Politika

7:15
Saeima šodien plkst.9 turpinās darbu pie 2020.gada budžeta projekta un to pavadošo likumu paketes.
 
Vakar, 22:11
Saeimas deputāti trešdien vakarā nespēj nonākt pie vienota redzējuma par to, kad pārtraukt plkst.9 sākto ārkārtas sēdi, kurā tiek izskatīta 2020.gada valsts budžeta pakete.
 
Vakar, 22:09
Ilgstošas Saeimas sēdes nav nekas neparasts, šādu viedokli pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), piebilstot, ka viņš respektē deputātu lēmumus par sēžu ilgumu.
 
Vakar, 21:30
2020.gada budžeta projekta izskatīšanas gaitā pārtraukums tiks izsludināts, bet vēl nav zināms cikos, sacīja "KPV LV" frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Pucens.
 
Vakar, 20:21
Deputāts Aldis Gobzems trešdien vakarā panācis šodien jau otro "klusuma brīdi", otro veltot pieviltajiem cilvēkiem ar invaliditāti.
 
Vakar, 20:06
Saeimas deputātu vairākums trešdien vakarā noraidīja opozīcijas deputātu priekšlikumu ārkārtas sēdi, kurā tiek izskatīts nākamā gada budžets, pārtraukt līdz ceturtdienas plkst.9.
 
Vakar, 16:28
Šī dokumenta saturs tapis kopsadarbībā ar Latvijas ārstu prezidenti - Ilzi Aizsilnieci; Latvijas jauno ārstu asociācijas vadītāju Kārli Rāceni; LIZDA vadītāju Ingu Vanagu; manabalss.lv kolektīvā iesnieguma autoru "ATLIKT PARTIJU FINANSĒJUMA PIEAUGUMU LĪDZ NĀKAMĀS - 14. SAEIMAS IEVĒLĒŠANAI", ko parakstijuši jau 12493 pilsoņi, Jāni Jēkabsonu un biedrības ProBonoPublico.Latvia vadītāju Kristīnu Blumbergu. To šobrīd jau simtiem vēlētāju ir nosūtījuši 13.Saeimas deputātiem
 
Vakar, 11:42
Saeimas deputāts Aldis Gobzems debatēs par grozījumiem likumā "Par valsts pensijām " rosināja septiņas minūtes veltīt klusuma brīdim saistībā ar Saeimas neizpildīto solījumu par 20% celt mediķu algas.
 
12.nov
Vajadzētu grozīt visus likumus, kas paredz finansējuma pieaugumu, neparedzot tā avotus, izriet no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Mārtiņa Bondara (AP) sacītā intervijā Latvijas Radio.
 
12.nov
Neraugoties uz neskaitāmām strīdīgām niansēm, uzskrūvētā valsts finansējuma izlietojuma regulācijas trūkumu, valdošā koalīcija ar sarkanbaltsarkanām lentītēm pie krūtīm grūž cauri Saeimai likuma izmaiņas ar tādu sparu un nekaunību, kuras priekšā līdzšinējie politikas buldozeri nobāl.
 
11.nov
Stulbi ir pieņemt tādus likumus, kurus nevar izpildīt, strīdoties par mediķiem dotā solījuma nepildīšanu, šodien norādīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP).
 
11.nov
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien noraidīja medicīnas darbinieku un opozīcijas deputātu lūgumu pārtraukt nākamā gada valsts budžeta izskatīšanu un uzdot Ministru kabinetam atrast mediķu atalgojumam solīto finansējumu.
 
11.nov
Pirmdien, Lāčplēša dienā, Valsts prezidents Egils Levits un ministri svinīgajā ceremonijā nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa.
 
11.nov
Kad pagājušā gada 13. decembrī Saeima steidzamības kārtā atbalstīja grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas paredz, ka valdībai, sagatavojot valsts budžeta projektu, nākamajos trīs gados ik gadu jāparedz līdzekļi mediķu algu paaugstināšanai par 20%, tas jau šķita aizdomīgi. Vai šis likums vispār izpildāms? Tajā brīdī aprēķini bija tādi, ka budžetā papildus būs nepieciešami šādi līdzekļi: 2019. gadā – 87 483 708 eiro, 2020. gadā – 191 227 820 eiro, 2021. gadā – 314 599 953 eiro. Katrā ziņā bažas raisīja skaitlis 314 599 953. Bet nu 87 483 708 gan šķita visnotaļ paceļams un reāls – daža Rietumeiropas kluba futbolista kājas maksā pat vairāk. Ja budžets būs 10 miljardi, vai tad nu 87,4 miljonus mediķiem nesakasīs?
 
11.nov
Lai arī es lielā mērā piekrītu Aldim Gobzemam (sk. NRA, 31.10.2019.) , ka valsts politiskā vara ir sajukusi prātā no varas, man ne tuvu nav pieņemams tas, ka Latvijas valsts parlaments – Saeima – tiek padarīs par tādu kā peramo zēnu. Pirms to apgalvot, mums ar vislielāko nopietnību jāpaskatās spogulī pašiem uz sevi. Kāpēc politiskās partijas ir kļuvušas par korporatīvu interešu grupējumiem?
 
11.nov
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns publiski paudis, ka Valsts kontroles (VK) konstatētie pārkāpumi ir pietiekams pamats ne tikai ģenerālprokurora, bet arī jebkuru citu valsts amatpersonu atbrīvošanai. Taču, kad VK ir konstatējusi pārkāpumus Tieslietu ministrijā (TM), ministrs izliekas to neredzam.
 
11.nov
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs un Sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētāja vietnieks Vjačeslavs Dombrovskis.
 
10.nov
Aizsardzības ministrijā (AM) nesen izveidots Iekšējās kontroles dienests, kas papildus citām struktūrvienībām kontrolēs iespējamos pārkāpumus aizsardzības jomā, intervijā pastāstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).
 
10.nov
Latvijas Zaļā partija (LZS) ir izslēgta no Eiropas zaļo partiju apvienības (EZP), taču partijas biedriem šāds lēmums neesot pārsteigums, jo arī partijas iekšienē apsvērta ideja par izstāšanos, informēja partijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.
 
9.nov
Nākamnedēļ, 12.novembrī, Ministru kabineta sēde notiks Alūksnē, informēja Valsts kancelejā.
 
8.nov
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP) šodien brīdinājis organizācijas "Pro Bono Publico" līdzdibinātāju, valdes locekli Kristīnu Blumbergu par iespējamu izraidīšanu no sēdes.
 
8.nov
Piektdien, 8. novembrī, Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padome izskatījusi un apstiprinājusi Zaigas Pūces kandidatūru SIF sekretariāta direktora amatam. Z. Pūce tika izvirzīta šim amatam pēc uzvaras atklātā konkursā, ko organizēja Valsts kanceleja.
 

Rīgas namu pārvaldnieks