Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardPolitika

Nacionālā apvienība (NA) meklē veidu, kā saviem vēlētājiem paskaidrot, kāpēc tā neatbalsta līdzšinējā ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) kandidatūru Valsts prezidenta amatā, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda politologs un sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis.
25.mai Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas paredz noteikt, ka priekšvēlēšanu aģitācija pamatā notiktu valsts valodā.
25.mai Ziņu aģentūra LETA
Pirmajā piegājienā neievēlot jaunu Valsts prezidentu, otrajām vēlēšanām būtu jānotiek līdz jūnija vidum.
25.mai Ziņu aģentūra LETA
Nacionālā apvienība (NA) neizslēdz, ka varētu virzīt savu kandidātu Valsts prezidenta amatam, ja pirmajā piegājienā nevienu no līdz šim pieteiktajiem kandidātiem ievēlēt neizdotos, intervijā Latvijas Radio atklāja NA valdes loceklis, Saeimas deputāts Jānis Dombrava.
25.mai Ziņu aģentūra LETA
videocam
Saeima šodien otrajā lasījumā skatīs grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas cita starpā paredz lielākus sodus vai jaunus pienākumus elektroskrejriteņu, velosipēdu un velorikšu lietotājiem.
25.mai Ziņu aģentūra LETA
"Jaunās vienotības" (JV) Valsts prezidenta amata kandidātam, ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam un "Apvienotā saraksta" (AS) virzītajam uzņēmējam Uldim Pīlēnam ir līdzīgs atbalsts sabiedrībā, tomēr joprojām vairāk aptaujāto vēlētos redzēt citu Valsts prezidenta amata kandidātu, liecina pētījuma centra SKDS aptauja, kas veikta pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma.
24.mai Ziņu aģentūra LETA
Neatkarīgi no tā, kurš Valsts prezidenta kandidāts tiks ievēlēts, ''Apvienotais saraksts'' (AS) ''neturēs ļaunu prātu'', un to nesaista ar koalīcijas stabilitāti, tādu uzskatu pēc frakcijas tikšanās ar ''Jaunās vienotības'' (JV) izvirzīto kandidātu Edgaru Rinkēviču (JV) pauda AS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.
24.mai Ziņu aģentūra LETA
"Jaunās vienotības" (JV) virzītais Valsts prezidenta amata kandidāts, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs šodienas viņa abas tikšanās gan ar "Progresīvo", gan ar "Apvienotā saraksta" (AS) Saeimas frakcijām uzteic kā vērtīgu domu apmaiņu.
24.mai Ziņu aģentūra LETA
Pašreizējā valdības partiju veidotā koalīcija ir labākā iespējamā šajā Saeimā, to šodien tikšanās laikā ar "Jaunās vienotības" (JV) Saeimas frakciju uzsvēris "Apvienotā saraksta" (AS) Valsts prezidenta amatam izvirzītais uzņēmējs Uldis Pīlēns.
24.mai Ziņu aģentūra LETA
Šodien paredzētas Valsts prezidenta kandidātu tikšanās ar atsevišķām Saeimas frakcijām.
24.mai Ziņu aģentūra LETA
Joprojām ir grūti pateikt, vai maija pēdējā dienā Saeimai izdosies ievēlēt jaunu Valsts prezidentu, intervijā Latvijas Radio sacīja parlamenta opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis.
24.mai Ziņu aģentūra LETA
Partijas "Progresīvie" izvirzītā Valsts prezidenta amata kandidāte, publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto šonedēļ tiksies ar atsevišķām Saeimas frakcijām, informē "Progresīvo" preses sekretārs.
23.mai Ziņu aģentūra LETA
Latvija un Igaunija kopīgais vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas "IRIS-T" iepirkums uzlabos Latvijas iedzīvotāju drošību, šodien preses konferencē pēc valdības sēdes sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
23.mai Ziņu aģentūra LETA
Vēloties saglabāt koalīciju, "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA) beigās nobalsos par "Jaunās vienotības" izvirzīto Valsts prezidenta amata kandidātu ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV), uzskata kādreizējais ilggadējais Saeimas deputāts, partijas "Saskaņa" līderis Jānis Urbanovičs.
23.mai Ziņu aģentūra LETA
Izskatās, ka balsojums par Valsts prezidentu varētu būt arī balsojums par valdību, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" pauda Nacionālās apvienības valdes loceklis Uģis Mitrevics.
23.mai Ziņu aģentūra LETA
Ministru prezidents, viens no "Jaunās vienotības" (JV) līderiem Krišjānis Kariņš runas par iespējamu jaunu valdošās koalīcijas kodolu, kurā iekļautos pašlaik opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vai "Progresīvie", dēvē par spekulācijām.
22.mai Ziņu aģentūra LETA
Parlamentārās intrigās vispieredzējušākā, no ķezām izkļūt prasmīgākā Saeimas valdošās koalīcijas partija Nacionālā apvienība (NA) tagad iedzīta spriedzē gaidāmo Valsts prezidenta vēlēšanu dēļ.
22.mai Māris Krautmanis
Runas par kārtējo nodokļu reformu Latvijā mazliet atgādina runas par Ukrainas armijas plāniem izdzīt no valsts Krievijas iebrucējus. Abos gadījumos it kā vajadzētu atgūt to, kas iepriekš pazaudēts, un abos gadījumos nav skaidrs, kad attiecīgais pasākums sāksies un vai tas jau nav sācies. Saruna ar Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāju Jāni Reiru (JV) notika nedēļā, kad komisija sanāca divas dienas pēc kārtas, lai spriestu par kārtējiem grozījumiem likumā “Par nodokļiem un nodevām”. Vai tā jau ir nodokļu reforma, vai kas cits?
22.mai Arnis Kluinis
Nacionālās apvienības (NA) Saeimas deputātiem Aleksandram Kiršteinam un Rihardam Kolam iezīmējušies pretēji viedokļi par sankcijām pakļauto, Krievijas diktatoram Putinam pietuvināto oligarhu Pjotru Avenu.
20.mai Ziņu aģentūra LETA
Politoloģe Lelde Metla-Rozentāle ir skeptiska par pašreizējās koalīcijas efektīvu sadarbību turpmāk.
20.mai Ziņu aģentūra LETA
“Darbus, kas ir Valsts prezidenta pārziņā, var veikt ar manām zināšanām un pieredzi. Tas man neprasītu milzīgu ieskriešanos. Šobrīd tas nav mazsvarīgi. Turklāt esmu lauzis visus iespējamos laika rekordus, būdams ārlietu ministra amatā. Šī atziņa man deva zināmas pārdomas: kurp doties tālāk?” teic ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), viens no trim pretendentiem uz Valsts prezidenta amatu.
20.mai Elita Veidemane
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija 30.maijā tiksies ar Valsts prezidenta amatam "Jaunās vienotības" izvirzīto kandidātu, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV).
19.mai Ziņu aģentūra LETA