Dermatologi atgādina, ka kompetenta ādas kopšana sākas ar šo vienkāršo pamatnoteikumu. Ādas jaunību ietekmē daudzi faktori: ģenētika, cik bieži atrodaties saulē bez saules aizsargkrēma, dzīvesveids un uzturs. Protams, arī kompetenta kopšana var mainīt situāciju.
Tomēr skaistumkopšanas rutīnā ir viens solis, kas var nešķist tik svarīgs. Bet, ja to izlaidīsiet vai darīsiet nepareizi, āda ātri novecos. Tā ir kompetenta grima noņemšana, raksta DoctorPiter.
Atcerieties, ja kādreiz ir gadījies kaut kas tāds: atgriezāties mājās pēc garas, aizņemtas dienas, bijāt nogurusi un nolēmāt nenomazgāt grimu. Jā, pamosties ar skropstu tušas un lūpu krāsas atlikumiem nav īpaši patīkami, taču, iespējams, neaizdomājāties par to, kā jūtas āda.
"Grima atlikumi un to uzkrāšanās uz ādas ne tikai padara to uzņēmīgāku pret iekaisumiem un izsitumiem, bet arī veicina priekšlaicīgu novecošanos," saka dermatoloģe Gīta Jadava. Netīrumu daļiņas uz sejas var izraisīt iekaisumu, un āda izskatīsies daudz sliktāk, novecos daudz ātrāk.
Ir vēl viena galējība, kur cilvēki bieži nonāk: agresīva tīrīšana. Pārāk agresīvi tīrīšanas līdzekļi iznīcina ādas raga slāni. Tas ir organisma pirmā aizsardzības līnija pret kairinātājiem, saglabā mitrumu un palīdz atjaunot ādu.
Ja lipīdu slāni noņemsi ar agresīviem līdzekļiem vai parastajām ziepēm, seja kļūs sausa, dehidrēta un blāva. Un no turienes vairs nav tālu līdz grumbām.
“Tīrīšanas līdzekļus, kas satur spirtu un sulfātus, nevajadzētu lietot katru dienu vai, vēl labāk, vispār nelietot, jo tie noņem ne tikai netīrumus, kosmētiku un saules aizsargkrēmu, bet arī dabīgās eļļas, dehidrējot ādu un izjaucot tās aizsargbarjeru,” saka Gīta Jadava.
Krēmveida vai eļļas bāzes produkti ir labāki kosmētikas noņemšanai. Tie palīdzēs izšķīdināt pat ūdensizturīgu kosmētiku un maigi attīrīs ādu.
Ko darīt tiem, kam vakarā pastāvīgi trūkst laika, lai noņemtu kosmētiku? Lieliska izvēle jums ir īpašas kosmētikas noņemšanas salvetes. Tās palīdzēs noņemt kosmētikas un netīrumu pēdas, raksta Huffpost. Galvenais ir neberzēt seju pārāk stipri.
“Hroniska mehāniska iedarbība uz ādu, piemēram, stiepšana, laika gaitā var izraisīt kolagēna un elastīna šķiedru vājināšanos, kas samazinās ādas elastību un palielinās tās nokarenuma iespējamību,” atzīmē dermatoloģe.
Starp citu, nevajadzētu pārāk spēcīgi berzēt acis ar micelāro ūdeni, pretējā gadījumā parādīsies grumbas. Šis noteikums attiecas arī uz dvieļiem: pēc mazgāšanas neberzējiet seju pārāk spēcīgi.
“Maigi pieskārieni, visticamāk, samazinās berzi un mehānisko ietekmi. No otras puses, enerģiska berzēšana var izraisīt kairinājumu, izjaukt ādas barjeru un paātrinās ādas nokarenumu,” skaidro dermatologs Deivids Lī.
Un neaizmirstiet laiku mazgāt un nomainīt dvieļus, ko lietojat vannas istabā.