Svinot mīlestību - gredzens kā dāvana kāzu gadadienā

© Foto: Dagne Puncule

Anniversary jeb kāzu gadadienu gredzeni - tā ir tradīcija, kas pie mums atnākusi no Amerikas, bet arvien vairāk iekaro savu vietu, stāsta juvelieris Arvis Kotins.

“Laulība ir ceļojums, kas piepildīts ar neaizmirstamiem mirkļiem, un katra gadadiena iezīmē pagrieziena punktu, kuru ir vērts svinēt,” ir pārliecināts juvelieris, kurš izgatavo rotaslietas - saderināšanās, laulību un gadadienu gredzenus - pāriem, kas vēlas, lai viņu rotaslietas būtu ne vien skaistas, bet arī kalpotu par viņu mīlestības un apņemšanās simbolu mūža garumā.

Foto no juveliera Arvja Kotina arhīva

“Viens no veidiem, kā pieminēt šos skaistos, jūsu ģimenei nozīmīgos mirkļus, ir uzdāvināt mīļotajai jubilejas gredzenu - lai arī Latvijā šī tradīcija tikai sāk gūt savu popularitāti, esmu patīkami pārsteigts ikreiz, kad mani klienti izvēlas atzīmēt kāzu jubilejas, uzdāvinot sev vai otrai pusītei gredzenu, kas simbolizē viņu laulības stūrakmeņus,” dalās A. Kotins.

Juvelieris piebilst, ka novēro arī tendenci, kad pāri, it īpaši, ja atzīmē “apaļu” kāzu jubileju, nereti izvēlās pārveidot vai atjaunot savus jau esošos laulību gredzenus.

“Laikam ejot un mainoties jūsu gaumei, vēlmēm un iespējām, mainīt vai uzlabot jūsu laulību gredzenus - tā ir lieliska doma!”

Kāzu gadadienu gredzenu nozīme

Foto: Dagne Puncule

Kāzu gadadienu gredzeni simbolizē partneru laulībā nodzīvotos gadus un mīlestību. Lai arī tos var dāvināt jebkurā jubilejā, taču tie ir īpaši populāri “apaļās” jubilejās, piemēram, pērļu, rubīna un sudraba kāzās, simbolizējot to, kā laulība laika gaitā paliek vērtīgāka un spēcīgāka. Šie gredzeni var papildināt oriģinālo kāzu vai saderināšanās gredzenu, piešķirot pāra mīlasstāstam dziļuma slāni.

Juvelieris Kotins stāsta: “Mans ieteikums - ja jūsu laulības gredzeni ir klasiski, vienmēr būs iespējams tiem pievienot papildu stīpiņu, tomēr arī tad, ja jūsu gredzens ir neparastas formas, ir iespējams tam izveidot perfekti pieguļošu un ērtu pāri.”

Gadadienu gredzenu stili

Foto no juveliera Arvja Kotina arhīva

Ar ko gadadienas gredzens atšķiras no laulības gredzeniem? Juvelieris ir pārliecināts - tikai ar tajā ielikto nozīmi, un, jā, nereti pāris, kas kopā nodzīvojuši jau ilgāku laiku, beidzot var atļauties tieši tādu gredzenu, kādu kāro - runājot tieši par finansiālo aspektu.

Tomēr juvelierimākslas pasaulē ir vairāki gredzenu modeļi, ko pāri klasiski izvēlās kā gadadienas gredzenus.

Foto no juveliera Arvja Kotina arhīva

Eternity Band jeb mūžības josla - tas ir gredzens, kuru rotā nepārtrauktu dimantu vai citu pietiekami izturīgu dārgakmeņu līnija, kas simbolizē nebeidzamu mīlestību un apņemšanos.

Trīs akmeņu gredzeni jeb trinity - tas ir gredzens, kas simbolizē attiecību pagātni, tagadni un nākotni. Iespējams izmantot arī krāsainus dārgakmeņus, kas var simbolizēt, piemēram, vīru un sievu vai arī pāra bērnus.

