7 veidi, kā uzlabot smaidu

© Foto: Pexels.com

“Jūsu smaids ir viena no pirmajām lietām, ko cilvēki pamana, taču veselīgs smaids ne vienmēr tiek sasniegts vienas nakts laikā, tāpēc ir vajadzīgas dažādas metodes, kas palīdzēs radīt un uzturēt veselīgu smaidu ilgtermiņā,” raksta healthline.com.

Šeit ir 7 veidi, ko var darīt, lai palīdzētu uzlabot savu zobu izskatu un veselību.

Pērciet kvalitatīvu zobu birsti

Augstākās kvalitātes elektriskās zobu birstes ir klīniski pierādītas, lai noņemtu vairāk aplikuma un iegūtu veselīgākas smaganas, nekā standarta manuālās zobu birstes. Daudzi tagad piedāvā balināšanas un jutīgu zobu režīmus.

Zobu birstes korpusi ir veidoti tā, lai tie kalpotu gadiem ilgi, savukārt galviņas var regulāri mainīt līdz ar vecumu.

Ja neesat gatavs elektriskajai zobu birstei, tad iegādājieties manuālu suku ar mīkstiem sariem. Lai gan tirgū ir viegli pieejamas birstes ar vidējiem un cietiem sariem, zobārstniecības speciālisti stingri neiesaka tās izmantot.

Stingrāki sari un agresīva zobu tīrīšana izraisa smaganu atkāpšanos un var nolietot emalju prom no zobiem.

Foto: Pexels.com

Tīriet zobus divas reizes dienā

Tas ir pašsaprotami, taču daudziem cilvēkiem joprojām ir jāatgādina, ka zobus jātīra vismaz divas reizes dienā. Tā kā aplikums var sacietēt zobakmenī, bieža tīrīšana palīdz zobiem palikt baltākiem un veselīgākiem nekā cilvēkiem, kuri tīra zobus retāk.

Svarīgi ir arī tas, kā jūs tīrāt suku. Novietojiet sarus pret smaganu līniju 45 grādu leņķī ar pietiekamu spiedienu, lai audums kļūtu gaišāks. Viegli veiciet mazus sitienus, vienlaikus koncentrējoties tikai uz vienu vai diviem zobiem. Tas saglabās jūsu smaganu veselību un noņems visvairāk aplikuma.

Apmeklējiet higiēnistu divas reizes gadā

Regulāra higiēnista apmeklēšana ik pēc sešiem mēnešiem palīdz uzlabot mutes dobuma veselību un skaistu smaidu.

Zobu higiēnists pārbaudīs arī tādus veselības stāvokļus kā augsts asinsspiediens un mutes vēzis. Tā kā daudzi veselības stāvokļi izpaužas mutē, jūsu zobārsts un higiēnists var informēt jūs par problēmām, kas jums jākonsultējas ar savu zobārstu.

Zobu diegs katru dienu

Izmantojot zobu diegu, tiek noņemts aplikums starp zobiem un zem smaganu līnijām, kur zobu birste nevar sasniegt. Ikdienas diegu lietošana palīdz novērst zobu bojāšanos.

Lai pareizi lietotu zobu diegu, cieši aptiniet to ap pirkstu un ievietojiet starp zobiem. Divas līdz trīs reizes viegli pabīdiet to uz augšu un uz leju zem smaganu līnijām. Ja rodas asiņošana, visticamāk, tas ir saistīts ar smaganu slimībām.

Lietojot zobu diegu katru dienu, asiņošana, kas saistīta ar vieglu vai vidēji smagu gingivītu, parasti apstājas pēc aptuveni divām nedēļām.

Foto: Pexels.com

Dzeriet daudz ūdens

Ūdens ir veselīgākais dzēriens smaidam un ķermenim. Tas palīdz izskalot zobus un novērš zobu bojāšanos. Krāna ūdens ir labākā izvēle, jo tajā ir ieteicamā fluora deva. Daudzas reizes pudelēs iepildīts ūdens nāk no avota, kur fluora līmenis netiek kontrolēts, vai arī tas vispār nesatur fluoru. Veselīgs fluora līmenis veicina zobu veselību un novērš kariesu.

Bieža skābu vai saldu dzērienu lietošana var ievērojami palielināt zobu bojāšanās ātrumu.

Atmetiet smēķēšanu

Smēķēšana rada traipus uz zobiem. Dūmu traips dažreiz ir virspusējs traips, ko var nopulēt, bet tas var arī dziļi iesūkties emaljā.

Smēķēšana bojā arī veselās smaganas. Tādējādi zobi izskatās garāki un starp tiem veidojas tumšas atstarpes. Smēķēšana arī ļoti apgrūtina smaganu slimību novēršanu.

Ierobežojiet kafijas, tējas un sarkanvīna patēriņu

Foto: Pexels.com

Dzērieni, piemēram, kafija, tēja un sarkanvīns, ir pazīstami ar zobu krāsošanu. Līdzīgi kā smēķējot, šie dzērieni var uzkrāt virspusējus traipus, ko zobārsts vai higiēnists var nopulēt. Bet tie var izraisīt arī zobu emaljas iekšējo krāsojumu.

Lasi arī: “Dzintars” radījis zobu pastas bērniem; investēti vairāk nekā 45 tūkstoši eiro

Dzeršana caur salmiņu var palīdzēt samazināt traipu uz zobiem un samazināt zobu bojāšanās risku. Var palīdzēt arī bieža mutes skalošana ar ūdeni, lai tumšais šķidrums ilgstoši nenosēžas uz zobiem starp ēdienreizēm.

Dzīvesstils

Pergamenta papīram jeb cepamajam papīram ir daudz noderīgu funkciju, lai gan to parasti izmanto tikai cepšanai. Keitija Rozenhausa, konditore ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi, pastāstīja “Southern living”, cik reižu drīkst izmantot cepamo papīru un kādi ir tā veidi.

Svarīgākais