Vienkārši veidi, kā apkarot krākšanu

© Foto: Pexels.com

Saikne starp aptaukošanos un miega apnoju ir pierādīts fakts. Tauku nogulsnes ap elpceļiem apgrūtina elpošanu naktī un provocē krākšanu. Visefektīvākais risinājums ir zaudēt svaru, taču ir arī citas palīgmetodes.

Šie ieradumi un vingrinājumi palīdzēs atjaunot mierīgu miegu. Endokrinoloģe Zuhra Pavlova ir dalījusies ar piecām efektīvām metodēm cīņā pret krākšanu, raksta DoctorPiter.

Kā pārvarēt krākšanu: 5 efektīvi veidi

Mēles treniņš. Cilvēkiem ar lielu mēli, vājiem mēles muskuļiem vai novājinātu mēles saitīti mēle var atkāpties atpakaļ un bloķēt daļu elpceļu. Speciāli vingrinājumi var mazināt šo efektu. Piemēram, "mēles grūdiens": mēle tiek piespiesta pie aukslējām, dažas sekundes turēta šajā pozīcijā, pēc tam atslābināta. Vēl viens vingrinājums: pēc iespējas vairāk izbāziet mēli un kustiniet to dažādos virzienos.

Vingrinājumi rīkles un aukslēju muskuļu stiprināšanai. Dziedāšana palīdz - īpaši izmantojot skaņas "la" un "ka" -, piepūšot balonu un imitējot košļāšanas kustības, mēli piespiežot pie aukslējām.

Deguna skalošana ar fizioloģisko šķīdumu var palīdzēt atbrīvoties no alergēniem un gļotām, veicinot brīvu elpošanu.

Pozīcijas kontrole miega laikā. Gulēšana uz sāniem novērš mēles atmešanu atpakaļ un mutes atvēršanos. Bet gulēšana uz muguras, gluži pretēji, situāciju pasliktina.

Īpaši deguna paplašinātāji - uzlabo gaisa plūsmu.

Krākšana nav tikai sadzīves problēma. Tā ir zīme, ka organismam nepietiek gaisa. Ja mājas līdzekļi pret apnoju nepalīdz, konsultējieties ar speciālistu, lai izvēlētos atbilstošu ārstēšanu.

Dzīvesstils

Daudzi pāri lieto sirsnīgas iesaukas, taču dažas no tām var signalizēt par nopietnām problēmām attiecībās. Amerikāņu psihologs dr. Marks Treverss nosaucis trīs iesaukas, kas liecina par emocionālu nenobriešanu vai pat manipulācijām, raksta dailymail.co.uk.

Svarīgākais