Daži ieradumi var būtiski ietekmēt jūsu veselību, labsajūtu un pat novecošanās tempu. Šeit ir 6 vienkāršas, bet efektīvas darbības, kas jāveic pēc pulksten 17, kas palīdzēs saglabāt jaunību, palēnina ar vecumu saistītas izmaiņas un veicina ilgstošu enerģiju.
Pirms gulētiešanas ir vērts izdzert tasi zāļu tējas, piemēram, kumelīšu. Pētījumi liecina, ka kofeīnu nesaturošus dzērienus vajadzētu dzert tikai sešas stundas pirms gulētiešanas, jo kofeīns var traucēt miegu, paskaidroja uztura speciāliste Kortnija Pelitera, liecina Eating Well.
Pēc pulksten 17 apsveriet iespēju dzert kumelīšu tēju, jo tā var palīdzēt atslābināt muskuļus un uzlabot miegu.
Pastaigas pievienošana savai rutīnai pēc vakariņām un pirms gulētiešanas būtiski ietekmē veselību. Viens no lielākajiem ieguvumiem ir tas, ka pastaigas palīdz uzturēt veselīgu gremošanu, īpaši pēc lielas ēdienreizes.
Pastaiga vai viegls vingrinājums, piemēram, joga, stimulē zarnu kustīgumu, ļaujot pārtiku sagremot efektīvāk.
Ikdienas vakara pastaigas sniedz arī citas priekšrocības veselīgai novecošanai. Cilvēkiem, kuri nodarbojās ar vieglu staigāšanu, bija ievērojami uzlabojies cukura līmenis asinīs. Labāka cukura līmeņa asinīs regulēšana samazina insulīna rezistences attīstības risku laika gaitā.
Garīgā veselība ir būtiska vispārējās labklājības sastāvdaļa, un ir svarīgi atrast veselīgus veidus, kā tikt galā ar stresu, piemēram, dienasgrāmatas rakstīšana, dziļa elpošana, meditācija vai joga.
Konsekventu vakara miega higiēnas rituālu ievērošana var palīdzēt sagatavot ķermeni mierīgam miegam. Apsveriet arī iespēju aptumšot apgaismojumu, ieslēgt nomierinošu mūziku, smaržot nomierinošas ēteriskās eļļas un nolikt tālruni īsi pirms gulētiešanas.
Pētījumi liecina, ka saules un ekrānu izstarotās zilās gaismas iedarbība var traucēt miega un nomoda ciklu, jo tā nomāc melatonīna, miega hormona, ražošanu.
Ja bieži pamostaties naktī, lai izmantotu vannas istabu un dotos gulēt ap pulksten 22, apsveriet iespēju baudīt dzērienus ne vēlāk kā pulksten 20 vai 20:30. Tas dos pietiekami daudz laika, lai pirms aizmigšanas apmeklētu tualeti.
Ar vecumu slāpju sajūta samazinās. Dienas laikā izdzeriet vismaz pusotru litru dienā. Piepildītas ūdens pudeles turēšana tuvumā atgādinās par dzeršanu visas dienas garumā.
Dažreiz pēc garas darba dienas nav nekā labāka par glāzi vīna. Bet nav droša alkohola daudzuma, ja runa ir par veselīgu novecošanu.
Alkohols var negatīvi ietekmēt organismu vairākos veidos — no īslaicīgas ietekmes uz miega kvalitāti un garastāvokli līdz ilgtermiņa riskiem, piemēram, sirds un asinsvadu slimībām un paaugstinātam vēža, tostarp krūts vēža, kolorektālā vēža un aknu vēža, riskam.
Pārliecinieties, ka uzkodās ir ogļhidrāti, olbaltumvielas un tauki. Lielisks piemērs ir jogurts ar vai bez piedevām.
Sabalansētu uzkodu ēšana pēc pulksten 17 palēnina gremošanu un novērš cukura līmeņa paaugstināšanos un pazemināšanos naktī, kas neizraisa nakts badu, kas traucē miegu. Tas var būt īpaši svarīgi cilvēkiem ar cukura diabētu.
Ja vakariņās ir daudz olbaltumvielu un šķiedrvielu, tas saglabā enerģiju vakara uzdevumu veikšanai.
Pārtika, kas bagāta ar šķiedrvielām, piemēram, augļi, dārzeņi, pākšaugi un veseli graudi, ne tikai veicina zarnu veselību, bet arī uzlabo cukura līmeni asinīs, samazina holesterīna līmeni un samazina sirds un asinsvadu slimību risku.