“Neatkarīgi no tā, vai jūs joprojām saskaraties ar šoku vai esat gaidījis šo mirkli gadiem ilgi, uzzinot, ka kļūsiet par tēvu, tas ir dzīves noteicošais brīdis. Ir normāli, ja ir satraukums, sākot no tīra prieka līdz šausmu sajūtām, pat bailēm, pat tad, ja tas ir kaut kas tāds, ko vienmēr esat gribējis,” raksta healthline.com.
Ne katram ir bijušas lieliskas attiecības ar savu tēvu. Ja ir paveicies, ja jums ir lielisks tētis, iespējams, vēlēsities būt tāds pats kā viņš un tas ir brīnišķīgi.
Taču, ja tēvs ir atstājis tikai pārdzīvojumus un sāpes, varat justies satraukts par savu tēva lomu. Labā ziņa ir tā, ka pašam ir jāizlemj, kā izturēsieties pret savu atvasi. Jums ir tiesības nepieļaut sava tēva kļūdas. Sākt no baltas lapas.
Jūs veidojat šo lomu no nulles, un ir jāizlemj, kā vēlaties dzīvot un rūpēties par savu bērniņu.
Pirmsdzemdību tikšanās ir lielisks veids, kā mazāk satraukties par grūtniecību un gatavoties tai pilnībā. Protams, ir pavisam cita pieredze, redzot savu topošo mazuli ultraskaņā un satikt viņu dzīvē. Taču jums mūsdienās ir lieliska iespēja uzdot jautājumus, kas neliek mieru, uzzināt, ko piedzīvo jūsu partnere, un uzzināt vairāk par jūsu mazuļa attīstību. Svarīgi ir interesēties, nebūt vienaldzīgam.
Tāpat nebaidieties lūgt padomu no līdzcilvēkiem. Tie var būt vecākie brāļi, māsas, kuriem bērni jau ir izauguši. Tie var būt arī kolēģi, kuriem jau ir trīs bērni. Pieredze var palīdzēt.
Pienākumu sadale ir jāveic laikus. Tēviem pirmajās dienās ir viegli justies atstumtam, it īpaši, ja jaunā māmiņa baro bērnu ar krūti. Jums var šķist, ka loma nav tik svarīga, bet tā nav, jo esat svarīgs atbalsts.
Tāpat arī uzņemieties tādus darbus kā trauku un netīrās veļas mazgāšana, maltītes gatavošana, palīdziet jebkuros mājas darbos, kas skar jūsu ģimeni. Sievietei nav uz pleciem jānes viss. Esiet viņas klints arī ikdienas solī.
Jūsu partnerei ir nepieciešams miegs. Un tev, kā tētim, arī vajag miegu, taču to nosaka mazulis, kas regulē miegu, īpaši pirmajos dzīves mēnešos.
Guliet maiņās, arī stundas snauda ir iespēja pagulēt, kad vien iespējams, sadaliet pienākumus, kas skar mazuli, īpaši brīvdienās, lai rūpētos par darbiem un pienākumiem, kas jāpaveic, lai otrs varētu atpūsties. Esiet komanda.
Pats svarīgākais, apzināties, ka tagad dzīve ir pavisam cita, uzņemieties atbildību. Jā, viens ir iet uz darbu un pelnīt iztiku, lai ģimene būtu nodrošināta, lai mazulim nekas netrūktu, bet savstarpējs atbalsts, cieņa un mīlestība, ir svarīgākās rūpes šajā dzīves posmā.
Bērni jūt, kad mājās ir haoss un tad, kad mājās ir miers. Nodrošiniet pašu labāko. Esi tēvs, kurš veido miera oāzi, drošības salu mazulim un māmiņai, kurai šis nebūt nav viegls dzīves posms, bet svarīgs.