvietību, valdības darbu un budžeta prioritātēm, kā arī kritērijiem Saeimas atlaišanai – saruna ar Valsts prezidentu Egilu Levitu.
 
4.sep
Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) paturēs par padomnieku Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) iepriekš aizturēto un pēcāk atbrīvoto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (VL-TB/LNNK), sacīja zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts.