Politika

12:56
Covid-19 krīzes atbalsta programmā ir nepieciešami nekavējoši un būtiski uzlabojumi, šodien Saeimas debatēs pauda "Attīstībai/Par!" (AP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
 
10:13
Premjera Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) svētdienas vakara likteņruna bija plaši izziņota jau iepriekš, tāpēc tauta ar dziļu interesi gaidīja, ko tādu viņš teiks.
 
9:06
Gatavojot šī gada budžetu, koalīciju veidojošās partijas iegrima diskusijā par to, vai nebūtu lietderīgi atjaunot tā dēvētās deputātu kvotas, kas katram tautas priekšstāvim ļāva iepriecināt savu vēlētāju ar relatīvi mazu naudas summu konkrēta mērķa veikšanai. Šī ideja pēc premjera sarunas ar Valsts prezidentu tika atmesta, taču Saeimas opozīcija apgalvo, ka 2021. gada budžeta veidošanas laikā deputātu kvotas ir atdzimušas. Tikai labāk maskētas.
 
9:00
Saeima šodien no plkst. 9.00 turpina darbu pie nākamā gada valsts budžetu pavadošajiem likumprojektiem.
 
6:15
Covid-19 izplatību tā arī nespējot ierobežot, sabiedrībā aizvien skaļāk tiek runāts par to, vai nebūtu lietderīgi ieviest atsevišķu sodu par epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu. Šim jautājumam Saeima pievērsīsies pēc nākamā gada valsts budžeta apstiprināšanas.
 
Vakar, 18:31
Tiesībsargs 1.decembrī valdībai nosūtījis bažu pilnu vēstuli. Sekojot situācijai valstī COVID-19 krīzes laikā un vērojot valsts iestāžu rīcību, informējot iedzīvotājus par plānotajiem pasākumiem krīzes pārvarēšanā, tiesībsargs šobrīd ir identificējis vairākas problēmas, kuras valdībai būtu jāizvērtē, lai uzlabotu sabiedrības informētību un labāku izpratni par valsts pārvaldes pieņemtajiem lēmumiem.
 
Vakar, 9:00
Saeima šodien no plkst. 9.00 turpina darbu pie nākamā gada valsts budžetu pavadošajiem likumprojektiem.
 
Vakar, 8:39
Būdams nemierā ar veselības ministres un viņas ekspertu komandas sniegumu cīņā ar Covid izplatīšanos, premjerministrs Krišjānis Kariņš pēc palīdzīga pleca vērsies pie Valsts prezidenta Egila Levita un Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces. Par to, ka premjers centīsies iniciatīvu pārņemt savās rokās, liecināja arī viņa svētdienas uzruna televīzijā. Taču šāda stratēģija sarežģī jau tā saasinātās attiecības koalīcijā.
 
30.nov
Opozīcijas deputāti uzskata, ka koalīcijas politiķi nākamā gada budžeta izskatīšanas procesā ir atdzīvinājuši tā dēvētās "deputātu kvotas", daudzgadu budžetā ieliekot priekšlikumus par konkrētiem infrastruktūras objektiem.
 
30.nov
Veselības ministrija (VM) ir izstrādājusi Covid-19 vakcinācijas plānu un rīt to prezentēs valdībai, liecina uz rītdienas Ministru kabineta ārkārtas sēdi sagatavotais informatīvais ziņojums.
 
30.nov
Saeimas opozīcija savākusi 35 parakstus parlamenta ārkārtas sēdes sasaukšanai, lai skatītu likumprojektu par ministru un ministriju parlamentāro sekretāru algu iesaldēšanu, pavēstīja deputāte Regīna Ločmele (S).
 
30.nov
Pasludinādams Nacionālo apvienību par partiju, kurai jāpateicas par valdības stabilitāti, Raivis Dzintars atkārtoti pārvēlēts organizācijas priekšsēdētāja amatā. Politiķis arī strostēja pilsoņus, kas 13. Saeimas vēlēšanās ļāvušies eksperimentam un parlamentā ievēlējuši “laimes lāčus” un populistus.
 
30.nov
Saeima šodien plkst.9 otro darba nedēļu turpinās skatīt 2021.gada budžeta likumprojektu pakotni galīgajā lasījumā. 
 
30.nov
Roberts Zīle intervijā “Neatkarīgajai” (24.11.2020.) par esošo valdību teica: “Šis [13. Saeimas] vēlēšanu rezultāts bija tik slikts, ka tur bija grūti kaut ko citu salikt.” Proti, balsu sadalījums ir tāds, ka ar esošo koalīciju un Kariņa valdību mums būs jānovelk līdz nākamajām vēlēšanām 2022. gadā. Faktiski tas nozīmē, ka valdība var darīt, ko tā grib, un, par spīti tās sadrumstalotībai un šķietamajai nestabilitātei, tā ir stabilāka nekā jebkura cita, jo nekādu citu valdību politiski izveidot nevar. Kāpēc? Tāpēc, ka to neļauj ticība jeb Latvijā valdošā politiskā mitoloģija.
 
30.nov
Rīgas domes deputātiem ik gadu tiek izsniegtas divas bezmaksas autostāvvietu atļaujas, no kurām viena labprātīgi tiek atdota partijas vadībai – sarunā ar Neatkarīgo apliecināja bijušais Rīgas vicemērs, bijušais Jaunās konservatīvās partijas deputāts Rīgas domē, ASV Armijas kara koledžas absolvents Druvis Kleins.
 
28.nov
Sestdien Nacionālās apvienības (NA) kongresā par politiskā spēka priekšsēdētāju atkārtoti tika izvēlēts Raivis Dzintars.
 
28.nov
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.
 
27.nov
Jaunās konservatīvās partijas (JKP) rosinājums par ministru algu necelšanu apdraud vienoto atalgojuma sistēmu, uzskata "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.
 
27.nov
Saeima šodien no plkst. 9.00 turpina darbu pie nākamā gada valsts budžetu pavadošajiem likumprojektiem.
 
27.nov
Laikā, kad pedagogu un izglītības un zinātnes ministres konflikts sasniedzis kulmināciju un mācībspēkus apvienojošā arodbiedrība pieprasījusi ministres Ilgas Šuplinskas demisiju, koalīcijas partijas, aizsedzoties ar nepieciešamību pieņemt valsts budžetu nākamajam gadam, izvairās pamanīt konflikta nopietnību. Eksperti brīdina, ka tas ministrei un koalīcijai kopumā var ļauni atspēlēties.
 
27.nov
Rīgas dome sola tiesībsargājošām iestādēm sniegt visu nepieciešamo informāciju, lai noskaidrotu Pūču ģimenes rīcībā nonākušo SIA “Rīgas satiksme” bezmaksas autostāvvietu atļauju lietošanas likumību, savukārt KNAB sola notikušo izvērtēt un atturēties no šī procesa komentēšanas.
 
26.nov
Līdz šim pēc Baltkrievijā notikušajām prezidenta vēlēšanām politisko patvērumu Latvijā lūguši 22 Baltkrievijas pilsoņi, atsaucoties uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datiem, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).