Politika

7:22
Iedomājieties, ka esat sabiedrībā pazīstama persona un pie jums atnāk kādas organizācijas pārstāvis un aicina parakstīt dokumentu, kurā apņemieties nesist savu sievu. Jums pat prātā nenāk kādreiz sist savu sievu, jo jūs viņu mīlat un cienāt, toties to personu, kura dod jums parakstīt šo papīru, par lielu autoritāti neturat. Likumsakarīgi jūs šo papīru parakstīt atsakāties, jo neredzat tam nekādas jēgas. Un tad nākamajā dienā atklājat, ka sociālajos tīklos publicēts šīs organizācijas paziņojums – ka jūs, tāds un tāds, gatavojaties sist savu sievu, jo solījumu to nedarīt neesat parakstījis.
 
5:00
Intervija ar politologu un Latvijas Universitātes asociēto profesoru Ivaru Ījabu: par mazpartiju agresīvi histērisko vēlēšanu kampaņu, par estētismu, fitnesu un lielo sportu partiju piedāvājumā, kā arī par to, kāpēc Mārim Kučinskim jādzer svaigi spiestas sulas.
 
Vakar, 18:18
Saruna ar bijušo ES komisāru Andri Piebalgu (Vienotība) par to, vai Tramps apdraud līdzšinējo pasaules kārtību? Ko pasaules un Latvijas drošībai nozīmē Trampa un Putina iespējamā draudzība? Kā tiek risināti migrācijas radītie izaicinājumi ES? Andris Piebalgs paziņo, ka nekandidē vēlēšanās un pamet Latvijas politiku, tomēr viņam ir redzējums, kāds iespējams politiskās skatuves izkārtojums Latvijā pēc 6. oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.
 
Vakar, 18:05
Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.
 
Vakar, 11:00
Demonstrējot visai naivu izpratni par politisko spēku popularitāti, to līderu ietekmi un procesiem, kādiem pakļauta koalīcijas veidošana, Jaunā konservatīvā partija (JKP) iepazīstinājusi ar saviem līderiem vēlēšanu apgabalos. Palīgos ņemta arī tautā mīlētā un cienītā mūziķe Ieva Akuratere.
 
Vakar, 10:00
Valsts prezidents Raimonds Vējonis nevēlas iesaistīties partiju priekšvēlēšanu kampaņās un distancējas no savulaik paša pārstāvētās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), kuras Saeimas frakcijas priekšsēdētājs atzinis, ka organizācijā vairs nav nedalīta atbalsta R. Vējoņa kandidēšanai uz otro prezidentūras termiņu. Tomēr, par spīti uz āru vērstajai komunikācijai, gan ZZS, gan Valsts prezidents pauž vienādu viedokli vismaz par aizsardzībai nepieciešamo līdzekļu apjomu.
 
Vakar, 7:35
Laipošana rada tikai pretlaipošanu. Tā izskatās situācija ar tā dēvēto Jaunās Vienotības (JV) memorandu, ko šī partija izsūtījusi «līdzīgi domājošajiem politiskajiem spēkiem»: tajā JV aicina pievienoties šim memorandam, kurā «partijas vienojas par skaidru atbalstu proeiropeiskai, demokrātiskai, tiesiskas valsts vērtībās balstītai politikai, apliecinot pašreizējā Latvijas ģeopolitiskā kursa nemainīgumu» (Krišjānis Kariņš). Memoranda autori aicina pēc vēlēšanām «nesadarboties ar prokremliskām partijām un to satelītiem Latvijas politikā».
 
18.jūl
Neviena partija kandidātu sarakstu 13.Saeimas vēlēšanām šodien nav iesniegusi, pavēstīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.
 
18.jūl
Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderi Saeimas vēlēšanās būs Juris Jurašs, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmanis un Ilga Šuplinska.
 
18.jūl
Politehnologs Jurģis Liepnieks veltījis asu kritiku diskusijām par to, ka Latvijas valsts prezidenta vēlēšanām būtu jābūt atklātām.
 
18.jūl
Partijas un partiju apvienības no plkst.10 var sākt iesniegt deputātu kandidātu sarakstus oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām.
 