Vintage stila iedvesmoti gredzeni - šādi gredzeni patiks tiem pāriem, kas novērtē klasisko eleganci, jo vintage iedvesmotie dizaini piedāvā mūžīgu skaistumu.

Foto no juveliera Arvja Kotina arhīva

Varbūt par gadadienas gredzenu var kļūt kāds atjaunots jūsu ģimenes gredzens? Juvelieris Arvis Kotins stāsta, ka itin bieži pāri atnāk ar mantojumā saņemtiem gredzeniem, ko vēlas atjaunot, uzpucēt vai reizēm pilnībā pārveidot, tomēr izmantojot to zeltu vai dārgakmeņus, kam ir sentimentāla vērtība.

Foto no juveliera Arvja Kotina arhīva

Pielāgoti dizaini - ja pārim ir sava, unikāla ideja, personalizētos gredzenos var iekļaut pārim nozīmīgus elementi, piemēram, iniciāļus, gravējumu ar datumiem vai simbolus, kas attēlo ģimenes uzvārdu vai hobijus. Šis ir aspekts, kāpēc ir vērts izvēlēties juveliera gatavotas rotas - tās būs ne vien kvalitatīvas, bet arī tiešām unikālas - tādas, kuras nav iespējams nopirkt veikalā!

Gredzena papildināšana ar briljantiem gadadienās - reizēm līgavas, izvēloties laulību gredzenu, nāk ar romantisku ideju - uz katru kāzu jubileju gredzenā pievienot dārgakmeni. Tas ir pilnīgi iespējams, tomēr šādas detaļas ir svarīgi pārrunāt ar juvelieri jau laikus, lai paredzētu gredzenā vietu šādiem uzlabojumiem un gredzens nebūtu jāpārtaisa “no nulles”.

Foto: Dagne Puncule

Juvelieris arī atgādina - kāzu gadadienas ir īstais brīdis, kad atcerēties vismaz reizi gadā atnest savus gredzenus pie juveliera, lai tos nospodrinātu, uzpulētu un pārbaudītu, cik droši turas dārgakmeņi, ja tādi ir izmantoti!

“Pāriem augot kopā, viņu gaume un finansiālā situācija var mainīties - laulības gredzenu uzlabošana ir brīnišķīgs veids, kā svinēt izaugsmi! Tā ir iespēja izvēlēties gredzenus, kas labāk atspoguļo jūsu pašreizējo stilu un attiecību stiprumu.

Foto no juveliera Arvja Kotina arhīva

Reizēm pāri man saka - kad precējāmies, pirkām tādus gredzenus, kādus varējām atļauties, tomēr tagad vēlamies tādus, kas patiešām patīk - tas ir lieliski un no tā nav jābaidās! Starp citu, jauno gredzenu uzvilkšana pirkstā var kļūt par iemeslu skaistām svinībām!” stāsta Arvis.

Foto no juveliera Arvja Kotina arhīva

“Esmu pilnīgi drošs, ka, pārkausējot jūsu laulību gredzenus, mīlestība nezudīs - galu galā, lai arī gredzens, manuprāt, ir svarīgs laulību simbols, tomēr tas nenes sevī maģiskas spējas. Tas ir simbols, un simbolam ir jābūt tādam, lai tas priecētu acis un sirdi, ikreiz uz to paskatoties!”

Foto: Dagne Puncule

Uz jautājumu, kāpēc dāvināt gadadienas rotaslietu, juvelieris atbild vienkārši: “Kāpēc precoties vajadzīgs gredzens? Atbilde ir īsa - to nevajag. Tomēr tas ir skaists simbols, tāpat kā baltā līgavas kleita vai citas tradīcijas, kas piešķir dzīvei romantiku, atgādina par vērtībām, mūsu senčiem, ģimeni un tām vērtībām, kuras mēs vēlamies kopt un nodot tālāk. Arī gredzens - pasniegts kāzās vai jubilejā - tas ir simbols, kas var kalpot kā skaists atgādinājums par mīlestību un kāzu dienā doto solījumu.”

Foto no juveliera Arvja Kotina arhīva

Svarīgākais