Politika

22:03
Aprīlī partiju reitingā sīva cīņa starp Nacionālo apvienību (NA), Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un "Jauno vienotību" (JV), otrdien vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
 
Vakar, 19:01
Ceturtdien, 13.maijā, valdība varētu lemt par kādu ierobežojumu atcelšanu pilnībā pret Covid-19 vakcinētiem iedzīvotājiem, izriet no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) teiktā pirmdien pēc Sadarbības sanāksmes.
 
Vakar, 18:42
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) līdz trešdienai gaida "KPV LV" Saeimas frakcijas lēmumu par to, vai tā vēlas ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) demisiju, izriet no premjera sacītā šodien preses konferencē pēc Sadarbības sanāksmes sēdes.
 
Vakar, 10:31
Gaidāms, ka šonedēļ atrisināsies ieilgušais konflikts par koalīcijas līguma nepildīšanu, kurā ierauta visa koalīcija, bet centrālās personas ir KPV LV, Jaunā konservatīvā partija un premjerministrs Krišjānis Kariņš, kurš līdz šim ķīviņā ieturējis novērotāja pozīciju. KPV LV uzskata, ka situācija tomēr varētu tikt atrisināta politiskajam spēkam labvēlīgi, kaut politikas ekspertu vidū pastāv viedoklis, ka šī partija ir pārāk neorganizēta un neprognozējama, lai premjers, pildot tās pieprasījumu, riskētu, vēl vairāk satricināt koalīciju.
 
7.mai
Tiekšanās pēc varas politikā ir normāla parādība, līdz ar to arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) būtu gatava iesaistīties jaunas valdības veidošanā, bet tā nav ieinteresēta kļūt par ielāpu esošās valdības caurumiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Saeimas opozīcijas deputāts, bijušais Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
 
7.mai
Vērojot iekšējo nesaskaņu plosīto un drūpošo, koalīcijā strādājošo KPV LV, kas saskaņā ar 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem saņem otru lielāko valsts budžeta finansējumu, Valsts prezidents Egils Levits aktualizējis jautājumu par nepieciešamību uzlabot normatīvo bāzi, kas dotu leģitīmu pamatu samazināt valsts finansējumu partijām “viendienītēm”.
 
6.mai
Saeima šodien lēma būtiski palielināt Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu atalgojumu.
 
6.mai
Krievija pagājušajā nedēļā izraidījusi Latvijas aizsardzības atašeju, pulkvedi Jāni Dreimani, paziņojusi Latvijas Aizsardzības ministrija (AM).
 
6.mai
2021.gada sākumā politiskajām partijām uzticas vien 7% Latvijas pilsoņu, secināts "Eirobarometra" aptaujā, kas veikta no 12.februāra līdz 18.martam.
 
6.mai
Saeima šodien pieņēma Ārlietu komisijas izstrādāto deklarāciju par Osmaņu impērijas laikā īstenoto armēņu genocīdu.
 
6.mai
Stājoties Valsts prezidenta amatā, viena no Egila Levita norādītajām parlamenta darba prioritātēm bija politisko partiju finansējuma no valsts budžeta palielināšana. Šī bija pirmā starp prezidenta norādītajām, kuru Saeima iedzīvināja likumā. Turklāt jau tajā pašā gadā, un jauninājumu attiecinot pati uz sevi. Nu Valsts prezidents norāda uz paša iniciēto likuma grozījumu nepilnībām, bet Saeimā tam varētu nebūt tikpat liels atbalsts to novēršanai, kāds tas bija finansējuma palielināšanai.
 
5.mai
"KPV LV" kā galējo risinājumu neizslēdz iespēju aiziet no koalīcijas, izriet no partijas valdes locekļa Jurģa Miezaiņa sacītā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Panorāma".
 
5.mai
Covid-19 pandēmijas laika iespējamo pieļauto kļūdu parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbam Saeimas deputāts Valērijs Agešins (S) rosinājis atbilstoši likumam pieaicināt prokuroru.
 
5.mai
Pēc mēneša, 5.jūnijā, gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī, kā balsošanas dokumentu izmantojot gan pasi, gan personas apliecību, informē Centrālā vēlēšanu komisija.
 
5.mai
Jaunās konservatīvās partijas provocētais balsojums, kas radīja pamatotas bažas par koalīcijas partneru spēju un vēlmi koordinēt savu darbību lēmējvarā un izpildvarā, varētu nebūt pēdējais šāds pliķis Krišjāņa Kariņa vadītajai valdībai. Konservatīvie sola arī turpmāk pieskatīt valdības darbu un “labot tās pieļautās kļūdas”.
 
4.mai
Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) pērn saņēmis algu 73 276 eiro apmērā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā publiskotā amatpersonas deklarācija.
 
4.mai
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) pagājušajā gadā ministra amatā nopelnījis 70 440 eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtā amatpersonas deklarācija.
 
4.mai
Šodien plkst.12 Saeima sanāks uz Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīto svinīgo sēdi, kurā uzrunu teiks Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).
 
30.apr
Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) ieņēmumi pērn sasniedza 70 976 eiro, kas ir par 755 eiro mazāk nekā 2019.gadā, liecina viņas iesniegtā Valsts ieņēmumu dienestā (VID) valsts amatpersonu deklarācija. 
 
30.apr
Eiropas Savienība strādā pie tā dēvētā zaļā sertifikāta ieviešanas. Iecerēts, ka tas vakcīnas pret Covid-19 saņēmušajiem atgriezīs ceļošanas iespējas un tādējādi palīdzēs ātrāk atveseļoties arī viesmīlības nozares uzņēmumiem.
 
29.apr
Patlaban epidemioloģiskā situācijā neliecina par ļoti stingru ierobežojumu ieviešanas nepieciešamību, otrdien pēc valdības sēdes mediju pārstāvjiem pauda veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
 
29.apr
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus "Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā", kas nosaka, ka Ministru prezidentam ir jāuzdod atbildīgajam ministram likvidēt Vakcinācijas projekta biroju līdz 1.jūnijam.