Politika

22.nov
Valsts prezidents Egils Levits šodien plkst.10 Rīgas pilī tiksies ar "Jaunās vienotības" (JV) līderi Krišjāni Kariņu (JV), informē Valsts prezidenta kanceleja.
 
21.nov
Topošajai valdības deklarācijai iesniegti vairāki simti priekšlikumu, Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" atklāja viens no premjera un potenciālās koalīcijas sarunu vadītāja Krišjāņa Kariņa pārstāvētās partiju apvienības "Jaunā vienotība" (JV) līderiem Arvils Ašeradens.
 
21.nov
Valdības deklarācijas rakstīšanas process norit atbilstoši "Jaunās vienotības" (JV) plānam, taču tajā ļoti trūkst kopējā redzējuma un valsts virsmērķa, pauž "Apvienotā saraksta" (AS) viens no līderiem Edgars Tavars.
 
21.nov
Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisiju varētu vadīt Rihards Kozlovskis (JV), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
 
21.nov
"Neērto" ministriju proporcija topošās koalīcijas partiju vidū nav slikta, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" pauda politologs, sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis.
 
21.nov
14.Saeimas pirmais likumdošanas lēmums varētu būt jaunas Klimata un enerģētikas ministrijas izveide, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" skaidroja "Jaunās vienotības" politiķe, Saeimas priekšsēdētāja biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica.
 
21.nov
No šodienas potenciālās koalīcijas partijas plāno sākt darbu pie valdības deklarācijas konsolidētās redakcijas.
 
20.nov
Viens ministra biedrs Aizsardzības ministrijā; četri vai pieci viceministri; ne vairāk kā trīs ministra biedri. Tik pretrunīgas versijas par to, cik plašas izmaiņas varētu notikt Ministru kabineta struktūrā, šonedēļ skanēja no valdības veidošanā iesaistītajiem politiķiem. To, ka sākotnēji ideja par šāda amata ieviešanu nākusi no viņa, publiski atgādināja arī Valsts prezidents Egils Levits. Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” vēsta, ka galu galā ministra biedru jaunajā valdība varētu nebūt vispār, jo, redzot “Jaunās Vienotības” (JV) un Nacionālās apvienības (NA) skepsi, Apvienotais saraksts (AS) no ieceres par šī amata veidošanu varētu atteikties vispār, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
 
20.nov
No jaunā parlamenta sasaukuma potenciālās opozīcijas partijām visvairāk izdevumu vēlēšanām tērējis politiskais spēks "Latvija pirmajā vietā" (LPV), liecina partiju darbības pārskati par oktobrī notikušajām 14.Saeimas vēlēšanām.
 
19.nov
No 14.Saeimā neiekļuvušajām partijām visvairāk naudas vēlēšanām tērējusi partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP), bet vismazāk - politiskais spēks "Vienoti Latvijai" (VL), liecina partiju darbības pārskati par oktobrī notikušajām 14.Saeimas vēlēšanām.
 
19.nov
Topošās koalīcijas partiju vidū visvairāk finanšu līdzekļu oktobrī notikušajām 14.Saeimas vēlēšanām tērējis politiskais spēks "Apvienotais saraksts" (AS), liecina partiju darbības pārskati par vēlēšanām.
 
18.nov
Valsts svētkos, 18.novembrī, novēlu sargāt mūsu stiprās saknes, vienlaikus vienmēr atceroties par nākotni - par jauniešiem, kuri jau tagad bieži zina vairāk nekā mēs, un par katru, kurš neļaujas cinismam vai bezspēcībai, bet rīkojas, lai mūsu valsti darinātu gudrāku, cilvēcīgāku un laimīgāku, svinīgajā Rīgas domes sēdē piektdien sacīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).
 
18.nov
Saeima šodien plkst.12 sanāks uz svinīgo sēdi par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 104.gadadienai, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.
 
16.nov
Saeima ceturtdien, 17.novembrī, plkst.9 paredzētajā ārkārtas sēdē lems par atteikšanos no deputātu grupu veidošanas sadarbības veicināšanai ar Krievijas un Baltkrievijas parlamentiem.
 
16.nov
Politiskais spēks "Apvienotais saraksts" (AS) potenciālajiem koalīcijas partneriem - "Jaunajai vienotībai" (JV) un Nacionālajai apvienībai (NA) - piedāvās līdzšinējās valdības sadarbības organizāciju priekšlikumus valdības deklarācijai.
 
16.nov
Izskatās, ka topošās koalīcijas partneriem ir vēlme atrast amatus valdībā arī atsevišķiem frakcijas vai partijas biedriem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina "Jaunās vienotības" (JV) līderis, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
 
16.nov
Latvijas premjers Krišjānis Kariņš (JV) trešdien plkst.10 sasaucis valdības ārkārtas sēdi, lai vērtētu drošības situāciju reģionā pēc ziņām, ka Polijā varētu būt nokritušas divas Krievijas izšautas raķetes.
 
15.nov
Parlamenta pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija otrdien nolēma sagatavot lēmuma projektus par 14.Saeimas deputāta mandāta apstiprināšanu topošajiem parlamentāriešiem Gundaram Daudzem (ZZS) un Jekaterinai Dorošķevičai (Stabilitātei!), aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.
 
15.nov
Saskaņā ar likumu 13. Saeimas deputāti, kas neturpinās darbu 14. Saeimā, līdz ar algu oktobrī saņēmuši arī kompensācijas. LTV raidījuma "Panorāma" rīcībā esošā informācija liecina, ka vairāk nekā 10 000 eiro saņēmuši 17 deputāti.
 
15.nov
Septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ierosināja disciplinārlietu un atstādināja no amata VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi.
 
15.nov
Būtu jāuzklausa precīzāks "Apvienotā saraksta" (AS) pamatojums vēl viena sadarbības memoranda veidošanai, komentējot AS piedāvājumu potenciālās koalīcijas partijām - Nacionālajai apvienībai (NA) un "Jaunajai vienotībai" (JV) - parakstīt "memorandu 2", aģentūrai LETA pauda NA frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava.
 
15.nov
Jaunās valdības veidotājiem jānoliek malā ambīcijas un portfeļu dalīšana, vienojoties par kopīgu darbu, lai risinātu sabiedrībai aktuālus jautājumus - energoresursu krīzi un pārmērīgi straujo cenu kāpumu, par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pozīciju aģentūru LETA informēja partiju apvienības pārstāve Dace Kārkliņa.