Politika

3.apr
Saeima šodien noraidīja priekšlikumu, kas azartspēļu aizliegumā Covid-19 izplatības laikā būtu paredzējis izņēmumu uz interaktīvajām azartspēlēm, skaitļu izlozēm un momentloterijām.
 
3.apr
Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome nosūtījusi prasību Saeimai un valdībai sakarā ar ārkārtas situāciju.
 
2.apr
Saeimas nākamā ārkārtas sēde paredzēta piektdien, 3.aprīlī, plkst.10, pastāstīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
 
2.apr
Jautājumā par politiķa Jāņa Vitenberga (KPV LV) virzīšanu ekonomikas ministra amatam bija arī neliels "politiskās virtuves" elements, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
2.apr
Valdība ceturtdien ārkārtas sēdē atbalstīja grozījumus likumā "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli", paredzot Ministru kabinetam tiesības vairākkārtīgi lemt par ārkārtējā stāvokļa pagarināšanu.
 
2.apr
Ārkārtējā situācijā aizvadītās nedēļas patērētājos radījusi sajūtu, ka komersanti savām precēm nepamatoti paaugstina cenas. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs šobrīd pārbauda nedaudz vairāk par trīsdesmit signālu par negodīgu komercpraksi. Savukārt politiķi, ņemot vērā, ka jau nākamnedēļ ārkārtējās situācijas stāvoklis varētu tikt pagarināts, pieļauj, ka, situācijai attīstoties nelabvēlīgi, negodīgajai komercpraksei piemērojamos sodus varētu paaugstināt vai pat uz dažu preču grupām attiecināt valdības regulējumu.
 
2.apr
Saeima šodien plkst.10 pirmo reizi vēsturē uz sēdi sanāks, deputātiem pulcējoties vairākās parlamenta zālēs, informēja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
 
1.apr
Covid-19 pandēmijas tiešos krīzes pārvarēšanas pasākumus pamatā finansēs no valsts budžeta, bet pēc krīzes ekonomika tiks stimulēta ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem, trešdien lēmusi finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.
 
1.apr
“KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens norāda, ka mums būtu šobrīd svarīgi vadīties pēc vairuma Eiropas valstu prakses un jāpagarina ārkārtas situācija pakāpeniski un uz nelieliem termiņiem, regulāri izvērtējot un vadoties no aktuālās situācijas Latvijā un pasaulē.
 
1.apr
Ņemot vērā Covid-19 dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas izraisītās sekas masu mediju nozarē, valstij ir jāsniedz tiem atbalsts, šodien sarunās atzinuši Valsts prezidents Egils Levits un premjers Krišjānis Kariņš (JV).
 
31.mar
Sekojot epidemiologu ieteikumiem, Latvijas sabiedrība kolektīvi glābj dzīvības, otrdien pēc valdības sēdes uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
30.mar
Valdību veidojošās partijas vēl nav lēmušas par bargākiem sodiem Covid-19 pandēmijas ierobežošanai noteikto ierobežojumu pārkāpējiem, tomēr ir gatava par to diskutēt.
 
30.mar
Ministru kabinets rīt, 31.martā, lems par dīkstāves atbalstu pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem un mikrouzņēmumu darbiniekiem, šodien pēc valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmes sēdes sacīja premjerministrs Krišjānis Kariņš (JKP).
 
30.mar
Jaunā konservatīvā partija (JKP) patlaban neatbalsta bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) kandidatūru Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāja amatam, pastāstīja partijas valdes loceklis Krišjānis Feldmans.
 
30.mar
Jura Juraša un Allas Jurašas firmā SIA Immunitas, kas savulaik sniedza juridiskos pakalpojumus nu jau slēgtajai PNB bankai, ir strādājis ne tikai pats J. Jurašs, bet arī pašreizējā Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole, liecina oficiāla informācija Iekšlietu ministrijas mājaslapā.
 
29.mar
Visdrīzāk Saeimas sēde, deputātiem pulcējoties dažādās parlamenta zālēs, varētu notikt nākamās nedēļas otrajā pusē.
 
28.mar
Rīt, 29.martā, sasaukta ārkārtas Ministru kabineta sēde par papildu piesardzības pasākumiem Covid-19 pandēmijas ierobežošanai.
 
28.mar
Partijas "KPV LV" sestdien notikusī biedru sapulce ir svarīga noslēdzošā procedūra, lai krīzes apstākļos valsts nepaliktu bez skaidras lēmumu pieņemšanas ķēdes, sākot no valdības un to veidojošajām partijām, līdz pat Saeimas komisiju sēdēm un plenārsēdēm.
 
27.mar
Šodien plkst.16 notiks pirmā attālinātā Saeimas Prezidija sēde, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.
 
27.mar
Faktam, ka, par spīti ārkārtas situācijai, valdība jau divas nedēļas strādā bez pilntiesīga ekonomikas ministra, uzmanību pievērsis Valsts prezidents Egils Levits. Arī Saeimas priekšsēdētāja uzskata, ka KPV LV virzīto kandidātu amatā varētu apstiprināt jau nākamnedēļ, bet šis jautājums valdības ceturtdienas darba kārtībā netika iekļauts. KPV LV līderi uzskata, ka kavēšanos veicina Jaunās konservatīvās partijas vilcināšanās.
 
27.mar
Valdības kuluāros noslēptu iemeslu dēļ Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ir samierinājies ar ministra Jura Pūces sievas iecelšanu Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta vadībā. Tomēr niecīgā valsts pārvaldes iestāde sagādā arvien jaunus nepatīkamus pārsteigumus. Situāciju fondā sācis izvērtēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).
 
27.mar
Intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu – par situāciju valstī un pasaulē, par politiku, veselību un latviešu prasmi tikt galā ar likstām.