18.jūl
Tā vietā, lai pirms Saeimas vēlēšanām sasparotos finiša spurtam un vismaz mēģinātu pabeigt iesāktos darbus un izpildīt solījumus, koalīcija labprātāk tos iekonservē un deleģē nākamajai valdībai un Saeimai. Nav vairs laika veco solījumu pildīšanai, kad jau jākaldina un jābārsta jauni! Turklāt daļa darbu iesprūduši partiju strīdos un priekšstatos par to, kas varētu nebūt populāri vai kurus citas partijas varētu populistiski izmantot priekšvēlēšanu kampaņā.
 
18.jūl
Vēl nesen Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) atbalsts uz otro pilnvaru termiņu no pašu rindām ievēlētajam Valsts prezidentam Raimondam Vējonim bija neapstrīdams, taču nu partija kļuvusi uzmanīgāka un pieļauj, ka tai būs jāmeklē jauns prezidenta amata kandidāts.
 
17.jūl
Saeimas deputāts (Saskaņa), Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs, Rīgas vicemērs (2001.–2006. g.) Sergejs Dolgopolovs intervijā Neatkarīgajai vērtē Latvijas politisko ainavu un pauž bažas par to, ka arī pie mums politikas līmenī vairojas agresivitātes pazīmes.
 
17.jūl
Advokāts un partijas "KPV.LV" premjerministra amata kandidāts Aldis Gobzems ir aicināts sniegt liecības Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) saistībā ar "KPV.LV", iespējams, nelikumīgu finansēšanu, apstiprināja Gobzems.
 
17.jūl
Kaut arī neatradu oriģinālo avotu, no kura tika smeltas pērles, domas bija skaidras: tās patiešām varēja izteikt Artis Pabriks, proti, ka viņa pārstāvētā partiju apvienība (Attīstībai/PAR) nedalīs cilvēkus pēc etniskā, reliģiskā, finansiālā aspekta vai jebkā citādi, jo svarīgi ir tas, kāds ir katrs cilvēks, kādas vērtības pārstāv.
 
16.jūl
Partija "No sirds Latvijai" (NSL), iekļūstot 13.Saeimā, nebūtu gatava sadarboties ar tādiem politiskajiem spēkiem kā "Saskaņa" un "Kustība Par!", kā arī ar pašreizējā valdošajā koalīcijā esošajām partijām, šorīt LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja NSL līdere Inguna Sudraba.
 
16.jūl
Lielā dziesmu svētku pacilātība vēl ilgi sildīs mūsu sirdis – vismaz dziedāšanas un dejošanas laikā latviešu tauta spēj būt priecīga. Ar politiku gan tik labi nevedas – tur valda un skalda sašķeltība. Lai cik reižu partijas nenosauktu sevi par Saskaņu, Jauno vienotību vai Attīstībai/Par, atkal un atkal beigās iznāk Pret, Par spīti, Par naidu un atpalicību. Bet tas jau arī nav nekas neparasts un viennozīmīgi slikts – Latvija ir demokrātiska valsts bez Nācijas tēva ar stingru dūri, tāpēc ikvienam ir iespēja izvēlēties un politiķiem ir tiesības biedroties, kā vien tīk.
 
15.jūl
Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) pārstāvji šoruden gaidāmo Saeimas vēlēšanu laikā nolēmuši uz Latviju nosūtīt vēlēšanu izvērtēšanas misiju, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
 
14.jūl
Apvienības "Attīstībai/Par!" vēlēšanu apgabalu līderi būs Daniels Pavļuts, Juris Pūce, Ilze Viņķele, Andris Skride un Mārtiņš Bondars.
 
14.jūl
Apvienības "Attīstībai/Par!" premjerministra kandidāts 13.Saeimas vēlēšanās būs Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, preses konferencē informēja apvienības līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
 
14.jūl
Sestdien Latvijā, starp mākoņiem karsējot saulei, gaisa temperatūra pakāpsies līdz +24..+28 grādiem, mazāka tveice saglabāsies piekrastē, prognozē sinoptiķi.